Problemy skórne- wątek ogólny - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-22, 21:13   #421
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Swędzące kąciki oczu

Cytat:
Napisane przez zuzeczek97 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze was o pomoc. Od miesiaca swedza mnie wewnetarzne kaciki oczu. Zmienilam tusz do rzes ale to nie pomoglo. Jak smaruje sobie oczy kremem wieczorem to jest o wiele lepiej. Co mam zrobic czy to wina tuszu ? Moze mam uczulenie na jakis skladnik? Znacie jakis niezbyt drogi tusz hypoalergiczny?
Tusz hipoalergiczny znajdziesz m.in. w firmie Bell. Innych raczej nie znam. Przenoszę wątek do zbiorczego wątku o problemach skórnych KLIK
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 23:54   #422
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez natalkaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Możecie mi powiedzieć czy to jest rumień? Wyskoczyło mi to dwa dni temu i wygląda to tragicznie. Nie jestem pewna czy to na pewno rumień. Jak myślicie? Jak się tego pozbyć?
Na Twoim miejscu poszłabym do lekarza.
Mnie to wygląda jak jakieś zakażenie grzybicze? + nadkażenie liszajcem zakaźnym
Ale ciężko tak ocenić to tylko po zdjęciu, więc mogę sie mylić.
Nie ma co czekać tylko iść na wizytę do dermatologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 00:15   #423
Artema
Przyczajenie
 
Avatar Artema
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Czy to rumień?

A w jaki się pojawiło natalkaaaaaaaa? Jakiś kosmetyk?lek?maść? czy tak z siebie? napewno nie z dnia na dzień......
Artema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 09:51   #424
natalkaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez Artema Pokaż wiadomość
A w jaki się pojawiło natalkaaaaaaaa? Jakiś kosmetyk?lek?maść? czy tak z siebie? napewno nie z dnia na dzień......

No właśnie tak. Kosmetyki mam cały czas takie same, a maści nie używałam. Idę dzisiaj do lekarza, zobaczymy co powie
natalkaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 12:40   #425
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez natalkaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
No właśnie tak. Kosmetyki mam cały czas takie same, a maści nie używałam. Idę dzisiaj do lekarza, zobaczymy co powie
Daj znać po wizycie co to jest, jestem ciekawa
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 13:55   #426
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
pieprzyk

no to tak, mam pieprzyk od x lat.
Z tego co widze, to sie nie zmienia. Ale jest dosc duzy (5mm), nierowny, poszarpane brzegi, troche wypukle,kolor jasnobrazowy a w srodku dwie male czarne kropeczki.
Postanowilam isc z tym do lekarza w tym tygodniu (wczesniej nie poszlam gdyz nawet nie zastanawialam sie nad tym pieprzykiem, zwlaszcza, ze nie jest on bardzo widoczny i tez brak wiedzy na temat czerniaka robilo swoje :/)

Czy to Waszym zdaniem wyglada groznie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png pieprzyk2.png (5,8 KB, 93 załadowań)
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:22   #427
natalkaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Daj znać po wizycie co to jest, jestem ciekawa
Wróciłam całą i zdrowa! Okazało się, że to jest coś podobnego do opryszczki, tylko rozlało mi się to bardziej i niżej niż zazwyczaj. Dostałam antybiotyki i przeróżne maści, zobaczymy
natalkaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 18:37   #428
klau0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Question Trądzik, a problem z owłosieniem? Pomocy!

Mam wyjątkowy problem, a mianowicie problem z trądzikiem i owłosieniem na twarzy(nad górną wargą). Obecnie używam maści acne-derm na trądzik, która jak narazie spisuje się najlepiej od poprzednich i likwiduje pryszcze ale problemem w tym, że po każdym spotkaniu z woskiem bądź plastrami na twarz usuwającym owłosienie pojawiają się na następny dzień kolejne małe pryszcze (min. 3). Musiałabym chyba usuwać te włosy pinsetą ale zbyt długo czasu by mi to zajęło, bo jest ich naprawdę dużo. Nie mam pojęcia co zrobić, czy to problem z woskiem czy co? Zawsze tak się dzieje po depilacji! I kiedy już nie mam praktycznie nic na twarzy nadchodzi moment kiedy muszę pozbyć się owłosienia i dzieje się znowu to samo To bardzo irytujące, bo chciałabym pozbyć się tych pryszczy raz na zawsze. Nawet ograniczyłam słodycze i staram się jeść zdrowo, żeby oczyścić organizm, a i tak to wyskakuje przez te włosy!

