Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 15:39   #631
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Pójdę na pewno
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 18:12   #632
Queeniak
Raczkowanie
 
Avatar Queeniak
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mam pytanie!

Tydzień temu w czwartek dentysta powiedział, że moją piątkę trzeba leczyć kanałowo. Boję się tego, bo nigdy nie leczono mi zęba tą metodą.

4 stycznia ma się zglosic z rtg, dostalam trutke i dentysta powiedzial ze usunal mi polowe nerwa i nie powinno bolec, ale niestety boli! Widze, ze cab ciemnieje, nie moge jesc prawa strona i boli mnie cholernie! Nie wiem dlaczego, nie wiem co mam robic. czy to normalne?
Queeniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 21:48   #633
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Queeniak Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie!

Tydzień temu w czwartek dentysta powiedział, że moją piątkę trzeba leczyć kanałowo. Boję się tego, bo nigdy nie leczono mi zęba tą metodą.

4 stycznia ma się zglosic z rtg, dostalam trutke i dentysta powiedzial ze usunal mi polowe nerwa i nie powinno bolec, ale niestety boli! Widze, ze cab ciemnieje, nie moge jesc prawa strona i boli mnie cholernie! Nie wiem dlaczego, nie wiem co mam robic. czy to normalne?
jak najbardziej normalne. mój ząb był leczony kanałowo przez prawie 2 msc, truty 3 razy i przez cały czas bolał tak, że myslam że albo umrę albo go sama wyrwę. Cały czas brałam ketonal albo dexak. podczas czyszczenia kanałow nie działało na mnie znieczulenie ( a szłam do dentysty z mała plamką na szóstce...). co więcej, ząb bolał mnie przez prawie tydzień już po zakończeniu leczenia.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:16   #634
Queeniak
Raczkowanie
 
Avatar Queeniak
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mcdulka Pokaż wiadomość
jak najbardziej normalne. mój ząb był leczony kanałowo przez prawie 2 msc, truty 3 razy i przez cały czas bolał tak, że myslam że albo umrę albo go sama wyrwę. Cały czas brałam ketonal albo dexak. podczas czyszczenia kanałow nie działało na mnie znieczulenie ( a szłam do dentysty z mała plamką na szóstce...). co więcej, ząb bolał mnie przez prawie tydzień już po zakończeniu leczenia.
myślałam, że tylko ja przeżywam taką katorgę.
Mam to samo, poszłam z małą plamką na piątce. Tragedia sięz tego zrobiła. Dzięki za uspokojenie, mam nadzieje, ze to leczenie zakończy się sukcesem bo panicznie sie boje tego, ze moze mi wypaść. dzizas! ale jestem panikara.
Queeniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 15:43   #635
lene007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam mam pytanie. Niedawno byłam u dentysty, bo w święta rozbolał mnie ząb (górna piątka). Mój dentysta stwierdził, że przyszłam za późno, i teraz będę musiała przyjść jeszcze 3 razy ( jedna wizyta 70 zł). Za pierwszym razem wiercił, troszkę bolało, po czym ukuł czymś mojego zęba czy to do czego się dowiercił i kazał mi określić w skali od 1-10 na ile boli, więc powiedziałam że tak z 5 a on odpowiedział mi, że powinno na 10. Włożył mi coś różowego i kazał przyjść za tydzień. Na kolejnej wizycie wyciągnął to różowe coś powiedział, że będzie coś kuł i następnie wsadził coś szaro-żółtego o obrzydliwym smaku kamfory. W tym tygodniu wyciągnął to coś kamforowe i coś kuł w zębie, i wsadził coś o tym samym kolorze jak poprzednio ale bez tej kamfory. Powiedział, że może boleć tak do 2 dni i to normalne.
I moje pytanie jest następujące czy to jest leczenie kanałowe?? Bo tak myślałam, ale ostatnio zwątpiłam bo przeczytałam, że w kanałowym trzeba robić zdjęcia rtg, płuka się tego zęba jakimiś odpowiednimi specyfikami i w końcu zwątpiłam. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
lene007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 17:35   #636
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lene007 Pokaż wiadomość
I moje pytanie jest następujące czy to jest leczenie kanałowe??
To lekarz grzebie ci w zębie, ty za płacisz i nawet nie wiesz co ci robi? Nie byłoby najłatwiej go o to zapytać?
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:33   #637
lene007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Może i byłoby łatwiej tylko wiesz, od razu zasugerowałam się, że to kanałowe, a dzisiaj coś zaczęło mi nie pasować... no i poczytałam o temacie i pojawiły się wątpliwości i tyle
lene007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 11:17   #638
duvala
Rozeznanie
 
