Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-02, 20:42   #4471
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
W zwisie 115 zastanawiam się czy to duża różnica?
Effuniaka mi się staniki niestety nie podobaja na balkonetce są śliczne niektóre, teraz wiem że miałam jeden super stanik i go sprzedałam bo wydawał mi się za duży a nie miałam pojęcia że iust trzeba wygarniać z pleców
3cm to nie jest dużo, ale powinnaś pomierzyć różne rozmiary i wygarniać bułeczki widziałaś instrukcję?

najlepiej idź do sklepu z szeroką rozmiarówką (adresy w pierwszym poście) i poprzymierzaj
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 20:52   #4472
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
3cm to nie jest dużo, ale powinnaś pomierzyć różne rozmiary i wygarniać bułeczki widziałaś instrukcję?

najlepiej idź do sklepu z szeroką rozmiarówką (adresy w pierwszym poście) i poprzymierzaj
no i chyba tak zrobię do puki mam czas widziałam taki sklep u nas na kraśnickiej a po ilu cm różnicy można się zacząć martwić obwisłym biustem?
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2009-08-02 o 20:53
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 21:00   #4473
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

ano przy takiej np. różnicy jaką ja mam, w miękkim staniku 103, w zwisie koło 109-110, bez stanika to nawet nie mówię
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 21:27   #4474
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
no i chyba tak zrobię do puki mam czas widziałam taki sklep u nas na kraśnickiej a po ilu cm różnicy można się zacząć martwić obwisłym biustem?
ta różnica nie zawsze świadczy o obwisłym biuście, tylko o różnym kształcie, poza tym skóra zawsze się trochę naciąga przy pochylaniu.
a chodzi bardziej o to, że jeśli ma się dużą różnicę tzn że więcej piersi ukrywa się np pod pachami i wtedy trzeba wziąć większą miseczkę żeby je zmieścić
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 07:40   #4475
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

zrobiłam sobie pomiarówkę ale wyszło że w Polsce mojego rozmiaru nie produkują a brytyjski rozmiar wyszedł mi 30(65)JJ przy rozciągliwym staniku 28(60)L a przy ściśliwym 32(70)HH mierzyłam centymetrem i pod biustem luźno wyszło 80 ciasno 75 a biust normalnie bez stanika 105 a w zwisie 108 teraz pytanie gdzie takowy dostanę w sklepie u nas w Polsce chyba że tylko z netu można zamówić
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 07:41   #4476
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Dziewczyny, możecie coś bliżej powiedzieć o stanikach Ewy Bień? Przeglądam stronę i nie wiem, czy 75 czy 80 czy 85... bo jak 80, to widzę, że w tabelce nie ma dla mnie miski
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 11:17   #4477
morell
Rozeznanie
 
Avatar morell
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 873
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Witam! Od (nie)dawna podejrzewałam ,że noszę źle dobrane staniki... Pierwszy sygnał był po obejrzeniu na tvn style programu jak dobrze wyglądać nago. Mieszkam jednak w małym miasteczku, i nie bardzo mam dopstęp do dużej ilości rozmiarów staników. W sklepach w których zaopatruję się w bieliznę nie ma nawet typowej rozmiarówki z jaką się tu spotykam. Kupiłam staniki w rozmiarach 34/70 i 36/80 nie do końca wiedząc czy są odpowiednie, po prostu "dobrze leżały". Czy te staniki były odpowiednie? Pewnie raczej nie Dziś znalazłam ten temat i chciałabym spytać się Was, jako specjalistek w tej dziedzinie jaki stanik byłby dla mnie najlepszy? Moje wymiary to:w biuście 85 i pod biustem 71. Z tego kalkulatora rozmiarów wyszło mi że powinnam nosić rozmiar 65D. Gdzie mogę dostać taki stanik w jakiejś przystępnej cenie? proszę o rady bo jestem zielona w temacie :P

edit :zauważyłam że trzeba w biuście mierzyć się podczas skłonu.... podczas skłonu na luźno mam tak 89-90 cm.... sama już nie wiem....

