Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 14:43   #3751
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Ja o dziwo przy moich ciaglych stanach zapalnych nie mialam jeszcze nadzerki, albo mialam i sie sama zaleczyla globulkami, bo czesc z nich miala tez takie dzialanie, i nic mi na cytologii nie wychodzilo:P Jesli jest niewielka i leczona to rzeczywiscie nic strasznego, wiec nie masz sie czym martwic. To tak w duzym skrocie i uproszczeniu ubytek w nablonku pochwy (jesli jestem za malo precyzyjna, niech mnie ktos poprawi) ;]

W pon. mam badania, a potem wizyte kontrolna. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Nie odczuwam juz zadnych wiekszych dolegliwosci. Moze jakies tam leciutkie pieczenie od czasu do czasu, ale to chyba tylko przy wyplywaniu kapsulki z lacibiosem:P
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 14:48   #3752
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Moje cholerstwo powrócilo od wrzesnia byl spokoj a teraz znowu zrobil sie stan zapalny. Na razie dostalam tylko Clotrimazolum i wymusilam zrobienie posiewu. Zaniose wynik do ginekolog i zobacze, co powie.
Pussszku, laciobios jest tez dopochwowy? Myslalam, ze tylko doustny.
Proszę, podrzuccie mi nazwe tej szczepionki przeciwgrzybicznej, bo nie moge znalezc.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 17:46   #3753
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy do wymazu trzeba sie jakoś przygotowywac? tzn słyszałam, że nie powinno sie myć tego dnia. Czy coś jeszcze?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 18:06   #3754
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

do magratka -> Jest tylko doustny, ale sklad kapsulki pozwala na aplikacje dopochwowa. Czesc lekarzy tak przynajmniej zaleca. Ja biore juz 5 dzien i w sumie i czuje sie dobrze

Ooo... a nazwa tej szczepionki to FemiVaxin
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 18:18   #3755
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy do wymazu trzeba sie jakoś przygotowywac? tzn słyszałam, że nie powinno sie myć tego dnia. Czy coś jeszcze?
watpie jesli cos siedzi to mycie i tak nic nie da, wiec lepiej sie umyj
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 19:32   #3756
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy do wymazu trzeba sie jakoś przygotowywac? tzn słyszałam, że nie powinno sie myć tego dnia. Czy coś jeszcze?
nie stosowac nic dopochowo,i bym powstrzymała sie od seksu.mycie to nie przeszkadza bo ci pobiera z srodka.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 19:46   #3757
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Pussszku, dziekuje za odpowiedz chyba skorzystam z tego Femi Vaxinu po kuracji, a o dopochwowym stosowaniu Lacibios nigdy nie słyszalam.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 21:04   #3758
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Tez mialam watpliwosci. ale nawet gdzies w tym watku jest o tym pare slow... No coz, mam nadzieje, ze nie robie zadnego wielkiego glupstwa:P

A o FemiVaxinie moge powiedziec, ze jest bardzo skuteczny. Juz chyba 3 miesiac nie mam grzybicy po prawie dwoch latach non-stop. Tyle tylko, ze sie z bakterii nie moge teraz wygrzebac Ech... jak nie urok to sraczka:P:P
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 08:09   #3759
zapytanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Czy któraś z Was miała może globulki robione na zamówienie z cipropolem 0,5, nystatyną chyba i inn. subst pomocniczymi?? Jak reagowałyście na nie??Bo kurcze mnie to masakrycznie podrażnia przy wyciekaniu ( a wyciekają praktycznie cały czas takie jakby kawałki tej tabletki, które chyba jeszce bardziej podrażniają://) Nie wiem co mam robić, jest ich 10, ja zużyłam dopiero 4 i się boję żeby sobie nie zaszkodzić jeszcze bardziej.....nie dość że 40 zł to kosztowało to jeszcze może mi zaszkodzić ehhh, niesttey ulotki żadnej do tego nie ma, gin. mi nic nie powiedziała i nie moge nic znaleźć bo wiem że przy niektórych lekach może piec, ale sie boje czy to nie jest jakas reakcja uczuleniowa bo to podobno globulki z antybiotykiem są....
zapytanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 09:54   #3760
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zapytanie Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała może globulki robione na zamówienie z cipropolem 0,5, nystatyną chyba i inn. subst pomocniczymi?? Jak reagowałyście na nie??Bo kurcze mnie to masakrycznie podrażnia przy wyciekaniu ( a wyciekają praktycznie cały czas takie jakby kawałki tej tabletki, które chyba jeszce bardziej podrażniają://) Nie wiem co mam robić, jest ich 10, ja zużyłam dopiero 4 i się boję żeby sobie nie zaszkodzić jeszcze bardziej.....nie dość że 40 zł to kosztowało to jeszcze może mi zaszkodzić ehhh, niesttey ulotki żadnej do tego nie ma, gin. mi nic nie powiedziała i nie moge nic znaleźć bo wiem że przy niektórych lekach może piec, ale sie boje czy to nie jest jakas reakcja uczuleniowa bo to podobno globulki z antybiotykiem są....
najlepiej spytaj ginekolog-u mnie przewaznie piecze poki objawy nie znika(tak ok tyg).czasmi mam wrazenie ze oszaleje,szczegolnie jak wypływa tabletka-i to tak od roznych.i wiem ze nie jedna tak ma.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 10:53   #3761
courtney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

