Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 14:43   #3451
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
przymierzamy się z meżem do wyboru projektu, nic gotowego jak na razie nie znaleźliśmy, więc myślimy o projekcie indywidualnym.

Ja jestem za technologią raczej tradycyjną, mąż widze ze coraz częściej skłania się ku domom drewnianym. Wcześniej stawiałam opór ale dzisiaj znalazłam bardzo fajny domek, w sumie z prawie idealnym rozkładem jak dla nas, z tym ze jest to dom modułowy;/

i tak własciewie nie wiem czym on się będzie w użytkowaniu róznił od zwykłego murowanego domu?
ma ktoś doświadczenia w tym temacie? możecie się swoją wiedzą podzielić?

a to domek który znalazłam:

http://fdpl.eu/projekty/domy-jednoro...assic-136.html
hej,
projekt bardzo ładny już ktoś wklejał podobny na forum
jakaś dziewczyna przymierzała się do modułowego

ja mam drewniany dla mnie super- koszty budowy takie same jak metodą tradycyjną

w tym wszystkim to dla mnie najważniejsze jest aby posiadać troszkę wiedzy nt rozwiązań, które się stosuje w przypadku innych metod budowy niż tradycyjna- czyli ogrzewanie, wentylacje itp
my po wielu konsultacjach stworzyliśmy dom , który ma być niedrogi w eksploatacji, przy tym ciepły i ekologiczny
a jak się w praktyce to sprawdzi opowiem Ci za pół roku

acha tyle,że mój z zewnątrz nie przypomina drewnianego, a ten z Twojego projektu taki typowy "amerkykaniec"
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:58   #3452
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
w tym wszystkim to dla mnie najważniejsze jest aby posiadać troszkę wiedzy nt rozwiązań, które się stosuje w przypadku innych metod budowy niż tradycyjna- czyli ogrzewanie, wentylacje itp

no to właśnie ja nie mam wogóle takiej wiedzy, i nie zdobędę jej w przeciągu załóżmy miesiąca...;/

od wczoraj siedze i myslę nad tym projektem, układ pomieszczeń ma naprawdę super, i z zewnątrz też wygląda tak klimatycznie

no ale właśnie, klimatycznie to teraz wygląda, ale boję się że jak nie zrobimy elewacji w drewnie i białych rynien to wyjdzie coś w stylu wieś tańczy i śpiewa (słomy na dachu będzie brakowało tylko;p)

macie może jakieś fajne pomysły co do wykończenia? jakie kolory itp?

ja sobie jeszcze jako tako wyobrażam go z tymi :lamówkami" białymi co ma teraz, białe okna i te ramki na okna i elewacja taka jasna kawa z mlekiem

z boku miałby być balkon taki drewniany na całą długość ściany szczytowej (a pod nim taras) ale za chiny nie wiem jaki kolor drewna wtedy? i jakie dachówki??

podpowiedzcie coś proszę, bo za kilka dni będziemy szli do architekta i będzie nam robiła wizualizacje
pewnie coś podpowie, ale jak znam życie to pewnie z kolorami się za bardzo nie postarają, a ja chcę widzieć to co mam budować

z góry wielkie dzięki
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 23:44   #3453
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

To daj projekt do adaptacji na technologię tradycyjną (czyli murowaną), skoro się boisz o fachowców i nadzór nad budową.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 08:09   #3454
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No właśnie taki jest plan

ale tak się spytałam, czy może ktoś ma taka wyobraźnię ze może już teraz widzieć jak to będzie mniej więcej wyglądało i czy nie będzie śmiesznie...

I bardzo proszę też o wszelkie uwagi odnośnie wad tego projektu (ja chyba nie jestem obiektywna bo ich nie widze)

i ten taras na szczytowej ścianie czy będzie pasował? i jakie wtedy filary? drewniane? murowane?
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 10:18   #3455
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 10:58   #3456
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

pytałam to powiedział, że mogą być i takie i takie

dlatego zapytałam które bardziej będą pasowały do koncepcji domku
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:55   #3457
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Zalezy jaki chcesz miec styl elewacji.
Bardziej rustykalnie będzie z drewnianymi.

