Rady dla studentek - o studiach, mieszkaniu, codzienności - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-08, 15:44   #61
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez MILENA*
Oooooooł jeee...Panie z dziekanatu to spełnienie moich marzeń ze snu i na jawie. Pamiętam, jak z połową grupy czekaliśmy na egzamin, którego nie było. Kolega poszedł się spytać co jest grane po godzinie czekania, ze słowami na ustach, ze: "My k...a całego dnia nie mamy!" i czy można zadzwonić do doktorka, a panie na to, że doktorek powiedział, że go nie będzie, ale jest ogłoszenie przed salą. Jak się potem okazało doktorek swoim zwyczajem pomylił sale i powiesił na tablicy przy wejściu do sali całkiem innej żółtą, przylepną katreczkę, że egz. ni ma. Dlatego tak bardzo radze zwracać uwagę na wszelkie karteluszki, bo te pi... wróć...panie ze swojej kanciapy nie wyjda, chyba, ze im prąd, gaz i wode odetną żeby tej swojej zakichanej kawy nie mogły pichcić i paszcze zakneblują.

Hehe to mi przypomniało pewną sytuację z moich studiów. Mieliśmy taką luzacką wykładowczynię od psychopedagogiki, no ale kiedyś zapowiedziała, że zrobi nam teścik z kilku ostatnich zajęć. Czekamy w sali na nią, każdy się trzęsie ze strachu (bo nigdy wcześniej nie sprawdzała naszych wiadomości ), minęło 15 minut a ona nie przyszła... No to my... schowaliśmy się w sali za taką wnęką. I siedzieliśmy tam stłoczeni jak sardynki.Jeśliby przyszła, to nie zobaczyłaby nas stojąc przy drzwiach. Słyszymy, że ktoś idzie po korytarzu, ale to była tylko sprzątaczka. Wychodzimy na korytarz a pani sprzątaczka mówi nam, że naszej wykładowczyni nie ma bo musiała nagle iść do domu a karteczka z zawiadomieniem została wywieszona tuż przed naszymi zajęciami.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:30   #62
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Studia...

nasze panie w dziekanacie to najważniejsze osoby na wydziale, tylko one moga palic, tylko one ustalają co i jak i tylko one nie słuchaja dziekana, bo wiedzą lepiej :/
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 19:56   #63
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

O właśnie, przypomniało mi się - co to za system punktowy? Przeglądałam stronę iberystyki, i jakoś nie mogę się połapać o co w tym biega trzeba mieć ileś tam punktów? Napiszcie co to takiego
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:08   #64
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez lexie
O właśnie, przypomniało mi się - co to za system punktowy? Przeglądałam stronę iberystyki, i jakoś nie mogę się połapać o co w tym biega trzeba mieć ileś tam punktów? Napiszcie co to takiego
Mogę napisać Ci jak wygląda system punktowy u mnie... Otóż-wszyscy wiedzą, że coś takiego jest, mamy pięknie napisane punkty w indeksie i na karcie egzaminacyjnej, wypisane za jaki przedmiot jest ile punktów, z tym że nie mamy pojęcia cóż to jest W każdym razie jest określona ilość punktów do zdobycia (np. 30 na semestr, są przedmioty za 6 punktów, są też takie za 0 można zdobyć więcej jeżeli chodzi się np. na 2 przedmioty, z których tylko jeden jest obowiązkowy. Jest też osobna średnia 'punktowa'- mnoży się ocenę z danego przedmiotu razy ilość punktów, sumuje i dzieli przez maksymalną liczbę punktów do zdobycia, ale na co i po co ona jest NIE WIEM Myślę, że możę ta średnia punktowa jest napisana na dyplomie i wg niej ustala się procent najlepszych absolwentów, ale nie jestem pewna... Zwłaszcza, że 0 punktów ma np. angielski i psychologia (studiuję filologię polską) a nie sądzę, że te przedmioty są mało istotne...
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:10   #65
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Studia...

Chętnie dowiem się szczegółów
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:19   #66
ergastoplazma
Raczkowanie
 
Avatar ergastoplazma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Studia...

