Aparat ruchomy - Pytanie i Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 23:12   #1
majk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2

Aparat ruchomy - Pytanie i Problem


Witam, mam pare pytan i pewien problem, mianowicie od jakichs 3 miesięcy nosze ruchomy aparat na zęby, niestety nie mam stycznosci z swoim dentysta poniewaz wyjechalem do innego miasta. Nosze regularnie swoj aparat, codziennie w nocy + okolo 10h w dzien, praktycznie caly dzien, wyciagam tylko jak jestem w szkole okolo 3h oraz przekrecam go o pol obrotu 1x w tygodniu zgodnie z zaleceniem lekarza. Mam bardzo cofnieta do tylu prawa dwojke. Oto moje pytania i problemy:

1) Od noszenia aparaciku zrobila mi sie szpara pomiedzy jedynkami, nie wielka ale widoczna, to jakos mi potem zniknie czy to bardzo zle?
2) Czy na moja wade (dosc duzo cofnieta prawa dwojka) aparat ruchomy sobie poradzi? Nosze i bede go nosil bardzo czesto i dlugo, ile trzeba, praktycznie mi to nie przeszkadza.
3) Co byscie mi radzili ? Co by poradzil lekarz?
majk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 23:12   #2
majk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

Zapomnialem dodac ze mam 20 lat.
majk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 19:43   #3
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

ja radzę niczego nie ruszać i nie panikować
skoro rozkręcasz aparat to łuk podniebienny pewnie Ci się rozrywa (stąd przerwa między jedynkami, może robią one przerwę dla tej dwójki), więc myślę ze nie ma się czym przejmowac - o ile ortodonta zamierzał rozszerzyć u Ciebie szczękę.
Poza tym nie wiem czy aparat ruchomy jest w stanie do końca (o ile w ogole) poradzić sobie z wadą u osoby 20-letniej, bo aparaty ruchome stosuje się u dzieci góra-14 lat.
Pozdrawiam
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:02   #4
olenqua
Raczkowanie
 
Avatar olenqua
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 211
Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

Aparat ruchomy jest w stanie poradzić sobie z wadami zębów osób w wieku majk78, jest to też jakby "kuracja końcowa" po zdjęciu stałego aparatu (ale nie zawsze :P).
Co do Twoich pytań majk78:
1.Szpara powinna zniknąć po kolejnych przekręcaniach drucików jeśli jest mała to się nią nie przejmuj, moja miała wielkość bramki :/
2./3. Czytając, że prawie nie zdejmujesz aparatu radzę Ci założyć aparat stały Dla mnie osobiście nawet spanie z ruchomym było zawsze niewygodne, tyle tego żelastwa w buzi, jakieś tworzywa dotykające podniebienia Stały aparat jest w sumie całkiem niezłym wydatkiem, ale myślę, że o niebo lepszym od aparatu ruchomego, który aż tak nie wyrówna zębów. Jest skuteczniejszy. Założenie nie jest bolesne (tak samo jak zdjęcie), czasem są problemy z wewnętrzną stroną policzków (kontakt z żelastwem i drutami cały czas i związane z tym zadrapania i podrażnienia - mimo to niegroźne ). Wygląda troszkę słabo, ale przecież można poprosić o założenie aparatu kosmetycznego, czyli takiego na którym widać tylko drucik, lub takiego, który jest założony na tylną stronę zębów. Wg mnie stały aparat bardziej się opłaca.
Tak się mądrzę, bo chodziłam ze stałym 2lata i mam też jakieś doświadczenia z ruchomym Mam nadzieję, że się troszkę przydałam, a nie tylko sobie pogadałam
Pozdrawiam
__________________
Zawsze trzymaj za rękę dziecko, którym kiedyś byłeś - Miguel de Cervantes

Porzucam Mel B!
Tiffany Rothe Workouts - start: 19.08.2013
olenqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:39   #5
Dobra Wrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Thumbs up Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

Cytat:
Napisane przez majk87 Pokaż wiadomość
Nosze regularnie swoj aparat, codziennie w nocy + okolo 10h w dzien, praktycznie caly dzien, wyciagam tylko jak jestem w szkole okolo 3h oraz przekrecam go o pol obrotu 1x w tygodniu zgodnie z zaleceniem lekarza.
Wiesz co tak sobie poczytalam o tym, ze ciagle nosisz aparacik ruchomy. Mam nadzieje, ze pamietasz o higienie czyli o czyszczeniu tego aparaciku.
Bardzo polecam Ci do tego celu tabletki FITTYDENT, ktore skutecznie czyszcza ruchome aparaty (tabletki dostepne w kazdej aptece- kosztuja bardzo niewiele). Sa to tabletki, ktore rozpuszcza sie w wodzie (tworzy sie taki niebieskawy plyn, do ktorego wkladamy nasz aparacik).

Dodam, ze czyszcza nawet dlugo utrzymajace sie przebarwienia powstale od kawy, herbaty lub nikotyny.

Posiadaja dzialanie przeciwbakteryjne, zapobiegaja wiec przykremu zapachowi z ust i powstawaniu kamienia nazebnego.

Jako jedyne posiadaja pH9 dzieki czemu nie powoduja korodowania metalowych czesci aparaciku.







Dobra Wrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 09:52   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

Cytat:
Napisane przez Dobra Wrozka Pokaż wiadomość
Wiesz co tak sobie poczytalam o tym, ze ciagle nosisz aparacik ruchomy. Mam nadzieje, ze pamietasz o higienie czyli o czyszczeniu tego aparaciku.
Bardzo polecam Ci do tego celu tabletki FITTYDENT, ktore skutecznie czyszcza ruchome aparaty (tabletki dostepne w kazdej aptece- kosztuja bardzo niewiele). Sa to tabletki, ktore rozpuszcza sie w wodzie (tworzy sie taki niebieskawy plyn, do ktorego wkladamy nasz aparacik).

Dodam, ze czyszcza nawet dlugo utrzymajace sie przebarwienia powstale od kawy, herbaty lub nikotyny.

Posiadaja dzialanie przeciwbakteryjne, zapobiegaja wiec przykremu zapachowi z ust i powstawaniu kamienia nazebnego.

Jako jedyne posiadaja pH9 dzieki czemu nie powoduja korodowania metalowych czesci aparaciku.








ale chodzi o tabletki do protez czy specjalne do aparatów (bo widziałam takie w jakiejś internetowej aptece)?
ja miałam ostatnio protefix (do protez i aparatów ortodontycznych). nic nie skorodowało ale aparat nie był do końca doczyszczony. płyn początkowo też jest niebieski z białą pianką. czy to to samo? niestety kupując tabletki na sztuki nie dostałam ulotki
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 17:51   #7
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: Aparat ruchomy - Pytanie i Problem

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
ja radzę niczego nie ruszać i nie panikować
skoro rozkręcasz aparat to łuk podniebienny pewnie Ci się rozrywa (stąd przerwa między jedynkami, może robią one przerwę dla tej dwójki), więc myślę ze nie ma się czym przejmowac - o ile ortodonta zamierzał rozszerzyć u Ciebie szczękę.
Poza tym nie wiem czy aparat ruchomy jest w stanie do końca (o ile w ogole) poradzić sobie z wadą u osoby 20-letniej, bo aparaty ruchome stosuje się u dzieci góra-14 lat.
Pozdrawiam
aparat ruchomy działa ZAWSZE JESLI SIE GO NOSI , nawet u 40 letniej osoby!!!! , sama widziałam taki przypadek.
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.