Avatar duvala
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 837
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

z tego co opisujesz to raczej kanałowe ale jakieś dziwne jeśli bez płukania. i woóle sie dziwie że lekarz Ci nie powiedział co robi...
duvala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:16   #639
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

kurcze mnie tez czeka kanałaowe leczenie -znowuu zupełnie innej dentystki.
Dzis zrobiłam rtg i coś mnie bardzo zatstanawia,tak jakby coś złamane było hmmm
Wizyta dopiero 27

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

nie wiem moze bym tu wkleiła to zdjecie cio???ocenicie????
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:01   #640
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
kurcze mnie tez czeka kanałaowe leczenie -znowuu zupełnie innej dentystki.
Dzis zrobiłam rtg i coś mnie bardzo zatstanawia,tak jakby coś złamane było hmmm
Wizyta dopiero 27

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

nie wiem moze bym tu wkleiła to zdjecie cio???ocenicie????
a dlaczego nie chcesz wrocic do swojej dentystki?? Właściwie co się dzieje z zębem? boli Cie? jak dawno temu miałaś wykonywane leczenie?
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:48   #641
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
a dlaczego nie chcesz wrocic do swojej dentystki?? Właściwie co się dzieje z zębem? boli Cie? jak dawno temu miałaś wykonywane leczenie?
WItam

Zaczeło sie w weekend.Ostry ból,nie mogłam spać, jeść.Pulsujący bół.Od czasu do czasu bardzo bolał na zimneWiec zaraz zadzwoniłam do Pani stomatolog.Najpierw badała ktory ząb mnie boli,bo ja czułam ze nr 6 (mimo,ze miałam leczone kanałowo ale nie u niej).Podmuchiwała jakims zimnym powietrzem i bolał.Okazało sie jednak, ze ząb nr 7-zapalenie miazgi.Pani nie zaprponowała znieczulenia,wierciła wierciła i dojechała chyba do nerwu bo zabolało,powiedziała jeszcze troszkę i potem dała trutkę.Mam byc za 2 tyg. bo ma jakis wyjazd...Kazała zrobić RTG zęba nr 6 i 7.
Nr 6 wydaje mi sie ze mialam leczoono w zeszłym roku-chyba, pamietam,ze igiełkami coś wyciągała,ze bolało bardzo to wszystkoI teraz znów nr 7 eh:/Wtedy tez miałam zapalenie miazgi.

Moje pytania to:

Chyba nic sie nie stanie jak trutka bedzie 2 tygodnie?

Czy mozliwe jest ze jak Pani dała trutkę to ten ząb mnie nawet nie bolał?Moze minimalnie od czasu do czasu dziwne uczucie??Moze juz wycierpiałam sie przez weekend i dał na luz ten ząb?No bo chyba trutka zadziałala,mimo ze ząb z nią nie bolał?kiedyś jak mialam trutkę w zębie(własnie w zebie nr 6 to błupało jak nie wiem co, przez klika godzin)???

Kolejna sprawa,coś dziwnego widzę na zdjęciu,dziwnie krzywa kość.CO to moze byc?Chciałabym załączyć zdjecie RTG ale nie wiem jak zrobić to zeby było widac?Ciągle jest mało czytelne.Mam skan ale nie wiem co zrobić????

Prosze odpiszcie.Wizyte mam dopiero 27 lutego a chciałabym to z kimś skonsultowacBęde wdzięczna
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 22:04   #642
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jesli chodzi o zdjęcie, pewnie masz punktowe, to wtedy jest łatwiej zrobić zdjęcie aparatem fotograficznym np. w nastepujący sposób, weź aparat fotograficzny wyłącz lampę błyskową, ustaw funkcje zbliżenie i oświetl zdjęcie światłem z drugiej strony, jeśli zdjęcie wychodzi za jasne, to ew. możesz podlożyć bialą kartkę taką z drukarki
co do trutki, to z czego się orientuje, można ją trzymać własnie 2 tyg, ale powyżej już raczej nie,
a czy może po rozwierceniu ząbka, brzydko pachniało Ci z niego?
co do bólu po trutce, to na to pytanie nie umiem odpowiedzieć, aczkolwiek może wszytko zależy od stanu w jakim ten ząb, ta miazga się znajdowała
co to znaczy dziwna kość? może widzisz pod korzeniem coś dziwnego zaciemnionego?, bez zdjęcia raczej nikt Ci na to ie odpowie, a skan z wlasnego doświadczenia wiem że raczej nie jest zbyt wyraźny...
co do 6, jeśli nadal uważasz że 6 Cię nadal boli, może to oznaczać że konieczne będzie ponowne leczenie kanałowe:ehem : takie sytuacje się dość często zdarzają, jeśli, np. kanały byly źle wyczyszczone, lub gdy pojawiły się zmiany okolowierzcholkowe, lub też w ogole kanały nie zostaly w pelni wypełnione