Co do punktów to chodzi chyba o ECTS. U mnie wygląda to podobnie jak opisane wyzej tylko nie ma te średniej. Po prostu za zaliczenie jakiegoś przedmiotu dostajesz ileś tam punktów, bez względu na ocene. Na semestr musisz mieć30 ptk. No i ten system umożliwia ci przeniesienie się na inną uczelnię na ten sam kierunek. Tak kiedyś coś usłyszałam.
A tak w ogóle studia to fajna sprawa)
Jak się dobrze zorganizujesz to znajdziesz czas na imprezki no i na naukę. No i się powtórze:RÓB NOTATKI!!!, szczegółnie z przedmiotów z których masz egz. Nie będziesz panikować 3 dni przed że nie masz się z czego nauczyć.
Życze miłego studiowania
ergastoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 23:00   #67
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Mogę napisać Ci jak wygląda system punktowy u mnie... Otóż-wszyscy wiedzą, że coś takiego jest, mamy pięknie napisane punkty w indeksie i na karcie egzaminacyjnej, wypisane za jaki przedmiot jest ile punktów, z tym że nie mamy pojęcia cóż to jest
fajnie - jak widać można żyć bez tej wiedzy, więc ja też jakos dam sobie radę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 23:20   #68
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Thumbs up Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez lexie
fajnie - jak widać można żyć bez tej wiedzy, więc ja też jakos dam sobie radę
No pewnie A ja mam jeszcze jedną radę dla przyszłych studentek - znajdźcie czas i na naukę i na imprezowanie, studia to piękny okres w życiu, wykształcenie jest bardzo ważne i studia traktuję jak najbardziej POWAŻNIE, ale nie wyobrażam sobie siedzenia w książkach 12 godzin na dobę!

Róbcie notatki, chyba że potraficie odczytywać hieroglify i macie ochotę na przesiadywanie kilka godzin tygodniowo w ksero Sama ich NIE ROBIŁAM, a kiedy zbliżała się sesja wpadałam w panikę i kserowałam wszystko od wszystkich (czyli od pięciu na krzyż 'mózgów operacyjnych' chodzących na wszystkie wykłady ) W następnym semestrze mam zamiar przypilnować sobie przedmioty, z których będę miała egzaminy-tym sposobem zaoszczędzę sobie sporo nerwów przed sesją.
Uważanie na ćwiczeniach i chodzenie na wykłady z przedmiotów egzaminacyjnych to tak na prawdę połowa sukcesu, druga to nie zakuwanie dzień przed-a przynajmniej 2 tygodnie przed egzaminem, rozsądne rozłożenie materiału do powtórki w czasie (oczywiście jeżeli wiemy czego się uczymy i chociaż w 50% uważałyśmy na wykładach/ćwiczeniach), chyba, że pojęcia nie mamy co będzie na egzaminie... Wtedy wyjścia są dwa: 1) olewamy egzamin i liczymy na cud 2) zaczynamy przynajmniej miesiąc wcześniej gromadzić materiały i zaznajamiać się z tematem. Oczywiście są to moje luźne przemyślenia dotyczące nauki, do których nie zawsze się stosuję są one uzależnione od wielu rzeczy i predyspozycji studenta Zwłaszcza, że na mojej uczelni większość przedmiotów zalicza się w formie kolokwium lub odpowiedzi ustnej i jest to niestety na ocenę,a nie na tzw. "ZAL", co przy kilkunastu przedmiotach może stanowić nie lada problem... Nie przepisują nam tez ocen z zaliczeń jeżeli z danego przedmiotu jest egzamin, nawet jeżeli ćwiczenia zaliczymy na 5.0... Za to maksymalna ilość egzaminów na jednym semestrze to 4.
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 23:26   #69
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Studia...

u mnie jest trochę gorzej z ta nauką, gdyz na każdych ćwiczeniach mamy wejściówki i co jakiś czas kolokwia, wiec ryć trzeba, ale jeśli materiał z ćwiczeń pokrywa się z materiałem obowiązującym na egzamin to jest super, gdyz nauka do egzaminu trwa wtedy góra dwa dni= przeczytanie notatek z cwiczeń

pierwszy semestr był dla mnie koszmarem, siedziałam po nocach i ryłam, trudno było mi sie przestawić, tak się stresowałam, ze nawet studia chciałam rzucic, ale potem, jak zdałam pierwszą sesje, drugi semestr był super, podeszłam na luzie, balowałam, uczyłam sie jakoś szybciej i aż sie chciało żyć
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 23:36   #70
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Studia...

