egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-07, 12:25   #1531
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
Hej Izka masz moze wiecej tych zabiegow do roznych cer?? bardzo bym cie prosila o przeslanie na maila. jak masz jeszcze zabiegi na cialo tez poprosze a zwlaszna na cellulit bo jakos sobie z tym nie radze
Podaj swój e-mail to prześlę Ci zabieg z cellulitem
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 13:50   #1532
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Kobitki a może podsumujemy nasze wiadomości odnośnie zabiegów przeznaczonych dla danego typu cery np:

CERA TŁUSTA:
1. Kwasy AHA- poprawa napięcia naskórka, powstrzymywanie procesu starzenia się, zmiękczenie i wygładzenie skóry, przyspieszenie odnowy komórkowej.
2. Mikrodermabrazja- zabieg podstawowy twarzy, szyi i dekoltu, stymulujący naturalną odbudowę, poprawiający kondycję skóry.
3. Peeling kawitacyjny - wibracje ultradźwiękowe, które docierają głęboko w pory i mieszki włosowe oczyszczając je z nadmiaru serum, starych, obumarłych komórek, wydzielin i tłuszczów. Rezultatem jest natychmiastowe oczyszczenie z efektem wygładzającym oraz dokładne przygotowanie skóry na lepszą penetracje składników aktywnych.
4. Darsonwalizacja- wytwarzający się ozon ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.
CERA NACZYNKOWA:
1. Jonoforeza – ampułka z Wit C
2. Sollux z niebieskim filtrem
3. Zabieg obkurczająco - łagodzący dla cery z rozszerzonymi naczynkami (maska biokolagenowa, ampułka stymulująca, krem z arniką) proponuje firma Eris. Dzięki niemu następuje wzmacnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz regulacja ciśnienia osmotycznego w naczynkach
ja bym tu jeszcze dołożyła do cery tłustej:
- zabieg głębokiego oczyszczania skóry ( usuwanie zaskórników)
- zabieg regulujący pracę gruczołów łojowych, np. zabieg normalizujący, zabieg balansujący z mikronizowaną algą
- zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych i morskich
- mikrodermabrazja
- zabiegi dotleniające
- zabiegi regenerująco-odżywcze
- jonoforeza
- sonoforeza
- darsonwalizacja
- kawitacja ultradźwiękowa
- stosowanie lampy Solux z czerwonym filtrem
- aromaterapia
- pulweryzacja
- terapia światłem – lampa Bioptron

kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:54   #1533
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ana121@vp.pl to moj mail czekam i dzieki z gory
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:59   #1534
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Podaj swój e-mail to prześlę Ci zabieg z cellulitem
czy ja też mogłabym prosić o wysłanie? mój mail odtakk@gmail.com
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:37   #1535
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej
W zeszłym tygodniu w piątek moja szkoła pisała próbny egzamin z części praktycznej. Podobno temat był identyczny jak w 2009 r w sesji zimowej, a dokładniej trzeba było wykonać zabieg pielęgnacyjny twarzy przygotowujący do makijażu wieczorowego ( straaasznie dużo pisania).
Ludzie odpowiedzialni za układanie poleceń mogliby trochę pomyśleć, ponieważ jakikolwiek zabieg wykonany w tym samym dniu co makijaż już sam w sobie jest przeciwwskazaniem. Poza tym niektóre polecenia nie są sprecyzowane, np. w zaleceniach dla klientki było "Korekta makijażu" (większość miała trudność z dojściem do tego o co konkretnie chodzi). Po małych dyskusjach stwierdziłam, że na 99% chodziło o korektę makijażu w trakcie imprezy ( a Wy jak myślicie?). Pisanie projektu, w momencie gdy goni czas jest męczące, pod koniec nawet nie chciało mi się już myśleć/ sprawdzać/dopisywać.
Ale ogólnie to na lajcie, najważniejsze jest ćwiczenie poprzez pisanie projektów SAMEMU, a nie przepisywaniu gotowców (no ale to już wedle uznania...)
Tak na koniec dodam, że w każdej szkole jest inny i każdy nauczyciel ma inny "system" pisania projektów, także nigdy nie wiadomo czym się kierować, aby trafić w klucz. Lepiej jest napisać za dużo, powtórzyć pewne rzeczy kilka razy, niż napisać za mało
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 00:13   #1536
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

macie może projekty o masażu i depilacji?? bo musze napisać a nie moge znależć na forum)

