Suczka nie je! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-13, 12:33   #1
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413

Suczka nie je!


Witam,
Moj kundelek nie chce nic jeść, nie wiem czy jest chora, rozpuściłam ją? Piesek ma 10 miesięcy. Na początku jadła Acane puppy, czasami mieszałam z czymś mokrym jak nie chciała jeść. Potem przestała w ogóle jeść... Byłam u weta, powiedziała że może się czyms zatruła (czasami jak ją puszczałam znalazła jakąs kość i nie zdazyłam zabrać) wydałam 100zł na zastrzyki, kupiłam kaganiec zeby nie jadła nic jak ją puszczam. W tym czasie miałam ja karmic piersią+ryż+marchewka, chętnie to jadła. Potem Wet zasugerował karmienie ROYAL CANIN Medium Junior - na początku jadła chętnie bez dodatków zadnych, potem nie chciała z dodatkami nawet. Zaczęłam znowu gotować - od razu zrobione zje, jak zostanie troszeczke zeby zjadła na wieczór juz nie rusza... Nie wiem co jest. "Nasze" jedzenie jak dam to powącha i zje, ale staram się nie dawac, wiem że czasami mama ale daje gdy sama je.Czasami zje troszkę jogurtu naturalnego... Piesek nie jest osowiały - chętnie sie bawi, biega jak szalony. Jest chora czy ma pańskie podniebienie, bywa że nie je nic przez 2 dni, martwię sie[

Edytowane przez Stookrotka
Czas edycji: 2010-04-13 o 12:40
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 18:13   #2
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Suczka nie je!

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Pokaż wiadomość
Witam,
Moj kundelek nie chce nic jeść, nie wiem czy jest chora, rozpuściłam ją? Piesek ma 10 miesięcy. Na początku jadła Acane puppy, czasami mieszałam z czymś mokrym jak nie chciała jeść. Potem przestała w ogóle jeść... Byłam u weta, powiedziała że może się czyms zatruła (czasami jak ją puszczałam znalazła jakąs kość i nie zdazyłam zabrać) wydałam 100zł na zastrzyki, kupiłam kaganiec zeby nie jadła nic jak ją puszczam. W tym czasie miałam ja karmic piersią+ryż+marchewka, chętnie to jadła. Potem Wet zasugerował karmienie ROYAL CANIN Medium Junior - na początku jadła chętnie bez dodatków zadnych, potem nie chciała z dodatkami nawet. Zaczęłam znowu gotować - od razu zrobione zje, jak zostanie troszeczke zeby zjadła na wieczór juz nie rusza... Nie wiem co jest. "Nasze" jedzenie jak dam to powącha i zje, ale staram się nie dawac, wiem że czasami mama ale daje gdy sama je.Czasami zje troszkę jogurtu naturalnego... Piesek nie jest osowiały - chętnie sie bawi, biega jak szalony. Jest chora czy ma pańskie podniebienie, bywa że nie je nic przez 2 dni, martwię sie[
1.Jak wygląda dzień powszedni twojego psa ,czy ma jakieś zajęcia ruchowe itd.?
2. Ile razy dziennie jadła dotychczas i czy miska stała cały czas do puki nie została opróżniona?
3. Czy pomiędzy posiłkami dostawała jakieś przekąski?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 17:32   #3
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Suczka nie je!

Jeśli suczka nie jest chora, to moim zdaniem ją rozpuściłaś. Uważam, że najlepszym lekarstwem jest głodówka. Powinnaś mieć stałe pory karmienia psa. Wystawiać karmę w misce na ok. 15 minut i po tym czasie chować. Potem wystawić dopiero o kolejnej porze karmienia. Niech piesek też nic nie dostaje pomiędzy posiłkami.
Ważny też jest ruch. Piesek powinien być głodny jak się wymęczy zabawą lub ćwiczeniem posłuszeństwa
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 17:52   #4
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Suczka nie je!

Mój pies jak się porządnie nie wybiega to nie ma ochoty jeść.
Twój wygląda na bardzo rozpuszczonego. Ustal pory karmienia. U mnie np. po rannym spacerze - zawsze coś mięsnego - i o 17 dostaje suchą karmę(Royal).
No i bardzo dużo ruchu.
Najlepsze ćwiczenia to np. skoki, aportowanie, pływanie, chodzenie po lasach i coś co góruje nad wszystkimi to zabawa z innym psem. U mojego psa to podstawa.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 18:16   #5
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Suczka nie je!

Suczka może być chora. Może też nie lubić suchych karm. Póki co karmiłabym ją gotowanym ryżem z gotowaną rozdrobnioną marchewką i rozdrobnionym gotowanym mięsem z kurczaka (bez kości!). Takie dnie na pewno nie obciąży brzuszka.
Stookrotko, a sprawdzałaś jej ząbki? Może to one są przyczyną niejedzenia?
Brak ruchu, na który wskazywały Wizażanki też może wpływać na apetyt.
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 18:50   #6
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Suczka nie je!

Suczka ma stałe pory, dostaje na 20 minut miskę, jak nie zje zabieram. Wczesniej przeważnie jadła 2-3 razy dziennie. Wczoraj kupiłam troszkę Acany znowu i udawałam że "jem" z nią zjadła wszystko. Chyba macie racje - rozpuściłam ją
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:14   #7
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Suczka nie je!

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Pokaż wiadomość
Suczka ma stałe pory, dostaje na 20 minut miskę, jak nie zje zabieram. Wczesniej przeważnie jadła 2-3 razy dziennie. Wczoraj kupiłam troszkę Acany znowu i udawałam że "jem" z nią zjadła wszystko. Chyba macie racje - rozpuściłam ją
No i wszystko jasne
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 21:51   #8
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Suczka nie je!

Jeśli chcecie nauczyć ją jadania suchej karmy to radzę nie pobłażać z gotowanym jedzeniem. Byleby tylko sucha nie wywietrzała (mówię o aromacie) w oczekiwaniu na podanie
Nawet jeśli piesek nie zje ze dwa lub trzy dni, to nic mu nie będzie. No, chyba, że dołączą się inne objawy (np. brak ochoty do ruchu czy wymioty).

Szczerze powiedziawszy, psa nie widzę, ale podejrzewam, że rozpuszczona jest jak dziadowski bicz.
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 16:24   #9
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Suczka nie je!

Robię tak jak mówicie, dwa razy dziennie o ustalonej porze daje miskę, nie zje to zabieram. Martwię sie trochę bo od 3 dni zjadła bardzo mało Nadal zachowuje się normalnie, zawsze była szczupła - zastanawiam się skad ta wredna bestia ma siły żeby tyle biegać i mykać skoro nie je
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:48   #10
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Suczka nie je!

Ale jednak coś tam je Jeśli jest zywa i chce się bawić to jest ok. Nie poddawaj się. Gdyby dalej był problem to możesz suchą karmę polewać łyżką oleju czy oliwy (dobrze wpływa na sierść) lub tłuszczem rybnym.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 20:11   #11
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Suczka nie je!

10 miesiecy? wygląda mi to na wymianę zębów...pieski jak im wypadaja mleczaki i rosną stałe zęby, odczuwają często ból, zwłaszcza jesli jedne rosną zanim wypadną drugie...

wtedy nie jedzą, lub mało jedzą...
idź do weta, powiedz, że pies nie je, on skontroluje jego stan i dostaniesz odpowiedź
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 00:57   #12
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Suczka nie je!

10 miesięcy to już po wymianie zębów.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.