hej wiolka01 bardzo mnie interesuje jak teraz leczy Cie gin. z tymi badaniami, nadal farmakologicznie czy jakoś inaczej? Bo ja już zamówiłam te przybory do pobrania materiału ode mnie, ale właśnie z instytutu w Poznaniu (mam bliżej jakbym chciała u nich robić szczepionkę itp i bym musiała jechać).

Moje nawracające grzybice łączą się chyba z zapaleniem pęcherza, albo dróg moczowych, bo zawsze jak mam grzybice to czuje jakiś taki dyskomfort - tak jakby ciągłe parcie na pęcherz, często muszę oddawać mocz i tylko "trochę wypływa", ale mnie to jakoś mocno nie piecze tak jak jest w "zwykłym" zapaleniu pęcherza. A mój mocz często ma nieprzyjemny zapach. Macie też tak? Czy wie ktoś może czy to może oznaczać że mam tam tez grzyby albo jakieś bakterie?
courtney jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 16:47   #3762
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Niestety to moze oznaczac wiele rzeczy - od infekcji po niewydolnosc nerek. A jaki kolor ma Twoj mocz? Jesli ciemny, taki jak np. miod gryczany to moga byc nerki...
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:36   #3763
courtney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

kolor jest raczej normalny od bardzo jasno żółtego do ciemno żółtego ale nie takiego jak miód gryczany, własnie zauważyłam że to jest związane z nawaracającą grzybicą, czasami nawet występowały te objawy chorego pęcherza z samymi upławami, bez innych objawów grzybicy i leki na pęchcerz nie pomagały tylko dopiero po zastosowaniu leków na grzybicę ustepowały... boje się że może to być jakoś powiązane i że mam te grzyby w drogach moczowych
courtney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 19:15   #3764
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez courtney Pokaż wiadomość
hej wiolka01 bardzo mnie interesuje jak teraz leczy Cie gin. z tymi badaniami, nadal farmakologicznie czy jakoś inaczej? Bo ja już zamówiłam te przybory do pobrania materiału ode mnie, ale właśnie z instytutu w Poznaniu (mam bliżej jakbym chciała u nich robić szczepionkę itp i bym musiała jechać).

Moje nawracające grzybice łączą się chyba z zapaleniem pęcherza, albo dróg moczowych, bo zawsze jak mam grzybice to czuje jakiś taki dyskomfort - tak jakby ciągłe parcie na pęcherz, często muszę oddawać mocz i tylko "trochę wypływa", ale mnie to jakoś mocno nie piecze tak jak jest w "zwykłym" zapaleniu pęcherza. A mój mocz często ma nieprzyjemny zapach. Macie też tak? Czy wie ktoś może czy to może oznaczać że mam tam tez grzyby albo jakieś bakterie?
mi to bardziej wyglad na bakterie,bo tez tak zawsze mam.wkurza mnie te parcie,a szczegolnie jak kłade sie spac to bym co chwile latała.zrob dodatkowo badanie moczu.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 09:09   #3765
wiolka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 53
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

courtney-ja biore teraz Augumentin-na antybiotyk wszystkie bakterie ktore mam są na niego wrażliwe, Betadine- to jodyna która ma oczyścić pochwe z bakteri, i na koniec gynatrol- ginekolog mówiła że są bardzo dobre. to są pałeczki kwasu mlekowego z dodatkiem estrogenu który ma odnowić nabłonki i śluz. no i lacibios femina bedę brać żeby osłonic żołądek. ginekolog kazała mi również przejść na diete 0 słodyczy i cukru, pieczywo tylko ciemne i w małych ilościach, jak największe ograniczenie spożywania mąki przennej i jak najwięcej jogurtów ale tylko naturalnych.
wiolka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 09:54   #3766
courtney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