Edytowane przez aandzela
Czas edycji: 2010-05-08 o 11:26
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:24   #1537
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
hej jezeli ktoras chce jakies projekty to mam te wszystkie z tego forum zapisane w folderze fakt ze siedzialam i stronka po stronce czytałam, ale tutaj po to jestesmy zeby sobie pomagac, takze dawac meile, a co do projektow to miom zdaniem wiele jest niedopracowanych, trzeba samemu je doszlifowac ale tym samym przy okazji sie uczymy jak je robic, ja tak własnie zdałam probny na 88%, zobaczymy jak mi pojdzie na koncowym. pozdrawiam przyszłe kosmetyczki
hej.jestem tu nowa na forum.tzn już od jakiegoś czasu je przeglądam czy mogłabyś mi wysłać te projekty?? andzelika.blendowska@wp.p l
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 20:42   #1538
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aandzela Pokaż wiadomość
macie może projekty o masażu i depilacji?? bo musze napisać a nie moge znależć na forum)
No niestety my nie będziemy pisać za kogoś projektu. Poświęc trochę czasu i poszukaj na forum a znajdziesz !
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 21:08   #1539
lisiura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hey dziewczyny. ma któraś z was zrobiony taki temat: latem do gabinetu kosmetycznego trafiła 25 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny dłoni oraz wykonanie paznokci żelowych ze zdobieniem french. Kobieta ma bardzo suchą skórę, za tydzień ma wesele i chce by jej dłonie wglądały pięknie. Wykonaj projekt z zachowaniem obowiązującego schematu z zaleceniami do domu. Mój email kasia.flis2@wp.pl. Z góry wielkie dzięki
lisiura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 09:49   #1540
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kochana na forum jest taki temat poprostu muszisz poszukac, przestudiowac jak wiekszosc z Nas, napewno znajdziesz,wiem ze na ktores stronce jest opisany podobny projekt,ale nie jestem pewna czy o żelu cos, ale reszta jest. pozdrawiam
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 10:35   #1541
lisiura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Prześledziłam wszystkie strony na tym forum i o żelu nic nie ma
lisiura jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 14:05   #1542
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

o żelu nie ma bo o przedłużaniu paznokci na pewno nie bedzie koncowego projektu gdyz to nie znajduje sie w zakresie nauczania dla technika usług kosmetycznych. Wiadomo, że wiekszosc z nas taki kurs sobie zrobila, ale poza zajeciami szkolnymi. Na stronach forum na pewno jest projekt o pielegnacji suchych dłoni i manicure, wiec na pewno Ci sie przyda. Jesli byłaś na kursie przedłużania paznokci to na pewno bedziesz wiedziala jak ten projekt napisac, a jesli nie to poszukaj na forum o stylizacji paznokci- tam jest krok po kroku wszystko opisane.
A tak w ogóle to mozesz sie wykłócac z kobita ze taki projekt zadała, a nie bylo tego na zajeciach, bo nie ma tego w materiale i po prostu nie wiesz jak to napisac
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 17:05   #1543
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka"

potrzebuje tylko zabiegi po reszte mam moze by mi ktoras pomogla ??

Edytowane przez 121ana121
Czas edycji: 2010-05-09 o 17:13
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 18:27   #1544
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka"

potrzebuje tylko zabiegi po reszte mam moze by mi ktoras pomogla ??
Ja bym zastosowała np.
*drenaż limfatyczny brzucha
* body wrapping z wykorzystaniem maski algowej plastycznej z cynamonem bądź czekoladowy body wrapping
* Masaż bańkami chińskimi na olejku eterycznym wpływającym na cellulit/oliwce/ żelu antycellulitowym
* wprowadziła ampułkę usprawniającą przepływ krwi i limfy stosując zabieg Jonoforezy

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam (czy chodzi Ci mniej więcej o to co napisałam wyżej) i czy cellulit występuje tylko na biodrach:P
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 18:31   #1545
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

koki masz moze jakies projekty na wymiane na cialo lub inne bym byla wdzieczna za przeslanie moj mail edyta-mala23wp.pl
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 18:57   #1546
lisiura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

masz racje tego napewno nie bedzie ale mojej babce tego nie wytlumaczysz. ona do normalnych nie należy. spoko sama jakos tam juz krece ten projekt. a kursu tez nie mialam ale ona chciala byc orginalna
lisiura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 19:05   #1547
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez lisiura Pokaż wiadomość
masz racje tego napewno nie bedzie ale mojej babce tego nie wytlumaczysz. ona do normalnych nie należy. spoko sama jakos tam juz krece ten projekt. a kursu tez nie mialam ale ona chciala byc orginalna
Mogę Ci wkleic projekt z pielegnacja dloni jak chcesz...
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 19:43   #1548
lisiura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jak mozesz to wklej
lisiura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 19:50   #1549
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka"

potrzebuje tylko zabiegi po reszte mam moze by mi ktoras pomogla ??
Możesz również zrobić:
- masaż antycellulitowy
-Guam
- Agyptos (owijanie mokrymi bandażami)
- kompres aromaterapeutyczny

