Niedoświadczona- potrzebuje pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 21:01   #1
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28

Niedoświadczona- potrzebuje pomocy


Cześć. Mam 17 lat, mój chłopak 19, właśnie dostał się na wymarzony kierunek studiów. Bardzo się kochamy, jesteśmy już sporo czasu ze sobą i planujemy rozpoczęcie współżycia... I właśnie w tym miejscu zwracam się do Was z prośbą o doradzenie , a raczej pomoc w wyborze antykoncepcji.Oboje jesteśmy niedoświadczeni zupełnie w seksie,a nie mam zbytnio się kogo poradzić, ani mamy, a tym bardziej koleżanek, bo one jakoś nieodpowiedzialnie podchodzą do seksu i często wcale się nie zabezpieczają, więc pytam Was. Myśleliśmy o tabletkach, bo miesiączkuje bardzo regularnie i to od jakiś 5-6 lat, ale ze względu na to że od października będziemy widywać się tylko w weekendy to raczej nie jest dobre rozwiązanie, bo uprawialibyśmy seks się stosunkowo rzadko. Kolejna opcja to prezerwatywa, ale według nas to znacznie za mało, dołączylibyśmy do tego dni niepłodne ( orientuje się już kiedy są ) i jeszcze jakaś metodę np. środki plemnikobójcze, lub globulki. Czy to zapewni nam bezpieczeństwo? Kupiliśmy juz nawet durex ekstra save , ale przeczytałam na innym wątku że często pękają , co radzicie? Czy powinnnam się udac do ginekologa? Bardzo boję się ciąży, wręcz panicznie, ale chce już ten strach pokonać. Prosze o rady
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:07   #2
xXxFryciaxXx
Zadomowienie
 
Avatar xXxFryciaxXx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 1 934
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

idź do ginekologa nikt jak on ci nie powie co ci da 100% bezpieczeństwo
__________________
Zapraszam

http://www.specyficznapanna.pl/
xXxFryciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:17   #3
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

wydaje mi sie ze skoro tak zadko bedzie to robic to tabletki sa zlym wyjsciem , lepiej gumki + globulki lub jakis zel czy krem
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:25   #4
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Jak tak rzadko to raczej tabletek nie potrzebujesz.Mysle,ze prezerwatywa wystarczy.
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:26   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

ja stosuję głównie gumki. Jak nie pęknie, nie jest uszkodzona to zerowe szanse na ciążę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:29   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Moim zdaniem prezerwatywy wystarczą.
Nie bój się ich.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447129
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:30   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Czy powinnnam się udac do ginekologa? Bardzo boję się ciąży, wręcz panicznie, ale chce już ten strach pokonać. Prosze o rady
Każda dziewczyna która planuje rozpocząć współżycie powinna udać się do ginekologa.
Moim zdaniem stawiałabym na pigułki - bierzesz regularnie i co z tego że tylko w weekend byłyby ewentualne zbliżenia, skoro spałabyś spokojnie jak dzidziuś nie musiałabyś się martwić czy partner dobrze przechowuje prezerwatywy czy przez drogę nic się nie stało. No może jedynie będzie mniej ekonomicznie ale chyba tutaj chodzi o skuteczność prawda? Co by nie było tabletki mają skuteczność wyższą a prezerwatywy stosowane idealnie mają równie wysoką - problem czy zaufasz na tyle partnerowi że przechowywane były w suchym zimnym miejscu i nic się im nie stało. No cóż, ja tam po prostu gumkom nie ufałam i nie ufam.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 21:34   #8
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

wydaje mi się, że tabletki są tu niepotrzebne.
Prezerwatywa + globulki - bedzie ok.

a poza tym brawo za rozsądne myślenie
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:37   #9
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Każda dziewczyna która planuje rozpocząć współżycie powinna udać się do ginekologa.
Moim zdaniem stawiałabym na pigułki - bierzesz regularnie i co z tego że tylko w weekend byłyby ewentualne zbliżenia, skoro spałabyś spokojnie jak dzidziuś nie musiałabyś się martwić czy partner dobrze przechowuje prezerwatywy czy przez drogę nic się nie stało. No może jedynie będzie mniej ekonomicznie ale chyba tutaj chodzi o skuteczność prawda? Co by nie było tabletki mają skuteczność wyższą a prezerwatywy stosowane idealnie mają równie wysoką - problem czy zaufasz na tyle partnerowi że przechowywane były w suchym zimnym miejscu i nic się im nie stało. No cóż, ja tam po prostu gumkom nie ufałam i nie ufam.