Lexie nie wiem jak jest na iberystyce na UW, ale ja mam taki przedmiot jak PNJH czyli Praktyczna Nauka Języka Hiszpańskiego, mam ten przedmiot z 4 wykładpwcami, więc do każdego przedmiotu mam karteczki w innym kolorze, a później wszystko wkładam do segregatora... Słówka później pamiętam z kim były po kolorze , bo ja taką pamięć mam śmieszną
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 08:52   #71
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Studia...

Hłe, hłe ja też emigrantka- 370 km od domciu To w sumie jak to jest z tymi ksiązkami- ja już teraz dostałam listę z całym wykazem podręczników, ale chyba nie muszę jeszcze jechać do biblioteki uczelnianej , prawda? A tak wogóle to strrrrrrasznie się cieszę, że zostałam tą studentką

P.S.Czy ktoś studiował, mieszkał w Bydgoszczy i umiałby cos powiedzieć o tym mieście???
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 09:07   #72
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez lexie
O właśnie, przypomniało mi się - co to za system punktowy?
http://www.uw.edu.pl/strony/dzial/bwz/ects.html --> tutaj można sobie o tym poczytać
mayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:43   #73
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Zwłaszcza, że na mojej uczelni większość przedmiotów zalicza się w formie kolokwium lub odpowiedzi ustnej i jest to niestety na ocenę,a nie na tzw. "ZAL", co przy kilkunastu przedmiotach może stanowić nie lada problem... Nie przepisują nam tez ocen z zaliczeń jeżeli z danego przedmiotu jest egzamin, nawet jeżeli ćwiczenia zaliczymy na 5.0... Za to maksymalna ilość egzaminów na jednym semestrze to 4.
a pomyśl sobie jak fajnie jest u kogoś, kto ma masę zaliczeń na takich samych prawach, jak Ty..a do tego w każdej sesyji ok. 8- 10 egzaminów
ale to ewneement jest, bo w sumie robię dwa kierunki, więc nie ma sie o co czepiać, tylko trzeba jeszcze wytrzymać te 3 lata

Edytowane przez et-ka
Czas edycji: 2005-08-09 o 09:43 Powód: zlikwidowanie literówki
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:47   #74
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez aga01
Lexie nie wiem jak jest na iberystyce na UW, ale ja mam taki przedmiot jak PNJH czyli Praktyczna Nauka Języka Hiszpańskiego, mam ten przedmiot z 4 wykładpwcami, więc do każdego przedmiotu mam karteczki w innym kolorze, a później wszystko wkładam do segregatora... Słówka później pamiętam z kim były po kolorze , bo ja taką pamięć mam śmieszną
Fajny patent jeśli będę miała z różnymi wykadowcami, zrobię podobnie. dzieki


A poza tym - wściekłam się dzis z samego rana ... przyszedł listonosz i listem poleconym w UW... I okazało sie, ze dostałam sie na kierunek na który baaardzo chciałam iść w drugim naborze, z tym, ze dokumenty mogłam tam zanieść do 3 sierpnia! a informacja o tym przyszła dziś... Wiem, ze to moja wina, bo powinnam była sprawdzać w internecie Ale ciekawe co z tymi, którzy nie mają internetu w domu żeby tego pilnować... Te listy miały chyba na celu informowanie tych, ktorzy nie mogą sprawdzac w necie? Trzy pozostałe przyszły zaraz po zakończeniu rekrutacji, a ten jeden dziś

Moim błędem było to, że założyłam, że nie zrezygnuje tyle osób zebym sie dostała. Bo tam, było tylko 16 miejsc... więc jak ktos już się dostał, to tam zostanie... Cóż, pomyliłam się.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:54   #75
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Studia...

