silny stres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 16:29   #1
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119

;)


...

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:14
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:32   #2
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez agnes154 Pokaż wiadomość
Witam
Przes ostatnich kilka tygodni prześladuje mnie bardzo silny stres. Potem miewam kłopoty z koncentracją i bóle żołądka.
Mam już tego dosyć. Stało sie dla mnie to już męczące.
Co mam zrobić? Jak sobie poradzić z głupim stresem? Dla mnie już on nie jest motywacyjny, tylko przeradza się w szkodliwy ;/ To wina szkoły. Ciągłe sprawdziany, wymagania co do matury (już nas straszą co za rok będzie ;/), może to wina mojego siedzącego trybu życia?
A co jest powodem tego stresu?
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:33   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: silny stres

Napisała że szkoła... Ech no cóż, miałam identyczne problemy, nabawiłam się strasznych problemów przez to. Nie umiem ci nic poradzić.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:36   #4
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119
.

.

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:27
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:40   #5
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: silny stres

jezeli stres nie daje ci zyc, zglos sie do lekarza, dostaniesz skierowanie do psychologa - ewentualnie recepte na lagodne tabletki uspokajajace...

zawsze to lepsze niz dopalacze..

a najlepiej zrob sobie przerwe i wyjedz gdzies na tydzien
ja wlasnie zrezygnowalam z pracy ze wzgledu na codzienne bole glowy spowodowane napieciem i stresem, ktore byly efektem mobbingu szefowej...i juz mi lepiej
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:59   #6
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: silny stres

Z własnego doświadczenia wiem czym taki stres może się sko0ńczyć. U mnie też zaczęło się od lekkiego stresu w szkole a potem było już coraz gorzej, a teraz mam nerwicę żołądkową. Czasami jak mnie złapie to wymiotuję całą noc, potem nie mam czym to zdarza się nawet że i krwią a potem na drugi dzień jestem "nieżywa " bo cała odwodniona. A zazwyczaj zaczyna się od jakiejś błahostki, która dla mnie rośnie do rangi kataklizmu i końca świata np. czasami nawet łapie mnie z nerwów, że mam gdzieś iść czy jechać. To jest chore. Dlatego spróbuj np. tabletek uspokajających ( dostępne w aptekach ) ale wyłącznie ziołowe np. delikatny jest Persem czy Valerin nie otumania a człowiek staje się spokojniejszy. Przeczytaj koniecznie ulotki i uważaj bo nawet ziołowymi tabletkami można się uzależnić. Bo kiedy widzisz , że zacznie działać to bierze jeszcze jedną, potem jeszcze jedną potem profilaktycznie jeszcze jedną...., zacznij uprawiać jakiś sport to pomoże Ci się zrelaksować i wyładować kumulujące się w Tobie emocje, pij herbatę z melisy to też uspokaja. Idź do lekarza nawet ten pierwszego kontaktu może Ci pomóc, mi pomógl przepisując taką miksturę, którą robi mi pani w aptece z Neospasminy i innych ziól i jak czuję, że mnie łapie to chlip walnę sobie i jest ok. I zacznij już o siebie dbać bo potem będzie coraz gorzej. A znam ludzi, którzy przez to zaczęłi ładować w siebie alkohol, narkotyki czy też silne leki uspokajające i nie poznawali nawet własnej rodziny.

Mi wszyscy mówią wrzuć na luz i olej to - podobno najlepsze lekarstwo, tylko, że ja jeszcze tak nie umiem, a mam za sobą już 30 lat

Korzystaj ze słońca, chodź na długie spacery, wyjedź gdzieś na weekend i odpocznij, poszukaj czegoś co się relaksuje

I nie daj się dziewczyno!! 3mam kciuki
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."


Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2010-04-19 o 17:00
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:11   #7
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: silny stres

Też tak miałam, jak poszłam do liceum i trafiłam na lekko "nawiedzoną" nauczycielkę biologii i przeżyłam szok, że od tego co wiem, umiem bardziej liczy się jak rozumiem pojęcia typu: opisz, scharakteryzuj, wymien itd i to, jak owa nauczycielka je rozumie. Dzięki temu wystarczyło, że w opisówce na sprawdzianie brakło mi jednego słowa, lub było inne niż nauczycielka sobie założyła, a moja ocena była o stopień niższa, miałam zagrożenie- pierwsze w moim życiu i też przeżywałam, panikowałam, chciałam mieć już to za sobą itd. Ale myślę, że takie coś i tak nic nie da, więc po co przepłacać to zdrowiem. Musisz przede wszystkim nabrać dystansu
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 17:15   #8
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119
...

...

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:29
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:20   #9
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: silny stres

stres to dla mnie 2 razy do roku coś nie do przezwyciężenia. mówię oczywiście o sesji na studiach. płacz, wymioty, dreszcze - na porządku dziennym ile ja już rzeczy przez to zawaliłam
niestety nie znam recepty... moje rady:

-melisa i witaminy
-zdrowe odżywianie + woda
-sen
-dużo przebywania na świeżym powietrzu
-regularne przerwy
-ruch!
-śmiech pomagają przyjaciele, albo nawet filmiki na youtube.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:27   #10
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Napisała że szkoła... Ech no cóż, miałam identyczne problemy, nabawiłam się strasznych problemów przez to. Nie umiem ci nic poradzić.
Kiedy ja odpowiadałam, to jeszcze nie napisała

A do autorki: cóż, stres w związku ze sprawdzianami jest czymś naturalnym - ale Ty chyba masz zbyt emocjonalną reakcję. Spróbuj zmienić nastawienie - przecież jak dostaniesz gorszą ocenę, to świat się nie zawali.

Co do siedzącego trybu życia - sam w sobie raczej powodem stresu nie jest, ale trochę ruchu pomoże Ci uporać się z negatywnymi emocjami. Pójdź wieczorem na basen i zmęcz się porządnie - gwarantuję, że lepiej Ci się będzie spało.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:38   #11
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Kiedy ja odpowiadałam, to jeszcze nie napisała

A do autorki: cóż, stres w związku ze sprawdzianami jest czymś naturalnym - ale Ty chyba masz zbyt emocjonalną reakcję. Spróbuj zmienić nastawienie - przecież jak dostaniesz gorszą ocenę, to świat się nie zawali.

Co do siedzącego trybu życia - sam w sobie raczej powodem stresu nie jest, ale trochę ruchu pomoże Ci uporać się z negatywnymi emocjami. Pójdź wieczorem na basen i zmęcz się porządnie - gwarantuję, że lepiej Ci się będzie spało.
Mi pomógł aerobik kiedyś....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 18:51   #12
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: silny stres

na poczatku też się stresowałam a później weszłam w stan głębokiego TUMIWISIZMU- oczywiście pozytywnego
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 19:00   #13
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
na poczatku też się stresowałam a później weszłam w stan głębokiego TUMIWISIZMU- oczywiście pozytywnego
Pozytywny tumiwisizm nie jest zły
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 19:04   #14
dorka1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Musisz z tym coś robić. Nie zostawiaj tego, bo będzie gorzej.

U mnie do czasu gdy poszłam na studia był spokój. Miałam super oceny nim poszłam na studia. 2 rok, a ja mam poprawkę. Tak się załamałam, że przestałam jeść, wyglądałam jak anorektyczka, a jak zjadłam to wymiotowałam. Było ze mną coraz gorzej i gorzej. Pół roku minęło zanim doszłam do siebie. Dziś jestem przed obroną, mam promotora, który po mnie "jeździ" jak tylko może. Płakałam po nocach i już myślałam, że od nowa się zacznie, ale w końcu stwierdziłam, że mam go nie powiem gdzie, znam swoje miejsce

A więc uszy do góry. Będzie dobrze. Trzeba wyluzować trochę. Nie można się tak przejmować. Wiem, że łatwo mi powiedzieć, kiedyś do mnie też tak mówili.

