Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-27, 13:28   #3841
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Metody naturalne w każdym przypadku dobrze wspomagają leczenie. Tylko pamiętajcie, że co za dużo to niezdrowo, nawet z naturalnymi metodami można przekombinować. Z higieną też można przesadzić. Optymalnie 2 razy dziennie, rano i wieczorem, delikatnym płynem albo i bez. Jak przy infekcji mocno swędzi to sobie przemyć roztworem sody oczyszczonej, ale bez większego szorowania.
Z tego czosnku czy octaniseptu dopochwowo bym zrezygnowała, wg mnie bardzo zły pomysł. Działają przeciwgrzybiczo, ale i przeciwbakteryjnie. Pałeczki kwasu mlekowego są bardzo delikatne, przy leczeniu trzeba o nie szczególnie dbać. Czosnek i octanisept wybije trochę grzybów, ale i przyjaznych bakterii, a grzyby szybciej odrosną, więc jak ktoś sobie aplikuje do pochwy czosnek czy octanisept, to uzyska efekt raczej odwrotny od zamierzonego.
Ja się skupiłam bardziej na dostarczaniu i dokarmianiu pałeczek, niż na wybijaniu grzybów i póki co jest ok.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 17:44   #3842
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ten octenisept zalecił mi lekarz. O czosnku jeszcze mu nie wspomniałam, nie omieszkam na następnej wizycie. Zdecydowanie bardziej piekło po aplikacji octaniseptu niz czosnku .
Mocno zastanawiam sie nad kupnem krowiego mleka i zrobieniem z niego mleka zsiadłego. Mogłabym aplikowac go dopochwowo. lekarz mi nawet o tym wspominał, ono byłoby zdecydowanie lepsze niz jogurt.

Ale postaram sie teraz zrecygnować z octeniseptu i czosnku, zobaczę co będzie się działo. Na razie tylko jogurt bede stosowała.
Przypomniało mi sie jeszcze, że mówił mi nawet, ze można stosować linomag. Wyczytałam na jakimś forum, ze dobrze jest smarowac się wazeliną, bo przy grzybicy ścianki nabłonka są popekane, a wazelina łagodzi te podrażnienia. Stosowałyście? Mój lekarz twierdzi, ze mam sie obserować, moze natrafię na to co mi szkodzi. wcześniej obstawialiśmy alergię, przyjmowałam amertil, ale nie było znaczącej poprawy. Juz sama nie wime, czy persil mnie podrażnia, wczesniej prałam w E i też miałam dolegliwosci. Bawełnianą bieliznę prasuje, ale piorę w temperaturze 40 st. Nie wiem, czy może ją wygotować? prasowanie wydaje mi sie, ze powinno wybić grzyby.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2016-11-27 o 17:59
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 19:20   #3843
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Ten octenisept zalecił mi lekarz. O czosnku jeszcze mu nie wspomniałam, nie omieszkam na następnej wizycie. Zdecydowanie bardziej piekło po aplikacji octaniseptu niz czosnku .
Mocno zastanawiam sie nad kupnem krowiego mleka i zrobieniem z niego mleka zsiadłego. Mogłabym aplikowac go dopochwowo. lekarz mi nawet o tym wspominał, ono byłoby zdecydowanie lepsze niz jogurt.

Ale postaram sie teraz zrecygnować z octeniseptu i czosnku, zobaczę co będzie się działo. Na razie tylko jogurt bede stosowała.
Przypomniało mi sie jeszcze, że mówił mi nawet, ze można stosować linomag. Wyczytałam na jakimś forum, ze dobrze jest smarowac się wazeliną, bo przy grzybicy ścianki nabłonka są popekane, a wazelina łagodzi te podrażnienia. Stosowałyście? Mój lekarz twierdzi, ze mam sie obserować, moze natrafię na to co mi szkodzi. wcześniej obstawialiśmy alergię, przyjmowałam amertil, ale nie było znaczącej poprawy. Juz sama nie wime, czy persil mnie podrażnia, wczesniej prałam w E i też miałam dolegliwosci. Bawełnianą bieliznę prasuje, ale piorę w temperaturze 40 st. Nie wiem, czy może ją wygotować? prasowanie wydaje mi sie, ze powinno wybić grzyby.
Nic z tego nie rozumiem. Lekarz nie potrafi stwierdzić, czy to grzybica, czy alergia?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 21:16   #3844
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