To wysyłają listy tyle czasu po terminie??? Ludzie to jednak nie myślą.... Ale iberystykę będziesz studiować mam nadzieję
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:06   #76
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Studia...

super wątek.ja też chętnie służę radą,w końcu jestem teraz na 4 roku.
matematyki.
mam już doświadczenie chyba ze wszystkimi materiałami piśmiennymi.i najbardziej mi pasują małe zeszyty.najlepiej grube , tak że z frontu jest wykład a z tyłu ćwiczenia.ale też osobne.co ważne można je nosić w małej torebce i są lekkie!
nie polecam segregatora .a to ztego względu ,że w ciągu roku pożycza się cały czas coś ludziom.łatwo zgubić,zapomnieć komu co się pożyczyło,a nie daj boże potem ktoś się nie przyznaje , że pożyczył.też są tacy ludzie.
i rzeczywiście często ma się zajęcia w takich salach ,gdzie trudno rozłożyć zeszyt a4,jak pisała joanna_k. duży format jest niewygodny.także trudno uczyć się z takich kobył w autobusie,jeśli stoisz na jednej nodze

u mnie na wydziale punkty ECTS to najważniejsza sprawa chyba. a zatem:
- do ukończenia studiow magisterskich wymagane jest 300 pkt. +praca i co tam jeszcze
- w ciągu semestru musisz zdobyć od 25 do 36 pkt. ale przy tym tak ,żeby w ciągu roku było > 60

waga przedmiotu teoretycznie zależy od tego ile trzeba poświęcić pracy ,by go poznać ale w praktyce wiekszość przedmiotów jest za 6 pkt.(te co mają po 2h /tydz ćwiczeń i wykładów),a np.przedmioty co są po 3h/tydz to za 9 pkt.
stąd zawsze wychodzi albo 24(za mało!),30,36 pkt.(ale to już dużo czasu siedzisz na uczelni)

-u mnie od 3 roku jest siatka kilku przedmiotów obowiązkowych dla takiej a innej specjalności a resztę przedmiotów można sobie 'wybrać'
(sprawiedliwość wyboru jest dość dyskusyjna ,bo przyjmowani są najlepsi według średniej.więc w rezultacie przedmioty ciekawsze/łatwiejsze/itp. są przyznane dobrym osobom , a jakieś słabe sztuki lądują na takich których nikt nie chciał wybrać ' bo tylko tam zostały miejsca')

tak było w zeszłym roku gdy limit na przedmiot wynosił 25 osób,a o przyjęcie ubiegały się trzy roczniki wszystkich specjalności.w tym roku zmodyfikowano ,poprzyjmowali po 70 osób,czyli będą ze trzy grupy każdego interesującego przedmiotu.

- do iwciuni: 'średnia punktowa' służy do przyznania stypendiów itp. o ile dobrze pamiętam u nas to
suma wszystkich przedmiotów co miałaś w sesji w ten sposób:

[(waga przedmiotu*ocena z egzaminu)+...+(waga *ocena) ]
----------------------------------------------------------
ilośc wszystkich pkt.możliwych do zdobycia

no nieczytelne to się zrobiło ,ale te kreski to dzielenie.

uff.ale się napisałam.
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:24   #77
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez aga01
To wysyłają listy tyle czasu po terminie??? Ludzie to jednak nie myślą.... Ale iberystykę będziesz studiować mam nadzieję
Wysłane 5 sierpnia... czyli 2 dni po termine złpożenie dokumentów

iberystyke oczywiscie będę studiować, pocieszam się ze tam wybrałabym też sekcję hiszpanską, więc to dość podobne kierunki. Tylko tamtej jest filologiczno-kulturoznawczy, a iberystyka tylko kulturownawcza...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:25   #78
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Studia...

ale ale!zapomniałam.jeśli ktoś zaczyna studia lub no jest na 1lub2roku.to niech sobie koniecznie przeczyta regulamin punktów ECTS ze swojej uczelni.to dlatego ,że nie wiem czy jest 1 dla wszystkich czy każda uczelnia ma swój.dla mnie już za pózno ale może wam się przyda.