Dodatkowo zalecenia:
- dieta
- aerobik lub inna forma ruchu
- sauna
- ograniczyć używki
- zmiana trybu życia, odpowiednia ilość snu

A tutaj wklejam Ci przykładowy projekt :
Do Gabinetu Kosmetycznego zgłasza się po raz pierwszy klientka w wieku 30 lat z nadwagą, która chciałaby zrobić coś w kierunku poprawy swej skóry z związku z nadchodzącym ociepleniem. Klientka prowadzi siedzący tryb życia , dużo pracuje, nałogowo pali papierosy, często w powodu zmęczenia i brak czasu nie stosuje odpowiednich środków do pielęgnacji skóry , co spowodowało że jej skóra stała się sucha, zmęczona , szara.
1. Tytuł: Projekt Realizacji Prac do wykonania pierwszego zabiegu ujędrniająco- odmładzająco antycellulitowego dla skóry suchej, zmęczonej, szarej.

2. Dane do projektu:
a)Założenia :
-pierwszy zabieg klientki w salonie kosmetycznym ,
-wiek klientki 30 lat
-kobieta z lekką nadwagą
-skóra klientki jest zanieczyszczona, zmęczona, sucha, szara,
- kobieta pali nałogowo papierosy
- prowadzi siedzący tryb życia
Miejsce wykonania zabiegu: Gabinet kosmetyczny jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie ma sprawną wentylację.
b) Cele zabiegu :
-odmłodzenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry,
-redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
- intensywne nawilżenie,
- eliminacja toksyn ( detoks)
- poprawa metabolizmu oraz mikrocyrkulację
3. Diagnoza stanu skóry
- widoczne nierównomierne zgrubienia, zauważalny efekt pomarańczowej skórki
- nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy ud, bioder i pośladków.
-skóra zanieczyszczona , zmęczona , sucha , szara
- skóra pozbawiona jędrności
Po uprzedniej rozmowie ze swoją klientką uzyskałam następujące informację :
-pacjentka nieregularnie się odżywia ,
-spożywa często jedzenia typu fast- food
- dostarcza sporą ilość kofeiny swojemu organizmowi
-jej praca jest związana z trybem siedzącym, w pomieszczeniu zamkniętym z dużą ilością nadgodzin ,
- występują u niej zaburzenia ze strony układu trawiennego
Po dokonaniu analizy stanu skóry stwierdzam , że jest to skóra szorstka , sucha w drugim stadium rozwoju cellulitu o charakterystycznych nierównościach , zgrubieniach i bruzdach
Na podstawie przeprowadzonej diagnozy proponuje klientce zabieg Body Wrapping czyli szczelnie owijanie ciała . Jest to jedna z metod walki z cellulitem , polega ona na aromaterapii oraz obandażowaniu uciskowym . Kuracja ta obejmuje 7-10 zabiegów wykonanych w odstępach 3-4 dni . Do zabiegu wykorzystam preparaty z firmy Bielenda oraz ultradźwięki.
4. Do przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego użyję następujących preparatów i sprzętu
Aparatura spełnia normy BHP oraz normy Unii Europejskiej potwierdzone znakiem CE jest sprawdzana okresowo i sprawna technicznie .
-fotel kosmetyczny,
-ultradźwięki,
-koc termiczny,
-stolik podręczny ,
-folię kosmetyczną do owijania ciała
-chusteczki kosmetyczne
-miski, miseczki, pędzelki, szpatułki,
-peeling do ciała Czerwone Wino składniki aktywne ; mielone pestki winogron, mikronizowane koncentrat winogrona , olej winogronowy, koncentrat wody morskiej , witamina E
- Maska odmładzająco- ujędrniająca do ciała Body Wrapping składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina, mikronizowane czerwone winogrona , Witamina E , hibiskus, i Centella Asiatica, Garcinia cambogia , morszczyn i kofeina, glinka Ghassoul- marokańskie błoto.
- Ampułka Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina , mikrokolagen, arnika, bluszcz, Centella Asiatica, kompleks napinający skórę
-Płyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
- Preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
- mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
5. Harmonogram prac związany z wykonaniem zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Cały zabieg trwa około 120 minut
-Przygotowanie stanowiska i klientki do zabiegu ok.10 min.
- Analiza i diagnoza skóry ok. 10 min.
- Nałożenie i wsmarowanie peelingu ok.10 min.
- Wykonanie masażu 10 min.
- Nałożenia maski , owinięcie folią ok.10 min.
- Ułożenia klientki w wygodnej pozycji i pozostawienie na czas ok. 40 min.
-Ściągnięcie folii , zmycie maski ok.8 min.
-Nałożenie ampułki i wprowadzenia jej za pomocą ultradźwięków ok. 10 min.
- Zalecenia pielęgnacji domowej ok.7 min.
- Uporządkowanie stanowiska pracy 5 min.
6. Przeciwwskazania i wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
a)Przeciwwskazania
-zapalenie żył
-niewydolność nerek
- stany zapalne
-stany alergiczne
- miesiączka
Przeciwwskazania przy użyciu ultradźwięków jest także:
- choroba nowotworowa
- po wstrzepieniu rozrusznika serca
- obecność implantów metalowych w okolicy wykonywanego zabiegu,
-czynna gruźlica
-choroba naczyń krwionośnych
U mojej klientki brak przeciwwskazań do przeprowadzenia serii zabiegów
b) Wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
-utrata jędrności i przedwczesne starzenia się skóry ,
-Skóra sucha i zwiotczała,
-Zaburzenia wydalania substancji toksycznych,
- Skóra zanieczyszczona , zmęczona, sucha, szara,
- Nadmierna tkanka tłuszczowa,
- Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
- Zwarty cellulit w fazie zaawansowanej i widocznej grudkami