W końcu to zrozumiesz. Do mnie to dotarło, kiedy byłam w masakrycznym stanie, właśnie z powodu tego, że się strasznie przejmować i wtedy usłyszałam od wykładowcy słowa: "A zresztą po co ja Pani to mówię i tak się Pani nie przejmie". Te słowa tak na mnie wpłynęły. Nie warto się przejmować, bo jeśli ktoś będzie chciał to i tak nigdy nas nie doceni. Taka jest prawda. Tacy są ludzie! I nawet jak staniesz na głowie i to ten czy ten ci powie, że się obijasz!

Mi w trudnych chwilach pomogły tabletki "Kalms". Są ziołówe i według mnie świetne, nie wpływają na naszą koncentrację itp. Jednak nie należy przesadzać. Trudne chwile mają to do siebie czasem, że gdy sobie czymś pomożemy i wbijemy do główy, że to rewelacja to istnieje duże ryzyku uależnień, ale to tylko moje zdanie, a lekarzem nie jestem.

Pozdrawiam!
dorka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 19:08   #15
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: silny stres

Cytat:

Mi w trudnych chwilach pomogły tabletki "Kalms". Są ziołówe i według mnie świetne, nie wpływają na naszą koncentrację itp. Jednak nie należy przesadzać. Trudne chwile mają to do siebie czasem, że gdy sobie czymś pomożemy i wbijemy do główy, że to rewelacja to istnieje duże ryzyku uależnień, ale to tylko moje zdanie, a lekarzem nie jestem.

Pozdrawiam!
święta prawda, pisałam o tym wyżej
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 21:41   #16
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: silny stres

Skad ja to znam. Jestem na studiach I rok. W liceum - najlepsza uczennica w klasie, studia ledwo sie wyrabiam. Nic innego nie robie tylko ucze sie, a i tak wychodzi na to, ze niby sie obijam. Caly czas rycze i odechciewa mi sie wszystkiego, czasami moglby mnie tak np. tramwaj przejechac. Wiec sama chetnie poczytam Wasze rady zeby nabrac tumiwiszmu.
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España

Edytowane przez girl99
Czas edycji: 2010-04-20 o 15:07
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 23:01   #17
dorka1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez girl99 Pokaż wiadomość
Skad ja to znam. Jestem na studiach I rok. W liceum - najlepsza uczennica w klasie, studia ledwo sie wyrabiam. Nic innego nie robie tylko ucze sie, a i tak wychodzi na to, ze niby sie obijam. Caly czas rycze i odechciewa mi sie wszystkiego, czasami moglby mnie tak np. tramwaj przejechac. Wiec sama chetnie poczytam Waszych rad zeby nabrac tumiwiszmu.
Czyli jesteś w takiej sytuacji jak ja. Z tą różnicą, że jestem pełna nadziei, że w końcu nie będzie mojej pracy mgr wyrzucać do kubła i po mnie "jechać", tylko w końcu ją przyjmie

Ja nic tylko w książkach w życiu nigdy tyle "nie wydziobałam" na pamięć! No, ale co ja się dziwie. Chociaż będę dobrze przygotowana do wykonywania zawodu, o ile się na aplikację dostanę. Moje koleżanki były najlepsze na uczelni, a teraz składają pudełka za 800 zł, strasznie mi ich szkoda, ale takie są realia.

Nie wiem jak was, ale mnie wkurza strasznie, np. a co tam, ty to się pewnie nudzisz, masz tylko studia i do tego nie płacisz etc. Takie słowa słyszałam od znajomych studiujących zaocznie lub od tych, którzy skończyli edukację na szkole średniej. Zakończyłam z nimi znajomość, bo miałam tego dość. Tylko ja wiem, ile pracy w to włożyłam.

