Potrzebuję rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 09:30   #1
respekt girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice/Częstochowa
Wiadomości: 31

Potrzebuję rady.


W tym roku poszłam na studia i zamieszkałam z chłopakiem z którym byłam ponad rok. Układało się nam świetnie. Byliśmy w sobie zakochani. Wynajmujemy razem 2 pokoje. Kiedy razem zamieszkalismy nagle czar prysł. Starałam się żeby wszystko się ułożyło ale nic nie potrafiłam zmienić Wszystko się psuło... Mimo wszystko byłam z nim z nadzieją, że przywykniemy, że nauczymy się być ze sobą. Teraz spędzaliśmy razem święta, które były najgorszymi świętami w moim życiu. Mój chłopak o wszystko się obrażał, wszystko psuł, nawet moi rodzice zauważyli, że przesadza. A ja dostrzegłam, że jest on jeszcze dzieckiem. Postanowiłam, że zakończę ten związek. Kilka dni po świętach powiedziałam mu, że chyba nie chcę już z nim być. On poprosił mnie o to żebym to wszystko przemyślała... Zgodziłam się, bo jemu się to należy. Mineło troche czasu i ja jestem pewna, że nie mogę już z nim być...męczę się z nim i widzę, że on również się męczy. Kiedy powiedziałam mu, że chyba nie mogę już z nim być on zaczął się starać - ale widziałam, że nie jest to szczere...Ludzie do okoła zaczeli się pytać co się stało, że on jest taki miły (dla moich znajomych jest okropny- czasami to wydaje mi się, że jest zazdrosny o to że ja mam ich tak wielu) Cieszę się, że z nim zamieszkałam bo dowiedziałam się i przekonałam że to nie ten... Chciałabym się zapytać jak delikatnie mu powiedzieć, że to koniec...On już wie, że czeka nas poważna rozmowa. Ja mimo wszystko chciałabym się z nim pezyjaźnić. Niestety on jest cholerykiem. Boję się jego reakcji. Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź. Potrzebuję jakiegoś dobrego słowa((
respekt girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 09:46   #2
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Potrzebuję rady.

Przede wszystkim bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na taki krok. Bardzo często tak się niestety zdarza, że wspólne mieszkanie wiele zmienia w postrzeganiu partnera, bo wtedy dopiero ludzie poznaja sie naprawdę. Jesteś bardzo silną osobą, bo wiesz, że nie możesz być z kimś takim i mimo łączącej was więzi potrafisz powiedzieć koniec. Uważam, że jesteś silna, bo wiele dziewczyn w tej sytuacji tkwiłoby nadal w takim toksycznym związku.

Myślę, że zrobiłas wszystko co mogłaś. Starałaś się jakoś zmienić tę złą sytuację, kiedy poprosił dałaś mu jeszcze jedną szansę, a teraz jedyne co możesz zrobić to postawić sprawę jasno. Nie jest on osobą, z którą mogłabyć myśleć o przyszłości, skoro tak bardzo nie układa wam się wspólne mieszkanie, więc nie ma co marnować czasu dalej..tym bardziej, że jak sama zauważyłaś męczycie się obydwoje.

Z drugiej strony myślę, że może on nie dorósł jeszcze po prostu do takiej dezycji i takich zmian w życiu jak wspólne mieszkanie.. Jeśli bardzo Ci na nim zależy i uważasz, że mogłby się zmienić, to nie urywaj tego kontaktu, tylko spotykajcie się nadal tak jak kiedyś.. może z czasem on dorośnie. Czy takie rozwiązanie ma sens to musisz się porządnie zastanowic i podjąc decyzję sama. Zreszta zobaczysz jak będzie przebiegala rozmowa z nim.

trzymam kciuki, żeby wszystko jakoś się ułożyło
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:09   #3
sadex
Raczkowanie
 
Avatar sadex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 163
Dot.: Potrzebuję rady.

Podobno mieszkanie razem to szybki sprawdzian miłości. Przyjaźni zresztą też

Skoro tak postanowiłaś, to się tego trzymaj. Nie wiem, czy można tę decyzję "delikatnie" oznajmić, bo dla Twojego faceta to i tak nie będzie łatwe. Po prostu mu powiedz, co czujesz. Ale nie obrażaj go ("bo ty zawsze...", itd).
I nie proponuj mu przyjaźni, on może jej nie chcieć. Musisz to uszanować.
__________________
i ask for silence i ask for sex give me a ray gun tell me how to dress call my mother call the priest tell them my lover has turned a beast i ask for strength a clear head maybe a razor to paint you red i want radar i want a light i want division i want to fight
sadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:32   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Potrzebuję rady.

Powiedz po prostu, ze tak jak prosił przemyślałaś sprawę jeszcze raz i nic sie nie zmieniło. Nie wdawaj sie tylko w długie pogawędki "a dlaczego", wyjaśnij mu tylko raz dlaczego i nie powtarzaj się.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:15   #5
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Potrzebuję rady.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Powiedz po prostu, ze tak jak prosił przemyślałaś sprawę jeszcze raz i nic sie nie zmieniło. Nie wdawaj sie tylko w długie pogawędki "a dlaczego", wyjaśnij mu tylko raz dlaczego i nie powtarzaj się.
Dokladnie..PO co wdawac sie w nic nie wnoszące dyskusje i tłumaczenia???? miał swoja szanse.. nie wykorzystał jej.. Po prostu- nie kazdy do kazdego pasuje i juz...
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:35   #6
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: Potrzebuję rady.