Naprawdę układ domu całkowicie tobie odpowiada? To jest wierne przeniesienie wzoru z Finlandii, gdzie są inne niż w Polsce wzory mieszkalnictwa.

Jak chcesz ten dom ogrzewać?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 21:04   #3458
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Chcę ogrzewać gazem.
Układ właśnie mi bardzo odpowiada, z tym że miejscu sauny i tego pomieszczenia z boku bedzie łazienka i pomieszczenie gosp

Co do układu to bardzo długo szukałam projektu z dwoma pokojami na dole, z zadaszonym wejściem i z wyjściem z kuchni i salonu na tył domu czyli u mnie to ściana szczytowa - bo dom ma stac bokiem do ulicy.

Góra nie będzie od razu używana, bo na razie jesteśmy we dwoje, więc planujemy z niej korzystać później, i tu sioę pojawia jeszcze jedna kwestia - co zrobić zeby można było tę górę zamknać na zimę żeby ciepło nie uciekało?
myślałam o jakiejś klapie czy czymś takim?

i schody chciałabym przenieść po na drugą stronę drzwi wejściowych żeby tak nie wisiały na środku i zrobić je murowane, a nie ażurow

A dlaczego zapytałaś czy mi układ odpowiada? coś z nim nie tak?
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:29   #3459
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Naprawdę układ domu całkowicie tobie odpowiada? To jest wierne przeniesienie wzoru z Finlandii, gdzie są inne niż w Polsce wzory mieszkalnictwa.
No właśnie, układ wnętrza kompletnie nie nasz.
Ja bym zrobiła na dole toaletę, do której nie trzeba przechodzić przez jakieś pomieszczenie gospodarcze. Jeśli na dole jest sypialnia, to przydałaby się jakaś łazienka. Tego by mi brakowało w tym domu.
Sam układ szału nie robi, jest prosty i w sumie może być inspiracją do stworzenia projektu indywidualnego w tradycyjnej technologii.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:31   #3460
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

te dwa pomieszczenia na przeciwko wejścia to maja być właśnie pg i łazienka
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 23:50   #3461
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
A dlaczego zapytałaś czy mi układ odpowiada? coś z nim nie tak?
Brak pomieszczenia kotłowni (Finowie ogrzewają sie prądem i kotłowni nie potrzebują). Sypialnie na parterze małe, za to bardzo duży hol.


Na twoim miejscu rozrysowałabym sobie projekt na papierze milimetrowym i sprawdziała, czy wchodzą tam meble. Zeby nie było tak, że w sypialni ustawisz łózko, ale szafa się nie zmieści.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 07:04   #3462
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
Układ właśnie mi bardzo odpowiada, z tym że miejscu sauny i tego pomieszczenia z boku bedzie łazienka i pomieszczenie gosp
jeśli jednak zostaniesz przy metodzie szkieletowej nie będziesz miała najmniejszego problemu ze zmianami w projekcie no bo to tylko drewniana konstrukcja a nie murowana ściana

tym oto sposobem my powiększyliśmy łazienkę na rzecz kotłowni, zwiększyliśmy sypialnie i wiatrołap no i schody przesunęliśmy na drugą stronę- w zasadzie nie było z tym najmniejszego problemu a gdyby był murowany to mówiąc kolokwialnie "byłoby po ptakach"
acha. daliśmy też większe okna i w sypialni zamiast okna mamy okno tarasowe o którym zawsze marzyłam

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2012-10-31 o 07:06
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:52   #3463
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Elfir, ale na kotłownie jest pomieszczenie i to całkiem spore, a po przerzuceniu schodów na drugą strone można zmniejszyć hol, bo faktycznie jest troszkę za duzy
Wstępnie to rozrysowałam na kalce tech, postaram się zeskanować i tu wkleić do sprawdzenia;D

Marsi dlaczego w murowanym nie mogę np przenieść schodów czy wprowadzić innych zmian?
wydaje mi się że na etapie adaptacji/robienia projektu indywidualnego mogę nanieść te wszystkie zmiany...
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:08   #3464
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tylko trzeba doprojektować komin spalinowy - bo go w projekcie nie ma.
Chyba, że planujesz ekstra ocieplenie i zakup pieca kondensacyjnego do 21 kW - wówczas możesz przebić się przez ścianę przewodem koncentryczno-spalinowym.