jeśli chcesz, to jest bardzo fajne forum wlasnie związaną z tematyką stomatologiczną, możesz tam zamieścić swoje pytania, ale koniecznie ze zdjęciem rtg, tam napewno ktoryś z lekarzy stomatologów Ci odpowie
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 22:28   #643
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o zdjęcie, pewnie masz punktowe, to wtedy jest łatwiej zrobić zdjęcie aparatem fotograficznym np. w nastepujący sposób, weź aparat fotograficzny wyłącz lampę błyskową, ustaw funkcje zbliżenie i oświetl zdjęcie światłem z drugiej strony, jeśli zdjęcie wychodzi za jasne, to ew. możesz podlożyć bialą kartkę taką z drukarki
co do trutki, to z czego się orientuje, można ją trzymać własnie 2 tyg, ale powyżej już raczej nie,
a czy może po rozwierceniu ząbka, brzydko pachniało Ci z niego?
co do bólu po trutce, to na to pytanie nie umiem odpowiedzieć, aczkolwiek może wszytko zależy od stanu w jakim ten ząb, ta miazga się znajdowała
co to znaczy dziwna kość? może widzisz pod korzeniem coś dziwnego zaciemnionego?, bez zdjęcia raczej nikt Ci na to ie odpowie, a skan z wlasnego doświadczenia wiem że raczej nie jest zbyt wyraźny...
co do 6, jeśli nadal uważasz że 6 Cię nadal boli, może to oznaczać że konieczne będzie ponowne leczenie kanałowe:ehem : takie sytuacje się dość często zdarzają, jeśli, np. kanały byly źle wyczyszczone, lub gdy pojawiły się zmiany okolowierzcholkowe, lub też w ogole kanały nie zostaly w pelni wypełnione

jeśli chcesz, to jest bardzo fajne forum wlasnie związaną z tematyką stomatologiczną, możesz tam zamieścić swoje pytania, ale koniecznie ze zdjęciem rtg, tam napewno ktoryś z lekarzy stomatologów Ci odpowie
OK,jutro postaram sie zrobić fotkę aparatem cyfrowym i wkleic/
Chetnie po proszę o linki...Niby napisałam na jakimś i czekam...
Jestem spanikowna, bo dosc dziwnie wyglądają te 2 zeby i chyba bede tylko o tym myslała do tego 27 luteego,straszna ze mnie panikara.Im dłuzej patrze na RTG to coś mi sie nie podoba
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:12   #644
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
OK,jutro postaram sie zrobić fotkę aparatem cyfrowym i wkleic/
Chetnie po proszę o linki...Niby napisałam na jakimś i czekam...
Jestem spanikowna, bo dosc dziwnie wyglądają te 2 zeby i chyba bede tylko o tym myslała do tego 27 luteego,straszna ze mnie panikara.Im dłuzej patrze na RTG to coś mi sie nie podoba
ups, myslalam że wczoraj wkleiłam link do forum
oto on: http://forum.dentonet.pl/viewforum.php?f=1
mam nadzieje ze tam uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania
ale co Ci się nie podoba na rtg? Wiesz 27 luty już niedługo bedzię, a panikarą i ja jestem jeśli chodzi o zęby, bo już sporo z nimi przeszłam:brzyda l:
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:43   #645
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
ups, myslalam że wczoraj wkleiłam link do forum
oto on: http://forum.dentonet.pl/viewforum.php?f=1
mam nadzieje ze tam uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania
ale co Ci się nie podoba na rtg? Wiesz 27 luty już niedługo bedzię, a panikarą i ja jestem jeśli chodzi o zęby, bo już sporo z nimi przeszłam:brzyda l:
Tak jakby coś tam skrzywione było,ta kość,nie wiem,moze mi sie wydaje,bo to zdjęcie też nie za bardzo jest wyrazne...
Zle mi fotka wychodzi na cyfrówce.Mam Samsunga,zmieniam na 12M i jasność zmieniam, i nie wiem jak polepszyc tą jakość????
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:43   #646
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