W związku z tym, ze w posiewach na początku nie wychodziła mi grzybica, to dostałam leki na alergię. Na 4 posiewy 2 razy wyszła mi grzybica. Dolegliwości cały czas były takie same, nie czułam różnicy.
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:29   #3845
zara5290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cześć. Piszę z zapytaniem do Was bo ja już chyba wpadam w paranoję. Od kilku miesięcy borykałam się z grzybicą pochwy (przynajmniej tak mi się wydaje – podczas infekcji nigdy nie miałam robionego posiewu). Po ostatniej kuracji wszystko było ok ale gdzieś po tygodniu znowu miałam wrażenie że coś jest nie tak. Dodam że ze swoim partnerem gdzieś od 2 miesięcy współżyjemy w prezerwatywie więc raczej nie zaraziłam się niczym od niego.
Co prawda nie odczuwam żadnego świądu ani pieczenia ale wydzielina z pochwy jest białego koloru i jest bezzapachowa, czasami ma tylko lekko kwaśny zapach – nie są to serowate upławy o zapachu drożdży jak przy wcześniejszych infekcjach grzybiczych. Byłam u innego ginekologa, zrobiła mi posiew i wyszło, że wszysko jest ok. W badaniu wyszło tylko że mam mało kwaśne środowisko w pochwie ale cały czas używam Lacibios Femina – podejrzeważ że te wszystkie globulki, których używałam przy poprzednich infekcjach wyjałowiły mi trochę pochwę. Tak więc zastanawiam się czy taka biała wydzielina z pochwy jest ok? Przez te kilka miesięcy infekcji już zapomniałam jak wygląda u mnie normalna wydzielina wiec jak napisałam na początku – zastanawiam się czy już nie wpadam w paranoje z tego powodu. Czy możliwe że to jest jakaś infekcja której obecność bada się inaczej niż przez posiew?
zara5290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:31   #3846
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez zara5290 Pokaż wiadomość
Cześć. Piszę z zapytaniem do Was bo ja już chyba wpadam w paranoję. Od kilku miesięcy borykałam się z grzybicą pochwy (przynajmniej tak mi się wydaje – podczas infekcji nigdy nie miałam robionego posiewu). Po ostatniej kuracji wszystko było ok ale gdzieś po tygodniu znowu miałam wrażenie że coś jest nie tak. Dodam że ze swoim partnerem gdzieś od 2 miesięcy współżyjemy w prezerwatywie więc raczej nie zaraziłam się niczym od niego.
Co prawda nie odczuwam żadnego świądu ani pieczenia ale wydzielina z pochwy jest białego koloru i jest bezzapachowa, czasami ma tylko lekko kwaśny zapach – nie są to serowate upławy o zapachu drożdży jak przy wcześniejszych infekcjach grzybiczych. Byłam u innego ginekologa, zrobiła mi posiew i wyszło, że wszysko jest ok. W badaniu wyszło tylko że mam mało kwaśne środowisko w pochwie ale cały czas używam Lacibios Femina – podejrzeważ że te wszystkie globulki, których używałam przy poprzednich infekcjach wyjałowiły mi trochę pochwę. Tak więc zastanawiam się czy taka biała wydzielina z pochwy jest ok? Przez te kilka miesięcy infekcji już zapomniałam jak wygląda u mnie normalna wydzielina wiec jak napisałam na początku – zastanawiam się czy już nie wpadam w paranoje z tego powodu. Czy możliwe że to jest jakaś infekcja której obecność bada się inaczej niż przez posiew?
taka wydzielina to 100% normnalna wydzielina zdrowej kobiety
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 07:05   #3847
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Osoby, które borykały się z przewlekłymi chorobami zaczynają zdrową wydzielinę uważać za objaw choroby i to jest całkowicie normalne Ważne, zeby sobie nie zaszkodzić
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 10:36   #3848
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej dziewczyny, teraz padło na mnie, od wczoraj pieczenie i bardzo zaczerwienione okolice intymne, od rana tez białe upławy, grudkowate.
Pojechałam do ginekologa - maść Clotrimazolum + globulki oraz Fluconazole (1tabl), wspomniałam o posiewie, powiedział że 2 miesiące po infekcje, bo teraz i tak wyjdzie zły i będę się denerwować.
Mąż ma się posmarować dwa razy maścią.
Zastanawiam się tylko czy to na pewno od razu grzybica, a nie może jakieś podrażnienie czy coś podobnego. Co rok to samo
Dziewczyny lepiej Lacibios czy jakieś globulki dla uzupełnienia prawidlowej flory, tylko czy mogę globulki jak biorę te Clotrimazolum?
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 12:23   #3849
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, teraz padło na mnie, od wczoraj pieczenie i bardzo zaczerwienione okolice intymne, od rana tez białe upławy, grudkowate.
Pojechałam do ginekologa - maść Clotrimazolum + globulki oraz Fluconazole (1tabl), wspomniałam o posiewie, powiedział że 2 miesiące po infekcje, bo teraz i tak wyjdzie zły i będę się denerwować.
Mąż ma się posmarować dwa razy maścią.
Zastanawiam się tylko czy to na pewno od razu grzybica, a nie może jakieś podrażnienie czy coś podobnego. Co rok to samo
Dziewczyny lepiej Lacibios czy jakieś globulki dla uzupełnienia prawidlowej flory, tylko czy mogę globulki jak biorę te Clotrimazolum?
Grzybica wygląda zupełnie inaczej niż podrażnienie, alergia itp. W tej kwestii lekarze rzadko się mylą.
Nie do końca rozumiem, czy ten flukonazol to doustnie czy dopochwowo? Ja robiłam tak, że jak aplikowałam globulki dopochwowo, to brałam provag doustny, po skończeniu globulek dodatkowo probiotyk dopochwowy. Przy doustnym leczeniu pewnie aplikowałabym tylko dopochwowo.