Edytowane przez morell
Czas edycji: 2009-08-03 o 11:20
morell jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 11:29   #4478
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

A ja się muszę pochwalić, że właśnie przyszła moja nielubiana kostarowa bardotka i jestem nią zachwycona, po przeczytaniu tylu negatywnych opinii na temat kostara jestem baaaaaardzo mile zaskoczona , obwód przyjemnie ścisły, na 67cm pod biustem wzięłam 60tke i zapinam się na pierwsze zapięcie, bardotka sama w sobie cudowna, obwód wygląda na sztywny, więc mam nadzieję, że się zbyt szybko nie rozciągnie, ale zobaczymy. Tylko radzę miski brać rozmiar albo nawet dwa większe, bo jest małomiseczkowa. Na moje 80cm wzięłam 60E i jest akurat, jak będę miała więcej czasu to zrobię zdjęcia i się pochwalę, bo teraz muszę dla mojego Słoneczka kaszkę gotować
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 11:42   #4479
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez morell Pokaż wiadomość
Witam! Od (nie)dawna podejrzewałam ,że noszę źle dobrane staniki... Pierwszy sygnał był po obejrzeniu na tvn style programu jak dobrze wyglądać nago. Mieszkam jednak w małym miasteczku, i nie bardzo mam dopstęp do dużej ilości rozmiarów staników. W sklepach w których zaopatruję się w bieliznę nie ma nawet typowej rozmiarówki z jaką się tu spotykam. Kupiłam staniki w rozmiarach 34/70 i 36/80 nie do końca wiedząc czy są odpowiednie, po prostu "dobrze leżały". Czy te staniki były odpowiednie? Pewnie raczej nie Dziś znalazłam ten temat i chciałabym spytać się Was, jako specjalistek w tej dziedzinie jaki stanik byłby dla mnie najlepszy? Moje wymiary to:w biuście 85 i pod biustem 71. Z tego kalkulatora rozmiarów wyszło mi że powinnam nosić rozmiar 65D. Gdzie mogę dostać taki stanik w jakiejś przystępnej cenie? proszę o rady bo jestem zielona w temacie :P

edit :zauważyłam że trzeba w biuście mierzyć się podczas skłonu.... podczas skłonu na luźno mam tak 89-90 cm.... sama już nie wiem....
Niemal moje wymiary Do tej pory nosiłam 75C - teraz 70C, ale częscieć 70D. Ty tez spróbuj. Z obwodów na 65 z "galeriowych" sklepów polecam Esotiq. Co do mierzenia w "zwisie" to jeszcze inny pomiar. Więc mierzysz albo pod biustem i w biuście wyprostowana albo pod biustem+w biuscie wyprostowana+w biuście w "zwisie" (brzydko to brzmi:P).
cziki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 11:57   #4480
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
A ja się muszę pochwalić, że właśnie przyszła moja nielubiana kostarowa bardotka i jestem nią zachwycona, po przeczytaniu tylu negatywnych opinii na temat kostara jestem baaaaaardzo mile zaskoczona , obwód przyjemnie ścisły, na 67cm pod biustem wzięłam 60tke i zapinam się na pierwsze zapięcie, bardotka sama w sobie cudowna, obwód wygląda na sztywny, więc mam nadzieję, że się zbyt szybko nie rozciągnie, ale zobaczymy. Tylko radzę miski brać rozmiar albo nawet dwa większe, bo jest małomiseczkowa. Na moje 80cm wzięłam 60E i jest akurat, jak będę miała więcej czasu to zrobię zdjęcia i się pochwalę, bo teraz muszę dla mojego Słoneczka kaszkę gotować
Też jestem z niej zadowolona Następnym razem zamówię o rozmiar większą chociaż ta narazie jest dobra (ale ja jeszcze przed migracją)
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 12:03   #4481
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Edi5555 Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie pomiarówkę ale wyszło że w Polsce mojego rozmiaru nie produkują a brytyjski rozmiar wyszedł mi 30(65)JJ przy rozciągliwym staniku 28(60)L a przy ściśliwym 32(70)HH mierzyłam centymetrem i pod biustem luźno wyszło 80 ciasno 75 a biust normalnie bez stanika 105 a w zwisie 108 teraz pytanie gdzie takowy dostanę w sklepie u nas w Polsce chyba że tylko z netu można zamówić
Twój polski rozmiar to 65N i produkuje go Milena (kalkulor nie jest uaktualniony), z Melissy 65L albo 70J/K (u nich miseczki zwiększają się o 3cm dlatego wypada mniejszy rozmiar miseczki).
Do brafittera wpisujemy wymiar w wyproście nie w zwisie, ewentualnie zwiększamy miseczkę o jedną jeśli mamy dużą różnicę, czyli Twój rozmiar to 30HH/J 65N/O.
Jeśli jesteś z Wawy to w pierwszym poście masz adresy sklepów.

np:
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30hh
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30j
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/65hh
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 13:09   #4482
epihrabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Hej dziewczyny!