Ale po co dziewczyna ma się truć tabletkami przy sporadycznych zbliżeniach? myślę, że prezerwatywa spokojnie wystarczy. Tylko nalezy kupować najlepiej w aptece, trzymać w bezpiecznym miejscu (broń Boże w portfelu!), i uważać przy zakładaniu.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:38   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Ale po co dziewczyna ma się truć tabletkami przy sporadycznych zbliżeniach? myślę, że prezerwatywa spokojnie wystarczy. Tylko nalezy kupować najlepiej w aptece, trzymać w bezpiecznym miejscu (broń Boże w portfelu!), i uważać przy zakładaniu.
Truć to ty się możesz trutką na szczury, tabletki się przyjmuje.
Weź głęboki oddech i przeczytaj ze zrozumieniem o co mi chodziło
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:39   #11
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

same prezerwatywy nie wchodzą w grę, za duże ryzyko jak dla mnie. Panicznie się boje ciąży, bo to by całą nasza przyszłość zaprzepaściło. Poza tym pisałyście w wątku "zaufać prezerwatywom" że często pękają właśnie te durexy. Jutro mamy w planach zamówić sobie wizytę u ginekologa, prywatnie. Tylko trochę się boję, i nie wiem jak to zrobić, gdyż nie ma zbytnio powodu żebym tam szła bo wszystko w porządku, a chce po prostu obgadać z lekarzem metody antykoncepcji. I co przyjdę powiem dzieńdobry, przyszłam się przebadać, bo....? doradźcie jak to załatwić. Nigdy nie byłam u ginekologa
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 21:41   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
same prezerwatywy nie wchodzą w grę, za duże ryzyko jak dla mnie. Panicznie się boje ciąży, bo to by całą nasza przyszłość zaprzepaściło. Poza tym pisałyście w wątku "zaufać prezerwatywom" że często pękają właśnie te durexy. Jutro mamy w planach zamówić sobie wizytę u ginekologa, prywatnie. Tylko trochę się boję, i nie wiem jak to zrobić, gdyż nie ma zbytnio powodu żebym tam szła bo wszystko w porządku, a chce po prostu obgadać z lekarzem metody antykoncepcji. I co przyjdę powiem dzieńdobry, przyszłam się przebadać, bo....? doradźcie jak to załatwić. Nigdy nie byłam u ginekologa
O tym mówię, to jest tylko i wyłącznie kwestia komfortu psychicznego. Z jakiegoś powodu nie wszyscy używają prezerwatyw albo tylko tabletek. No powiesz dzień dobry przyszłam się przebadać czy wszystko ze mną w porządku ponieważ chcę rozpocząć współżycie chciałam również porozmawiać o antykoncepcji. No i jeśli lekarz będzie w miarę normalny to ci odpowie na wszystkie pytania.
Padła sugestia gumka + globulka, ciekawe połączenie, możesz spróbować. Ale nie jest to najbardziej komfortowa sprawa.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:43   #13
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
s Jutro mamy w planach zamówić sobie wizytę u ginekologa, prywatnie. Tylko trochę się boję, i nie wiem jak to zrobić, gdyż nie ma zbytnio powodu żebym tam szła bo wszystko w porządku, a chce po prostu obgadać z lekarzem metody antykoncepcji. I co przyjdę powiem dzieńdobry, przyszłam się przebadać, bo....? doradźcie jak to załatwić. Nigdy nie byłam u ginekologa
Chcesz rozpocząć współżycie - to wystarczający powód, żeby pójść do ginekologa. A skąd wiesz, że wszystko w porządku, skoro nigdy u lekarza nie byłaś?
Powiedz, że przyszłaś, bo chcesz zacząć współżyć i chcesz porozmawiać o antykoncepcji.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:44   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