Wskazania dla zastosowania ultradźwięków jest spłycenia zmarszczek , ujędrnienie, nawilżenia i wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień , odżywienie skóry, stymulacja mięśni. Ultradźwięki przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych dzięki czemu wspomagają odchudzanie i likwiduje cellulit. Ultradźwięki mają także właściwości głębszej penetracji w głąb skóry przy zastosowaniu preparatów do jej wchłonięcia
7. Plan realizacji prac które wykonam podczas przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Etap I : Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody, przygotowanie fotela pod względem estetycznym i higienicznym (przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem . Przygotowanie stoliczka na którym będą ułożone narzędzia i preparaty kosmetyczne , środki potrzebne do wykonania tego zabiegu, Przygotowanie bielizny zabiegowej
Etap II : Witamy klientkę, przeprowadzenie wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu
-informuję klientkę o sposobie przeprowadzenia zabiegu
-ustalam z klientką czy wcześniej występowały objawy lub zmiany alergiczne na skórze po zastosowaniu kosmetyków przeznaczonych do zwalczania cellulitu
-proszę klientkę by w czasie trwania zabiegu informowała mnie o odczuciach związanych z zabiegiem jak również dolegliwościami i ewentualnym złym samopoczuciu
-informuję klientkę o możliwych odczuciach związanych z wykonaniem zabiegu
-zwracam się z prośbą do klientki o przebranie się w jednorazową bieliznę zabiegową i o ściągnięcie biżuterii jeżeli ją ma na sobie a szczególnie w dolnych partiach ciała,
Następnie pomagam ułożyć się klientce w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym na którym znajduje się jednorazowy pokrowiec, Myję ręce mydłem antybakteryjnym ,
Etap III: Przechodzę kolejno do nałożenia peelingu Czerwone wino z pestkami winogron i wcieram peeling całymi dłońmi na partie ciała objęte zabiegiem . Wykonuję masaż z zachowaniem podstawowych ruchów; głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja zgonie z przebiegiem mięśni. Po zakończeniu masażu zmywam peeling jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi i nakładam maskę odmładzająco-ujędrniającą i szczelnie owijam ciało klientki folią. Układam klientkę w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym i przykrywam kocem termicznym . Pozostawiam w takim ułożeniu na około 40 min. Podczas trwania zabiegu włączam klientce muzykę relaksacyjną w celu odprężenia i relaksu dla klientki. Po upływie 40 min. Ściągam folię i zmywam maskę jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi . Następnie rozprowadzam ampułkę Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający na ciało objęte zabiegiem i wprowadzam za pomocą ultradźwięków, dzięki temu ampułka szybciej się wchłonie i będzie głęboko penetrować w skórze.
Wykończeniem zabiegu jest ocena końcowego efektu gdzie stwierdzam że obwód miejsc owiniętych uległ zmniejszeniu , przez co też mobilizuję klientkę do dalszych zabiegów oraz omawiam z klientką pielęgnację domową w celu ułatwienia jej dbania o ładny i zdrowy wygląd swojej skóry. Proszę klientkę o przebranie się , na koniec dziękuje klientce za zaufanie i skorzystanie z moich usług zapisując ją na następny termin wykonania serii zabiegów na ciało.
Etap IV: Gdy klientka opuści gabinet przystępuję do uporządkowania stanowiska pracy:
- odkładam preparaty i środki kosmetyczne w odpowiednia miejsce
- ściągam pokrowiec z fotela kosmetycznego wraz z bielizną zabiegową wrzucam do pojemnika na odpady komunalne
-folię kosmetyczną i jednorazowe chusteczki kosmetyczne wrzucam do kosza na odpady specyficzne nieskażone
- myję środki użyte do zabiegu tj. miski, miseczki, pędzel , szpatułkę, osuszam i spryskuję płynem dezynfekującym po 20 min. Myję , osuszam i wkładam do sanityzatora UV na dwa razy po 15 min.
-dezynfekuje i wycieram powierzchnię blatów i stolików płynem do dezynfekcji powierzchni INCIDIN
-głowicę do ultradźwięków przecieram wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym
- Chowam aparaturę i sprzęt
- Myję ręce mydłem antybakteryjnym i spryskuję płynem do dezynfekcji rąk
8. Analiza i ocena końcowego zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego w odniesieniu do diagnozy:
Przeprowadzony przeze mnie zabieg z zastosowaniem odpowiednich środków i aparatury , spowodował znaczną poprawę wyglądu skóry klientki , nawilżenie i napięcie jej, poprawiła koloryt skóry i wygładzenia złogi tkanki tłuszczowej
9. Zalecenia do pielęgnacji domowej
Do stosowania w domu zalecam odmładzające mleczko kokosowe do ciała z olejkiem baobabu , luksusowe serum ujędrniająco- modelujące z kawiorem . Zalecam klientce właściwą dietę , która polega na przyjmowaniu odpowiednich i odpowiedniej ilości płynów i prawidłowym , regularnym odżywianiu sięgając również po owoce i warzywa sugerując iż tymczasowe jej odżywianie jest nie właściwe. Zalecam krótkie ćwiczenia które może wykonać nawet w czasie pracy ,które działają stymulująco na mięśnie , namawiam do ograniczenia lub rzucenia nałogu tytoniowego iż ma on zły wpływ zarówno na jej skórę jak i zdrowie .
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 19:51   #1550
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

