Jaki profil jest najlepszy w liceum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-09, 17:08   #1
Lilith3333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1

Jaki profil jest najlepszy w liceum?


Mam jeszcze trochę czasu, ale zaczynam się nad tym zastanawiać, żeby nie wybierać na ostatnią chwilę. Ogółem planuję iść do dobrego liceum, gdzie z tego co wiem trudno dostać się na ścisłe. Moje oceny to:
Biologia - 4 (ledwo co)
Geo - 4
Fizyka - 4
Chemia - 5
Historia - 5
WOS - 5
Religia - 5
W-f - 5
Polski - 4/5
Matma - 4 (ledwo co)
Niemiecki - 5
Angielski - 4 (ledwo co)
Muzyka, Plastyka, Tańce - wszystko 5
Informatyka - 6
Najbardziej interesowałby mnie kierunek humanistyczny, bo zawsze byłam dobra z tych przedmiotów i je lubię (miałabym tam: rozszerzony polski, historię, WOS, angielski, niemiecki/włoski, łacinę i filozofię), ale nie jestem pewna co do tego, ponieważ słyszałam wiele negatywnych komentarzy i z opinii wiem, że jest tam trochę "ciężka" atmosfera przez przewagę dziewczyn. Odpada raczej mat-fiz, bo nie rozumiem zbytnio fizyki. Nie ciągnie mnie też do biol-chem. Co do mat-geo to sama nie wiem. Zastanawiam się nad mat-inf, choć z matematyki średnio mi idzie to z informatyką nigdy nie miałam problemu. I czy to prawda, że na tym kierunku jest mało dziewczyn? Najbardziej waham się właśnie przy mat-inf, a humanem. Co według Was jest lepsze?
Lilith3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 18:57   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Jaki profil jest najlepszy w liceum?

to jest lepsze, co ci bardziej odpowiada skoro z matmy jesteś średnia, to zastanów się czy jest sens pchać się na ten mat-inf. zwłaszcza, że z tego co wiem, informatyka na takim profilu to nie jest obsługa worda i excela (przynajmniej tak było u nas).
pierwsze słyszę, żeby atmosfera w klasie miała coś wspólnego z ilością dziewczyn. zawsze mi się wydawało, że to ma związek z konkretnymi ludźmi, na jakich się trafi... nas było 30 na 36 osób w klasie, a przez 3 lata pamiętam tylko jedną potężną awanturę
zastanów się po prostu czy wolisz robić coś, co cię interesuje, czy się zmuszać do nauki matmy i programowania.
a na koniec dodam, że profil w liceum jeszcze niczego nie determinuje - byłam na humanie, a ostatecznie wylądowałam na polibudzie
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 19:07   #3
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jaki profil jest najlepszy w liceum?

Zastanów się po prostu co byś chciała robić w przyszłości Nie mówię że musisz już mieć dokładny plan, bo i tak pewnie ci się zmieni, ale na pewno jakieś przedmioty lubisz bardziej, lepiej rozumiesz, czy cie po prostu interesują. A oceny jak na pewno wiesz nie zawsze to odzwierciedlają. Zastanów się porządnie, ale na pewno najgorsze co możesz zrobić to wybrać jakiś profil "bo koleżanki tam idą". I nie nastawiaj się że w danej klasie może być zła atmosfera, bo tego nigdy nie przewidzisz, a poza tym takie nastawienie nie jest dobre
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 20:07:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.