Kailas- himalajskie zioła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-04, 17:26   #1
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204

Kailas- himalajskie zioła


Nigdy nie wiem, czy pisać na forum dermatologii czy na "zadaj pytanie kosmetyczce" także mogę trochę nie pasować do tego działu.

Kilka dni temu kupiłam sobie w sklepie zielarskim (jestem bardzo "proziołowa) krem na trądzik Kailas. Niestety w Internecie nie znalazłam zbyt wielu informacji- jedynie to, co sama mam na ulotce. Opinie są chyba ze dwie czy trzy (w tym jedna na KWC), więc pozwolę sobie bez żadnych wyrzutów zapytać tutaj.
Więc, jak już wspomniałam, od paru dni stosuję ten krem na twarz- na całą twarz, nie na konkretne krostki (producent pisze, że można i tak i tak). Wcześniej odstawiłam Brevoxyl (lubiłam go, ale wysusza na co nie mogę sobie pozwolić przy moich naczynkach, porach i paru innych problemach). Teraz mnie wysypało. I tu jest mały problem, bo nie wiem czy wysypało mnie dlatego, że:

1) odstawiłam Brevoxyl
2) to nie działa
3) działa i ma tak być, na początku wysypać

Wiem, że większość środków trądzikowych z reguły powoduje wysyp w pierwszych dniach stosowania, ale ten krem jest czymś zupełnie innym- to zioła i do tego 100% naturalne, to coś niekonwencjonalnego i po prostu się zastanawiam bo może to w ogóle nie działa, a opinii brak.
Czy któraś z Was też używa/używała tego specyfiku? Czy to pomaga?
Nie wiem, czy nie powinnam szybko wrócić do Brevoxylu, bo teraz moja twarz wygląda jak kotlet mielony i boję się, że całą walkę będę musiała zaczynać od nowa.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:28   #2
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

a mogłabyś przepisać skład?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:33   #3
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Jeśli chcesz to proszę, chociaż wolałabym opinie osób, które już używały, bo analizy mogę dokonać sama (chociaż w sumie tu nie ma co analizować- 100% zioła).

Shorea Robusta, Cynodon Dactylon, Tribulus Terrestris, Cissampelos Pareira, Azadirachta Indica, Camphor, Tale, Cocos Nucifera, Santalum Album, Aqua Calcis

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2010-04-04 o 18:34 Powód: Coś się pokiełbasiło.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:48   #4
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

to że jest ze sklepu zielarskiego to nie oznacza że jest w 100% z czystych ziół i bez chemii, możliwe że jeden ze składników zapchał lub uczulił Cię
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 09:21   #5
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

To, że napisałam, że jest ze sklepu zielarskiego wcale nie oznacza, że w związku z tym myślę że jest w 100% naturalne. Jest w 100% naturalne bo taki ma skład i jest to wielkimi literami napisane na opakowaniu, a sam krem nie jest jednolitą mazią. Skoro napisałam, że jest w 100% naturalne to znaczy, że wiem to na pewno, więc nie rozumiem po co to sprawdzasz.
Wąpię, że jakieś lekkie zanieczyszczenie na ziółku, z którego potem zrobili krem było przyczyną zapychania. Oczekuję raczej odpowiedzi na moje pytanie czy to może być efekt oczyszczania czy braku jakiegokolwiek działania, a nie sprawdzania czy wiem co piszę.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2010-04-06 o 09:25
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 09:30   #6
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

jak już powiedziałam, jeden ze składników mógł Cię uczulić lub zapchać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2010-04-06 o 09:31
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 11:28   #7
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Być może chociaż wątpię.
I nadal pytam czy jest możliwe że to efekt oczyszczania tak jak zwykle przy środkach antytrądzikowych (mimo że to coś innego niż normalnie) i czy jest ktoś kto używał i może potwierdzić. Bo teraz jakby trochę to wszystko ze mnie schodziło i pory się zamykają.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 15:24   #8
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