Maść nie ma większego znaczenia, bo to zewnętrzne.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2016-12-02 o 12:25
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 13:19   #3850
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Flukonazol jedna tabl doustnie. + globulki Clotrimazolum
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 12:36   #3851
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

To już moja 3 infekcja w tym roku. Tydzień temu robiłam wymaz i wyszła Candida Albicans, której w wymazie w lipcu nie było. Poczytałam trochę na ten temat i mam to chyba również w jamie ustnej ponieważ na języku mam białe naloty. W pochwie białe upławy, grudkowate, minimalnie swędzi. Czy któraś z Was wyleczyła się z tego rodzaju grzybka? W poniedziałek mam wizytę u ginekologa, jeśli sam nie zaproponuje poproszę o leczenie dla partnera (pomimo, że nie ma objawów). Czy ginekolog może również przepisać mi leki na grzybicę jamy ustnej?
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-03, 13:51   #3852
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez anabella55 Pokaż wiadomość
To już moja 3 infekcja w tym roku. Tydzień temu robiłam wymaz i wyszła Candida Albicans, której w wymazie w lipcu nie było. Poczytałam trochę na ten temat i mam to chyba również w jamie ustnej ponieważ na języku mam białe naloty. W pochwie białe upławy, grudkowate, minimalnie swędzi. Czy któraś z Was wyleczyła się z tego rodzaju grzybka? W poniedziałek mam wizytę u ginekologa, jeśli sam nie zaproponuje poproszę o leczenie dla partnera (pomimo, że nie ma objawów). Czy ginekolog może również przepisać mi leki na grzybicę jamy ustnej?
jesli dostaniesz doustne to tym na jezyku sie oberwie tez, ogolem jesli chodzi o grzybice na jezyku to powinno piec i jezyk powinien byc pokryty grubym, grudkowatym kozuchem. Ewentualnie idz po prostu do POZu, przepisze Ci nystatyne do smarowania jezyka
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 08:44   #3853
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Ehh..Ja już trzeci czy drugi raz mam infekcje.Ginekologa mam za 4 dni a tym czasem kupilam Lactovaginal i na razie to widzę, ze uplawy się zmniejszyły i już tak bardzo nie śmierdzą.Muszę od gin wziąć tabletki takie 4 sztuki dla mnie i parnetera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 12:17   #3854
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