W czasie adaptacji możesz zrobić wszystko. Tylko, że zmiana np. stropu związana z przeniesieniem schodów wymaga nowych obliczeń konstrukcyjnych. To samo z przenoszeniem ścian, zwłaszcza jeśli są nośne (przeprojektowanie fundamentu). Pytanie, czy koszt adaptacji nie wyjdzie ci porównywalnie z kosztem projektu indywidualnego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-10-31 o 11:10
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:47   #3465
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
Marsi dlaczego w murowanym nie mogę np przenieść schodów czy wprowadzić innych zmian?
wydaje mi się że na etapie adaptacji/robienia projektu indywidualnego mogę nanieść te wszystkie zmiany...
nie no oczywiście,że możesz
chodzi mi o to,że nam pewne koncepcje zrodziły się kiedy ekipa stawiała już ściany
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:24   #3466
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko trzeba doprojektować komin spalinowy - bo go w projekcie nie ma.
Chyba, że planujesz ekstra ocieplenie i zakup pieca kondensacyjnego do 21 kW - wówczas możesz przebić się przez ścianę przewodem koncentryczno-spalinowym.

W czasie adaptacji możesz zrobić wszystko. Tylko, że zmiana np. stropu związana z przeniesieniem schodów wymaga nowych obliczeń konstrukcyjnych. To samo z przenoszeniem ścian, zwłaszcza jeśli są nośne (przeprojektowanie fundamentu). Pytanie, czy koszt adaptacji nie wyjdzie ci porównywalnie z kosztem projektu indywidualnego.
my będziemy robić projekt indywidualny, źle się wyraziłam, że adaptacje, więc wszystko i tak od początku będą liczyć

już wstępnie nam zrobili koncepcję indywidualnego, ale bez żadnego wzoru - tylko na podstawie tego co mówiliśmy, i wyszło bardzo średnio;/

dlatego jak przypadkowo znalazłam ten projekt to pomyślałam że moze na podstawie tego będzie łatwiej się dogadać, bo ma on w zasadzie wszystko tak jak chcieliśmy (boli jesdynie za duży hol, oraz spora powierzchnia nieużytkowego poddasza)
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:52   #3467
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Może po prostu poszukaj projektu domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza w przyszłosci.

Na przykład taki:
http://www.dobredomy.pl/projekt/daktyl

Przy czym przym podczas adaptacji każ nanieść otwór schodowy nad pokojem 1/9 - w przyszłości można ten pokój zlikwidować, powiększyść sąsiednie i zrobić klatkę schodową na poddasze. Stopień nachylenia dachu nie jest wielki, więc i poddasze małe - ale jako pokój dla dziecka się nada.

Albo taki:
http://projekty.muratordom.pl/projek...a,2596,0,0.htm

albo taki:
http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2449,0,0.htm
przy czym w pokoju nr 5 zrobic pomieszczenie gospodarcze i zlikwidować garaż
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-10-31 o 14:16
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 14:25   #3468
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

To próbowałam znaleźć takie rozwiązanie jak mówisz (projektu szukamy już chyba z 1,5 roku;/)

tylko, ze tak:
dom ma stać szczytem do ulicy i chciałabym żeby na tej ścianie były ładne okna z pokojowe a nie z łazienki np

dach ma mieć nachylenie 35-45st i ma być dwuspadowy

kuchnie oraz salon chciałabym mieć od podwórka czyli na przeciwległej ścianie szytowej i tam też zadaszony taras

wejście do budynku po lewej stronie jak się patrzy od ulicy (bo to nasz północna ściana będzie) i żeby było fajnie zadaszone

chciałabym móc funcjonować na dole, i to poddasze wykorzystać potem jaeśli będzie potrzebne