no ja mam tak samo i wogóle nie mogę wtedy zasnąć albo jak mi sie to przydarzy gdzieś w kolejce do kasy to potrafię zostawić pełny koszyk i uciec do najbliższego wc kiedys robiłam zwykłe badanie moczu na własna reke w laboratorium, ale nic nie wykazało bo gdzieś czytałam na innym forum że to trzeba zrobić jakies dokładniejsze badanie, byłam nawet u urologa i on mi zapisał tabletki na różne bakterie (kolejne nietrafione antybiotyki) i stwierdził, że dużo młodych kobiet po prostu tak ma szczególnie jeżeli występują nawracające grzybice, jak go zapytałam o te dokładniejsze badania to powiedział, że nie ma potrzeby, więc już do niego nie poszłam, podejrzewam że by mi stale zapisywał inne antybiotyki a problem by stale wracał tak jak wraca teraz ale przynajmniej dalej się nie osłabiam lekami...
courtney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 11:26   #3767
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dziewczyny mówicie, że gdy partner wchodzi do środka to czujecie ból, rozrywanie a później jest dobrze. mam pytanie, czy jesteście po stosunku spuchnięte? tzn. czy puchniecie w czasie stosunku?
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 17:41   #3768
wiolka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 53
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dziewczyny wszystkie dobrze wiemy że przychodnie i lekarze utrzymują się z pacjentów i jak przepisują skierowania to oni za to płacą(z puli pieniędzy na to przeznaczonej), jeżeli nie dadzą skierowań to kasa zostaje dla nich. Właśnie dlatego mówią że niepotrzebne i nie chcą dawać , tak już jest w Polsce. Jest bardzo mało lekarzy z "powołania" czyli tych którzy chcą pomóc, lekarze przepisują głównie leki bez badań, po kolei na nas testują, liczą że "trafią". ehh gorzka prawda..... łatwiej jest powiedzieć że nie ma potrzeby niż dać skierowanie na badanie które kosztuje kilkadziesiąt złotych....
wiolka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 18:26   #3769
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wiolka01 Pokaż wiadomość
dziewczyny wszystkie dobrze wiemy że przychodnie i lekarze utrzymują się z pacjentów i jak przepisują skierowania to oni za to płacą(z puli pieniędzy na to przeznaczonej), jeżeli nie dadzą skierowań to kasa zostaje dla nich. Właśnie dlatego mówią że niepotrzebne i nie chcą dawać , tak już jest w Polsce. Jest bardzo mało lekarzy z "powołania" czyli tych którzy chcą pomóc, lekarze przepisują głównie leki bez badań, po kolei na nas testują, liczą że "trafią". ehh gorzka prawda..... łatwiej jest powiedzieć że nie ma potrzeby niż dać skierowanie na badanie które kosztuje kilkadziesiąt złotych....
a o jakim skierowaniu na jakie badanie mowisz? za skierowanie to oni raczej nie dostaja kasy, tylko ta przychodnia do ktorej je otrzymasz
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 20:06   #3770
wiolka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 53
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

wiesz lekarz mi powiedział że jak by tak dawali skierowania na badania za często to by zbankrutowali szybko . nie chodzi mi tu o szpitale ale o prywatne przychodnie specjalistyczne które maja podpisane umowy z nfz.
wiolka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 20:16   #3771
okrucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 678
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja znowu cos mam. jutro idę na badanie i poproszę o cytologię od razu ehh
__________________

okrucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 05:30   #3772
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewcyzny ja naprawdę nie rozumiem. Lekarz powiedział,że ejst ok i ,że już spokojnie możemy uprawiać seks. Perwszy stosunek - czułam dyskomfort podczas tak jakbym była chora, a dziś... spuchnięte na obrzeżach... co to może oznaczać? znów jestem chora? chyba się załamię
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 06:49   #3773
courtney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
Dziewcyzny ja naprawdę nie rozumiem. Lekarz powiedział,że ejst ok i ,że już spokojnie możemy uprawiać seks. Perwszy stosunek - czułam dyskomfort podczas tak jakbym była chora, a dziś... spuchnięte na obrzeżach... co to może oznaczać? znów jestem chora? chyba się załamię

A TŻ leczył się z tobą??? Może on Cię znowu zaraził? Masz wyjałowiona po lekach pochwę i byc może nie jest to nawrót tylko podraznienie bo nie masz dostatecznie silnej flory, ja bym zastosowała floragyn i doustnie quatrum.
courtney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 09:39   #3774
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

TŻ był leczony.
A pan doktor kazał mi kupić kactovaginal i już wykorzystałam 3 kapsułki

