Studia chemiczne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 07:16   #31
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Studiuję na UMCS-ie.
A to znajdę może jeszcze parę pytań, bo też tam się będę uczyć od października
Na czym polegają konwersatoria z fizyki albo matematyki? Chodzi się do tablicy i zadania rozwiązuje?
A na wykładach to tylko trzeba siedzieć, słuchać i coś tam pisać (albo i nie ) i nie trzeba własnej twórczości wykazywać (odpowiadać na pytania czy coś)?
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:33   #32
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Studia chemiczne

Studiuję chemię kosmetyczną na UAM w Poznaniu. Od października zaczynam drugi rok.
Jakby ktoś miał jakieś pytania z chęcią odpowiem.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:42   #33
emelly
Rozeznanie
 
Avatar emelly
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 691
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
A to znajdę może jeszcze parę pytań, bo też tam się będę uczyć od października
Na czym polegają konwersatoria z fizyki albo matematyki? Chodzi się do tablicy i zadania rozwiązuje?
A na wykładach to tylko trzeba siedzieć, słuchać i coś tam pisać (albo i nie ) i nie trzeba własnej twórczości wykazywać (odpowiadać na pytania czy coś)?
Pytanie nie do mnie ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć, bo też studiuję ten kierunek, a więc konwersy a matmy to chodzenie do tablicy i rozwiazywanie głownie są to przykłady z całek, granic, pochodne, macierze itd, a jeśli chodzi o fizykę to sa laboratoria na których ma się przydzielone doświadczenie do wykonania i później robi się do tego opracowanie. Jeżeli chodzi o wykłady to trzeba byc, albo i nie i nie przeszkadzać prowadzącym to będzie ok osobiście mówię że nie na wszystkie wykłady warto chodzić, bo niektóre są mega nudne ( biologia komórki )
emelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:44   #34
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez emelly Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć, bo też studiuję ten kierunek, a więc konwersy a matmy to chodzenie do tablicy i rozwiazywanie głownie są to przykłady z całek, granic, pochodne, macierze itd, a jeśli chodzi o fizykę to sa laboratoria na których ma się przydzielone doświadczenie do wykonania i później robi się do tego opracowanie. Jeżeli chodzi o wykłady to trzeba byc, albo i nie i nie przeszkadzać prowadzącym to będzie ok osobiście mówię że nie na wszystkie wykłady warto chodzić, bo niektóre są mega nudne ( biologia komórki )
A na niektórych po prostu, drogie dziecko mówione co chwilę może wykończyć człowieka Byłam u niego na kilku wykładach i mi wystarczyło
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2011-08-30 o 08:46
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 10:29   #35
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Ale jak są jakieś doświadczenia z chemii czy fizyki, to jest to najpierw pokazywane przez prowadzącego (czy jak inaczej to się mówi), a dopiero potem sami sobie robimy?
Fizyka i chemia to bardzo ciekawe nauki, wiele rzeczy można na wlasne oczy zobaczyć i sprawdzić, ale z doświadczeń za dobra nigdy nie byłam... Patrzeć się i opisywać jak najbardziej, sama wykonywać już gorzej. Ale wszytsko jest do przejścia, tak sobie mówię
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 10:32   #36
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
Ale jak są jakieś doświadczenia z chemii czy fizyki, to jest to najpierw pokazywane przez prowadzącego (czy jak inaczej to się mówi), a dopiero potem sami sobie robimy?
Fizyka i chemia to bardzo ciekawe nauki, wiele rzeczy można na wlasne oczy zobaczyć i sprawdzić, ale z doświadczeń za dobra nigdy nie byłam... Patrzeć się i opisywać jak najbardziej, sama wykonywać już gorzej. Ale wszytsko jest do przejścia, tak sobie mówię
Na laboratoria musisz nabyć skrypty z opisanymi doświadczeniami i wg instrukcji je wykonujesz. Na fizyce każdy lub każda para dostaje przydzielone doświadczenie i z niego się później rozlicza. Na chemii z reguły wszyscy wykonują te same doświadczenia np. ogólna lub nieorganiczna. Co innego analityczna - prowadzący każdemu odważają inną próbkę i od dokładności zidentyfikowania jej wagi uzależniona jest ocena.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 15:29   #37
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Na laboratoria musisz nabyć skrypty z opisanymi doświadczeniami i wg instrukcji je wykonujesz. Na fizyce każdy lub każda para dostaje przydzielone doświadczenie i z niego się później rozlicza. Na chemii z reguły wszyscy wykonują te same doświadczenia np. ogólna lub nieorganiczna. Co innego analityczna - prowadzący każdemu odważają inną próbkę i od dokładności zidentyfikowania jej wagi uzależniona jest ocena.
Jak dla mnie to brzmi to źle, ale ludzie przecież jakoś dają radę, to może i ja dam... Ale po co ta fizyka...? Ja na oczy sprzętu nie widziałam, a co mowa, żeby doświadczenia wykonywać.
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 18:55   #38
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Nie chce, żeby to się zrobił wątek dotyczący tylko UMCS, ale mam jeszcze jedno pytanie: do kogo się najlepiej zapisać na WF, jeśli myślałam o zajęciach z aerobiku, fitnessu albo te rowerki? Bo na stronach pisze, że z tego są nawet jakieś zaliczenia, więc chciałabym trafić na jakiegoś normalnego prowadzącego A może udaje się zaliczyć tylko na podstawie obecności?