jest właśnie kilka takich wytycznych które utrudniają mi wybór

daktyl prawie w sumie nie różni się od tego mojego drewnianego, schody byłyby w nim wygodniejsze ale i dół jest w nim spory 108m2

a ten z muratora też bardzo podobny, tylko ma garaż którego nie chcemy i ta ściana od ulicy trzeba by było z nią coś kombinować

przemyśle to jeszcze
chociaż prawde mówiąc mam już dość myślenia i chciałabym zacząć robić już projekt docelowy
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 17:35   #3469
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
To próbowałam znaleźć takie rozwiązanie jak mówisz (projektu szukamy już chyba z 1,5 roku;/)

tylko, ze tak:
dom ma stać szczytem do ulicy i chciałabym żeby na tej ścianie były ładne okna z pokojowe a nie z łazienki np

dach ma mieć nachylenie 35-45st i ma być dwuspadowy

kuchnie oraz salon chciałabym mieć od podwórka czyli na przeciwległej ścianie szytowej i tam też zadaszony taras

wejście do budynku po lewej stronie jak się patrzy od ulicy (bo to nasz północna ściana będzie) i żeby było fajnie zadaszone

chciałabym móc funcjonować na dole, i to poddasze wykorzystać potem jaeśli będzie potrzebne

jest właśnie kilka takich wytycznych które utrudniają mi wybór

daktyl prawie w sumie nie różni się od tego mojego drewnianego, schody byłyby w nim wygodniejsze ale i dół jest w nim spory 108m2

a ten z muratora też bardzo podobny, tylko ma garaż którego nie chcemy i ta ściana od ulicy trzeba by było z nią coś kombinować

przemyśle to jeszcze
chociaż prawde mówiąc mam już dość myślenia i chciałabym zacząć robić już projekt docelowy
Ja też szukałam wiele lat projektu idealnego dla mnie, wcześniej marząc bardziej, ostatnimi czasy mając na celu realizację.
Projektu gotowego nie znalazłam, może wnętrze jeszcze by obeszlo w paru projektach i po paru przeróbkach, ale ustawienie konkretnych pomieszczeń względem stron świata (np. uniknięcie kuchni, kotłowni czy spiżarki w południowej części domu co jest koszmaremi zupełnym bezsensem), oraz ustawienie domu na działce uwzględniając wjazd i wejscie do domu były rzeczą niemozliwą do znalezienia.
Zdecydowałam się na projekt indywidulany. Narazie jest etap wstępny. Szczerze? Juz mi się serce cieszy. Pierwsza koncepcja okazała się rewelacyjna, oczywiście trzeba jeszcze dogadac wiele szczegółów, ale to z czasem...
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 20:20   #3470
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Ja też szukałam wiele lat projektu idealnego dla mnie, wcześniej marząc bardziej, ostatnimi czasy mając na celu realizację.
Projektu gotowego nie znalazłam, może wnętrze jeszcze by obeszlo w paru projektach i po paru przeróbkach, ale ustawienie konkretnych pomieszczeń względem stron świata (np. uniknięcie kuchni, kotłowni czy spiżarki w południowej części domu co jest koszmaremi zupełnym bezsensem), oraz ustawienie domu na działce uwzględniając wjazd i wejscie do domu były rzeczą niemozliwą do znalezienia.
Zdecydowałam się na projekt indywidulany. Narazie jest etap wstępny. Szczerze? Juz mi się serce cieszy. Pierwsza koncepcja okazała się rewelacyjna, oczywiście trzeba jeszcze dogadac wiele szczegółów, ale to z czasem...
gratuluję trafnej decyzji i dobrego architekta
mam dokładnie te same problemy, o których napisałaś, niby są jakieś fajne projekty, jednak jest zawsze jakieś "ale"