1. Tytuł pracy Projekt realizacji prac związanych z wykonywaniem zabiegu: Manicure- pielęgnacja dłoni Do gabinetu kosmetycznego zgłasza się klientka lat 50 na zabieg pielęgnacyjny dłoni. Kobieta jest sprzedawca na bazarze. Skóra dłoni gruba, znacznie przesuszona, szorstka. Paznokcie krótkie, łamliwe, skórki wokół wałów paznokcia pozadzierane.
2. Założenia Manicure, peeling dłoni, masaż, zabieg parafinowy.
3. Diagnoza skóry -Skóra dłoni przesuszona, szorstka, gruba. Paznokcie łamliwe kruche, krótkie, skórki pozadzierane przesuszone.
4.Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu
a)Przeciwwskazania do wykonywania manicure.
-Grzybica
-Drożdżyca
-Brodawki
-Stany zapalne i alergiczne
-Stany infekcyjne
b)Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu parafinowego
-Egzema
-Grzybica
-Wszelkie choroby skóry i paznokci
-Alergia na parafinę i pochodne parafiny
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Środki opatrunkowe: gaza, plaster opatrunkowy, bandaż.
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3% woda utleniona.
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina, aldesan.
Preparaty:
-Zmywacz bezacetonowy
-Mydło
-Płyn do skórek
-Oliwka(krem) do pielęgnacji skórek wokół wału paznokciowego
-Odtłuszczacz
-Krem(oliwka) odżywczy do masażu dłoni
-Peeling do pielęgnacji dłoni
-Maska odżywcza do rąk
-Parafina
-Odżywka do paznokci i emalia
-Krem do rąk
6.Wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonywania zabiegu
-Łaźnia parafinowa
-Lampka oświetleniowa
-Stolik z podpórką na rękę
-Fotel dla kosmetyczki
-Fotel dla klientki
-Jednorazowe rękawiczki
-Sterylizator kulkowy