to oczyszczanie się cery jest też bardzo możliwe a teraz jak obserwujesz poprawienie się cery to dalej go stosujesz?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:41   #9
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Tak, cały czas. Jednak znów jest małe "ale"- przez ostatnie dwa dni odwodniłam się dość mocno (choroba) i być może po prostu wysuszyłam sobie twarz i stąd efekt.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:38   #10
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Ja używam Kailasu już parę dobrych miesięcy. Miałam wiele lat problemy z cerą mieszaną - trądzik, pryszcze i zaskórniki i dopiero Kailas mi pomógł całkowicie się z nimi rozprawić. Z czystym sumieniem polecam
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:54   #11
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Ja używam Kailasu już parę dobrych miesięcy. Miałam wiele lat problemy z cerą mieszaną - trądzik, pryszcze i zaskórniki i dopiero Kailas mi pomógł całkowicie się z nimi rozprawić. Z czystym sumieniem polecam
U mnie właśnie nastąpiła dość spora poprawa i to nie tylko co do trądziku- ładnie nawilżył i przymknął pory. Teraz już to widzę na pewno. Mam tylko do Ciebie jedno pytanie- czy też miałaś takie "wypchnięcie" zaskórników i innych syfków? I na jak długo Ci starcza opakowanie, bo 20 g to według mnie trochę skromnie jak na prawie 30 zł.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 21:13   #12
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

a myslisz ze w polaczeniu z kuracja przeciwtradzikowa( stosuje differin) bedzie dobrze nawilzal?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 15:57   #13
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Nie wiem czy stosowanie go tylko dla tych nawilżających właściwości ma sens. Skoro już używasz leków to chyba lepiej jedną rzecz a dobrze i "sumiennie"(chyba że nie pomaga to zmienić). Chociaż w sumie według mnie akurat Kailas nie powinien zaszkodzić, w końcu to zupełne inne składniki i gryźć się nie będą.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 23:15   #14
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
U mnie właśnie nastąpiła dość spora poprawa i to nie tylko co do trądziku- ładnie nawilżył i przymknął pory. Teraz już to widzę na pewno. Mam tylko do Ciebie jedno pytanie- czy też miałaś takie "wypchnięcie" zaskórników i innych syfków? I na jak długo Ci starcza opakowanie, bo 20 g to według mnie trochę skromnie jak na prawie 30 zł.
Też przechodziłam wypchnięcie było nie za fajnie, ale opłacało się przeczekać. Co do ceny, to wiesz - ja tyle przez te lata borykania się z problemem wydałam kasy na drogie antybiotyki, kremy i podkłady lecznicze, że te 30 zł przeboleję.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 07:03   #15
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Co do ceny, to wiesz - ja tyle przez te lata borykania się z problemem wydałam kasy na drogie antybiotyki, kremy i podkłady lecznicze, że te 30 zł przeboleję.
Wiesz 30 zł to nie jest dużo jak na dobry specyfik na trądzik, ale na ile starcza opakowanie?
Mi zwykle mój Brevoxyl wystarczał na miesiąc albo dwa, a tu jak wyjęłam tubkę to miałam obawy czy na tydzień da radę (20 g, szaleństwo, wygląda jak żel punktowy na wypryski). Starczyło na szczęście i nadal mam to samo opakowanie, ale na ile starcza Tobie?
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:18   #16
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Teraz, kiedy moja cera wygląda już bardzo dobrze, to używam tego kremu jedynie na noc, więc tubka starcza na kilkanaście dni. Wcześniej tubka Kailasu wcześniej mi się kończyła - zdecydowanie
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 07:29   #17
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