nie wiem czemu, , może dostaw rtg do okna, lub lodówki
może w ustawieniach coś pozmieniaj, albo np zmień na funkcje robienia zdjęć tekstom, na zblizenie małych rzeczy, pod światło
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:51   #647
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
nie wiem czemu, , może dostaw rtg do okna, lub lodówki
może w ustawieniach coś pozmieniaj, albo np zmień na funkcje robienia zdjęć tekstom, na zblizenie małych rzeczy, pod światło
ok zobacze zaraz.

a jak wg. Ciebie lepszy lekarz dentysta starszy czy mlodszy??
ja wczesniej robiłam u takiej starszej Pani.Musiałam do niej dojezdzac.Strasznie mnie zawsze bolało, nawet jak dała mi znieczulenie...
Sprzętu nie miała dobrego...raz nawet jej sie zaczał psuć.Robiłam nie prywatnie...No chyba ze chciałam,zeby było światłouwtardzalne-dopłacałam.
Teraz zdecydowałam się, ze bede leczyć prywatnie,zupełnie gdzie indziej.Znalazłam dentystkę u siebie w miescie,spacerkiem na nogach.
Tylko mnie teraz zastanawia, czy taka po 30 ma wprawe???Czy lepiej do doswiadczonej????
Też mam w innym miescie inną kobitkę-starsza.Tak sobię myslę,zeby część u tej młodej a część u tej starszej zrobic,nie wiem,moze to głupie.Niestety nie mam jakiejs dobrej naprawde spradzonej

Edytowane przez stokrotka1404
Czas edycji: 2012-02-18 o 11:53 Powód: bład
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:04   #648
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ja kanałowe zaczęłam u kobitki koło 40 i skończyła mi również dentystka chyba też jakoś w tym wieku Na razie wszystko jest ok.
Bałabym się jednak i chyba nigdy bym nie poszła do takiej zaraz po studniach(?) co dopiero zaczyna

Polecam stronę Tam ludzie umieszczają opinie itd Właśnie tutaj znalazłam moją dentystkę jak jeszcze byłam w PL
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:07   #649
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

napiszę tak, teraz jest tylu lekarzy dentystów że jest w kim wybierać
może być tak że młoda osoba, pomimo mlodego wieku będzie już miała całkiem bogate doświadzcenie, świetny sprzet, który bedzie umiała wykorzystać, ale też może być tak że pomimo lepszego sprzetu nie bedzie umiała wykorzystać wiedzy w praktyce
z osobą starszą może być podobnie, ale w sumie w każdej dziedzinie jest tak, czy weżmiesz pod uwagę jednego lekarza a drugiego
Jeśli chodzi o kwestię prywatnie lub nie, to też nie jest powiedzianie że prywatnie na 100% super Ci zaleczą a na NFZ już nie, wszystko zależy od dentysty i jego umiejetność
Ja chodziłam zarówno prywatie jak i nie prywatnie, i w obu prypadkach do tej pory miałam do czego się przyczepić, i zarówno po leczeniu prywatnym jak i nie, miałam coś do poprawki.
Z mojej strony dobra rada, wybierz jedneg dentystę a nie tak że pół zrobisz u jednego, a drugie pół u drugiego, to bez sensu, nie mówiac o tym jak się bedziesz czuć jak pojdziesz do dentysty z opatrunkiem (lekarstwem, trutką) w zębie od drugiego:rolley es:

stokrotko, mnie dziwi jedna rzecz, dlaczego detystka pomimo tego że powiedzialaś jej że boli Cie 6, rozwierciała Ci 7
jeszcze a propo wyboru lekarza, spróbuj podpytać znajomych czy mają dobrego dentystę czy mogą Ci kogoś polecić, takie opinie naprawdę są przydatne i raczej bliskie prawdy

Edytowane przez malina19
Czas edycji: 2012-02-18 o 12:10
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 12:11   #650
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Ja kanałowe zaczęłam u kobitki koło 40 i skończyła mi również dentystka chyba też jakoś w tym wieku Na razie wszystko jest ok.
Bałabym się jednak i chyba nigdy bym nie poszła do takiej zaraz po studniach(?) co dopiero zaczyna