W tkaim razie poczekam, mam nadzieję,że to tylko podrażnienie

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

__________________

Edytowane przez e_myszka
Czas edycji: 2009-03-19 o 09:41
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 09:51   #3775
courtney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
TŻ był leczony.
A pan doktor kazał mi kupić kactovaginal i już wykorzystałam 3 kapsułki



---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------


no jak był leczony to nie wiem...ale po leczeniu trzeba troche odczekać z seksek (wiem że to nie łatwe) żeby flora się odbudowała. mi lactovaginal jakoś szczególnie nie pomaga, o wiele lepiej na mnie działa floragyn, nie wiem czemu bo oba te leki to po prostu probiotyki...
courtney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 10:10   #3776
okrucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 678
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

no ja znów nowa porcja leków okropieństwo wróciło ze wzmożoną siłą
dostałam dopochwowo clotrimazolum (co o nim myślicie, pomagał wam?)
do tego maść mycosolon (też jej nie znam, jakieś opinie?)
ketokonazol dla się i Tża
i tantum rosa...
__________________

okrucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 10:12   #3777
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tak-po-prostu Pokaż wiadomość
dziewczyny mówicie, że gdy partner wchodzi do środka to czujecie ból, rozrywanie a później jest dobrze. mam pytanie, czy jesteście po stosunku spuchnięte? tzn. czy puchniecie w czasie stosunku?
Nie zauważyłam puchnięcia. Za to mam niestety problemy z nawilżeniem. Moje życie seksualne umiera, a leki które dostałam (Flumycon, Gyno-Femidazol i Pimafucin) nie załatwiły problemu. Tzn jest dużo lepiej, ale dalej odczuwam dyskomfort, swędzenia, a tak nie powinno być po tak zdecydowanym ataku. Czuje, że znów tylko się zaleczę. Totalnie bez sensu!

Mycosolon jest świetny, przynajmniej mi pomaga od razu. Trzymam go w lodówce na wypadek nawrotów (na czas przed dostaniem się do gin).
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 10:15   #3778
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez courtney Pokaż wiadomość
no jak był leczony to nie wiem...ale po leczeniu trzeba troche odczekać z seksek (wiem że to nie łatwe) żeby flora się odbudowała. mi lactovaginal jakoś szczególnie nie pomaga, o wiele lepiej na mnie działa floragyn, nie wiem czemu bo oba te leki to po prostu probiotyki...
no nie łatwe tym bardziej,że doktor powiedział,że już można. O ile nie przyszła z powrotem infekcja - a mam nadzieję,że nie bo ta poranna opuchlizna zeszła - to teraz jeszcze poczekam aż się wszystko unormuje.
Skąd wiesz czy dany probiotyk działa?
Wystarczy wziąć jedno opakowanie czy nalezy więcej?
Zastanawiam się w takim razie czy po skończeniu lactovaginalu nie kupić np tego floragyn
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 11:15   #3779
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez okrucha Pokaż wiadomość
no ja znów nowa porcja leków okropieństwo wróciło ze wzmożoną siłą
dostałam dopochwowo clotrimazolum (co o nim myślicie, pomagał wam?)
do tego maść mycosolon (też jej nie znam, jakieś opinie?)
ketokonazol dla się i Tża
i tantum rosa...
Mialas robiony posiew?
Clotrimazol jest skuteczny o ile ma się grzybice i stosuje sie zgodnie z zaleceniem lekarza, wszystkie globulki. Na bakterie niestety nie pomaga.
Tym razem tez mam przy tej infekcji problemy z pecherzem - szczegolnie po aplikacji tabletki dopochwowej. Mysle, ze to podraznienie, ale takie zewnetrzne, bo zawsze przy srodkach dopochwowych mam tez problemy z podraznieniem naskorka Wsciekla jestem, ze znou cholerstwo wrocilo! A do tego mam jeszcze zapalenie gardla i musialam odmowic stosowania antybiotyku doustnie, więc dostalam tylko antybiotyk do gardla.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 11:34   #3780
okrucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 678
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

echh. nie mialam, gin powiedzial, ze jak przy nastepnej wizycie bede dalej miala problem to mi zrobi. gin kazał mi najpierw dwa dni wieczorem robić irygację tantum rosą, potem 3 dni pod rząd clotrimazolum + smarować się tym mycosolonem. i ketokonazol doustnie...

EDIT: dziewczyny gin kazł mi brać ketokonazol 400mg dziennie! przeciez to jest końska dawka! czy mogę sobie zmniejszyć do 200mg na dobę? przecież przy pigułkach anty nie wolno brać więcej niż 200mg ketokonazolu bo może dojść do jakichś tam chorób wątroby...
__________________


Edytowane przez okrucha
Czas edycji: 2009-03-19 o 11:44
okrucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.