To ja jestem chyba jakaś ekonomiczna, bo mam go już dokładnie 2 tygodnie a nie poszła nawet połowa. Sama się dziwię jak to się stało, używam go codziennie.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 11:32   #18
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Ja się lubię grubo posmarować Kailasem. Sprawia mi to niewysłowioną przyjemność
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 08:12   #19
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Znalazłam aptekę, w której Kailas kosztuje 20 zł
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 11:29   #20
lunaDance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Witam, witam. Ja zaczęłam stosować Kailas 6 dni temu i tez mnie wysypało i się właśnie zastanawiam, czy tak ma być w ramach oczyszczania początkowego. Mówisz Ligiya, że Tu Ciebie tez tak było na początku? A teraz jak? Lepiej? Pozdrawiam!
lunaDance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 15:34   #21
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Tak, teraz jest już w miarę dobrze.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 08:14   #22
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Z tym wypchnięciem, to miałam tak samo, normalka Ale warto przeczekać, bo efekty są zdumiewające. Ja teraz nie mam już problemów z cerą ( po dwunastu latach wreszcie) i zaczynam się cieszyć swoją kobiecością.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 17:50   #23
shane c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Dziewczyny!! ile utrzymywał sie u Was ten efekt "wypchnięcia" ??? bo to co mam teraz na twarzy po ponad tygodniu używaniu to po prostu dramat
shane c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 20:30   #24
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Kailas kupiłam wczoraj, więc jedyne o czym teraz mogę się wypowiedzieć to reakcja skóry po pierwszym użyciu.
A więc: cera przyjęła kremik dobrze, nie było żadnego podrażnienia, czy wrażliwości na podany specyfik. Posmarowałam całą twarz, ponieważ moim problemem nie są pojedyncze "niespodzianki", ale cała ich armia Po kilku godzinach od aplikacji zauważyłam, że niektóre zaskórniki zrobiły się bardzo widoczne i duże. Pomyślałam, że to tzw. "efekt wypchnięcia", o którym pisałyście, ale tak szybko??? Od razu zaczęłam je wyciskać, co nie stanowiło większego problemu bo aż same wychodziły, wystarczyło lekko przycisnąć. Wiem wiem, wyciskanie jest niedozwolone, zabronione i generalnie be, ale nie mogłam pozwolić, żeby mi takie coś "zdobiło" twarz.
Pierwsza reakcja na Kailas - pozytywna, zobaczymy co będzie dalej. Nie nastawiam się na cud, ale gdyby kremik miał choć trochę pomóc, to będę mu bardzo wdzięczna
Pozdrówki))
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:17   #25
shane c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Apsik13 i jak efekty?? pozdrawiam!
shane c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 22:31   #26
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Moje efekty byłyby lepsze, gdybym tak namiętnie nie grzebała w twarzy łapami Grzebię, sama sobie szkodzę i chodzę z czerwonymi plamami. Proszę mnie związać. Nie to żebym była masochistką, ale to ważne dla zdrowia mojej skóry Módlmy się abym omijała lustra, wtedy nie będzie mnie korciło, żeby zajrzeć i coś wycisnąć
Moim zdaniem Kailas jest specyfikiem, który skórze nie szkodzi, a to już coś. A jeśli jeszcze pomoże to alleluja.

Uwaga: postanowienie na wrzesień.
Nie będę grzebać w twarzy.
Przynajmniej postaram się.

A jak Wasze buźki dziewczęta?
Shane c, uspokoiło się u Ciebie?
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:55   #27
ive28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Hey dziewczyny! Ja również używam kremu Kailas (od piątku). Wcześniej stosowałam krem Acnezine, który niestety niemiłosiernie wysuszył mi skórę . Kailas dobrze nawilża i koi, ale tak jak w Waszym przypadku pojawił się "efekt wypchnięcia" już po pierwszym dniu stosowania . Nie mogę się doczekać kiedy będzie lepiej... a mam taką nadzieję, bo wierzę w moc natury Trądzik nie był u mnie jakiś extra mocny, ale teraz nie wygląda to zachwycająco. Będę pisać co i jak, ale proszę diwę 82 i Ligiyę o to abyście napisały po ilu dniach ustąpił efekt wypchnięcia. Pozdrawiam i życzę efektywnej kuracji
ive28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:06   #28
lunaDance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Witam. No więc u mnie efekt "wypchnięcia" nie ustąpił wcale, tylko przerodził się w koszmarne zapalenie skóry. Także z naturą radze również ostrożnie! Wyleczyłam się Pimafucortem, Aknemycinem i Differinem, oczywiście odpowiednio stosowanymi. Pozdrawiam
lunaDance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 08:13   #29
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

Cytat:
Napisane przez lunaDance Pokaż wiadomość
Witam. No więc u mnie efekt "wypchnięcia" nie ustąpił wcale, tylko przerodził się w koszmarne zapalenie skóry. Także z naturą radze również ostrożnie! Wyleczyłam się Pimafucortem, Aknemycinem i Differinem, oczywiście odpowiednio stosowanymi. Pozdrawiam
Mhm, powiem szczerze, że ja podczas namiętnego stosowania Kailasu miałam akcję pt. "totalne wysuszenie skóry i jeszcze większy wysyp zaskórników". Nie wiem, być może było to spowodowane niedostatecznym nawilżaniem, a przecież jest coraz chłodniej i należałoby bardziej o to zadbać. Ale dla bezpieczeństwa odstawiłam Kailas na kilka dni i ratowałam się tradycyjnie kremem nawilżającym AA Help, który zawsze pomaga mi w takich sytuacjach. Teraz, kiedy stan cery wrócił do normy, jest dość gładka i nawilżona, stosuję Kailas miejscowo na partie buzi, które tego potrzebują.
Więc jakie jest jego działanie - nadal nie wiem mimo stosowania. Wierzę, że stosowany z umiarem i miejscowo będzie spełniał swoją funkcję.
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 17:14   #30
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kailas- himalajskie zioła

A na mnie przestał działać...
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.