Boląca pierś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 20:05   #1
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9

Boląca pierś


Witam
Szukam jakiejś rady może ktoś mi pomoże...
Moim problemem jest boląca lewa pierś... ale po kolei
Podczas kontrolnego badania wyczułam na górze piersi zgrubienia-pierwsza myśl RAK!
Ale żeby się nie nakręcać zbyt szybko zbadałam pierś jeszcze raz- ponaciskałam zgrubienie, obejrzałam dokładnie pierś, sutek i doszłam do wniosku, że to być może nie jest rak. W ciągu trzech dni mój stan piersi uległ pogorszeniu - pojawiła się bolesność w okolicach zgrubienia i lekka opuchlizna tego miejsca. Jestem umówiona na wizytę lekarską - ale to dopiero za 2 tyg (wizyta połączona z usg) i dlatego proszę o radę czy to może być coś groźnego czy to może zapalenie jakiegoś gruczołu? stosuję plastry anty - więc czy to może być jakiś skutek uboczny?
Z góry dzięki za wszystkie odp
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:29   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

Może w wyniku jakiegoś urazu pojawił się jakiś naciek ropny. Ja tak miałam, z tym że u mnie do tego był jeszcze guzek, też w pierwszej chwili pomyślałam- nowotwór, ale jeszcze tego samego dnia poszłam do lekarza i dowiedziałam się, że to torbiel i na nim utworzył się naciek ropny, najprawdopodobniej w wyniku urazu. Po za tym lekarz powiedział mi, że guzy złośliwe nie mają tendencji do przemieszczania się i z reguły nie bolą. Myślę, że nie ma się czym przejmować, nie wydaje mi się żeby guz złośliwy powstał wciągu kilku dni i od razu zaczął boleć.
Dla pewności i świętego spokoju pędź jak najszybciej do lekarza.
Oprócz USG warto też zrobić sobie biopsję i warto się przejść do dwóch różnych lekarzy, dla pewności.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 22:42   #3
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Boląca pierś

Cytat:
Napisane przez metalusia Pokaż wiadomość
Witam
Szukam jakiejś rady może ktoś mi pomoże...
Moim problemem jest boląca lewa pierś... ale po kolei
Podczas kontrolnego badania wyczułam na górze piersi zgrubienia-pierwsza myśl RAK!
Ale żeby się nie nakręcać zbyt szybko zbadałam pierś jeszcze raz- ponaciskałam zgrubienie, obejrzałam dokładnie pierś, sutek i doszłam do wniosku, że to być może nie jest rak. W ciągu trzech dni mój stan piersi uległ pogorszeniu - pojawiła się bolesność w okolicach zgrubienia i lekka opuchlizna tego miejsca. Jestem umówiona na wizytę lekarską - ale to dopiero za 2 tyg (wizyta połączona z usg) i dlatego proszę o radę czy to może być coś groźnego czy to może zapalenie jakiegoś gruczołu? stosuję plastry anty - więc czy to może być jakiś skutek uboczny?
Z góry dzięki za wszystkie odp
Hej! Ja miałam podobny ból po plastrach. Jak naklejałam w okolicę łopatki. Też miałam bolesne zgrubienia i to były węzły chłonne. Powiedziałam mojej ówczesnej gin, ale Ona stwierdziła, że to raczej nie mam wpływu.Wtedy Evra dopiero co pojawiła się na rynku więc myślę, że mogła po prostu nie znać takiego przypadku. Ja jednak zmieniłam miejsce naklejania i problem zniknął.
Nie wiem gdzie naklejasz plaster, ale jesli w górnej części ciała to zmień na dolną.
Rak nie boli. Dlatego tak ciężko to cholerstwo zdiagnozować.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:17   #4
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Rak nie boli. Dlatego tak ciężko to cholerstwo zdiagnozować.
Boli, ale już w ostatnim stadium. A ostatnie stadium nie pojawia się w ciągu kilku dni, tylko rozwija się miesiącami, a nawet długimi latami.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:34   #5
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Boląca pierś

Dzięki za wszystkie odp jestem troszkę spokojniejsza - a do lekarza i tak pójdę żeby być w porządku ze swoim sumieniem.
P.S. tak sobie ostatni pomyślałam, że może to jednak przeziębienie piersi bo jeździłam ostatnio motocyklem w bluzce z dużym dekoldem i może ją przewiało?
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:15   #6
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Boląca pierś

Rok temu miałam podobnie. Jedna pierś urosła mi jak arbuz i czułam paskudny ból, poszłam do ginki, wysłała mnie na USG i okazało się, że w tej 'chorej' nic się nie dzieje, za to w drugiej mam torbiela ..
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:13   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

a miałaś jakoś usuwany ten torbiel czy po prostu sobie jest i jak bóg da to się zmniejszy?
U mnie jak na razie jest zostawiony sam sobie i się co pół roku zmniejsza o milimetr, jednak zastanawiam się nad usunięciem go, z tego co wiem, to można jakoś tę wydzielinę ściągnąć nieoperacyjnie, no chyba (tak jest u mnie), że jest bardzo gęsta, wtedy pozostaje tylko nóż. Jednak na razie żaden ginekolog mi tego nie proponował.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 09:33   #8
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Boląca pierś