No, tak jak mówi mrowinka myślę że lekarz cię pochwali że jesteś taka odpowiedzialna, bo bardzo często w tym wieku przychodzą dziewczyny już w ciąży :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:44   #15
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
O tym mówię, to jest tylko i wyłącznie kwestia komfortu psychicznego. Z jakiegoś powodu nie wszyscy używają prezerwatyw albo tylko tabletek. No powiesz dzień dobry przyszłam się przebadać czy wszystko ze mną w porządku ponieważ chcę rozpocząć współżycie chciałam również porozmawiać o antykoncepcji. No i jeśli lekarz będzie w miarę normalny to ci odpowie na wszystkie pytania.
Padła sugestia gumka + globulka, ciekawe połączenie, możesz spróbować. Ale nie jest to najbardziej komfortowa sprawa.
dokładnie i temat sam się rozwinie
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:54   #16
juti93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Tylko, że ja kończę te 17 lat w sierpniu i myślicie, że ginekolog będzie mi patrzył w metrykę i mnie oceniał? mieszkam w małym miasteczku, gdzie ludzie są bardziej konserwatywni a nie wiem na kogo trafie?
juti93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:55   #17
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja kończę te 17 lat w sierpniu i myślicie, że ginekolog będzie mi patrzył w metrykę i mnie oceniał? mieszkam w małym miasteczku, gdzie ludzie są bardziej konserwatywni a nie wiem na kogo trafie?
pochwali Cię za rozsądek, spokojnie czasy jednak się trochę zmieniły
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:59   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja kończę te 17 lat w sierpniu i myślicie, że ginekolog będzie mi patrzył w metrykę i mnie oceniał? mieszkam w małym miasteczku, gdzie ludzie są bardziej konserwatywni a nie wiem na kogo trafie?
No właśnie tu ci powiem że ja mieszkam raczej w większym mieście a mimo to musiałam się naszukać gdy byłam w twoim wieku. No i wiem że niestety strasznie tego pilnują, że do 18 roku życia trzeba przyjść z mamusią za rączkę. Ech, miejmy nadzieję że trafisz na normalnego lekarza.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:59   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Miesiaczkujesz nieregularnie wiec skad wiesz kiedy masz dni płodne?bez obserwacji cyklu tj. sluz,temp nie da sie tego okreslic w wypadku nieregularności.troche dlugo jużtrwa ta nieregularnosc.

wdg. mnie pigulki bylyby najlepsze bo antykoncepcja a dwa regularnosc okresu.

Idz do gina .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 22:00   #20
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Truć to ty się możesz trutką na szczury, tabletki się przyjmuje.
Weź głęboki oddech i przeczytaj ze zrozumieniem o co mi chodziło

Tabletki obciążają wątrobę i o to mi chodziło.
I trochę kultury by się przydało... chyba ,że to zbyt trudne ;]
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:01   #21
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja kończę te 17 lat w sierpniu i myślicie, że ginekolog będzie mi patrzył w metrykę i mnie oceniał? mieszkam w małym miasteczku, gdzie ludzie są bardziej konserwatywni a nie wiem na kogo trafie?
Ginekolog nie ma prawa Cię oceniać. Ale... jeśli trafisz na osobę o staroświeckim patrzeniu na świat, to może coś tam marudzić - dziewczyny czasem takie sytuacje opisują na forum. Ale wtedy pozostaje tylko zmienić ginekologa.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:01   #22
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Tabletki obciążają wątrobę i o to mi chodziło.
I trochę kultury by się przydało... chyba ,że to zbyt trudne ;]
Plastry nie obciążają wątroby.
I trochę pomyślunku by się przydało... chyba, że to zbyt trudne ;]
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:02   #23
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No właśnie tu ci powiem że ja mieszkam raczej w większym mieście a mimo to musiałam się naszukać gdy byłam w twoim wieku. No i wiem że niestety strasznie tego pilnują, że do 18 roku życia trzeba przyjść z mamusią za rączkę. Ech, miejmy nadzieję że trafisz na normalnego lekarza.