Ps. Dodam jeszcze, że chciałabym się pozbyć owłosienia jeszcze w innej części twarzy. Każda kobieta ma włosy na twarzy ale u mnie jest to bardziej widoczne przez ciemną karnacje i czarne włosy :'(
klau0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:39   #429
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez natalkaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Wróciłam całą i zdrowa! Okazało się, że to jest coś podobnego do opryszczki, tylko rozlało mi się to bardziej i niżej niż zazwyczaj. Dostałam antybiotyki i przeróżne maści, zobaczymy
Ale opryszczkę wywołuje wirus, a antybiotyki są przepisywane na zakażenia bakteryjne... hmm..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:57   #430
sajgona
Raczkowanie
 
Avatar sajgona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: Trądzik, a problem z owłosieniem? Pomocy!

widocznie masz bardzo wrażliwą skórę i dlatego wszelkie woski ją podrażniają. bardzo dobry jest krem dax-perfecta epi lady czekoladowy do "depilacji twarzy i miejsc wrażliwych", bardzo wydajny i jako jedyny nie powoduje żadnych krostek itd, ma nawet dołączony krem łagodzący w saszetce, cena w rossmanie z tego co pamiętam jakieś 10zł. ewentualnie możesz też spróbować usunąć włoski pęsetą, fakt, czasochłonne, ale żeby zniwelować podrażnienie w trakcie zabiegu posmaruj skórę wazeliną i nie przecieraj żadnymi spirytusami, ewentualnie wodą utlenioną albo łagodnym tonikiem bez alkoholu.

a czy włoski na twarzy mogą powodować trądzik? hm, istnieją przypadki zapalenia mieszków włosowych, ale nie jestem dermatologiem aby więcej ci na ten temat napisać. też jestem typową brunetką, więc wiem z czym się borykasz, uwierz głowa do góry

Edytowane przez sajgona
Czas edycji: 2013-09-23 o 20:02
sajgona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 20:20   #431
klau0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik, a problem z owłosieniem? Pomocy!

Bardzo dziękuje w takim razie już jutro lecę po ten krem, a jak nie pomoże to będę się męczyć z tą pęsetą, chociaż w ogóle tego nie widzę. Wierz mi jest bardzo wrażliwa, wpływa na nią też klimat w innych krajach i woda, dlatego trochę się boje, bo jadę zaniedługo do Anglii i pewnie będę musiała się na początku męczyć z tym trądzikiem, wrrr! :< i jeszcze miałabym pytanie jak działa ten krem? nakłada się go, a następnie poprostu wyciera depilowane miejsce? bo ostatnio miałam krem i nie miałam pojęcia czym to zmazać i w rezultacie bardzo mnie piekło no i nie wyrwały się żadne włoski. :-(
klau0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 21:01   #432
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Krem Advantan opinie ! Pilne

mi dermatolog również przepisał advantan na skórę głowy i na skórę pleców. Dostałam jakiegoś zapalenia i smaruję już ponad tydzień. Na początku wielkiej poprawy nie było, ale teraz we włosach już ta skóra nie boli i nie piecze, natomiast na plecach poprawy nie widzę ... Słyszałam ze advantan to silny steryd i boję się go używać szczerze mówiąc.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:37   #433
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Trądzik, a problem z owłosieniem? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez klau0 Pokaż wiadomość
Mam wyjątkowy problem, a mianowicie problem z trądzikiem i owłosieniem na twarzy(nad górną wargą). Obecnie używam maści acne-derm na trądzik, która jak narazie spisuje się najlepiej od poprzednich i likwiduje pryszcze ale problemem w tym, że po każdym spotkaniu z woskiem bądź plastrami na twarz usuwającym owłosienie pojawiają się na następny dzień kolejne małe pryszcze (min. 3). Musiałabym chyba usuwać te włosy pinsetą ale zbyt długo czasu by mi to zajęło, bo jest ich naprawdę dużo. Nie mam pojęcia co zrobić, czy to problem z woskiem czy co? Zawsze tak się dzieje po depilacji! I kiedy już nie mam praktycznie nic na twarzy nadchodzi moment kiedy muszę pozbyć się owłosienia i dzieje się znowu to samo To bardzo irytujące, bo chciałabym pozbyć się tych pryszczy raz na zawsze. Nawet ograniczyłam słodycze i staram się jeść zdrowo, żeby oczyścić organizm, a i tak to wyskakuje przez te włosy!

