Jak to w końcu jest z tymi łydkami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 10:57   #1
ulcia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 39

Jak to w końcu jest z tymi łydkami?


Witam,
Ponieważ z moją kondycją nie jest najlepiej, a z wagą jeszcze gorzej, postanowiłam wprowadzić w życie trochę ruchu. Dzisiaj zaczęłam skakać na skakance. Przejrzałam mnóstwo stron i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: łydki wysmuklą się czy nabiorą masy?
Raz czytam, że się wysmuklą, raz, że przybiorą na masie. To w końcu jak z tym jest??
Wiem, że poprzez duży wysiłek w krótkim czasie następuje przyrost masy. Dopiero podczas dłuższego treningu z małym obciążeniem tracimy tkankę tłuszczową. Skacząc na skakance odbijamy się od podłoża palcami, a łydki mocno pracują. Więc teoretycznie łydki powinny przybrać na masie, czego ja bardzo, ale to baaardzo bym nie chciała, ponieważ moje łydki i tak są grube :/
Może zamiast skakanki wybrać wolne bieganie na dłuższym dystansie?
Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Doradzicie coś?
ulcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:26   #2
Jerzyczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Jerzyczka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 570
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez ulcia91 Pokaż wiadomość
Witam,
Ponieważ z moją kondycją nie jest najlepiej, a z wagą jeszcze gorzej, postanowiłam wprowadzić w życie trochę ruchu. Dzisiaj zaczęłam skakać na skakance. Przejrzałam mnóstwo stron i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: łydki wysmuklą się czy nabiorą masy?
Raz czytam, że się wysmuklą, raz, że przybiorą na masie. To w końcu jak z tym jest??
Wiem, że poprzez duży wysiłek w krótkim czasie następuje przyrost masy. Dopiero podczas dłuższego treningu z małym obciążeniem tracimy tkankę tłuszczową. Skacząc na skakance odbijamy się od podłoża palcami, a łydki mocno pracują. Więc teoretycznie łydki powinny przybrać na masie, czego ja bardzo, ale to baaardzo bym nie chciała, ponieważ moje łydki i tak są grube :/
Może zamiast skakanki wybrać wolne bieganie na dłuższym dystansie?
Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Doradzicie coś?
Podpinam się pod pytanie
Jerzyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:09   #3
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

od skakanki łydki staną się bardziej smukłe . natomiast jeśli ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć, to może mieć wrażenie spuchnięcia ćwiczonych partii, ale na pewno nie będzie to rozrost masy mięśniowej.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:21   #4
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
od skakanki łydki staną się bardziej smukłe . natomiast jeśli ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć, to może mieć wrażenie spuchnięcia ćwiczonych partii, ale na pewno nie będzie to rozrost masy mięśniowej.
A czy są jakieś konkretne ćw dzięki którym można wysmuklić łydki, poza samą skakanką? Słyszałam, że jazda na rowerku stacjonarnym?

Z góry dzięki!
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:35   #5
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

u mnie właśnie rowerek sporo zdziałał (łydki podniosły się, obwody mniejsze, ogólnie wysmuklenie), śmiało polecam . poza tym można ćwiczyć np. wspięcia na palce (stojąc) z obciążeniem.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:47   #6
Jerzyczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Jerzyczka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 570
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
od skakanki łydki staną się bardziej smukłe . natomiast jeśli ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć, to może mieć wrażenie spuchnięcia ćwiczonych partii, ale na pewno nie będzie to rozrost masy mięśniowej.
to wspaniale
Jerzyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:48   #7
ulcia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 39
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
od skakanki łydki staną się bardziej smukłe . natomiast jeśli ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć, to może mieć wrażenie spuchnięcia ćwiczonych partii, ale na pewno nie będzie to rozrost masy mięśniowej.
Hmm.. No dobrze. Może i racja.
Tylko w takim razie dlaczego wiele osób twierdzi, że jednak łydki staną się bardziej umięśnione? Dlaczego są dwie opinie na ten temat i obie są prawdopodobne? Od czegoś to zależy?
ulcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 16:09   #8
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

