Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-09, 12:00   #1
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67

Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?


Noszę aparat od 2 stycznia i wcale radykalnych zmian nie widzę i martwię sie, a jesli aparat nie pomoze ? Bo niestety wady małej nie mam :/ Moja matka cały czas mi mówi : mam nadzieje ze nie wyrzuciłam kasy w błoto i dwóch piątek które wyrwałaś. I mam pytanie do Was: czy każdą wadę da sie wyprostowac? I kiedy w koncu ta czwórka bedzie sie przesuwała ? A moze sie przesuwa tylko powoli a ja tego nie widzę ? Sama juz nie wiem co o tym myslec. Bo chodzę do specjalisty a nic nie widzę jakoś szczegolnie.
A jak to u was bylo ?
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 12:58   #2
przemyslanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Przemyśl/ Katowice / Jarosław
Wiadomości: 61
GG do przemyslanka
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

ja nosze aparat od 3 tygodni i widzę zmiany, przedtem niektóre zęby mi wystawały, a teraz już są normalne. CO do wyrwanych ząbków to mi wyrwano trzy i jak narazie nie widze żeby te wolne miejsca się kurczyły
przemyslanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 13:53   #3
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

nosisz aparat raptem 3 miesiace wiec nie oczekuj tak szybko wielkich efektow, zwlaszcza, ze masz duza wade.ja do aparatu usunelam cztery piatki i chyba dlugo czekalam na widoczne efekty.pamietaj najczesciej potrzeba ok 2 lat by zabki sie wyprostowaly.
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 14:43   #4
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Nie ma co się spieszyć, zbyt szybkie przesuwanie zębów też nie jest za dobre, mogą być powikłania, najczęściej resorpcje korzeni. Tak więc spokojnie czekaj, bo leczenie jest długotrwałe i niepotrzebnie się nie stresuj.
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 16:21   #5
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Ja też noszę aparat. I dość szybko widziałam pierwsze efekty bo miałam jednego zęba wystającego. Szybko się schował Teraz już nie ma takich spektakularnych różnic. Z resztą słyszałam, że to jest tak, że najpierw ząbki się ładnie wolno prostują i rozluźniają, a na końcu bardzo szybko, praktycznie z dnia na dzień się cofają. Wychodzi na to, że samo prostowanie jest najcięższą sprawą. Ja miałam wyrwane 4 zęby (bo mam aparat na górze i na dole) i nadal jeszcze mam "luki" w uzębieniu. Po prostu zęby się stopniowo cofają, luki się przesuwają itp. Aha, "druciki" noszę ponad rok.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:27   #6
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Ja noszę aparat od września 2005 roku i efekty są ogromne :P. Mój zgryz radykalnie się zmienił. Jednak nie da się już po miesiącu zobaczyć wielkiej zmiany. Wyrwałam dwa ząbki (3) dlatego, że jakieś zawiązki mi nie wyrosły na dole i na górze miałam za dużo ząbków. Powodowało to jak ja to nazywam kaczy dziób :P. Wiadomo o co chodzi jedynki prawie się wypychały.
Równierz noszę aparacik na dole i na górze i muszę przyznać, że to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Luka mi się troszkę zmniejszyła po ząbkach, ale ortodontka zostawiła ją na sam koniec. W między czasie poprzesuwała mi inne ząbki też . Teraz takie co miałam jakby lekko skrzywione są prościutkie <jupi>. Podobno od maja wchodzę w ostatnią fazę, ale zobaczymy jak to będzie z moimi kochanymi ósemkami na dole :P. Pewnie z dwa lata ponoszę aparat. Ty zapewne po roku zauważysz jakieś większe zmiany .

Na koniec chciałabym zrobić rentgena szczęki (ciekawe czy będę mogła) i porównać jak wyglądałam przed i po
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:36   #7
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Ja mam zrobione fotki przed, a jak mi zdejmą aparacik zrobią też po
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 12:08   #8
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Właśnie też tak zamierzam zrobić "po". Niedawno robiłam sobie do dowodu i na prawko fotki i porównałam z tymi co miałam robione do legitymacji w jak szłam do pierwszej klasy . Oczywiście nie muszę wspomnieć, że wtedy miałam taką jakby pulchną buźkę jak się uśmiechnęłam :P i policzki mi prawie wyskakiwały . Teraz jest o wiele ładniej . Miu a czy będziesz miała robione piaskowanie po zdjęciu aparaciku i chcesz sobie wybielić ?. Mi moja dentyściorka zapowiedziała, że powinnam sobie zrobić bo chcę wybielić moje kiełki.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 12:54   #9
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Czy bez wzgledu na wadę aparat wyprostuje ząbki?

Tak, planuję wybielenie ząbków. Tylko jeszcze nie wiem jaką metodą, jeszcze z 10 miesięcy ponoszę aparacik, więc mam czas do namysłu
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.