Ps. Dodam jeszcze, że chciałabym się pozbyć owłosienia jeszcze w innej części twarzy. Każda kobieta ma włosy na twarzy ale u mnie jest to bardziej widoczne przez ciemną karnacje i czarne włosy :'(
Ja też mam coś takiego, najlepiej posmarować to miejsce po depilacji czymś łagodzącym, ale na pewno nie tą oliwką którą często dają, bo ona może powodować jeszcze większy wysyp.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:34   #434
sajgona
Raczkowanie
 
Avatar sajgona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: Trądzik, a problem z owłosieniem? Pomocy!

do kremu dołączona jest plastikowa szpatułka i właśnie nią się go naklada, a następnie zdejmuje po paru minutach i przemywa dane miejsce letnią wodą, a na to ten mały kremik z zestawu - to nie jest oliwka taka jak np w plastrach do twarzy joanny. mam nadzieję, że u ciebie również się sprawdzi, trzymam kciuki
sajgona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:11   #435
biedronka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
setki pecherzyków na twarzy

Witam . potrzebuje pomocy i rady jak sobie z tym poradzić i co to jest. bo mnie prześladuje już od dłuższego czasu , a mianowicie są to malutkie pęcherzyki na brodzie i wokół ust jest ich setki . gdy próbowałam wycisnąć to jedynie zauważyłam minimalna ilość krwi i nic więcej . robi ich się coraz więcej a już mi ręce opadają jak się tego pozbyć proszę o rady i załączam zdjęcie aby było łatwiej ocenić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01318.jpg (70,0 KB, 52 załadowań)
biedronka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:53   #436
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: setki pecherzyków na twarzy

Do dermatologa natychmiast i nie wyciskaj tego.
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:49   #437
Artema
Przyczajenie
 
Avatar Artema
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: setki pecherzyków na twarzy

Absolutnie nie wyciskaj!! Idź do lekarza koniecznie. Jak dla mnie, wygląda to na alergię jakąś.
Artema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 22:31   #438
PanicGaming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Tatuaż

Witam ,

Wczoraj zrobiłem sobie pierwszy tatuaż. Zdjąłem rano dziś "bandaż" , nie było żadnego zaczerwieniena wokół niego , tatuażysta powiedział mi , żebym za pierwszym razem przemył rękę niesyntetycznym mydłem a później 2-3 razy dziennie przez 2 tygodnie smarował ją kremem bądź maścią. Nie powiedział mi konkretnie jaką i chciałbym Was spytać o radę. Nie chcę żadnych maści bądź kremów antybakteryjnych ani nic podobnego , zwykłe "coś" czym będę mógł kontynuować kurację przez te 2 tygodnie. Na początek kupiłem sobie zwykłą maść oliwkową i moje dodatkowe pytanie jest czy potrzebuję dokupić coś do tej maści czy w zupełności wystarczy

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
PanicGaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 23:38   #439
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: Tatuaż

Znajomi tatuażyści często mówią o maści Bepanthen i przemywaniu szarym mydłem (ale bez długiego moczenia)
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 02:55   #440
PanicGaming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Tatuaż

Tez slyszalem o tej masci ale z tego co wiem jest ona na bazie antybiotyku na podraznienia skory czyli zaczerwienienie wokol miejsca wytatuowanego , a ja szukam zwyklej prostej masci ktora bedzie zwyklym opatrzeniem przez te dwa tygodnie ; )
PanicGaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 07:33   #441
moonflower89
Raczkowanie
 
Avatar moonflower89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 100
Dot.: Tatuaż