Przy wymiarach 67/79 wypada mi z kalkulatora rozmiar 60d (28d). Mam pytanie jakie staniki polecacie przy takich wymiarach i czy znajde odpowiedni dla siebie biustonosz w stacjonarnych sklepach? bardzo podoba mi się Isis white balkonetka Masquerade, Pandora, Hestia a takze Frillys Brooke Panache z katalogu dopasowanej. Bardzo prosze o rady, może któras z Was ma podobne wymiary, dziękuje i pozdrawiam
epihrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:17   #4483
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

jestem wsciekla i zalamana. przyszedl tease me oraz orion. oba katastrofalnie za duze i nie mam biustonosza do sukienki na wesele. teraz zostaje mi pojsc do sklepu i kupic 70 z ktorej nie bede zadowolona
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:20   #4484
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Twój polski rozmiar to 65N i produkuje go Milena (kalkulor nie jest uaktualniony), z Melissy 65L albo 70J/K (u nich miseczki zwiększają się o 3cm dlatego wypada mniejszy rozmiar miseczki).
Do brafittera wpisujemy wymiar w wyproście nie w zwisie, ewentualnie zwiększamy miseczkę o jedną jeśli mamy dużą różnicę, czyli Twój rozmiar to 30HH/J 65N/O.
Jeśli jesteś z Wawy to w pierwszym poście masz adresy sklepów.

np:
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30hh
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30j
http://www.balkonetka.pl/katalog/size/65hh

Simeri bardzo ci dziękuję za pomoc jesteś nieoceniona
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:24   #4485
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
jestem wsciekla i zalamana. przyszedl tease me oraz orion. oba katastrofalnie za duze i nie mam biustonosza do sukienki na wesele. teraz zostaje mi pojsc do sklepu i kupic 70 z ktorej nie bede zadowolona
Wrzuc fotki obadamy co da sie zrobic
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:51   #4486
monikakuriata
Przyczajenie
 
Avatar monikakuriata
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

No to ja potrzebuje Waszej pomocy bo jestem zielona w tym temacie, mam male cycki i szlag mnie trafia i zazdroszcze wszytkim laskom z duzym biustem, na ogol nosze 75 B a czasami nawet A
I pewnie mam zle dobrany biustonosz
Pomozecie mi?
monikakuriata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:02   #4487
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez monikakuriata Pokaż wiadomość
No to ja potrzebuje Waszej pomocy bo jestem zielona w tym temacie, mam male cycki i szlag mnie trafia i zazdroszcze wszytkim laskom z duzym biustem, na ogol nosze 75 B a czasami nawet A
I pewnie mam zle dobrany biustonosz
Pomozecie mi?

przeczytaj pierwszy post i podaj swoje wymiary
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:07   #4488
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez monikakuriata Pokaż wiadomość
No to ja potrzebuje Waszej pomocy bo jestem zielona w tym temacie, mam male cycki i szlag mnie trafia i zazdroszcze wszytkim laskom z duzym biustem, na ogol nosze 75 B a czasami nawet A
I pewnie mam zle dobrany biustonosz
Pomozecie mi?
Tutaj dziewczyny zawsze chętnie pomogą i doradzą Podaj swoje wymiary:
bardzo ciasno na wydechu pod biustem
normalnie pod biustem
luźno w biuście
w biuście w pozycji równoległej do podłogi (tzw. zwisie) z pominięciem brodawek
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:08   #4489
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie coś bliżej powiedzieć o stanikach Ewy Bień? Przeglądam stronę i nie wiem, czy 75 czy 80 czy 85... bo jak 80, to widzę, że w tabelce nie ma dla mnie miski
ewa bien robi staniki dość luźne, więc konieczne jest zaniżenie (nawet dość mocne) obwodu. miski natomiast są zdecydowanie duże - można spokojnie próbować brać swój standardowy rozmiar brytyjski, nie przeliczać na polską rozmiarówkę (nosisz powiedzmy brytyjskie 34H - bierzesz 75H ewy bien - piszę to z doświadczenia jakie nabyłam stanikując mamę właśnie w ewę bien)
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 14:18   #4490
monikakuriata
Przyczajenie
 
Avatar monikakuriata
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Ok wiec zmierzylam sie tak jak napisalyscie i wyszlo:

pod biustem 68
luzno w zwisie 86
i w staniku 83

Momencik bo zapomnialam luzno pod biustem

juz mam luzno pod biustem 75

Czarna magia jak dla mnie he he

Edytowane przez monikakuriata
Czas edycji: 2009-08-03 o 14:21
monikakuriata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:24   #4491
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez monikakuriata Pokaż wiadomość
Ok wiec zmierzylam sie tak jak napisalyscie i wyszlo:

pod biustem 68
luzno w zwisie 86
i w staniku 83

Momencik bo zapomnialam luzno pod biustem

juz mam luzno pod biustem 75

Czarna magia jak dla mnie he he
Myślę, że od 75B lepszy będzie angielski rozmiar 28E (60E), polski 60F.
Ewentualnie z bardzo ciasnych obwodów możesz próbować okolice 65D, ale obwodów większych niż 65 na pewno powinnaś unikać.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:34   #4492
monikakuriata
Przyczajenie
 