Polecam stronę Tam ludzie umieszczają opinie itd Właśnie tutaj znalazłam moją dentystkę jak jeszcze byłam w PL
Nie noooo, ona nie jest zaraz po studiach.Tak ze 35 lat moze mieć.Tak sobie myślę,ze niech skonczy mi to kanałowe leczenie i cos tam zaleczy.W sumie chyba 2 ząbki.A kolejne myślę, jechać do tej starszej babeczki. Tak zrobie
W sumie poszłam do tej bo bardzo mnie bolało a miałam blisko.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
napiszę tak, teraz jest tylu lekarzy dentystów że jest w kim wybierać
może być tak że młoda osoba, pomimo mlodego wieku będzie już miała całkiem bogate doświadzcenie, świetny sprzet, który bedzie umiała wykorzystać, ale też może być tak że pomimo lepszego sprzetu nie bedzie umiała wykorzystać wiedzy w praktyce
z osobą starszą może być podobnie, ale w sumie w każdej dziedzinie jest tak, czy weżmiesz pod uwagę jednego lekarza a drugiego
Jeśli chodzi o kwestię prywatnie lub nie, to też nie jest powiedzianie że prywatnie na 100% super Ci zaleczą a na NFZ już nie, wszystko zależy od dentysty i jego umiejetność
Ja chodziłam zarówno prywatie jak i nie prywatnie, i w obu prypadkach do tej pory miałam do czego się przyczepić, i zarówno po leczeniu prywatnym jak i nie, miałam coś do poprawki.
Z mojej strony dobra rada, wybierz jedneg dentystę a nie tak że pół zrobisz u jednego, a drugie pół u drugiego, to bez sensu, nie mówiac o tym jak się bedziesz czuć jak pojdziesz do dentysty z opatrunkiem (lekarstwem, trutką) w zębie od drugiego:rolley es:

stokrotko, mnie dziwi jedna rzecz, dlaczego detystka pomimo tego że powiedzialaś jej że boli Cie 6, rozwierciała Ci 7
Nie no co Ty!!Pójde jak skończy wszystko.Skonczy mi to kanałowe, bo teraz jest tam trutka no i chyba obok do zaleczenia coś jest.Dopiero wtedy jak bedzie KONIEC zapisze sie do tamtej drugiej...
Chce sobie wyrobić opinie,zeby potem na starość mieć do kogo chodzić.
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:27   #651
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dziewczyny ratunku! Bylam dziś u dentystki. Leczenie kanałówe górnej prawej 4. Dała mi znieczulenie w podniebienie i dziąsło. Wszystko przebiegło ok. Do zęba złożyła lek (czy tak to tam sie nazywa). Gdy znieczulenie przestało działać coś dziwnego zaczęło sie dziać. Cały czas z prawej dziurki nosa leci na katar a w zasadzie to woda, ciagle kicham i boli mnie śluzowka w prawej dziurce nosa(tak jakbym miala podrażniona, przesuszoną). Pobolewa mnie też policzek ale tak jakby nie od tego zęba tylko wyżej. Czy mogla mi uszkodzić jakis nerw? Czy to minie? Zwariuje zaraz
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:47   #652
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Nie mam bladego pojęcia, ale może to po prostu uczulenie?
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:54   #653
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

albo dentystka trafiła ze znieczuleniem w zatokę
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:05   #654
duvala
Rozeznanie
 
Avatar duvala
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 837
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

nie trafiła ze znieczuleniem w zatoke bo musiałaby kość przebić...
możliwe że korzeń zęba kończy sie bardzo wysoko i kontaktuje sie z błoną śluzową zatoki. do tego otwór wierzchołkowy w tym korzeniu może być szeroki więc możliwe że stan zapalny z miazgi zęba przedostał sie do zatoki i możliwe że masz właśnie ostre stadium zapalenia zatoki. radziłabym jaknajszybciej iść do laryngologa
duvala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 06:44   #655
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Może masz przetokę? To pokaże rentgen.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:11   #656
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dzisiaj raczej już nie wyrwie się do lekarza Najbardziej dokucza mi nos, tzn taka jakby suchość, wrażliwość błony śluzowej przy każdym wdechu no i katar - choć obydwa objawy są jakby ciut mniejsze niż wczoraj. Policzek boli mnie ale tylko przy ucisku ale nie tak przy samym zębie tylko trochę wyżej. Głowa mnie nie boli ( a podobno to pierwszy objaw zapalenia zatok). Zła jestem że nie mam jak dziś do lekarza się wyrwać bo przez weekend będę się męczyła. Mam rtg tego zęba (zrobione po włożeniu leku) ale nie umiem nic sama z niego wywnioskować, jedynie to że ta 4 ma taki długi korzeń najdłuższy z zębów które są na rtg. A na czym polega ta przetoka? Jak ona wygląda na rtg?
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:25   #657
Alexandra902
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

