Sztywne plecy + seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-28, 09:52   #1
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204

Sztywne plecy + seks


Cześć dziewczyny,

Sama właściwie nie wiem od czego zacząć. Od kilku lat spotykam się z chłopakiem w tym samym wieku. Ani ja ani on nie współżyliśmy do tej pory i chcemy wspólnie przezyć ten pierwszy raz. Czekalismy z tym dlugo bo oboje chcielismy miec tylko jednego partnera ale teraz juz wiemy ze chcemy byc razem juz na zawsze bo bardzo się kochamy.

Większosc dziewczyn tuz przed pierwszym razem zapewne zastanawia się czy bedzie bolało, jakie zabezpieczenia, czy on bedzie czuly itd. Mój problem jest jednak zupelnie inny - wiele lat temu mój chłopak przeszedł poważną operację kręgosłupa w wyniku której jest nie do końca sprawny. Od pasa w dół wszystko jest w porządku ale w górę zaczyna się poważny problem. Pomijając fakt braku czucia w jednym z boków on jest po prostu sztywny. Rusza rękoma i to wszystko. Głową porusza lekko na boki ale już całe łopatki, barki, kręgosłup sa sztywne i rowne jak sciana, bez mozliwosci odchylenia choćby o pol stopnia w którąkolwiek stronę.

Nie przeszkadza mi to na co dzień chociaz przez pierwsze miesiace znajomosci ciezko bylo mi sie pogodzic z tym ze go to spotkało i przyzwyczaic się że moj mezczyzna nigdy mnie nie podniesie i nie bedzie w stanie jednoczesnie mnie przytulic i pocalowac. Znalazło się też wiele "zyczliwych" osób odradzających mi, w bardziej lub mniej bezposredni sposob, ta znajomosc.

Rozmawialiśmy już o seksie, powiedzial zebym się nie martwila i ze na pewno bedzie dobrze ale nie daje mi spokoju mysl o tym jak w ogole byloby mozliwe zblizenie w takim przypadku w jakiejkolwiek innej pozycji niz ja na górze. Kiedy lezymy razem "na lyzeczke" i ogladamy jakis film on nie jest w stanie jednoczesnie objac mnie rekoma u gory i przysunąć się w tamtych rejonach na dole. Albo dotknie mnie gorą albo dołem. Pozycje na stojaco tez odpadają, nie mowiac juz o klasycznej gdzie konieczne by bylo minimalne chociaz zgiecie kregoslupa bo jesli nie to nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazic jak bardzo musialabym sie "wygiac" zeby umozliwic stosunek.

Okropnie się czuję pisząc o tych sprawach tu na forum i do tego tak "technicznie" ale boję się, że kiedy juz do tego dojdzie po prostu nie damy rady tym bardziej ze nie mamy zadnego doswiadczenia. Ze ja bede zawiedziona a on calkiem sie zalamie ze jest beznadziejny jako mezczyzna. Ze trauma zostanie do konca zycia. Czy ktoras z was miala podobny problem? Macie jakies "pomysly" co zrobic w takiej sytuacji? Chciałabym zeby to on "kontrolował" przebieg stosunku a nie ze ja bede na nim i tyle, i tak juz zawsze. To tez chyba kwestia pewnego mojego wyobrazenia o seksie, ze to mezczyzna powinien dominowac. Albo chocby to ze seks to nie tylko po prostu wlozenie tam gdzie trzeba i tyle ale dotyk, pocalunki, objecia, a to w tym przypadku jest niemozliwe jednoczesnie...Pomozcie.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2014-10-31 o 19:50
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 14:22   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sztywne plecy + seks

Mysle, że to kwestia waszej wspólnej otwartosci na ograniczenia jakie stoja przed wami.
Mnóstwo niepełnosprawnych ludzi na świecie uprawia seks i sa szczęśliwi więc i wam sie uda, tylko trzeba szczerości i wypracowania waszej techniki. Nie bój sie przejąc inicjatywy, szczególnie jesli to poprawi wasze życie intymne.
Pogadajcie szczerze i małymi krokami bez spiny dojdziecie do odpowiadającej wam pozycji i techniki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:16   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Sztywne plecy + seks