A żeby iść na gimnastyke leczniczą, to trzeba mieć zwolnienie od specjalisty typu ortopeda czy chirurg, czy kardiolog albo nefrolog też może być?
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:18   #39
emelly
Rozeznanie
 
Avatar emelly
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 691
Dot.: Studia chemiczne

Na fitnessie u Gąsiorowskiego jest zaliczenie tylko na podstawie obecności i fajne zajęcia, niezbyt męczące
emelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:46   #40
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Studia chemiczne

Ja nie z tej uczelni o której mówicie, ale z tego co widzę to u mnie jest podobnie.

Jeśli chodzi o laboratoria z fizyki i doświadczenia to też pierwszy raz miałam do czynienia z czymś takim, ze sprzętem itd. a i tak dałam radę.
Nie taki diabeł straszny jak go malują!
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:31   #41
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

A jacy są wykładowcy od fizyki i matmy, da się czegoś nauczyć? Bo ja z tych przedmiotów to jestem taka sobie...

A ogólnie to bardzo ciężko jest? Ja wiem, że to studia, nauki ścisłe i jestem przygotowana na naukę, ale chcę wiedzieć, jak dużo jej może być

I proszę jeszcze o wypowiedzi na moje wcześniejsze pytania szczegolnie o WFie.

Dziękuję za wszystkie odp
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 18:45   #42
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
A jacy są wykładowcy od fizyki i matmy, da się czegoś nauczyć? Bo ja z tych przedmiotów to jestem taka sobie...

A ogólnie to bardzo ciężko jest? Ja wiem, że to studia, nauki ścisłe i jestem przygotowana na naukę, ale chcę wiedzieć, jak dużo jej może być

I proszę jeszcze o wypowiedzi na moje wcześniejsze pytania szczegolnie o WFie.

Dziękuję za wszystkie odp
Na wykładach mnie nie widziano, więc nie powiem Ci jak to jest wg mnie, ale osoby z roku mówiły mi, że na matematyce można się czegoś dowiedzieć

Na temat WF-u niewiele Ci powiem, bo chodziłam na sekcję sportową, ale z chęcią wybrałabym basen gdybym była na Twoim miejscu
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:47   #43
Nickita55
Raczkowanie
 
Avatar Nickita55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Studia chemiczne

Ja będę w Łodzi na UŁ i drżę wciąż na myśl o matmie... boje się że moje zaległości wszelkie będą jakimś utrudnieniem i nie będzie czasu tego nadrobić...ale może jakoś sie uda...?
Nickita55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:50   #44
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Wierzcie mi, że matmę da się pokochać
Czasami rozwiązanie jakiejś całki podwójnej czy macierzy to niezła rozrywka Poważnie, można się odprężyć przy takim zastanawianiu się jak przy sudoku
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:55   #45
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Studia chemiczne

A jak jest z fizyką? Też można ją pokochać?
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:56   #46
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
A jak jest z fizyką? Też można ją pokochać?
Takie przypadki też pewnie się gdzieś zdarzają
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:57   #47
Nickita55
Raczkowanie
 
Avatar Nickita55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Studia chemiczne

obyś miała rację
Nickita55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:03   #48
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Takie przypadki też pewnie się gdzieś zdarzają
Haha No to inaczej. Można się z nią pogodzić i spokojnie żyć? Bo tej pory ja z fizyką byłyśmy do siebie nastawione raczej mało pozytywnie
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:04   #49
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Haha No to inaczej. Można się z nią pogodzić i spokojnie żyć? Bo tej pory ja z fizyką byłyśmy do siebie nastawione raczej mało pozytywnie
Można, na moim kierunku wcale jej tak dużo nie było i za wiele nie trzeba było się jej uczyć - w zasadzie tylko sporządzać te sprawozdania, czasami nauczyć się do odpowiedzi Dużo zależy w sumie od prowadzącego - inne grupy miały regularne kolokwia/kartkówki
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 19:07   #50
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Można, na moim kierunku wcale jej tak dużo nie było i za wiele nie trzeba było się jej uczyć - w zasadzie tylko sporządzać te sprawozdania, czasami nauczyć się do odpowiedzi Dużo zależy w sumie od prowadzącego - inne grupy miały regularne kolokwia/kartkówki
Jestem ciekawa jak to będzie na polibudzie
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 10:31   #51
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Fizyka... :/ Nie mogę się pogodzić z tym, że na studiach chemicznych dalej mnie to czeka, a ja jestem z tego beznadziejna, chociaż tak się staram. Ale może właśnie trafi mi się taki prowadzący, który to zmieni... Oby tak było
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 20:28   #52
MadlenK
Rozeznanie
 