U mnie właśnie objawy słabe, upławy minimalne, ale przed wizytą zrobiłam wymaz żeby wiedzieć co i jak. Biorę probiotyki regularnie, w wymazie powiększyła się liczba tych dobrych bakerii, myję się żelem Provag, nie używam perfumowanych podpasek, staram się nosić bawełniane majtki i dalej coś się przyplątało. Przypuszczam, że to przez przeziębienie, które przeszłam, codzienny seks ( po miesiącu nieobecności tż nadrobiliśmy) i podjadłam słodyczy.
Dziewczyny myślicie, że możemy mieć przez te ciągłe infekcje problemy z zajściem w ciąże??? Myślimy o staraniach o dziecko dopiero za 1,5roku, ale już teraz boję się, że to może utrudnić zajście w ciążę.
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 14:05   #3855
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez anabella55 Pokaż wiadomość
U mnie właśnie objawy słabe, upławy minimalne, ale przed wizytą zrobiłam wymaz żeby wiedzieć co i jak. Biorę probiotyki regularnie, w wymazie powiększyła się liczba tych dobrych bakerii, myję się żelem Provag, nie używam perfumowanych podpasek, staram się nosić bawełniane majtki i dalej coś się przyplątało. Przypuszczam, że to przez przeziębienie, które przeszłam, codzienny seks ( po miesiącu nieobecności tż nadrobiliśmy) i podjadłam słodyczy.
Dziewczyny myślicie, że możemy mieć przez te ciągłe infekcje problemy z zajściem w ciąże??? Myślimy o staraniach o dziecko dopiero za 1,5roku, ale już teraz boję się, że to może utrudnić zajście w ciążę.
Grzybica pochwy nie ma wpływu na płodność. Infekcje macicy, przydatków, tak, ale pochwy nie.
No właśnie, jak z tym seksem przy takich predyspozycjach do grzybicy? Na pewno po 1. higiena, po 2. dobre nawilżenie, żeby uniknąć podrażnień, po 3. u mnie zawsze po stosunku ląduje kapsułka z probiotykiem. A wy jakie macie pomysły? Na razie jest dobrze, ale ostatnio libido skoczyło i martwię się, że przez to znowu problem może wrócić.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 20:20   #3856
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Grzybica pochwy nie ma wpływu na płodność. Infekcje macicy, przydatków, tak, ale pochwy nie.
No właśnie, jak z tym seksem przy takich predyspozycjach do grzybicy? Na pewno po 1. higiena, po 2. dobre nawilżenie, żeby uniknąć podrażnień, po 3. u mnie zawsze po stosunku ląduje kapsułka z probiotykiem. A wy jakie macie pomysły? Na razie jest dobrze, ale ostatnio libido skoczyło i martwię się, że przez to znowu problem może wrócić.
U nas stosunek przeważnie po prysznicu, z nawilżeniem raczej nie mam problemu, po stosunku zawsze siusiu i mycie. Wyczytałam gdzieś post dziewczyny, której ginekolog polecała po stosunku użyć maści Clotrimazol, więc też to stosuję. Biorę probiotyki doustne. I mam nadzieję, że po jutrzejszej wizycie ginekolog coś na grzybka zaradzi. Całe szczęście, że nie mam ostrej formy grzybicy, praktycznie nic mnie nie swędzi, nie piecze, a upławów dziś brak. Wyszła w wymazie więc napewno tego nie zbagatelizuje.
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 21:24   #3857
malinowamamba90
Raczkowanie
 
Avatar malinowamamba90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 241
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Wlasnie problem w tym, że nie jest ciagnąca, tylko taka papka. Ale z drugiej strony, mozliwe jest zeby przy grzybicy miec biala, nieciagnaca sie wydzieline, pozniej dwa dni piękną, przezroczysta, ciagnaca sie, a teraz znow bialą papkę?