Aparatura jest sprawdzona, sprawna i spełnia wymogi BHP i normy UE potwierdzone znakiem CE
7.Wykaz narzędzi i przyborów niezbędnych do wykonywania zabiegu
-Miseczka do moczenia rąk
-Pilniki: drobnoziarnisty, kryształowy, pilnik banan
-Blok
-Polerka
-Drewniany patyczek
-Cążki do skórek
-Nożyczki(cążki) do paznokci
-Serwetki
-Wata
-Lignina
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
8.Opis zabiegu
Czas realizacji trwania zabiegu: całość 70 min.
a)Przygotowujemy:
-Stolik z podpórką na rękę
-Lampkę oświetleniową
-Dwa fotele dla kosmetyczki i klientki
-Miseczki do moczenia rąk
-Serwetki
-Pilniki
-Zmywacz do paznokci
-Lakiery do paznokci
-Krem do masażu dłoni
-Peeling do dłoni
-Rękawiczki foliowe
-Ręcznik frotte
-Odtłuszczacz
-Płatki kosmetyczne
-Wyjałowione cążki do wycinania skórek
-Wyjałowione nożyczki lub cążki do paznokci
-Patyczki drewniane do odpychania skórek
-Watę
-Lignina
-Środki opatrunkowe: gaza plaster opatrunkowy, bandaż
-Środki do dezynfekcji skaleczeń: 3 % woda utleniona
-Środki do odkażania narzędzi: lozoformina aldesan
b)Przygotowanie kosmetyczki:
-kosmetyczka zakłada odzież ochronną fartuszek, obuwie ochronne,
-Ściąga swoją biżuterie
-dezynfekuje swoje dłonie
-przed przystąpieniem do masażu robi gimnastykę swoich dłoni.
-Zakłada rękawiczki
-Zabezpieczamy swoje stanowisko pracy
c)Przygotowanie klientki:
-Ściąga swoją biżuterie
-Prosimy o umycie i zdezynfekowanie dłoni klientki
d)Wykonanie zabiegu
-Zmycie lakieru zmywaczem bezacetonowym
-Skrócenie paznokci
-Zmiękczanie naskórka w kąpieli mydlanej(10-15min), a następnie natłuszczenie tłustym kremem
-delikatnie odsuwamy naskórek okalający płytkę paznokcia
-Bardzo ostrożnie wycinamy skórki wokół paznokcia i sprawdzamy czy wszystkie niedoskonałości zostały usunięte
-Nakładamy peeling do dłoni i masujemy około 1 min.
-Wykonujemy masaż dłoni
ZABIEG PARAFINOWY :
-Nakładamy maskę odżywczą do rąk
-Klientka 2 krotnie zanurza dłonie w kąpieli parafinowej po nadgarstek
-Nakładamy rękawiczki foliowe
-Owijamy ręcznikiem frotte w celu utrzymania ciepła
-Okład zdejmujemy po upływie 15-20 min.
-Odtłuszczamy paznokcie klientki
-Nakładamy lakier podkładowy, po kilku minutach emalie odpowiedniego koloru, i na sam koniec stosujemy lakier tzw. utwardzacz
-Skórki pielęgnujemy oliwka
-Nakładamy krem odżywczy do dłoni
9. Analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu

-Dłonie po wykonanym zabiegu są odżywione, gładkie , dobrze nawilżone, jędrne. Paznokcie opiłowane do jednej długości, pomalowane, skorki wypielęgnowane, gładkie.
10. Zalecenia dla klientki do pielęgnacji w domu
-Używanie rękawiczek do prac domowych, zakładanie rękawiczek bez palcowych do pracy na bazarze
-Stosowanie kremów pielęgnacyjnych i do dłoni
-Stosowanie parafiny na zimno( nałożyć grubą warstwę na noc i założyć rękawiczki na dłonie)
-Malowanie paznokci odżywkami.

ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 20:11   #1551
aguss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hey Dziewczyny, ma może któraś z was odp z testów roczniki 2005, 2006, 2007 czerwiec wersja X czesc kosmetyczna i zarys?? lub jak któraś wie gdzie to można znaleść, bardzo prosze o odp!!
aguss89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 20:32   #1552
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aguss89 Pokaż wiadomość
Hey Dziewczyny, ma może któraś z was odp z testów roczniki 2005, 2006, 2007 czerwiec wersja X czesc kosmetyczna i zarys?? lub jak któraś wie gdzie to można znaleść, bardzo prosze o odp!!