mianowicie-program 'moich' studiow obejmuje normalne 10 semestrów.podczas gdy slucham tylko jak ludzie prawie nie maja zajec na 5 roku - prócz seminarium czy coś.u nas trzeba zaliczać semestr,tzn.brać kiljka przedmiotów i je robić a dodatk.jeszcze pracę pisać! o niesprawiedliwości!!
istnieje jednakże ułatwienie -dla tych co dostatecznie wcześnie pomyślą-jeśli zdobędziesz 300 pkt.z końcem 9 semestru.to można cię zwolnić(!!!) z10.
to jest związane z koniecznością robienia po 36 pkt.przez pięć semestrów.
i niestety za pózno się o tym dowiedziałam.
być może są jeszcze inne takie ciekawostki w regulaminie.
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:30   #79
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Dzięki andra

Poczytam sobie w olnej cheili ten regulamin, może u mnie też jest coś pdobnego? Dobrze by było
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 12:32   #80
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Studia...

Podbijam dalej wątek z pytaniem,które mnie z kolei bardzo nurtuje Przez 2,5 roku w LO byłam na zwolnieniu lekarskim,nie ćwiczyłam z powodu powikłań po chorobie.Teraz czuję się już lepiej.Nie chcę się zapisywać na zajęcia korekcyjne na mojej uczelni,bo taki sposób uprawiania sportu działa mi na nerwy Właśnie przeglądam ofertę zajęć w-f na mojej uczelni i lekko jestem w szoku jaki jest wybór.Może same zobaczycie i coś podpowiecie co mam wybrać
http://www.amu.edu.pl/index.php?linkid=767


Dodam jeszcze,że u mnie w przypadku mojej choroby ważne jest pływanie,ale zastanawiam się czy nie wybrać czegoś innego co bardziej podziała na mój brzuszek jaki się pojawił po tej dość długiej przerwie w ćwiczeniach
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 12:53   #81
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Studia...

Ja bym wybrała ten pierwszy aerobik ew. aqua aerobik Wybór rzeczywiście imponujący Ciekawe, jak u mnie będzie, mam nadzieję że jakiś wybór mieć będę
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 13:39   #82
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Studia...

mnie nurtują następujące oferty mojej uczelni:
-AEROBIC
-CALLANETICS
-PILATES

zastanawiam się nad pilatesem, doradźcie proszę
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 13:43   #83
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Dot.: Studia...

ja na twoim miejscu wybralabym aqua aerobic albo poprostu basen czyli plywanie albo zwykly aerobic ktory bardzo lubie
sama w tym roku bede musiala podjąć decyzje co wybrac ale niestety nie mam tak duzego wyboru jak ty wiec ja wacham sie pomiedzy aerobikiem a basenem
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 14:10   #84
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez lexie
Fajny patent jeśli będę miała z różnymi wykadowcami, zrobię podobnie. dzieki


A poza tym - wściekłam się dzis z samego rana ... przyszedł listonosz i listem poleconym w UW... I okazało sie, ze dostałam sie na kierunek na który baaardzo chciałam iść w drugim naborze, z tym, ze dokumenty mogłam tam zanieść do 3 sierpnia! a informacja o tym przyszła dziś... Wiem, ze to moja wina, bo powinnam była sprawdzać w internecie Ale ciekawe co z tymi, którzy nie mają internetu w domu żeby tego pilnować... Te listy miały chyba na celu informowanie tych, ktorzy nie mogą sprawdzac w necie? Trzy pozostałe przyszły zaraz po zakończeniu rekrutacji, a ten jeden dziś

Moim błędem było to, że założyłam, że nie zrezygnuje tyle osób zebym sie dostała. Bo tam, było tylko 16 miejsc... więc jak ktos już się dostał, to tam zostanie... Cóż, pomyliłam się.

Przecież są osoby, które nie mają internetu! Takie zdarzenie NIE POWINNO mieć miejsca
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 15:07   #85
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Studia...

