Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 12:00   #1
Lunatyczka_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Question

Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny


Witajcie!

Powodzi mi się nieźle, pomyślałam więc o poprawie uśmiechu: czas powiedzieć "Do widzenia!" krzywym ząbkom. Rzecz w tym, że na stałe mieszkam za granicą i nie stać mnie na założenie aparatu na miejscu. Wracam więc myślą do Polski - wszak wyjdzie mi o wiele taniej! I tutaj moje pytanie do Was, drogie Wizażanki.

Czy można założyć aparat ortodontyczny w Polsce, a na wizyty kontrolne chodzić do ortodonty za granicą? Czy lekarz może nie zgodzić się na takie rozwiązanie? Jeśli nie jest to możliwe, czy możecie podsunąć mi inne rozwiązanie? Sama już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu!
Lunatyczka_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Nie sądzę aby lekarz sie zgodził na taki układ, w PL trudno znależć lekarza, który oddał by swojego pacjenta innemu na wizyty kontrolne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:06   #3
Monika1990ZA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie sądzę aby lekarz sie zgodził na taki układ, w PL trudno znależć lekarza, który oddał by swojego pacjenta innemu na wizyty kontrolne.
Nie tylko z tego powodu. Pewnie na wizytach kontrolnych lekarz stwierdzi, że trzeba coś poprawić i do siebie Cię przeciągnie. A druga kwestia jest taka, że lekarz który założy Ci aparat nie zgodzi się ponieważ jak coś się stanie złego to w jaki sposób weźmie odpowiedzialność końcową?
Monika1990ZA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:39   #4
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Lunatyczka_93 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Powodzi mi się nieźle, pomyślałam więc o poprawie uśmiechu: czas powiedzieć "Do widzenia!" krzywym ząbkom. Rzecz w tym, że na stałe mieszkam za granicą i nie stać mnie na założenie aparatu na miejscu. Wracam więc myślą do Polski - wszak wyjdzie mi o wiele taniej! I tutaj moje pytanie do Was, drogie Wizażanki.

Czy można założyć aparat ortodontyczny w Polsce, a na wizyty kontrolne chodzić do ortodonty za granicą? Czy lekarz może nie zgodzić się na takie rozwiązanie? Jeśli nie jest to możliwe, czy możecie podsunąć mi inne rozwiązanie? Sama już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu!
sprawdz tylko czy znajdziesz lekarza ktory przejmie innego pacjenta-moze byc to problem bo u takiego "przejetego" pacjenta odpada najwiekszy zarobek-mianowicie koszt aparatu.
owszem mozesz tez latac na wizyty do polski tylko czy wtedy koszt przelotow, utraconych zarobkow w czasie kiedy bylas w pl nieprzewyzsza oszczednosci z aparatu?
ja zakladalam aparat tutaj (polski ortodonta), koszt samego aparatu porywnywalny a przynajmiej mam orto na miejscu i gdy sie cos dzieje zawsze mam sie do kogo zwrocic
pozdrawiam
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:55   #5
Lunatyczka_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Jeszcze trochę to potrwa, więc może coś wymyślę. Bądź co bądź macie jednak rację, taki lekarz chyba się nie znajdzie. Dziękuję za odpowiedzi i opinie
Lunatyczka_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:18   #6
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Znaleźć to może i znajdziesz, tylko czy bedzie on godny zaufania? Bo jednak dentysci w PL zazwyczaj są dobrymi specjalistami, czego nie można powiedzieć o dentystach w IE. Tzn. nie obrażając nikogo, są i utalentowani ale wtedy cenią się jak złoto (moja koleżanka rok temu zakończyła leczenie w IE, ponad 2 lata, 6tys e).

Skoro twierdzisz, że Ci się dobrze powodzi, to czemu nie latasz na wizyty kontrolne? Ja tam jestem daleka od powiedzenia, że mi się powodzi, a latać będę. No ale z drugiej strony ja co 2 miesiące jestem w domu, bo umieram bez mamy.

Reasumujac ortodonte pewnie znajdziesz tylko kwestia jakiego.
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:32   #7
Lunatyczka_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

Może sprecyzuję "dobrze się powodzi" - w Polsce nie miałam nawet na porządne jedzenie, tutaj standard jest o wiele lepszy jeśli o to chodzi, ale bez szaleństw. Mam tyle, żeby nie płakać, ale nie tyle, żeby wyrzucać.
Lunatyczka_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 12:14   #8
inspiron2
Zadomowienie
 
Avatar inspiron2
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 1 018
Dot.: Stały pobyt za granicą a aparat ortodontyczny

mam ten sam problem..
__________________
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.
inspiron2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 13:14:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.