klucz 2007 na pewno jest na wczesniejszych str forum i 2006 chyba tez
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 22:41   #1553
aguss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja jestem chyba ślepa przeglądnęłam cale forum z 3 razy i nie znalalzłam odp na te testy!! Bardzo proszę o odp

Pozdrawiam

Edytowane przez aguss89
Czas edycji: 2010-05-09 o 22:43
aguss89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 08:43   #1554
Miiami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć Dziewczynki

Ja w czerwcu tez zdaje ten egzamin i jestem po prostu przerażona;p nie mam pojęcia już chyba o niczym;p

Jeżeli chodzi o testy to polecam wam bardzo książeczki które są ZBIORAMI TESTÓW:

Magdaleny Kaniewskiej - Technik Usług kosmetycznych - egzamin zawowy

Anny Piaseckiej / Wandy Hawryłkiewicz - Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych


Książeczki nie są drogie każda kosztuje około 25zł więc niedużo a naprawde są fajne i można zamówic je w każdej księgarni lub internecie


A teraz mam prośbę do Was powiedzcie mi jakie były tematy projektów w poszczególnych latach ? może wiecie? i jak myślicie jaki może być projekt na egzaminie wczerwcu?

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

a mój email jakby co to

cocainqua@o2.pl
Miiami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 09:15   #1555
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aguss89 Pokaż wiadomość
Ja jestem chyba ślepa przeglądnęłam cale forum z 3 razy i nie znalalzłam odp na te testy!! Bardzo proszę o odp

Pozdrawiam
Tutaj masz test 2007 i odpowiedzi
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=13
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 09:55   #1556
aguss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dzieki iza233



Jak myślicie jakie projekt mogą dać w czerwcu??
aguss89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 10:21   #1557
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Może komuś się przyda:

Oczy migdałowe

Te oczy mają bardzo ładny kształt i nie wymagają korekcji. Wystarczy, że pomalujemy całą powiekę jasnym cieniem, a następnie nad górną powieką, w zewnętrznym kąciku, naniesiemy cień ciemniejszy. Możemy też zaakcentować nim zewnętrzny kącik dolnej powieki.

Oczy blisko osadzone

Oczy osadzone zbyt blisko można skorygować poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze. W ten sposób oczy wyglądają na szerzej rozstawione.

Oczy szeroko osadzone

Jeżeli oczy są osadzone zbyt szeroko stosujemy technikę odwrotna, czyli ciemne kolory nakładamy przy wewnętrznym kąciku oka, a jasne przy zewnętrznym. Należy pamiętać, aby nie wychodzić z makijażem poza zewnętrzne kąciki oczu.

Oczy zmęczone, z opadającymi zewnętrznymi kącikami

Zmęczone oczy należy rozświetlić jasnym cieniem, który nanosimy na całą górną powiekę, aż po łuk brwiowy. Możemy stopniować odcienie np. od średnio różowego, przez lekko różowy do jasnoróżowego.

Oczy głęboko osadzone

Oczy głęboko osadzone malujemy w ten sposób, że nakładamy makijaż (jasny cień) pod lukiem brwiowym oraz na dolną powiekę. Nie wolno ich obrysowywać konturówka!


Oczy wypukłe

Zbyt wypukłe oczy można schować nakładając na górną powiekę ciemny cień, a przestrzeń pod lukiem brwiowym rozjaśnić jasnym cieniem.

Oczy duże i okrągłe

Zbyt okrągłe oczy można korygować przez nałożenie ciemnego cienia na całą powiekę i wyjście poza zewnętrzny kącik oka w kierunku łuku brwiowego.

Oczy zapadnięte

W przypadku oczu zapadniętych i opadających możemy zmienić ich kształt, nakładając makijaż na powiekę przy zewnętrznym kąciku oka tuż nad linia opadania i pociągnąć cień ku górze.

Oczy małe

Aby powiększyć oczy małe należy pomalować górną powiekę jasnym cieniem, a następnie w zewnętrznym kąciku górnej powieki nanieść cień ciemniejszy i rozciągnąć go ostro w kierunku łuku brwiowego.

Oczy z opadającą dolną linią

Takie oczy zawsze wyglądają smutno, aby je rozweselić, nanieś jasny cień na całą powiekę, a następnie ciemniejszym podkreśl środkową część górnej powieki. Nanoś cień aplikatorem, kierując go ku zewnętrznemu łukowi brwi.

Oczy kocie - wąskie i podłużne

Oczy wąskie i podłużne skorygujesz, jeśli pomalujesz je ciemnym cieniem w wewnętrznym kąciku górnej powieki. Pamiętaj, aby powiększyć oko, rozetrzyj cień aplikatorem w kierunku wewnętrznego łuku brwiowego. Nie wychodź cieniem poza zewnętrzny kontur oka.