Wystarczy jak kupisz zwykłą wazelinę i będziesz tym smarował tatuaż nie możesz dopuścić do tego, żeby tatuaż był zbyt suchy, bo mogą zrobić się strupki.
__________________
'Seks jest jednym z dziewięciu powodów reinkarnacji.
Pozostałych osiem jest bez znaczenia' :p
moonflower89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 16:57   #442
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Tatuaż

Cytat:
Napisane przez PanicGaming Pokaż wiadomość
Witam ,

Wczoraj zrobiłem sobie pierwszy tatuaż. Zdjąłem rano dziś "bandaż" , nie było żadnego zaczerwieniena wokół niego , tatuażysta powiedział mi , żebym za pierwszym razem przemył rękę niesyntetycznym mydłem a później 2-3 razy dziennie przez 2 tygodnie smarował ją kremem bądź maścią. Nie powiedział mi konkretnie jaką i chciałbym Was spytać o radę. Nie chcę żadnych maści bądź kremów antybakteryjnych ani nic podobnego , zwykłe "coś" czym będę mógł kontynuować kurację przez te 2 tygodnie. Na początek kupiłem sobie zwykłą maść oliwkową i moje dodatkowe pytanie jest czy potrzebuję dokupić coś do tej maści czy w zupełności wystarczy

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Myślę że Pani farmaceutka w aptece powinna Ci poradzić
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 07:43   #443
DianczeS
Przyczajenie
 
Avatar DianczeS
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Tatuaż

Hej dobry jest Baneocin albo balsam Szostakowskiego
A tak w ogóle to daj mu się goić bez maści chyba, że będzie skóra bardzo wysuszona to wtedy troszkę posmaruj. Za dużo smarowania może dać taki efekt jak wystąpił u mnie, że połowę wzoru podeszło mi ropą ...
Ale na szczęście wszystko ładnie się wygoiło.
DianczeS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:42   #444
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Tatuaż

Hej, tatuaż robiłam już 2 razy i zawsze używałam Bepanthenu. Zero problemu i wszystko na cacy. Tak jak ktoś już wspominał ważne by nie moczyć go długo przy przemywaniu, ważne by leciutko go osuszać, dosłownie traktuj go tak samo delikatnie jak oparzonko z tego co słyszałam wazelina też się nadaje-chodzi o to by maść którą używaasz tworzyła warstewkę ochronna a nie wsiąkała jak kremik
Jeśli maść oliwkowa nie wywoła u Ciebie żadnych alergii itp to ok ale w sumie unikałabym czegoś z dodatkami, akurat oliwka nie musi każdemu podpasować..chyba jednak wolałabym użyć białej wazeliny, jakoś czułabym większy spokój
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:08   #445
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: Tatuaż

Alantan krem (ale KREM a nie MAŚĆ) lub wazelina/ew. Nivea ten zwykły
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 15:13   #446
notsomean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
dziwna wysypka pod piersiami

Witam, od jakiegos tygodnia mam wysypke pod piersiami, sa to takie czerwone krostki wczesniej wygladaly jak male pryszcze bo mialy biale koncowki, nie wiem czy to potowki czy co to moze byc.. nie ukrywam ze mam nadwage i spore piersi wiec od dluzszego czasu skora pod piersiami i miedzy nimi jest podrazniona (czerwona od przecierania), na poczatku kupilam alantan w aptece nic nie pomoglo, pozniej stosowlam tribiotic tez nie pomoglo i mniej wiecej po tribioticu wyskoczyla mi ta wysypka ;/ bo wczesniej skora byla tylko zaczerwieniona i podrazniona, masc cynkowa tez nic nie dala, narazie smaruje kremem nivea i nosze stanik sportowy ale wysypka sie poszerza najpierw byla pod jedna piersia a teraz juz rosnie pod druga i swedzi i nie wiem co moze mi pomoc a do lekarza niestety isc nie moge bo tymczasowo nie jestem ubezpieczona a nie stac mnie aby isc prywatnie bo jestem studentka.. czy ktos moglby mi powiedziec ewentualnie co to jest i jak sie z tym uporac? zalaczam zdjecia.. pozdrawiam

http://imageshack.com/scaled/800x600/96/irjw.jpg

http://imageshack.com/scaled/1024x768/69/ocgr.jpg
notsomean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 15:47   #447
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: dziwna wysypka pod piersiami