juz sie w sumie pogodziłam, że takiego prawdziwego ideału to nie znajdę, ale mam nadzieję że chociaż coś bliskie temu ideałowi uda nam się stworzyć razem z architektem, tym bardziej, że naprawdę zadnych pałaców i innych cudów nie chcemy...
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:12   #3471
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
chociaż prawde mówiąc mam już dość myślenia i chciałabym zacząć robić już projekt docelowy
Prawdę mówiac ja sama narysowałam sobie projekt i kazałam architektowi zrobić do niego część konstrukcyjno-instalacyjną.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:35   #3472
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Prawdę mówiac ja sama narysowałam sobie projekt i kazałam architektowi zrobić do niego część konstrukcyjno-instalacyjną.
Jeśli ktoś ma jasną koncepcję, to dobrze jest rozrysować pomysł, żeby nie było nieporozumień z architektem.

Widziałam niedawno taki projekt, gdzie układ pomieszczeń i bryła budynku zostały stworzone przez inwestora. O ile wnętrze rozplanowane sensownie, co nie jest rudne przy dużej powierzchni, to bryła mocno przeciętna. Akurat ten architekt ma na koncie dużo lepsze realizacje, więc nie zrobiłby frontowej elewacji wyglądającej jak front małego kościółka... ale o gustach się nie dyskutuje podobno
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 08:12   #3473
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Moi znajomi wybudowali domek, gdzie w sporej kuchni instalacje są w rogu przy drzwiach (i tam mają kuchenkę, płytę i kawalątko blatu) a reszta kuchni to 8m szafek w zabudowie po drugiej stronie tego fatalnego rogu z kuchenką. Salon to ściana ze schodami, ściana z oknem, ściana z wykuszem, ściana z dziurą do kuchni-i jak tu w nim coś rozplanować?
A dach 4ro spadowy ścina każde pomieszczenie na górze.
Dla mnie mocno nie przemyślany wybór jak na taką inwestycje, ale co się komu podoba.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 10:31   #3474
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Moi znajomi wybudowali domek, gdzie w sporej kuchni instalacje są w rogu przy drzwiach (i tam mają kuchenkę, płytę i kawalątko blatu) a reszta kuchni to 8m szafek w zabudowie po drugiej stronie tego fatalnego rogu z kuchenką. Salon to ściana ze schodami, ściana z oknem, ściana z wykuszem, ściana z dziurą do kuchni-i jak tu w nim coś rozplanować?
A dach 4ro spadowy ścina każde pomieszczenie na górze.
Dla mnie mocno nie przemyślany wybór jak na taką inwestycje, ale co się komu podoba.
O rany, to projektant nie mógł im wytłumaczyć, że błądzą z tym projektem? Ja rozumiem, że nasz klient nasz pan, ale architekt jako specjalista powinien wytłumaczyć, że są pewne zasady ergonomii, których nie da się przeskoczyć i żadna fantazja inwestora tu nie pomoże.

Teraz pozostaje im gotować w małym kącie wielkiej kuchni i ustawić telewizor i kanapę na środku salonu. Czy z widokiem na okno czy na schody zdecydują sami
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 15:12   #3475
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
O rany, to projektant nie mógł im wytłumaczyć, że błądzą z tym projektem? Ja rozumiem, że nasz klient nasz pan, ale architekt jako specjalista powinien wytłumaczyć, że są pewne zasady ergonomii, których nie da się przeskoczyć i żadna fantazja inwestora tu nie pomoże.