Poza tym wydaje mi sie, że na wizycie kontrolnej po tamtej grzybicy, tez byla nieciągnąca sie i lekarz powiedzial ze wszystko jest ok. Zglupialam juz :-( teraz jestem przez miesiac za granica i nie mam mozliwosci isc do lekarza. Moge tu dostac tabletke dopochwowa clotrimazole 500mg, myslicie ze to by wystarczylo?
__________________

malinowamamba90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 21:38   #3858
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez malinowamamba90 Pokaż wiadomość
Wlasnie problem w tym, że nie jest ciagnąca, tylko taka papka. Ale z drugiej strony, mozliwe jest zeby przy grzybicy miec biala, nieciagnaca sie wydzieline, pozniej dwa dni piękną, przezroczysta, ciagnaca sie, a teraz znow bialą papkę?

Poza tym wydaje mi sie, że na wizycie kontrolnej po tamtej grzybicy, tez byla nieciągnąca sie i lekarz powiedzial ze wszystko jest ok. Zglupialam juz :-( teraz jestem przez miesiac za granica i nie mam mozliwosci isc do lekarza. Moge tu dostac tabletke dopochwowa clotrimazole 500mg, myslicie ze to by wystarczylo?
ja czasami mam gesta wydzieline ktora jest biala i totalnie nieprzezroczysta i jednoczesnie dlugie ciagnace przezroczyste skrzepy. W tej samej "probce" na palcu, wiec uwierz, da sie.
Nie kombinuj z lekami. Mozesz sobie tylko zaszkodzic
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 07:48   #3859
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dziwczyny, biorę to, co pisałam wyzej Clotrimazolum maść i globulki + 1x tabl Flukonazole, upławy się zmiejszyły, tylko mam straaaaasznie czerwone wejście do pochwy i bardzo mnie boli,zwlaszcza po aplikacji tej dpochwowej tabletki . To normalne, czy to jeszcze jakaś inna dolegliwość ? Leczę się od piątku... Pomocy, jak to załagodzić
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-05, 08:19   #3860
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Dziwczyny, biorę to, co pisałam wyzej Clotrimazolum maść i globulki + 1x tabl Flukonazole, upławy się zmiejszyły, tylko mam straaaaasznie czerwone wejście do pochwy i bardzo mnie boli,zwlaszcza po aplikacji tej dpochwowej tabletki . To normalne, czy to jeszcze jakaś inna dolegliwość ? Leczę się od piątku... Pomocy, jak to załagodzić
Masz tak, bo nie jesteś wyleczona do końca. Jakbyś była zdrowa to nic by nie bolało, najwyraźniej leki nie zadziałały do końca. Ile ci tych grobulek zostało?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 09:21   #3861
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Wzięłam 3 zostały jeszcze trzy, tylko już zbliża się miesiączka.
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 11:17   #3862
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Jeśli tak bardzo dokucza, bardziej niż przed leczeniem, to bym pobiegła do ginekologa. Może tabletki podrażniają? Może alergia? Jeśli nie jest tak źle to spokojnie aplikować te trzy tabletki i w razie czego po miesiączce do ginekologa.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 11:29   #3863
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli tak bardzo dokucza, bardziej niż przed leczeniem, to bym pobiegła do ginekologa. Może tabletki podrażniają? Może alergia? Jeśli nie jest tak źle to spokojnie aplikować te trzy tabletki i w razie czego po miesiączce do ginekologa.