Girl99, mogę Ci tylko życzyć tego, abyś szybko przywykła do tempa. Wiem dobrze, że jest ciężko, ale damy radę. Ja mam 2 kierunki studiów teraz, wcześniej też miałam 2, ale po licencjacie z politologii "wymiękłam", teraz podjęłam się ekonomii. Damy radę, a potem będziemy się chwalić dyplomikami

I jeszcze jedno jeden z moich wykładowców kiedyś powiedział: "Pani Doroto, ja wiem, że Pani jest ambitna (...), ale nikt Pani nie będzie zaglądać do indeksu. I Pani będzie mieć mgr i osoby, które się obijają i ściągają". Tu liczy się wiedza. To nic nie jest zmarnowane. Nie należy się przejmować. |Wiedzę zweryfikuje życie i wtedy się okaże kto tak naprawdę się przykładał. Wiem z własnego doświadczenia. Gdy tylko mam jakiś dłuższy okres wolnego "dorabiam sobie" w księgowości, dodam tylko, że startowałam razem z osobami po studiach kierunkowych, ja miałam tylko kurs i dyplom, a jednak się dostałam, bo byłam lepsza. Także dziewczyny uczcie się przede wszystkim dla siebie, nie dla ocen, bo z nimi czasem różnie bywa.

Powodzenia i wytrwałości życzę!
dorka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:28   #18
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119
.

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:34
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:14   #19
dorka1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez agnes154 Pokaż wiadomość
Ja chyba na zaoczne pójdę właśnie studia. Za bardzo stres mnie zjada, zebym jeszcze poszła na dzienne. ;/ eh, i jeszcze prawko do zrobienia...
Tyle przede mną.
Prawo jazdy to ja już 2 lata robię Teraz zrobiłam sobie przerwę, bo nie wierzę, że kiedyś zdam. Po obronie może znowu się za to wezmę. Z każdym nie zdanym egzaminem czuje się gorzej i gorzej jako kierowca. Jestem beznadziejna skoro nie mogę zdać. Za to mój instruktor uważa inaczej, ale on chyba tak mówi z litości dla mojej osoby.Opadają ręce.... Więc powodzenia i obyś szybko zdała. Tylko nie dziękuj! Pozdrawiam!
dorka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 19:45   #20
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez agnes154 Pokaż wiadomość
Ja chyba na zaoczne pójdę właśnie studia. Za bardzo stres mnie zjada, zebym jeszcze poszła na dzienne. ;/ eh, i jeszcze prawko do zrobienia...
Tyle przede mną.
apropo stresu na studiach, kiedyś dotykał mnie tylko w czasie sesji. w tym semestrze trafiły mi się ćwiczenia z kolesiem, który ni z gruchy ni z pietruchy wyrywa do odpowiedzi, podchodząc do ławki i rzucając pytanie na twarz zanim w ogóle zbiorę myśli, to się wydziera. unikam tych ćwiczeń jak mogę. nigdy wcześniej nie miałam trudności z zabieraniem głosu na zajęciach, ale wtedy miałam okazję przemyśleć co chcę przekazać, a nie tylko yyyy, yyy. za wolna jestem do takiej odpytki
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:14   #21
katalink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia wiem czym taki stres może się sko0ńczyć. U mnie też zaczęło się od lekkiego stresu w szkole a potem było już coraz gorzej, a teraz mam nerwicę żołądkową. Czasami jak mnie złapie to wymiotuję całą noc, potem nie mam czym to zdarza się nawet że i krwią a potem na drugi dzień jestem "nieżywa " bo cała odwodniona. A zazwyczaj zaczyna się od jakiejś błahostki, która dla mnie rośnie do rangi kataklizmu i końca świata np. czasami nawet łapie mnie z nerwów, że mam gdzieś iść czy jechać. To jest chore. Dlatego spróbuj np. tabletek uspokajających ( dostępne w aptekach ) ale wyłącznie ziołowe np. delikatny jest Persem czy Valerin nie otumania a człowiek staje się spokojniejszy. Przeczytaj koniecznie ulotki i uważaj bo nawet ziołowymi tabletkami można się uzależnić. Bo kiedy widzisz , że zacznie działać to bierze jeszcze jedną, potem jeszcze jedną potem profilaktycznie jeszcze jedną...., zacznij uprawiać jakiś sport to pomoże Ci się zrelaksować i wyładować kumulujące się w Tobie emocje, pij herbatę z melisy to też uspokaja. Idź do lekarza nawet ten pierwszego kontaktu może Ci pomóc, mi pomógl przepisując taką miksturę, którą robi mi pani w aptece z Neospasminy i innych ziól i jak czuję, że mnie łapie to chlip walnę sobie i jest ok. I zacznij już o siebie dbać bo potem będzie coraz gorzej. A znam ludzi, którzy przez to zaczęłi ładować w siebie alkohol, narkotyki czy też silne leki uspokajające i nie poznawali nawet własnej rodziny.