A ja jutro jadę do dentysty. Wcześniej byłam umówiona na kilka wizyt, ponieważ miałam kilka zepsutych zębów. Dentystka już zrobiła mi 2 zęby, teraz idę na wyciągnięcie lekarstw i założenie plomb. Został jeszcze jeden ząb ( górna 5), który po boku ma plombę założoną kilka lat temu. Ta plomba od od strony dziąsła się ukruszyła i jest tam dziura, widac tam próchnicę . Zab pobolewa czasami jak ugryzę coś tą stroną lub zjem coś zimnego. I w tym moje pytanie: Czy raczej mogę miec kanałowe/ Strasznie się boję, ale przecież chodzę do tej denstyki po długiej przerwie od półtora miesiąca. Myślicie , że zajęła by się innymi zębami i ten zostawiła na sam koniec jeśli musiałby byc leczony kanałowo? I jeśli musiałabym mieć, to czy to boli? Zawsze brałam znieczulenie, czasami dawała 2 i nie czułam bólu, jedynie nieprzyjemny ucisk i drgania .
Alexandra902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:42   #658
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alexandra902 Pokaż wiadomość
A ja jutro jadę do dentysty. Wcześniej byłam umówiona na kilka wizyt, ponieważ miałam kilka zepsutych zębów. Dentystka już zrobiła mi 2 zęby, teraz idę na wyciągnięcie lekarstw i założenie plomb. Został jeszcze jeden ząb ( górna 5), który po boku ma plombę założoną kilka lat temu. Ta plomba od od strony dziąsła się ukruszyła i jest tam dziura, widac tam próchnicę . Zab pobolewa czasami jak ugryzę coś tą stroną lub zjem coś zimnego. I w tym moje pytanie: Czy raczej mogę miec kanałowe/ Strasznie się boję, ale przecież chodzę do tej denstyki po długiej przerwie od półtora miesiąca. Myślicie , że zajęła by się innymi zębami i ten zostawiła na sam koniec jeśli musiałby byc leczony kanałowo? I jeśli musiałabym mieć, to czy to boli? Zawsze brałam znieczulenie, czasami dawała 2 i nie czułam bólu, jedynie nieprzyjemny ucisk i drgania .
Poczytaj wątek. Temat bólu był już wielooookrotnie poruszany. Ja tylko dodam, że każdy ma inne wspomnienia z tym "zabiegiem"
No i czy nie najlepiej zapytać dentystkę co ci robi z zębami?
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:55   #659
malutka316
Raczkowanie
 
Avatar malutka316
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dalej niż diabeł mówi dobranoc.;-)
Wiadomości: 77
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

I ja dorzucę tu swoją wypowiedź.
Tydzień temu przeszłam drugą i ostatnią wizytę podczas której miałam wykonywane leczenia kanałowe.
Muszę powiedzieć, że strasznie się bałam. Dużo się naczytałam o bólu i jakie to straszne. Ale moim postanowieniem noworocznym było w końcu zabrać się za siebie i wyleczyć ząbki. Więc raz kozie śmierć i poszłam.
Najpierw miałam oczyszczonego zęba i pani doktor założyła mi lekarstwo na miesiąc a później zrobiła co trzeba i zaplombowała ząbka. Zero bólu bo za każdym razem wziełam znieczulenie. Koszt leczenia to 170 zł. plus zdjęcie rtg.
W końcu mam to za sobą
malutka316 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 13:44   #660
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Jestem po kolejnej wizycie u dentysty z leczeniem kanałowym. Teraz miałam poszerzane kanały, czyszczone itp. Mam założone lekarstwo. Ale od kilku dni ten ząb boli mnie tak że nie mogę jeść tą stroną szczęki, zaczerwieniona jest okolica tego zęba i boli mnie nie tylko dziąsło przy zębie co dziąsło bardzo nisko, ząb wrażliwy jest nawet na lekki dotyk opuszkiem palca. Czy ktoś wie czym to może byc spowodowane? Co ten dentysta mógł zrobić? Czy możliwe jest przebicie kanału w trakcie czyszczenia i zbyt głebokie wsunięcie instrumentu? Proszę pomóżcie!
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.