Gorzej nie jest, ciągle tak samo... Najbardziej boli przy podcieraniu i właśnie po aplikacji tabletki, jak np kichnę i coś mi spłynie w dół.
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 10:14   #3864
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Na grzybice polecam Wam wypróbowac olejek z drzewa herbacianego. 1łyżeczka przegotowanej wody+5 kropli olejku aplikacja strzykawką ( taką jak podaje sie syropki dzieciom - wyparzać ja po każdym stosowaniu)). Aplikowac na noc, trochę poleżeć, żeby wod a z olejkiem nie wypłynęła od razu. Kuracja ta powinna trawac ok 6 miesięcy przy nawracających grzybicach. Za 2 tygodnie ide do gina, wiec dokładnie Wam napisze czy az tak długo trzeba go stosować.
Duzą wiedze o grzybicy znajdziecie na forum i blogu fungidii, wystarczy wpisać w google. Po moich długich zmaganiach znalazłam w końcu skuteczny środek.
Co do stosowania globulek, to moze tez występowac przy stosowaniu ich podraznienie, które ustępuje po zakończeniu kuracji.
Ja biore aktualnie na noc olejek, na dzień invag na zmianę z laktovaginalem. Do tego jeszcze nie jem cukrów, laktory fruktozy. Dieta przeciwgrzybicza, ale nie odstawiłam kasz i maki żytniej.
Powodzenia .
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2016-12-06 o 10:15
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 17:46   #3865
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Na wizycie ginekolog przepisał mi Trioxal. Leczenie na 6 miesiecy dla mnie, jeden miesiąc partner. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 09:22   #3866
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez anabella55 Pokaż wiadomość
Na wizycie ginekolog przepisał mi Trioxal. Leczenie na 6 miesiecy dla mnie, jeden miesiąc partner. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
W jakich dawkach?
__________________

kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 10:59   #3867
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

W weekend zaczęło mnie coś lekko swędzieć i piec, więc postanowiłam zaaplikować sobie probiotyk. Wczoraj jeden rano, jeden wieczorem. Dodatkowo smarowałam sobie clotrimazolem. Dzisiaj rano pode mną prześcieradło było trochę mokre, miałam obklejone całe wargi sromowe i trochę pupę jakimś żółtym zaschniętym czymś. To mokre bez zapachu, to zaschnięte też. Jak wstałam to polało się ze mnie coś wodnistego, trochę mętnego, biało-zółtego, też bez zapachu. Dzisiaj już nic mnie nie swędzi, na razie nic nie cieknie, ale co to mogło być? Miała któraś coś takiego?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:53   #3868
zara5290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cały czas zastanawiam się czy na pewno nie mam nawrotu infekcji Co prawda uspokoiłyście mnie trochę że ta biała wydzielina jest ok ale okres spóźnia mi się już 9 dni (nigdy tak nie miałam, spóźnienia miały max. 3 dni po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej a w październiku odstawiłam krążki nuvaring, teraz używam z chłopakiem prezerwatywy) a wydzielina jest cały czas biała i bardzo gęsta, grudek dalej nie zauważam. Nie ma też żadnego zapachu jednak bardzo rzadko odczuwam lekki świąd. Zapisałam się już do ginekologa, wizytę mam w następny poniedziałek. Naprawdę mam już dosyć tego wszystkiego, te nawracające infekcję sprawiły że wpadłam w prawdziwą paranoję w tym temacie Zastanawiam się jeszcze czy odstawienie krążka nuvaring może wpływać na konstystencję śluzu?

Edytowane przez zara5290
Czas edycji: 2016-12-12 o 12:54
zara5290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 18:27   #3869
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
W jakich dawkach?
1 miesiąc 1 dzień okresu 2x2 tabl. ja+partner tak samo, kolejne 5 miesięcy 2x2 1 dzień okresu tylko ja.
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 10:01   #3870
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Teraz tez brałam 2x2 tabletki dziennie, potem po 21 dniach powtórka 2x2 tabletki dziennie.
Chciałam mówic mojemu ginowi o przedłużeniu tej kuracji, dlatego byłam ciekawa jakie miałaś dawkowanie. Dziękuję za odpowiedz.

Chociaz ja do leczenia wprowadziłam jeszcze olejek z drzewa herbacianego. Ciekawe co ten mój gin na to powie.
On cały czas mi powtarza, ze mam próbować , co mi pomaga,wiec stosuje jego rady.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2016-12-13 o 10:02
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.