Widzę,że podobnie myślimy Ja też zastanawiam się nad aqua aeorobikiem i aerobikiem,bo z pływaniem u mnie to jest niestety tak,że wszystko jest pięknie i fajnie dopóki mam grunt pod nogami,a jak już wiem,że nie mam to zaczynam się panicznie bać,bo kiedyś prawie się utopiłam
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 10:18   #86
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Przecież są osoby, które nie mają internetu! Takie zdarzenie NIE POWINNO mieć miejsca
Oczywiście, że nie powinno... Czasaem wprost przeraża mnie organizacja wszystkiego na Uniwersytecie.. To jest po prostu straszne, i obawiam się, ze na tych listach takie "kwiatki" się nie skończą
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 10:54   #87
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Unhappy Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Przecież są osoby, które nie mają internetu! Takie zdarzenie NIE POWINNO mieć miejsca
Ja też się niedawno z czyms takim spotkałam. Moja koleżanka mieszka na wsi spory kawałek od Warszawy i przypadkiem dowiedziała się, że ma spore szanse na studia dzienne, jeśli stawi się w wyznaczonym dniu i godzinie na wydziale. Gdyby ktoś nie zauważył tej informacji w internecie i do niej nie zadzwonił, nie dostałaby się na studia, bo oczywiście nikt z UW jej o tym nie poinformował. Do tego przyjechała tam bez połowy wymaganych dokumentów, bo nie wiedziała, że oprócz świadectwa trzeba zabrać coś jeszcze. Na szczęście pozwolono jej donieść dokumenty w późniejszym terminie.
Byłam w szoku kiedy się o tym dowiedziałam, bo na moim wydziale nie spotkałam się z czymś takim - sekretarka sama do mnie kilka razy dzwoniła i dostałam wszystkie zawiadomienia listem poleconym w odpowiednim terminie.
mayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:05   #88
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez lexie
Az mi głupio pisać tego posta, ale naprawdę nie wiem a jeszcze głupiej mi pytać wszystkich dokoła
Idę na studia i nie mam pojęcia co powinnam sobie kupić.
A ja niedlugo sie bronie i koncze studia. Co ja mam sobie kupic na nowa droge zycia?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:19   #89
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez ergastoplazma
Jak się dobrze zorganizujesz to znajdziesz czas na imprezki no i na naukę. No i się powtórze:RÓB NOTATKI!!!, szczegółnie z przedmiotów z których masz egz. Nie będziesz panikować 3 dni przed że nie masz się z czego nauczyć.
Nie dramatyzujmy Akurat studia filologiczne sa dosc specyficzne... Nie chce generalizowac, ale ja po prostu nie chodzilam na czesc wykladow (wolalam zdobywac doswiadczenie, pracowalam w tlumaczeniach), byly smiertelnie nudne (jezykoznawstwo) notatki mialam od mojej kochanej przyjacioly , ktorej w zamian za to znajdowalam uczniow do korepetycji. 2 miesiace przed sesja bralam od niej notatki, rozszyfrowywalam jej pismo, a potem rylam intensywnie przez miesiac, czasem krocej. Nigdy mnie ta technika nie zawiodla, a wierzcie mi, na filologiach trzeba sobie przyswoic mnostwo informacji, szczegolnie z jezykoznawstwa. Generalnie uczylam sie tylko na sesje (poza pierwszym rokiem, tu sie zajezdzilam dosc mocno) i nie zaluje. Teraz ja i moja przyjaciola konczymy studia. Ja mam doswiadczenie na koncie, bo pracowalam, ona nie miala czasu bo non stop siedziala w notatkach i ksiazkach. I ostatnio mi powiedziala, ze czuje sie jak frajer. Troche przesadza, ale fakt faktem, mnie bylo latwiej znalezc prace niz jej.
I jestem pewna, ze obronimy sie na te sama ocene, no i bynajmniej nie czuje sie od niej glupsza, bo na studiach zajelam sie tak naprawde tylko literatura, bo to mnie interesowalo
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:44   #90
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Studia...

Cytat:
Napisane przez svenja
A ja niedlugo sie bronie i koncze studia. Co ja mam sobie kupic na nowa droge zycia?
Svenja, paskudo
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-04 19:46:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.