niestety nie jestem specjalistką i nie odpowiem Ci fachowo, ale myślę, że ludziom często wydaje się (!), że rozrastają im się łydki, ponieważ od ćwiczeń łydki mogą puchnąć. poza tym, aby powiększyć masę mięśniową, należy odpowiednio się odżywiać (dostarczać odpowiednich ilości substancji, które pomogą budować mięśnie), a zwykle dieta dziewczyn chcących zrzucić tłuszczyk nie jest dietą, która pozwala na rozrost mięśni. jeszcze podstawowa sprawa - kobiety nie łapią masy mięśniowej tak łatwo jak mężczyźni, nawet jeśli bardzo tego chcą . ja odziedziczyłam po mamie łydki jak beczki i zawsze myślałam, że nic z nimi nie można zrobić. okazało się jednak, że wysmukliły się właśnie dzięki ćwiczeniom (a i opuchnięte bywały, ale nie szalałam z tego powodu i nie wmawiałam sobie, że doszło im po 1 kg mięśnia).
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:27   #9
ulcia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 39
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
niestety nie jestem specjalistką i nie odpowiem Ci fachowo, ale myślę, że ludziom często wydaje się (!), że rozrastają im się łydki, ponieważ od ćwiczeń łydki mogą puchnąć. poza tym, aby powiększyć masę mięśniową, należy odpowiednio się odżywiać (dostarczać odpowiednich ilości substancji, które pomogą budować mięśnie), a zwykle dieta dziewczyn chcących zrzucić tłuszczyk nie jest dietą, która pozwala na rozrost mięśni. jeszcze podstawowa sprawa - kobiety nie łapią masy mięśniowej tak łatwo jak mężczyźni, nawet jeśli bardzo tego chcą . ja odziedziczyłam po mamie łydki jak beczki i zawsze myślałam, że nic z nimi nie można zrobić. okazało się jednak, że wysmukliły się właśnie dzięki ćwiczeniom (a i opuchnięte bywały, ale nie szalałam z tego powodu i nie wmawiałam sobie, że doszło im po 1 kg mięśnia).

A więc skaczę dalej i mam tylko nadzieję,że łydki mi się nie rozrosną
ulcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:30   #10
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez ulcia91 Pokaż wiadomość
Witam,
Ponieważ z moją kondycją nie jest najlepiej, a z wagą jeszcze gorzej, postanowiłam wprowadzić w życie trochę ruchu. Dzisiaj zaczęłam skakać na skakance. Przejrzałam mnóstwo stron i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: łydki wysmuklą się czy nabiorą masy?
Raz czytam, że się wysmuklą, raz, że przybiorą na masie. To w końcu jak z tym jest??
Wiem, że poprzez duży wysiłek w krótkim czasie następuje przyrost masy. Dopiero podczas dłuższego treningu z małym obciążeniem tracimy tkankę tłuszczową. Skacząc na skakance odbijamy się od podłoża palcami, a łydki mocno pracują. Więc teoretycznie łydki powinny przybrać na masie, czego ja bardzo, ale to baaardzo bym nie chciała, ponieważ moje łydki i tak są grube :/
Może zamiast skakanki wybrać wolne bieganie na dłuższym dystansie?
Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Doradzicie coś?
Więc skoro Twoim problemem jest kondycja i waga, po co skupiasz się na łydkach ? W chwili obecnej powinnaś się skupić na tym, żeby zmienić nawyki tak, żeby zarówno kondycja i waga wróciła do normy.

Co do łydek, już chyba wczoraj też był wątek o masywnych udach i łydkach Często się zdarza, że dziewczyny/kobiety mają błędny obraz swoich ud/łydek i wyolbrzymiają ich wielkość. Poza tym jeśli są one proporcjonalne do reszty sylwetki to wszystko jest okej.

I jeszcze na koniec - jesteś kobietą nie masz szans na cudowne nabranie masy mięśniowej. To co kobiety często określają takim mianem to albo puchnięcie w efekcie ćwiczeń albo po prostu tłuszczyk
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:21   #11
ulcia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 39
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Więc skoro Twoim problemem jest kondycja i waga, po co skupiasz się na łydkach ? W chwili obecnej powinnaś się skupić na tym, żeby zmienić nawyki tak, żeby zarówno kondycja i waga wróciła do normy.

Co do łydek, już chyba wczoraj też był wątek o masywnych udach i łydkach Często się zdarza, że dziewczyny/kobiety mają błędny obraz swoich ud/łydek i wyolbrzymiają ich wielkość. Poza tym jeśli są one proporcjonalne do reszty sylwetki to wszystko jest okej.

I jeszcze na koniec - jesteś kobietą nie masz szans na cudowne nabranie masy mięśniowej. To co kobiety często określają takim mianem to albo puchnięcie w efekcie ćwiczeń albo po prostu tłuszczyk

Nie skupiam się tylko na łydkach, jakiś miesiąc temu zaczęłam zdrowiej się odżywiać, włączyłam do tego ćwiczenia, jakieś rozciąganie się, itp. A że akurat mam skakankę w domu, pomyślałam, że ją wykorzystam. Tylko właśnie obawiam się o łydki. Stąd moje pytania.

Akurat jestem jedną z tych osób, które potrafią ocenić się zgodnie z prawdą. Potrafię oddzielić emocje, spojrzeć w lustro i powiedzieć co naprawdę widzę. Poza tym moje łydki pokazują mi, że są grube nawet przy mierzeniu butów, czy spodni rurek. Więc nic mi się nie wydaje, jestem świadoma tego jak wyglądam.
ulcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 13:40   #12
karolaq85
Raczkowanie
 