Cytat:
Napisane przez notsomean Pokaż wiadomość
Witam, od jakiegos tygodnia mam wysypke pod piersiami, sa to takie czerwone krostki wczesniej wygladaly jak male pryszcze bo mialy biale koncowki, nie wiem czy to potowki czy co to moze byc.. nie ukrywam ze mam nadwage i spore piersi wiec od dluzszego czasu skora pod piersiami i miedzy nimi jest podrazniona (czerwona od przecierania), na poczatku kupilam alantan w aptece nic nie pomoglo, pozniej stosowlam tribiotic tez nie pomoglo i mniej wiecej po tribioticu wyskoczyla mi ta wysypka ;/ bo wczesniej skora byla tylko zaczerwieniona i podrazniona, masc cynkowa tez nic nie dala, narazie smaruje kremem nivea i nosze stanik sportowy ale wysypka sie poszerza najpierw byla pod jedna piersia a teraz juz rosnie pod druga i swedzi i nie wiem co moze mi pomoc a do lekarza niestety isc nie moge bo tymczasowo nie jestem ubezpieczona a nie stac mnie aby isc prywatnie bo jestem studentka.. czy ktos moglby mi powiedziec ewentualnie co to jest i jak sie z tym uporac? zalaczam zdjecia.. pozdrawiam

http://imageshack.com/scaled/800x600/96/irjw.jpg

http://imageshack.com/scaled/1024x768/69/ocgr.jpg
Linki nie działają.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Prawdopodobnie jest to odparzenie i na dodatek może rozwinęła się jakaś choroba grzybowa, drożdżakowa lub nawet kilka rodzajów grzyba się namnożyło.

Po pierwsze należy myć te okolice rano i wieczorem/nie częściej/ najlepiej mydłem Biały Jeleń. Po umyciu skórę dokładnie osuszyć najlepiej ręcznikiem zmienianym codziennie lub jednorazowym.

Kupić w aptece Imazol plus i po umyciu i osuszeniu posmarować.
Lub Clotrimazolum ale ten pierwszy lepszy bo goi i wysusza..

Nosić stanik nie wpijający się w ciało ale na tyle odpowiedni aby unieść piersi aby nie stykały się z resztą ciała.
Jeśli to niemożliwe to podkładać pod biust kawałki ręcznika papierowego albo spranej pieluszki tetrowej. i wymieniać na suche w miarę potrzeby.Wilgoć będzie wsiąkała a nie macerowała ciała.

Zrobić badania poziomu cukru, to może być oznaka cukrzycy.

Może się mylę ale studenci są ubezpieczeni chyba i mają prawo do bezpłatnych wizyt lekarskich.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 15:55   #448
notsomean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: dziwna wysypka pod piersiami

tu sa zdjecia

http://www.forumdermatologiczne.pl/g...8d4/przegladaj

juz widzialam gdzies na jakims forum dokladnie taka sama odpowiedz na jakies pytanie wiec nie wiem co myslec.. prosze zobaczyc zdjecia..

no niestety ale z tym ubezpieczeniem studentow nie jest tak prosto..
notsomean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 16:03   #449
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: dziwna wysypka pod piersiami

Teraz już widzę zdjęcia.
Wygląda jak wyprzenie drożdżakowe.
Nie ma innego postępowania tylko to osuszać, używać maści ewentualnie jeszcze Sudocrem . I najważniejsze aby skóra biustu nie stykała się ze skórą brzucha a wilgoć z potliwości miała gdzie wsiąkać. Aby miejsca pod piersiami zawsze były suche.
Bo grzyby szybko namnażają się tam gdzie ciepło i mokro.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 16:22   #450
notsomean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: dziwna wysypka pod piersiami

dobrze dziekuje , sprobuje te dwie masci, a jak je stosowac nalozyc jedna pozniej druga? czy moze jedna na nocdruga pod wieczor? wiem ze to glupie pytania ale nie mialam nigdy czegos takiego wiec nie wiem...
notsomean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 18:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.