Jedzenie s³onecznika - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-09-19, 13:28   #1
Ligiya
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 204

Jedzenie s³onecznika


Drogie wiza¿anki, od ponad 2 tygodni codziennie kupujê i zjadam ca³y jeden s³onecznik (nie taki suszony tylko taki zwyk³y w g³ówce). Nie ¿eby to by³a jaka¶ dieta albo kuracja, po prostu bardzo mi smakuje. Czyta³am kiedy¶, ¿e s³onecznik zawiera du¿o cynku i witaminy B5. Spo¿ywanie tych rzeczy w tabletkach mo¿e pocz±tkowo wywo³aæ zmiany skórne (oczyszczanie przez wysyp). Czy "zjadanie" cynku i B5 w postaci ziarenek ze s³onecznika mo¿e powodowaæ taki sam efekt czy mo¿e jest tego tam za ma³o albo po prostu odnosi siê to tylko do tabletek?
Pytam poniewa¿ od kiedy jem s³onecznik w tak du¿ych ilo¶ciach zaczê³o mi wyskakiwaæ sporo brzydkich czerwonych gul na twarzy i nie wiem czy to wina s³onecznika czy problemu szukaæ gdzie¶ indziej.
Ligiya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-19, 16:39   #2
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Jedzenie s³onecznika

Sama przecie¿ napisa³a¶ "oczyszczanie przez wysyp" - to w sumie jedyna metoda oczyszczania, ¿eby uwolniæ toksyny - potem powinno byæ lepiej. My¶lê, ¿e jeden s³onecznik dziennie to wystarczaj±co, ¿eby pojawi³ siê taki efekt.
Wiêc nie³uskany ¶wie¿y s³onecznik jest w porz±dku, tylko palce potem bol±

Edytowane przez Pannamonia
Czas edycji: 2012-09-19 o 16:43
Pannamonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-20, 18:22   #3
Ligiya
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Jedzenie s³onecznika


Chodzi³o mi bardziej o to czy czy cynk i b5 przyjmowane naturalnie a nie jako chemia w tabletkach w ogóle mog± mieæ taki efekt uboczny jak wysyp.
Ligiya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-23, 12:06   #4
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Jedzenie s³onecznika

My¶lê, ¿ê a¿ takie gule by Ci nie wyskakiwa³y s³onecznik jest zdorwy na cerê wiêc nie powinno byæ zadnego wysypu, pomy¶l czy w twojej diecie ostatnio nie ma ¿adnych sprzymierzeñców tr±dziku
__________________
bieniahe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.