Chyba za bardzo się zamartwiasz. Jeszcze nie rozpoczęliście współżycia, a już tysiąc myśli, problemów, wątpliwości, trudności. Wyluzuj, nie stresuj swojego chłopaka i do dzieła. Oczywiście, nie mówię, że nie będzie wam trudniej niż innym, ale jestem pewna, że wypracujecie swoje najwygodniejsze pozycje i będzie w porządku . Nie taki diabeł straszny...
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 17:00   #4
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Sztywne plecy + seks

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Chyba za bardzo się zamartwiasz. Jeszcze nie rozpoczęliście współżycia, a już tysiąc myśli, problemów, wątpliwości, trudności. Wyluzuj, nie stresuj swojego chłopaka i do dzieła. Oczywiście, nie mówię, że nie będzie wam trudniej niż innym, ale jestem pewna, że wypracujecie swoje najwygodniejsze pozycje i będzie w porządku . Nie taki diabeł straszny...
Dokładnie - warto zaufać i poddać się chwili ...za dużo myślisz
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 17:19   #5
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sztywne plecy + seks

Spokojnie. Zacznijcie od pozycji, kiedy ty jestes na górze. Z czasem na pewno znajdziecie dla was najlepsze rozwiązanie. A tak będzie najprościej na początek.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 15:56   #6
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Sztywne plecy + seks

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Czekalismy z tym dlugo bo oboje chcielismy miec tylko jednego partnera ale teraz juz wiemy ze chcemy byc razem juz na zawsze bo bardzo się kochamy
Jak dla mnie to Ty powinnaś przemyśleć tę kwestię, bo są dużo bardziej istotne sprawy niż seks, z którymi Twój facet będzie miał problemy. Masz niepełnosprawnego partnera i jeśli chcesz z nim być, to powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko będziesz na górze w trakcie stosunku, ale i będziesz nosić ciężkie zakupy, dziecko na rękach, schylać się po zabawki, bo tatuś nie poda, sprzątać rzeczy, które wymagają pochylania, a także opiekować się partnerem, który na starość pewnie będzie miał dużo gorsze ograniczenia niż dziś takie, że nie może jednocześnie Cię i przytulić, i pocałować. Że to Ty będziesz opiekunem i przyjmiesz rolę, którą zwykle w związku bierze na siebie mężczyzna. Być może istnieje rehabilitacja, która polepszy sprawność fizyczną Twojego mężczyzny? Ludzie niepełnosprawni nierzadko są bohaterami, ekspertami w sporcie, itd.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:19   #7
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Sztywne plecy + seks

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to Ty powinnaś przemyśleć tę kwestię, bo są dużo bardziej istotne sprawy niż seks, z którymi Twój facet będzie miał problemy. Masz niepełnosprawnego partnera i jeśli chcesz z nim być, to powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko będziesz na górze w trakcie stosunku, ale i będziesz nosić ciężkie zakupy, dziecko na rękach, schylać się po zabawki, bo tatuś nie poda, sprzątać rzeczy, które wymagają pochylania, a także opiekować się partnerem, który na starość pewnie będzie miał dużo gorsze ograniczenia niż dziś takie, że nie może jednocześnie Cię i przytulić, i pocałować. Że to Ty będziesz opiekunem i przyjmiesz rolę, którą zwykle w związku bierze na siebie mężczyzna. Być może istnieje rehabilitacja, która polepszy sprawność fizyczną Twojego mężczyzny? Ludzie niepełnosprawni nierzadko są bohaterami, ekspertami w sporcie, itd.
Nie noszę zakupów. Nigdy. On robi to za mnie, nie ma z tym problemu. Zreszta przeciez takie codzienne zakupy to nie komoda, nie waza 50 kg zeby ktos po tego typu operacji nie mogl ich niesc. Jest sztywny ale nie siedzi na wózku, ograniczenia do dźwigania obowiązywały tylko jakiś czas po operacji, do czasu zagojenia i zrośnięcia się kregoslupa. Pochylanie sie - z doswiadczenia widze ze mozna kucnac i tez cos podniesc, kwestia kto jaki jest leniwy, on mimo tego niekomfortowego stanu odkurza, sprzata itd a ostatnio nawet pomagal na budowie. Na rehabilitacje chodzi ale to nic nie da, wyobraz sobie ze masz metalowy pret w plecach na calej dlugosci, przeciez to nie zacznie byc obrotowe jak kregi. Jedyne z czym masz rację to ze moge na starosc byc jego opiekunem, zdaje sobie z tego sprawe wiec moja odpowiedz brzmi tak, jedyny problem to taki jak opisałam.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 21:19:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.