Avatar MadlenK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 763
Dot.: Studia chemiczne

Też w tym roku wybieram się na studia chemiczne. Zobaczymy jak to będzie...
Już od wielu osób słyszałam, że obecnie po chemii pracy brak, a studia do łatwych nie należą
MadlenK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 21:24   #53
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez MadlenK Pokaż wiadomość
Już od wielu osób słyszałam, że obecnie po chemii pracy brak, a studia do łatwych nie należą
A dokładnie na ten temat wypowiedziałam się niedawno w wątku "Kierunek studiów związanych z chemią".

Ostatnio ogólnie zauważyłam dużo wątków zwiazanych z profilem biol-chem w LO albo ze studiami chemicznymi. Czyli zainteresowanie tym jest, trzeba ryzykować i robić to, co się lubi. A jak się odmieni, to zawsze można zrezygnować, to nie jest na szczeście droga bez powrotu Sama się obawiam, jak sobie poradzę, ale lubię to i chcę spróbować i nastawiam się na to, że wszystko pójdzie dobrze
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 17:30   #54
MadlenK
Rozeznanie
 
Avatar MadlenK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 763
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
A dokładnie na ten temat wypowiedziałam się niedawno w wątku "Kierunek studiów związanych z chemią".

Ostatnio ogólnie zauważyłam dużo wątków zwiazanych z profilem biol-chem w LO albo ze studiami chemicznymi. Czyli zainteresowanie tym jest, trzeba ryzykować i robić to, co się lubi. A jak się odmieni, to zawsze można zrezygnować, to nie jest na szczeście droga bez powrotu Sama się obawiam, jak sobie poradzę, ale lubię to i chcę spróbować i nastawiam się na to, że wszystko pójdzie dobrze
Trafił mi w oko taki wątek, poszukam i przejrzę go
MadlenK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 08:44   #55
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

A 1 października są już jakieś zajęcia czy zazwyczaj jest wolne?
Na pierwszym wykładzie albo ćwiczeniach już coś się robi czy są to raczej krótkie zajęcia organizacyjne i idziemy do domu?
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:31   #56
emelly
Rozeznanie
 
Avatar emelly
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 691
Dot.: Studia chemiczne

1 to sobota
emelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 10:28   #57
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez emelly Pokaż wiadomość
1 to sobota
No ja wiem, chodziło mi o pierwszy dzień roku akademickiego, czyli w tym roku to akurat będzie 3 października
Nie, nie, aż tak to nigdzie mi się nie spieszy, żeby zaczynać w sobotę...
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 12:44   #58
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Studia chemiczne

Hej, mam pytanie na temat studiów chemicznych wgl. nie specjalizacji kosmetycznej , czy te studia na prawde sa tak trudne i nie do przejścia? jak było z waszą wiedzą po liceum/technikum? boje się że sobie nie poradze ale chemie bardzo lubie
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:15   #59
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie na temat studiów chemicznych wgl. nie specjalizacji kosmetycznej , czy te studia na prawde sa tak trudne i nie do przejścia? jak było z waszą wiedzą po liceum/technikum? boje się że sobie nie poradze ale chemie bardzo lubie
ja w lo mialam chemie-gdzie nic nie robilam-olewka przez nauczyciela. Na studiach(inzynieria materialowa uś) mialam spokojnie 4
wszystko sie da, tylko trza czasem przysiascsa laborki, wyklady, dodatkowe zajecia-u nas duzo osob np mialo braki z fizyki wiec na to chodzilo by wyrownac wiedze.Zawsze mozesz podejsc do wykladowcy i zapytac jak cos nie rozumiesz-najczesciej nie bylo z tym problemu, a wrecz sami pytali czy cos jest nie zrozumiale itp
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2014-05-20 o 11:17
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 16:45   #60
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Studia chemiczne

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie na temat studiów chemicznych wgl. nie specjalizacji kosmetycznej , czy te studia na prawde sa tak trudne i nie do przejścia? jak było z waszą wiedzą po liceum/technikum? boje się że sobie nie poradze ale chemie bardzo lubie
z nieorganicznej -bielański
z analitycznej - cygański
z kationków - szmal i lipiec
z organicznej - boyd, morrison
z fizycznej - barrow
obliczenia - pazdro

6 książek do opanowania
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 16:12:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.