Do 16 a nie 18 ;]
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:03   #24
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
pochwali Cię za rozsądek, spokojnie czasy jednak się trochę zmieniły
Skąd ta pewność? Na tym podforum kilka dni temu powstał wątek chyba starszej nawet od autorki dziewczyny, która została niemiło potraktowana przez ginekologa. I chodziło właśnie o antykoncepcję.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:04   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Do 16 a nie 18 ;]
Jak tak bardzo chcesz się ekhm wymieniać spostrzeżeniami to ci powiem kochana że na
a) operację
b) leczenie farmakologiczne
do 18 roku życia rodzice muszą wyrazić zgodę.
Dziękuję, dobranoc.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:04   #26
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez juti93 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 17 lat, mój chłopak 19, właśnie dostał się na wymarzony kierunek studiów. Bardzo się kochamy, jesteśmy już sporo czasu ze sobą i planujemy rozpoczęcie współżycia... I właśnie w tym miejscu zwracam się do Was z prośbą o doradzenie , a raczej pomoc w wyborze antykoncepcji.Oboje jesteśmy niedoświadczeni zupełnie w seksie,a nie mam zbytnio się kogo poradzić, ani mamy, a tym bardziej koleżanek, bo one jakoś nieodpowiedzialnie podchodzą do seksu i często wcale się nie zabezpieczają, więc pytam Was. Myśleliśmy o tabletkach, bo miesiączkuje bardzo regularnie i to od jakiś 5-6 lat, ale ze względu na to że od października będziemy widywać się tylko w weekendy to raczej nie jest dobre rozwiązanie, bo uprawialibyśmy seks się stosunkowo rzadko. Kolejna opcja to prezerwatywa, ale według nas to znacznie za mało, dołączylibyśmy do tego dni niepłodne ( orientuje się już kiedy są ) i jeszcze jakaś metodę np. środki plemnikobójcze, lub globulki. Czy to zapewni nam bezpieczeństwo? Kupiliśmy juz nawet durex ekstra save , ale przeczytałam na innym wątku że często pękają , co radzicie? Czy powinnnam się udac do ginekologa? Bardzo boję się ciąży, wręcz panicznie, ale chce już ten strach pokonać. Prosze o rady
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Miesiaczkujesz nieregularnie wiec skad wiesz kiedy masz dni płodne?bez obserwacji cyklu tj. sluz,temp nie da sie tego okreslic w wypadku nieregularności.troche dlugo jużtrwa ta nieregularnosc.

wdg. mnie pigulki bylyby najlepsze bo antykoncepcja a dwa regularnosc okresu.

Idz do gina .
delikatne niedoczytanie.
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:04   #27
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Plastry nie obciążają wątroby.
I trochę pomyślunku by się przydało... chyba, że to zbyt trudne ;]
Mowa jest o tabletkach, więc Twój dowód wspaniałomyślności ma się ciut nijak.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:05   #28
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;20584636]Skąd ta pewność? Na tym podforum kilka dni temu powstał wątek chyba starszej nawet od autorki dziewczyny, która została niemiło potraktowana przez ginekologa. I chodziło właśnie o antykoncepcję.[/QUOTE]

to trafiła na "drania". Wystarczy wtedy odwrócić się tyłkiem i wyjść- bez płacenia, bo lekarz jest od pomocy a nie umoralniania.

A poza tym - pozytywnie nastawiam dziewczynę - moja praca legła w gruzach ;(
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:09   #29
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Jak tak bardzo chcesz się ekhm wymieniać spostrzeżeniami to ci powiem kochana że na
a) operację
b) leczenie farmakologiczne
do 18 roku życia rodzice muszą wyrazić zgodę.
Dziękuję, dobranoc.
U ginekologa byłam w wieku 17lat, nikt o zgodę nie prosił. Z resztą nie wiem skąd takie dane wzięłaś. Z tego co się orientuję obecność rodzica jest obowiązkowa przed ukończeniem 16roku życia.
Do lekarza chodziłam sama mając 15lat, nikt o zgodę nie prosił.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:13   #30
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Niedoświadczona- potrzebuje pomocy

Cytat:
U ginekologa byłam w wieku 17lat, nikt o zgodę nie prosił. Z resztą nie wiem skąd takie dane wzięłaś. Z tego co się orientuję obecność rodzica jest obowiązkowa przed ukończeniem 16roku życia.
Do lekarza chodziłam sama mając 15lat, nikt o zgodę nie prosił.
Chryste panie, przed 16 rokiem życie rodzic całkowicie podejmuje decyzję o leczeniu, po 16 a do 18 i pacjent i rodzic muszą wyrazić zgodę. Po 18 roku życia jeśli nie jesteś ubezwłasnowolniona decydujesz sobie sam/sama.
No cóż to że ty gdzieś tam kiedyś tam coś tam miałaś, to nie znaczy że obowiązuje to w całym kraju, troszkę pomyślunku ("chyba, że to zbyt trudne ;]")

I mówię, czasem zdarzy się normalny lekarz który zdaje sobie sprawę że to trudny temat i nie każda 17 latka chętnie opowie mamie o tym co ma zamiar robić.
http://www.polanest.webd.pl/pliki/zg..._leczenie.html

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-07-09 o 22:15
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.