Nie wiem dlaczego się między wami psuło. Czy jakoś "od tak", czy były konkretne powody, cechy które Wam w sobie przeszkadzały.
Jak to czytałam to przyszło mi na myśl, że może z Waszą miłością jest wszystko ok, tylko po prostu nie dojrzeliście by mieszkać razem. Skoro przed tym było wszystko ok...
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:00   #7
respekt girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice/Częstochowa
Wiadomości: 31
Dot.: Potrzebuję rady.

Były konkretne powody, głównie to moje i jego przyzwyczajenia z domu...np. jego bałaganiarstwo i moje bałaganiarstwo...jedno drugiemu bardzo przeszkadza. Kiedy dowiedziałam się, że jemu to tak bardzo przeszkadza - zaczełam przesadzać ze sprzątaniem - chciałam żeby jemu było lepiej...i znów było źle. Później jego obrażalstwo, jego honorowość.... Tyle ich jest. Ja też bylam okropna. Później stałam się dokładnie taka jak ona...nie potrafiłam przepraszać...nie potrafiłam z nim normalnie porozmawiać. Wszystko się zmieniło jak zamieszkaliśmy razem. Potrafiłam znieść jego wady kiedy widziałam go 2 razy w tygodniu - na codzien są nie do zniesienia. Cieszę się, że zamieszkałam z nim, bo mogłam się przekonać, że to nie ten na całe życie. Tylko szkoda mi tych cudownych chwil które razem przeżyliśmy

Edytowane przez respekt girl
Czas edycji: 2008-01-05 o 20:12
respekt girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 22:50   #8
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: Potrzebuję rady.

Cytat:
Napisane przez respekt girl Pokaż wiadomość
Tylko szkoda mi tych cudownych chwil które razem przeżyliśmy
Nikt Ci ich nie zabierze
A pomyłki niestety w życiu się zdarzają i niedopasowanie
Pozdrawiam
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 22:57   #9
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Potrzebuję rady.

Wydaje mi sie, ze nie jest to kwestia niedopasowania tylko niedojrzalosci. Calkiem mozliwie, ze po prostu nie byliscie jeszcze gotowi na wspolne mieszkanie.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 11:03   #10
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Potrzebuję rady.

Nie możesz mieć wyrzutów sumienia bo będziesz się meczyć,jestes tego pewna zró to a zobaczysz jaką ulgę poczujesz,a skoro jest cholerykiem i rzucałby sie jak mu to powiesz to zwroc mu uwagę na jego zachoanie. A poza tym po roku zamieszkać z chłopakem?myślę że do takiej decyzji trzeba djrzeć,choc pewnie przemysleliscie to ale kazdy ma inne zdanie na mnie decyzja o wspolnym zamieszkaniu jets czyms specjalnym i waznym .
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 11:07   #11
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Potrzebuję rady.

Cytat:
Napisane przez respekt girl Pokaż wiadomość
W tym roku poszłam na studia i zamieszkałam z chłopakiem z którym byłam ponad rok. Układało się nam świetnie. Byliśmy w sobie zakochani. Wynajmujemy razem 2 pokoje. Kiedy razem zamieszkalismy nagle czar prysł. Starałam się żeby wszystko się ułożyło ale nic nie potrafiłam zmienić Wszystko się psuło... Mimo wszystko byłam z nim z nadzieją, że przywykniemy, że nauczymy się być ze sobą. Teraz spędzaliśmy razem święta, które były najgorszymi świętami w moim życiu. Mój chłopak o wszystko się obrażał, wszystko psuł, nawet moi rodzice zauważyli, że przesadza. A ja dostrzegłam, że jest on jeszcze dzieckiem. Postanowiłam, że zakończę ten związek. Kilka dni po świętach powiedziałam mu, że chyba nie chcę już z nim być. On poprosił mnie o to żebym to wszystko przemyślała... Zgodziłam się, bo jemu się to należy. Mineło troche czasu i ja jestem pewna, że nie mogę już z nim być...męczę się z nim i widzę, że on również się męczy. Kiedy powiedziałam mu, że chyba nie mogę już z nim być on zaczął się starać - ale widziałam, że nie jest to szczere...Ludzie do okoła zaczeli się pytać co się stało, że on jest taki miły (dla moich znajomych jest okropny- czasami to wydaje mi się, że jest zazdrosny o to że ja mam ich tak wielu) Cieszę się, że z nim zamieszkałam bo dowiedziałam się i przekonałam że to nie ten... Chciałabym się zapytać jak delikatnie mu powiedzieć, że to koniec...On już wie, że czeka nas poważna rozmowa. Ja mimo wszystko chciałabym się z nim pezyjaźnić. Niestety on jest cholerykiem. Boję się jego reakcji. Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź. Potrzebuję jakiegoś dobrego słowa((
Trzeba wprost, bez owijania w bawełnę (inaczej nie zrozumie..)
Ale ja nie o tym chciałam. Przede wszystkim - gratuluję odwagi i odpowiedzialności. Dobrze ci to wróży na przyszłość.. Ech, żeby więcej dziewczyn było takich..
Serdecznie pozdrawiam.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 20:01   #12
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Potrzebuję rady.

3maj sie cieplutko , ja tez uwazam , ze mieszkanie razem to sprawdzian dla obojga osob , wtedy mozna najlepiej sie poznac.
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.