Mi wszyscy mówią wrzuć na luz i olej to - podobno najlepsze lekarstwo, tylko, że ja jeszcze tak nie umiem, a mam za sobą już 30 lat

Korzystaj ze słońca, chodź na długie spacery, wyjedź gdzieś na weekend i odpocznij, poszukaj czegoś co się relaksuje

I nie daj się dziewczyno!! 3mam kciuki
To widzę, że u Ciebie jak u mnie wszyscy mówią wrzuć na luz i olej a ja nie potrafię. Nawet jak wiem, że nie ma sensu się stresować bo życie jest życie i nawet jeśli teraz jest źle to jutro będzie lepiej to i tak mój stres siedzi gdzieś głęboko i chyba wtedy zdaje mi się że jest nawet groźniejszy dla mojego zdrowia niż ten co jest na wierzchu.

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
na poczatku też się stresowałam a później weszłam w stan głębokiego TUMIWISIZMU- oczywiście pozytywnego
a możesz zdradzić jak wejść w taki stan?

Cytat:
Napisane przez agnes154 Pokaż wiadomość
Ja chyba na zaoczne pójdę właśnie studia. Za bardzo stres mnie zjada, zebym jeszcze poszła na dzienne. ;/ eh, i jeszcze prawko do zrobienia...
Tyle przede mną.
Muszę Cię zmartwić bo studia zaoczne to taka sama kupa stresu jak dzienne i do tego zazwyczaj dochodzi jeszcze praca i stres z nią związany. Jak zaczyna się sesja to zaczyna się jazda a jak ta sesja zbiegnie się jeszcze z gorącym okresem pełnym pracy w pracy to przerąbane. Ja pracowałam i skończyłam licencjata w trybie zaocznym. Uczyłam się po nocach a rano wstawałam do roboty, po pracy biegłam szybko żeby zdążyć do biblioteki i tak na okrągło.

Edytowane przez katalink
Czas edycji: 2010-04-26 o 11:40
katalink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:54   #22
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: silny stres

Od stresu krótka droga do nerwicy - zaczyna się bólami głowy, żołądka, paniką...
Kilka rzeczy które pomagają walczyć ze stresem u mnie:
- spacery po świeżym powietrzu/ ruch/ delikatne ćwiczenia
- zdrowa dieta a nie smieciowa
- duża ilość magnezu odstresowuje!
- unikanie smutnych tematów,filmów itd.
- oglądanie komedii
- czytanie pradników w stylu " jesteś najlepsza"
-wiara we własne siły - spotkania z przyjaciółmi
- zakochanie się
- relaks np. joga jesli ktoś ma cierpliwość
- na nerwy dobre są też masaże z olejkami z pomarańczy lub cytryny, to działa!
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:01   #23
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119
Dot.: silny stres

...