Avatar monikakuriata
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

agta85 dzieki serdeczne, sprobuje cosik poprzymierzac jak bede na zakupach, mieszkam w Szkocji i mam nadzieje ze nie bede miala problemu ze znalezieniem czegos odpowiedniego
Ale fajnie jest uslyszec ze sie ma rozmiar F
Dzieki
monikakuriata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:15   #4493
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Dziewczyny tu piszące, wybaczcie mi bezpośredniość, ale PO CO, po JAKIEGO grzyba mierzycie obwód w biuście w zwisie?!
Ten pomiar pozwala wyznaczyć odpowiedni rozmiar Effuniaków tylko i wyłącznie, a to ze względu na ich specjalną konstrukcję.
Temat bra-fittingu poruszany jest na wielu stronach internetowych, a tylko tu spotkałam się z takim sposobem dobierania. I wybaczcie, jestem pewna że chcecie pomóc, ale to Lobby uważam za autorytet,a tam nic takiego nie ma.
O co więc z tym wszystkim chodzi?
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:35   #4494
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez morell Pokaż wiadomość
Witam! Od (nie)dawna podejrzewałam ,że noszę źle dobrane staniki... Pierwszy sygnał był po obejrzeniu na tvn style programu jak dobrze wyglądać nago. Mieszkam jednak w małym miasteczku, i nie bardzo mam dopstęp do dużej ilości rozmiarów staników. W sklepach w których zaopatruję się w bieliznę nie ma nawet typowej rozmiarówki z jaką się tu spotykam. Kupiłam staniki w rozmiarach 34/70 i 36/80 nie do końca wiedząc czy są odpowiednie, po prostu "dobrze leżały". Czy te staniki były odpowiednie? Pewnie raczej nie Dziś znalazłam ten temat i chciałabym spytać się Was, jako specjalistek w tej dziedzinie jaki stanik byłby dla mnie najlepszy? Moje wymiary to:w biuście 85 i pod biustem 71. Z tego kalkulatora rozmiarów wyszło mi że powinnam nosić rozmiar 65D. Gdzie mogę dostać taki stanik w jakiejś przystępnej cenie? proszę o rady bo jestem zielona w temacie :P

edit :zauważyłam że trzeba w biuście mierzyć się podczas skłonu.... podczas skłonu na luźno mam tak 89-90 cm.... sama już nie wiem....
Staniki w rozmiarze uniwersalnym pasują bardzo małej ilości kobiet, załóż je wg instrukcji i sprawdź czy nadal dobrze leżą

No cóż niestety nie dostaniesz dobrze dobranego stanika w cenie bazarkowych, ale lepiej zainwestować w kilka porządnych niż co miesiąc kupować nowe, bo te tanie się szybko rozciągają i niszczą. Z polskich firm najtańsza jest chyba Milena, okazje można też znaleźć na allegro i ebayu. W pierwszym poście masz adresy sklepów, gdzie możesz pomierzyć i adresy sklepów internetowych.

Pod biustem mierzyłaś się bardzo ciasno i na wydechu? jeśli nie to z rozciągliwców może 60E/F byłoby na Ciebie dobre.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu piszące, wybaczcie mi bezpośredniość, ale PO CO, po JAKIEGO grzyba mierzycie obwód w biuście w zwisie?!
Ten pomiar pozwala wyznaczyć odpowiedni rozmiar Effuniaków tylko i wyłącznie, a to ze względu na ich specjalną konstrukcję.
Temat bra-fittingu poruszany jest na wielu stronach internetowych, a tylko tu spotkałam się z takim sposobem dobierania. I wybaczcie, jestem pewna że chcecie pomóc, ale to Lobby uważam za autorytet,a tam nic takiego nie ma.
O co więc z tym wszystkim chodzi?
Pomiar w zwisie często wyjaśnia tajemniczą 'nietabelkowość' niektórych osób - to że noszą większą miseczkę niż by wynikało z normalnego mierzenia.
Nigdzie nie napisałyśmy, że należy brać miseczkę, która wychodzi z mierzenia w zwisie (może to powinno być gdzieś wyraźnie napisane żeby nikogo nie mylić), tylko żeby ewentualnie mierzyć większą jeśli ma się dużą różnicę.