Teraz pozostaje im gotować w małym kącie wielkiej kuchni i ustawić telewizor i kanapę na środku salonu. Czy z widokiem na okno czy na schody zdecydują sami
Myślę, że nie mieli projektanta. Sami budowali dom. Mój praktyczny umysł krzyczał "po co Ci tyle szafek?", ale nie dotarł do umysłu w chmurach inwestorki Wydaje mi się, że niektórzy po prostu widzą oczami wyobraźni efekt końcowy albo czują instynktownie, że coś musi byc od czegoś w takiej i takiej odległości. Inni muszą o tym poczytać. A jeszcze inni walnął się w czoło jak już będzie po ptokach. Mój chłopak jak mu tłumaczę co i jak to mówi: "nie wyobrażam sobie tego, jak będzie zrobione to ocenię" i weź z takim remontuj. Dobrze, że instynkt i wyobraźnia u mnie ok
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 17:51   #3476
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Myślę, że nie mieli projektanta. Sami budowali dom.
To niemożliwe.
Musieli mieć projektanta, który zrobiłby dokumentację projektową na podstawie której uzyskuje się pozwolenie na budowę. Nawet przy projekcie typowym z katalogu trzeba zrobić adaptację i projekt zagospodarowania działki.
Chyba, że dom twoich znajomych do samowola budowlana.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 09:14   #3477
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
To niemożliwe.
Musieli mieć projektanta, który zrobiłby dokumentację projektową na podstawie której uzyskuje się pozwolenie na budowę. Nawet przy projekcie typowym z katalogu trzeba zrobić adaptację i projekt zagospodarowania działki.
Chyba, że dom twoich znajomych do samowola budowlana.
Myślałam, że chodzi o kogoś kto wymyślił im projekt domu i potem nadzorował wykonanie-ale to chyba architekt robi? Nie znam się na obowiązkach tych ludzi. W każdym razie, kupili u kogoś, kto nie czuł potrzeby ułatwiania życia inwestorom.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:52   #3478
Kasia_T
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Myślałam, że chodzi o kogoś kto wymyślił im projekt domu i potem nadzorował wykonanie-ale to chyba architekt robi? Nie znam się na obowiązkach tych ludzi. W każdym razie, kupili u kogoś, kto nie czuł potrzeby ułatwiania życia inwestorom.
Każdy projekt gotowy musi przejść proces adaptacji do danej działki. Najczęściej adaptację przeprowadza lokalny architekt (lub ktoś kto ma do tego uprawnienia). Jednak żeby mógł nanieść jakiekolwiek zmiany w projekcie potrzebuje zgody autora projektu. Większość firm sprzedających gotowe projekty daje taką zgodę za darmo. Przynajmniej my taką dostaliśmy

Jak ma się już taką zgodę to w zasadzie można zmienić wszystko - tylko niektóre zmiany są zwyczajnie nieopłacalne bo wymagają ponownego przeliczenia projektu (obciążenia itp.).

My z mężem właśnie to przerabiamy więc jestem w temacie. Ale generalnie nie ma się co stresować - tak naprawdę wszystko nam wyjaśnił architekt w czasie kupowania projektu, więc wiemy co i jak....
Kasia_T jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 09:40   #3479
zieewam
Rozeznanie
 
Avatar zieewam
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 803
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

.

Edytowane przez zieewam
Czas edycji: 2013-12-10 o 10:42
zieewam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 16:28   #3480
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
To próbowałam znaleźć takie rozwiązanie jak mówisz (projektu szukamy już chyba z 1,5 roku;/)

tylko, ze tak:
dom ma stać szczytem do ulicy i chciałabym żeby na tej ścianie były ładne okna z pokojowe a nie z łazienki np

dach ma mieć nachylenie 35-45st i ma być dwuspadowy

kuchnie oraz salon chciałabym mieć od podwórka czyli na przeciwległej ścianie szytowej i tam też zadaszony taras

wejście do budynku po lewej stronie jak się patrzy od ulicy (bo to nasz północna ściana będzie) i żeby było fajnie zadaszone

chciałabym móc funcjonować na dole, i to poddasze wykorzystać potem jaeśli będzie potrzebne

jest właśnie kilka takich wytycznych które utrudniają mi wybór

daktyl prawie w sumie nie różni się od tego mojego drewnianego, schody byłyby w nim wygodniejsze ale i dół jest w nim spory 108m2

a ten z muratora też bardzo podobny, tylko ma garaż którego nie chcemy i ta ściana od ulicy trzeba by było z nią coś kombinować

przemyśle to jeszcze
chociaż prawde mówiąc mam już dość myślenia i chciałabym zacząć robić już projekt docelowy
zmi a taki: http://www.lk-projekt.pl/lkand684-produkt-777.html


dom z bali, wejscie z boku, piekna sciana szczytowa, 2 pokoje na dole..
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.