Avatar karolaq85
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 33
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Ale to chyba nie do końca tak jest, bo koleżanka chciała zrzucić brzuch i zaczeła ćwiczyć brzuszki, niestety tylko jeden rodzaj i jej brzuch zamiast stać się fajnie płaski jest trochę wybrzuszony i bardzo umięśniony, więc trzeba umiejętnie dobierać ćwiczenia i najlepiej ćwiczyć całe ciało w rónym stopniu, a przede wszystkim różne mięśnie.
karolaq85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:36   #13
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Ja jak zaczęłam ćwiczyć to zmierzyłam sobie łydki w najszerszym punkcie.
Po miesiącu będę wiedziała w którą stronę poszły.
Tylko ja nie skaczę na skakance, a ćwiczę różnie i mocno się rozciągam.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:59   #14
karolaq85
Raczkowanie
 
Avatar karolaq85
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 33
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ja jak zaczęłam ćwiczyć to zmierzyłam sobie łydki w najszerszym punkcie.
Po miesiącu będę wiedziała w którą stronę poszły.
Tylko ja nie skaczę na skakance, a ćwiczę różnie i mocno się rozciągam.

Słyszałam ,że aktorki i modelki zawijają się w folię i ćwiczą i to podobno pomaga.
karolaq85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 14:05   #15
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez karolaq85 Pokaż wiadomość
Słyszałam ,że aktorki i modelki zawijają się w folię i ćwiczą i to podobno pomaga.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:15   #16
thesweetestdrug
Przyczajenie
 
Avatar thesweetestdrug
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

hmm ja mam takie pytanie. pomińmy że z ćwiczeniami u mnie jest różnie, raz ćwiczę przez dwa tygodnie regularnie, potem tyle samo przerwy, miesiąc ćwiczę itd. ale zauważyłam, że w trakcie właśnie tych regularnych ćwiczeń (no tak średnio wyjdzie 4-5 dni w tygodniu), w obwodzie moich łydek jest prawie cm więcej, o co chodzi? dodam że mam masywne łydki w porownaniu do mojej budowy i zawsze były spore, ale kurcze aż mi się odechciewa jakiegokolwiek sportu bo łydki to moj mega kompleks.
nie wiem, czy one jakoś puchną, czy ja tyję (od jakiegoś czasu nie mam wagi wiec sie tylko mierzę), czy coś? Jak sobie odpuszczam z jakimkolwiek treningiem, to po jakims czasie znowu jest mniej w obwodzie..
__________________
find a man who will ruin your lipstick, not your mascara


thesweetestdrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 21:01   #17
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Puchną
To normalne, że od odpoczynku wracają do siebie.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 21:16   #18
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Cytat:
Napisane przez thesweetestdrug Pokaż wiadomość
hmm ja mam takie pytanie. pomińmy że z ćwiczeniami u mnie jest różnie, raz ćwiczę przez dwa tygodnie regularnie, potem tyle samo przerwy, miesiąc ćwiczę itd. ale zauważyłam, że w trakcie właśnie tych regularnych ćwiczeń (no tak średnio wyjdzie 4-5 dni w tygodniu), w obwodzie moich łydek jest prawie cm więcej, o co chodzi? dodam że mam masywne łydki w porownaniu do mojej budowy i zawsze były spore, ale kurcze aż mi się odechciewa jakiegokolwiek sportu bo łydki to moj mega kompleks.
nie wiem, czy one jakoś puchną, czy ja tyję (od jakiegoś czasu nie mam wagi wiec sie tylko mierzę), czy coś? Jak sobie odpuszczam z jakimkolwiek treningiem, to po jakims czasie znowu jest mniej w obwodzie..
Ty nie masz grubych łydek twoja reszta ciała jest bardzo słaba tj. pozbawiona mięśni
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 21:20   #19
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

To już w ogóle inna kwestia.

Naprawdę BAAARDZO rzadko widuję kogoś, kto ma naprawdę "grube" łydki. Często się nam po prostu wydaje, że są grube.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 22:14   #20
leai_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Mi na łydki pomógł stepper - 4-5 razy w tyg, po 40min. Wyszczupliły się łydki i ogólnie nogi.
leai_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 13:40   #21
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

Nogi puchną od ćwiczeń tak jak już ktoś wspomniał. Jest jeszcze jedna kwestia- każda z nas ma delikatny zarys mięśni (zwłaszcza, gdy ćwiczy), tylko, że w większości jest on schowany pod tłuszczykiem, gdy już się go pozbędziemy okaże się, że mamy bardzo ładnie zarysowane nogi czy brzuch (ale i tak jesteśmy smuklejsze).
__________________
Wymarzyć, zaplanować, osiągnąć.
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 10:51   #22
thesweetestdrug
Przyczajenie
 
Avatar thesweetestdrug
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Jak to w końcu jest z tymi łydkami?

no to jestem spokojniejsza i pracuję dalej ogólnie to dół mam masywny, ale o ile lepiej (wg mnie) wyglądałyby uda z delikatnymi szczupłymi łydkami, a moje nogi praktycznie są jednej grubości linią (w najszczuplejszym miejscu na udzie mam tyle samo co w najgrubszym w łydce)
no ale to na tyle, rozwiałyscie moje wątpliwości
__________________
find a man who will ruin your lipstick, not your mascara


thesweetestdrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.