A jaka to niby specjalna konstrukcja Effuniaków? że dobra to niby specjalna? to jeśli jakiś stanik miałby identyczną konstrukcję jak Effuniak to nie można do niego zastosować tej metody bo to nie jest Effuniak? Poza tym wiele osób pisało, że ten sposób effuniakowego mierzenia się nie sprawdza nawet dla Effuniaków.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:40   #4495
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu piszące, wybaczcie mi bezpośredniość, ale PO CO, po JAKIEGO grzyba mierzycie obwód w biuście w zwisie?!
Ten pomiar pozwala wyznaczyć odpowiedni rozmiar Effuniaków tylko i wyłącznie, a to ze względu na ich specjalną konstrukcję.
Temat bra-fittingu poruszany jest na wielu stronach internetowych, a tylko tu spotkałam się z takim sposobem dobierania. I wybaczcie, jestem pewna że chcecie pomóc, ale to Lobby uważam za autorytet,a tam nic takiego nie ma.
O co więc z tym wszystkim chodzi?
z tym pomiarem w zwisie to raczej chodzi o pewnego rodzaju przewidywania - osoba, która ma sporą różnicę w pomiarach na stojąco i w zwisie powinna celować w oczko większą miskę, niż jej wychodzi z pomiaru na stojąco. to sprawdza się trochę w moim wypadku
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:50   #4496
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

U mnie też się sprawdza pomiar w zwisie. W wyproście, normalnie, mam 91 cm w biuście, a w zwisie juz 95 i noszę bryt. 65G. Gdybym próbowała dobierać stanik do tych 91cm to wszystko by mi się wylało
No chyba że nie umiem się mierzyć, co tez jest prawdopodobne
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:56   #4497
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

A do mnie dotarło Tango II Cherry 65D i okazało się być bardzo dobre. Nie mogę co prawda doregulować ramiączek, przez bolesną opaleniznę, ale i tak widzę, że leży dużo lepiej niż Scarlett i nie zostawia żadnych bułek
Scarlett zamierzałam wymienić na 65DD, ale teraz stwierdzam, że problemem jest budowa miseczki, więc dokonam całkowitego zwrotu
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:19   #4498
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Po raz kolejny muszę zwrócić się do bardziej doświadczonych Biustomaniaczek Będę wdzięczna za pomoc Może trochę głupie pytania ale kto pyta nie błądzi :
1. Czy w Effuniakach plunge jest szansa na migrację?
2. Jaki stanik promigracyjny ma węższe fiszbiny niż Curvy Kate? Mam 65DD z których wyrastam, a raczej coraz lepiej wygarniam, ale obwód mi w nim dość podjeżdża a fiszbiny mimo że noszę go już łącznie z 15 dni boleśnie wbijają się pod pachami i nie mam pojęcia co zamówić. I w CK fiszbiny są za szerokie jakieś 2 cm. Jeśli mimo uwierania zamówię CK 28FF (obwód w dół i miska o trzy oczka, bo 65DD małe) to będzie on się jeszcze bardziej wbijać bo się rozpłaszczy? Już nie mam pomysłów, chciałabym coś porządnego, Effuniaków nie widać... Moje wymiary to 70 ciasno pod biustem, 87 w biuście i 88 w pochyleniu.
Z góry dziękuję za rady

Edytowane przez Julkakulkaa
Czas edycji: 2009-08-03 o 16:36
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:21   #4499
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu piszące, wybaczcie mi bezpośredniość, ale PO CO, po JAKIEGO grzyba mierzycie obwód w biuście w zwisie?!
Ten pomiar pozwala wyznaczyć odpowiedni rozmiar Effuniaków tylko i wyłącznie, a to ze względu na ich specjalną konstrukcję.
Temat bra-fittingu poruszany jest na wielu stronach internetowych, a tylko tu spotkałam się z takim sposobem dobierania. I wybaczcie, jestem pewna że chcecie pomóc, ale to Lobby uważam za autorytet,a tam nic takiego nie ma.
O co więc z tym wszystkim chodzi?
Ale przecież nikt tu nie wyznacza rozmiaru wyłącznie na podstawie pomiaru w zwisie. On jest tylko dodatkową informacją.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:33   #4500
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Ale przecież nikt tu nie wyznacza rozmiaru wyłącznie na podstawie pomiaru w zwisie. On jest tylko dodatkową informacją.
Niestety nieuświadomione osoby to robią, sama zauważyłam dzisiaj jedną taką osobę może trzeba dopisać w pierwszym poście po co taka informacja - do Effuniaków i zwiększania miseczki a nie do wyznaczania rozmiaru.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.