Witam
Postanowiłam podzielić się z Wami moimi przeżyciami - była u lekarza na usg - zmiana jest ok 2cm ale on nie wiem ci to jest - zasegurował konsultację u onkologa więc gonię do szpitala onkologicznego a tam sodoma i gomora!!!Skierowań potrzebuję , kolejka ogromna i szanse na przyjęcie wręcz zerowe -koszmar. Jedyne rozwiązanie prywatnie - chyba, że chcę czekać. Moje kochane psiapsióły (dzięki im wielkie za to!!!) ruszyły na pomoc. Skutek? wizyta w luxmedzie u onkologa dnia następnego - cena 85 zł. Cóż zrobić mam małego synka i muszę działać. Pani onkolog przemiła (kto by nie był za taką kasę?) wizyta 10 min max - i nadal nic nie wiem obejrzała usg, pomacała, wypytała się i rozłożyła ręce - nie wiem co mi dolega, co to jest - może guzek a może jakieś zwyrodnienie - cholera wie. daje mi skierowanie na biopsję - czyli kolejne koszty ok. 150 w górę. Pytam czy może antybiotyk bo mnie boli a ona nie bo wyniki biopsji nie będą jednoznaczne...Teraz czekam, jutro mam wizytę - przeraża mnie tyko to czekanie na wyniki. A w między czasie mam wizytę u gina - może on coś wymyśli z wyników badań krwi. Jednym słowem koszmar i to drogi koszmar! ale chcę wiedzieć co i jak...
Nikomu nie życzę chorować to jakaś tania komedia z tą naszą państwową służbą zdrowia - człowiek prędzej umrze...
trzymajcie kciuki oby wszystko był ok
odezwę się
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:02   #9
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Boląca pierś

Witam
postanowiłam podzielić się z Wami moim horrorem.
Byłam u lekarza najpierw gina - zleciła badanie krwi na poziom hormonów i dał skierowanie na usg. Doktor z usg nie potrafił mi powiedzieć co to jest i zlecił konsultację z onkologiem. No to do szpitala gonię a tam sodoma i gomora!!! Skierowań potrzebuję a i to nie daje pewności, że uda się dostać bo ludu dużo a fundusze ograniczone - koszmar. Szukam prywatnie dzięki moim kochanym psiapiółom (DZIĘKI KOCHANE) udało się dostać na wizytę prywatną - luxmed 85 zł. Wczoraj miałam wizytę - dr onkolog przemiła - obejrzła usg, pokiwała głową, zbadała pierś i rozłożyła ręce - ona nie wie co to jest. Dałaby antybiotyk, ale najlepiej zrobić biopsję - kolejny koszt od 150 zł w górę. Jutro mam wizytę - boję się jak cholera - najgorsze jest czekanie na wyniki. jeszcze tylko wizyta u gina z wynikami badań krwi i może czegoś się dowiem. KOSZMAR nie śpię, martwię się - ale myślę, że będzie ok
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 09:13   #10
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

Co do biopsji, nie mogą dać Ci skierowania na fundusz? Ja byłam najpierw w prywatnym gabinecie, ale skierowanie na biopsję dostałam na NFZ . Wcale tak długo się nie czeka, przynajmniej u mnie, ja czekałam jakiś tydzień.
Co do onkologa, jeśli to nie nowotwór ma prawo nie wiedzieć co to jest. Najprawdopodobniej to jakaś sprawa ginekologiczna. Nie ma się co martwić na zapas, skoro onkolog wykluczył najgroźniejsze
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:46   #11
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Boląca pierś

trochę to trwało ale już wiem
odebrałam wyniki biopsji i wyszło że ten dziwny "guzek" który wszyscy uważali z anie rakowy jest rakiem - liczne rozproszone i w grupie komórki rakowe
no i załamka w pon mam wizyte u onkologa bo nie wiem co dalej boję się
bardzo sie boję
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 21:07   #12
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

Na pewno będzie dobrze, nowotwór wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny. Najważniejsze to się nie załamywać.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 06:53   #13
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Boląca pierś

tak wiem dzięki za wsparcie ale jakoś nie moge pogodzić się z tą myślą to wszystko mnie przeraża bo tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać - ukrywam wszystko przed rodzicami aby ich nie martwic bo już mieliśmy wielką tragedię i choc minęło sporo czasu to dopiero po niej dochodzimy do siebie a w szczególności mama
niby mam wsparcie męża ale...
idą święta jak ja im spojrzę w oczy...
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:18   #14
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Boląca pierś

Domyślam się, że to trudne ale Twoi bliscy powinni wiedzieć o wszystkim, choćby dlatego żeby Cię wspierać, to nie jest dla Ciebie łatwy okres i dlatego im więcej otrzymasz wsparcia tym lepiej. Będzie Ci łatwiej pójść do onkologa, kiedy będzie z Tobą ktoś kto Cię wesprze, potrzyma za rękę, pocieszy, pomoże w tej trudnej chwili.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.