Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 22:32   #1
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Unhappy

Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(


Zwracam sie do Was dziewczyny z prośbą... Wiem, że to żadna nowość, ale naprawdę mi zależy...

Od tygodnia stosuję Effaclar K i przez pierwsze pięć dni (i nocy było jak najbardziej ok. Jednak zaczęła mi się trochę zbytnio łuszczyć skóra i zrobiłam sobie jedna noc przerwy, tak na wszelki wypadek I dziś znów nałożyłam Effaclar i na to dodatkowo kem nawilżający (oczywiście po godzinie od nałożenia kwasów). Zanim zdążyłam posmarować drugi policzek to pierwszy juz zaczął tak piec, że czym prędzej zmyłam wszystko W ten sposób buraczkowy jest tylko jeden...

Ale przejde do sedna. Spojrzalam na sklad tego kremu nawilzającego i sama nie wiem co o tym myslec, gdyż jeszcze w materii składów jestem początkująca. Podam może ten skład:

Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate,Tristearyl Citrate,Stearic Acid,Steareth 100, Sorbitan Stearate,Sucrose Cocoate,Dimethicone,Miner al Oil,Petrolate, Isopropyl Myristate,Glycerin,Urea,A rginine,Carbomer,Biosacch aride Gum-1,Lactic Acid,Purified Water,Phenoxyethanol, Parabens

Zauwazacie moze cos co moglo zle podzialac nalozone na kwasy? Bo prawy policzek to mam jak oblany kwasem... I teraz nie wiem, czy to wina kremu, czy to Effaclar jest nie w porzadku...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 23:00   #2
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

alkohol na pierwszym miejscu??? Matko, co to za krem?
Nie, sorry, przerabiam posta:
ten jako emolient lub emulgator występuje więc hmmm...
Ale na pewno nic nie pokęciłaś w tym składzie?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 23:03   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Dopiero sie ucze skladow ale tez mi sie nie spodobal ten alkohol na 1 miejscu a takze mineral oil.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 23:30   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Ze juz o Isopropyl Miristate nie wspomne, chociaz on daleko w skladzie.
Mediane, co to za krem???
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 01:02   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

A ja skorzystam z tego watku,by nie zakladac juz nowego.Szukam po necie informacji,ale ciezko mi znalezc.Dzisiaj kupilam puder,nowosc zreszta,dopiero w domu patrze na sklad i sie troche przerazilam.Oto sklad:
C9-13 Isoparaffin,Cyclopentasil oxane,Silica,Paraffinum Liquidum,Polyglyceryl-3 Beeswax,Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate,Distear dimoniumHectorite,Dimethi cone Crosspolymer,Glyceryl Dibehenate,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Silica Dimethyl Silylate,Panthenyl Ethyl Ether,Tribehenin,Glyceryl Behenate,Propylene Carbonate,Methylparaben,P ropylparaben,Parfum [+/- Cl 77491,Cl 77492,Cl 77499,Cl 77891,Cl 77947].
Mam tlusta skore i juz widze,ze za kilka dni czeka mnie walka z pryszczami.Prosze osoby,ktore sie bardziej na tym znaja o opinie
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 07:58   #6
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Cytat:
Napisane przez Mediane
Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate,Tristearyl Citrate,Stearic Acid,Steareth 100, Sorbitan Stearate,Sucrose Cocoate,Dimethicone,Miner al Oil,Petrolate, Isopropyl Myristate,Glycerin,Urea,A rginine,Carbomer,Biosacch aride Gum-1,Lactic Acid,Purified Water,Phenoxyethanol, Parabens