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:37
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 17:13   #24
dorka1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Cytat:
Napisane przez agnes154 Pokaż wiadomość
No właśnie. Ja właśnie miałam stres z powodu szkoły + nerwówka, bo skończyłam 18 lat i moja kochana rodzinka chce mnie wysłać na prawo jazdy. I mam dosyć powtarzania, że sie nie czuję jeszcze dobrze za kierownicą. Nie chcę kogoś przejechać itd. A najgorzej jak jeszcze zestresuję sie na maxa na egzaminie, mogę nie dać rady nerwowo. ;/
Zgadzam się z Tobą, nie można nic na siłę. Ja po 18 prawie 4 lata odczekałam zanim poszłam, ale u mnie to było spowodowane przeżyciem strasznego wypadku samochodowego. Przez pierwsze 15 h, jak zaczęłam jazdy, myślałam, że zejdę z tego świata z nerwów, ale po 50 h jazdy przeszło. Dokupiłam dużo godzin i teraz czułam się pewnie (po tyle oblanych egzaminach już się tak nie czuje), ale co mi z tego, skoro nie mogę zdać. Oblewają mnie głównie za parkowania nie dokładne Ale ja wychodzę z założenia, że jak już będe mieć to prawko to życie mnie zmusi do dokładnych parkowań

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Od stresu krótka droga do nerwicy - zaczyna się bólami głowy, żołądka, paniką...
Kilka rzeczy które pomagają walczyć ze stresem u mnie:
- spacery po świeżym powietrzu/ ruch/ delikatne ćwiczenia
- zdrowa dieta a nie smieciowa
- duża ilość magnezu odstresowuje!
- unikanie smutnych tematów,filmów itd.
- oglądanie komedii
- czytanie pradników w stylu " jesteś najlepsza"
-wiara we własne siły - spotkania z przyjaciółmi
- zakochanie się
- relaks np. joga jesli ktoś ma cierpliwość
- na nerwy dobre są też masaże z olejkami z pomarańczy lub cytryny, to działa!
Z tymi bólami głowy to mnie przestraszyłaś, bo ja ciągle na tabletkach przeciwbólowych, ale zganiam to raczej na małą ilość godzin snu, bo jak się wyśpię to nie boli. A tak np. dziś się w ogóle nie kładę, bo nie mam czasu. 2 tygodnie temu wykładowca oznajmił, że mamy przeczytać i nauczyć się kilka ustaw, tylko zapomniał dodać, że te wszystkie ustawy mają 500 str. czcionką 8tką: mad: I już kolokwium w plecy, przez te 2 tygodnie nie zdążyłam tego nawet przeczytać, a tam 40% pojęć jest które na pewno będą na teście wielokrotnego wyboru z punktami ujemnymi na koniec będzie, że mam minus 50 pkt na 50 możliwych! to chore....

Zakochanie (sex) dobry na wszystko hehe
dorka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 17:24   #25
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: silny stres

niestety ostatnio tez padlam ofiarą silnego stresu.... ostatnimi dniami wspomagam sie kropelkami walerianowymi kiedy na prawde czuje, ze stres zjada mnie od srodka... pomogly mi .... wreszcie sie wysypiam i nie stresuje az tak bardzo.... troche sie balam, ze rano sie nie obudze albo bede zamulona a o dziwo budze sie wyspana i bez scisnietego zoladka
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 15:09   #26
agnes154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 119
Dot.: silny stres

.

Edytowane przez agnes154
Czas edycji: 2011-03-06 o 13:37
agnes154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:46   #27
dorka1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: silny stres

Wiesz, miłość zjawia się w najbardziej nie oczekiwanym momencie, wiem z własnego doświadczenia)

A testu nie było i nikt mnie nie powiadomił o jego przełożeniu. Czasem moja gr doprowadza mnie do szału, co za brak organizacji, komunikacji.... a ja nie spałam tak dziobałam;(
dorka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:32   #28
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: silny stres

Mam jutro kolokwium i juz mi niedobrze z nerwow. Ja nie wiem jak ja to napisze ... pewnie sie porycze z nerwow na dokladke.
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 14:38   #29
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: silny stres

Mam podobnie- chociaż stres nie jest związany ze studiami.
Z ciekawości spytam czy któraś z Was mierzyła poziom kortyzolu i jaki wyszedł?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 14:59   #30
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: silny stres

Hmm myslisz, ze duza ilosc tego hormonu moze tak dzialac? hmm moze cos w tym jest
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.