---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez aguss89 Pokaż wiadomość
Dzieki iza233



Jak myślicie jakie projekt mogą dać w czerwcu??
Moja babeczka z pracowni mówiła, że jeszcze nie było cellulitu więc może w tym roku? Ale z tymi projektami to wielka loteria

Edytowane przez iza233
Czas edycji: 2010-05-10 o 10:20
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 17:52   #1558
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczynki dieki wam wielkie jestescie duze chodzilo tylko o biodra bo tak w temacie jest troche glupi ale coz glupia szkola glupie zadania.jak bede miec wiecej czasu to przesle wam przydatne rzeczy.
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 10:04   #1559
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Może komuś się przyda:

Oczy migdałowe

Te oczy mają bardzo ładny kształt i nie wymagają korekcji. Wystarczy, że pomalujemy całą powiekę jasnym cieniem, a następnie nad górną powieką, w zewnętrznym kąciku, naniesiemy cień ciemniejszy. Możemy też zaakcentować nim zewnętrzny kącik dolnej powieki.

Oczy blisko osadzone

Oczy osadzone zbyt blisko można skorygować poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze. W ten sposób oczy wyglądają na szerzej rozstawione.

Oczy szeroko osadzone

Jeżeli oczy są osadzone zbyt szeroko stosujemy technikę odwrotna, czyli ciemne kolory nakładamy przy wewnętrznym kąciku oka, a jasne przy zewnętrznym. Należy pamiętać, aby nie wychodzić z makijażem poza zewnętrzne kąciki oczu.

Oczy zmęczone, z opadającymi zewnętrznymi kącikami

Zmęczone oczy należy rozświetlić jasnym cieniem, który nanosimy na całą górną powiekę, aż po łuk brwiowy. Możemy stopniować odcienie np. od średnio różowego, przez lekko różowy do jasnoróżowego.

Oczy głęboko osadzone

Oczy głęboko osadzone malujemy w ten sposób, że nakładamy makijaż (jasny cień) pod lukiem brwiowym oraz na dolną powiekę. Nie wolno ich obrysowywać konturówka!


Oczy wypukłe

Zbyt wypukłe oczy można schować nakładając na górną powiekę ciemny cień, a przestrzeń pod lukiem brwiowym rozjaśnić jasnym cieniem.

Oczy duże i okrągłe

Zbyt okrągłe oczy można korygować przez nałożenie ciemnego cienia na całą powiekę i wyjście poza zewnętrzny kącik oka w kierunku łuku brwiowego.

Oczy zapadnięte

W przypadku oczu zapadniętych i opadających możemy zmienić ich kształt, nakładając makijaż na powiekę przy zewnętrznym kąciku oka tuż nad linia opadania i pociągnąć cień ku górze.

Oczy małe

Aby powiększyć oczy małe należy pomalować górną powiekę jasnym cieniem, a następnie w zewnętrznym kąciku górnej powieki nanieść cień ciemniejszy i rozciągnąć go ostro w kierunku łuku brwiowego.

Oczy z opadającą dolną linią

Takie oczy zawsze wyglądają smutno, aby je rozweselić, nanieś jasny cień na całą powiekę, a następnie ciemniejszym podkreśl środkową część górnej powieki. Nanoś cień aplikatorem, kierując go ku zewnętrznemu łukowi brwi.

Oczy kocie - wąskie i podłużne

Oczy wąskie i podłużne skorygujesz, jeśli pomalujesz je ciemnym cieniem w wewnętrznym kąciku górnej powieki. Pamiętaj, aby powiększyć oko, rozetrzyj cień aplikatorem w kierunku wewnętrznego łuku brwiowego. Nie wychodź cieniem poza zewnętrzny kontur oka.



---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------



Moja babeczka z pracowni mówiła, że jeszcze nie było cellulitu więc może w tym roku? Ale z tymi projektami to wielka loteria

izus a ty mialas mi jeszcze wyslac te cery co wczesniej podalas tylko 2 to moj mail ana121@vp.pl
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 11:11   #1560
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin teoretyczny z kosmetologii

Witajcie
Dziewczyny mam prośbę. Czy któraś z Was posiada test wraz z odpowiedziami ze stycznia 2010 roku?????Bardz proszę o odpowiedź k.drabik1@wp.pl Potrzebuję tego testu naprawdę bardzo pilnie
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.