wyniki z laboratorium analitycznego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 14:32   #1
Perełeczka
Raczkowanie
 
Avatar Perełeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57

wyniki z laboratorium analitycznego


Dzień dobry!
Mam nadzieję, że może ktoś orientuje się w tych sprawach, chodzi mi o wyniki badań z krwi z laboratorium analitycznego (bhch, hormonalne, ale w tym wypadku rodzaj badania nie jest istotny).

Jeżeli krew do badania została pobrana 16 grudnia, a przy odbiorze wyników napisane jest, że są to "wyniki do zlecenia nr... z dnia 15.12.2009" to mam to traktować jako błąd, pomyłkę laboratorium? Skoro krew oddawałam 16? Czy nie jest to istotne i może są to zbiorowo wysłane wyniki z tych dwóch dni na przykład? Proszę o pomoc, bo zaczynam się martwić, że może to jakaś pomyłka w wynikach czy coś.

Z góry dziękuję za pomoc.
Perełeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 18:30   #2
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: wyniki z laboratorium analitycznego

Prawie na pewno nie jest to istotne.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 19:49   #3
Perełeczka
Raczkowanie
 
Avatar Perełeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: wyniki z laboratorium analitycznego

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Prawie na pewno nie jest to istotne.
A orientujesz się może w tym jakoś dokładniej? Przedzwonię tam w poniedziałek dla upewnienia się, ale mam nadzieję, że takie coś nie ma wpływu na wynik badania i mój wynik nie został zamieniony z wynikiem kogoś innego. Albo może ja po prostu za bardzo się czepiam.
Perełeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:37   #4
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: wyniki z laboratorium analitycznego

Dokładnie się nie orientuję, ale mi nie raz wydawali wyniki badań (m.in. krwi) ze złą datą. Nigdy nie przyszło mi to nawet na myśl, że mogą być złę (bo zawsze to była różnica jednego dnia). A niemożliwe aby laboratoria aż tak często się myliły Niektóre zlecenia nie są realizowane codziennie więc może tu ta wcześniejsza data? Bo zlecenie jest realizowane co kilka dni. Tego nie jestem pewna, tak kombinuję
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 09:34   #5
Perełeczka
Raczkowanie
 
Avatar Perełeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: wyniki z laboratorium analitycznego

Nie wiem czy komu się ta wiedza na coś przyda, w każdym razie dzwoniłam do miejsca gdzie robiłam badania, więc to był błąd-nie błąd systemu, godzina wydruku to dokładnie 00:00 i stąd w labo mój wynik zarejestrowany został jeszcze do dnia wcześniejszego. A jak pani powiedziała logiczne, że o 24 nikt nie będzie przy tym czuwał. Wydrukowała wynik w dniu dzisiejszym jeszcze raz, z tym samym wynikiem, pesel również się zgadzał, po prostu kazała nie zwracać uwagi na tą datę. Pozdrawiam
Perełeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.