Zauwazacie moze cos co moglo zle podzialac nalozone na kwasy? Bo prawy policzek to mam jak oblany kwasem... I teraz nie wiem, czy to wina kremu, czy to Effaclar jest nie w porzadku...
Jakoś nic nie widzę złego w tym składzie (poza tym że jest bardzo chemiczny, ale to nie znaczy, że zły, Nanobase to też 100% chemia), ale reakcji krzyżowej nigdy nie można wykluczyć, podobnie jak alergii, oraz nietolerancji na kwasy - kwasy BHA działają niby łagodniej, ale nie znaczy to, że nie ma na tym świecie osób, którym nie służą, być może akurat Ty do nich należysz. Jeżeli nie boisz się eksperymentów, spróbuj nawilżyć skórę innym kremem po nałożeniu Effaclaru i sprawdź reakcję (na wszelki wypadek może nie eksperymentuj na twarzy, tylko na mniej eksponowanych częściach twarzy).
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 08:02   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Cytat:
Napisane przez Aneta???
A ja skorzystam z tego watku,by nie zakladac juz nowego.Szukam po necie informacji,ale ciezko mi znalezc.Dzisiaj kupilam puder,nowosc zreszta,dopiero w domu patrze na sklad i sie troche przerazilam.Oto sklad:
C9-13 Isoparaffin,Cyclopentasil oxane,Silica,Paraffinum Liquidum,Polyglyceryl-3 Beeswax,Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate,Distear dimoniumHectorite,Dimethi cone Crosspolymer,Glyceryl Dibehenate,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Silica Dimethyl Silylate,Panthenyl Ethyl Ether,Tribehenin,Glyceryl Behenate,Propylene Carbonate,Methylparaben,P ropylparaben,Parfum [+/- Cl 77491,Cl 77492,Cl 77499,Cl 77891,Cl 77947].
Mam tlusta skore i juz widze,ze za kilka dni czeka mnie walka z pryszczami.Prosze osoby,ktore sie bardziej na tym znaja o opinie
Szansa na pryszcze rzeczywiście jest , ale nie znaczy, że 100% - nie każdy zapychacz zapycha każdego, to sprawa bardzo indywidualna.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 09:39   #8
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Cytat:
Napisane przez Pitipel
alkohol na pierwszym miejscu??? Matko, co to za krem?
Nie, sorry, przerabiam posta:
ten jako emolient lub emulgator występuje więc hmmm...
Ale na pewno nic nie pokęciłaś w tym składzie?
Piti, na pewno nic nie pokręciłam... A ten krem to Ocerin, "zalecany do cery suchej, wrażliwej, z odczynem zapalnym"... Dodam,ze wczesniej go uzywalam i byl naprawde w porzadku Do tej pory na kwasy nic nie kladlam bo nie odczuwalam takiej potrzeby a na dzien (procz filtrow oczywiscie uzywalam Xerialine (to balsam,ale bardzo dobry na moja twarz).

Nie wiem co mam teraz zrobic - odstawic ten Effaclar?
Dziwne jest tez to, ze na czole spisuje sie idealnie, nie mam najmniejszych nawet zaczerwienien. No i pieknie skora wygladzona...
Myslalam,ze skoro piec razy go uzylam i bylo super to znaczy, ze moja twarz go dobrze toleruje, a tu taka niespodzianka... Zauwazylam tez ze wszedzie gdzie mialam jakies czerwonawe przebarwienia, teraz wyskakują mi male pryszczyki Ale wysyp wiem,ze moze nastapic Wiec moze jesli wierzchnia warstwa naskorka sie zluszczy, to to zejdzie i bedzie w porzadku? Jak myslicie? Bo ja to sama juz nie wiem....

No i gdyby to byla jakas reakcja uczuleniowa na effaclar to czolo rowniez byloby zaczerwienione, prawda? Doradzcie co robic z tym effaclarem, bo poza wypryskami i plamkami dziala naprawde bardzo pozytywnie
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:35   #9
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Cytat:
Napisane przez nan
Szansa na pryszcze rzeczywiście jest , ale nie znaczy, że 100% - nie każdy zapychacz zapycha każdego, to sprawa bardzo indywidualna.

Dziekuje
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 18:27   #10
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sklady po raz kolejny... Bardzo prosze znawczynie o opinie!:(

Tak sobie mysle... Skoro twarz mnie szczypie tylko po nalozeniu kremu nawilzajacego na Effaclar, to moze powinnam po prostu nic nie klasc na twarz z Effaclarem??? A nawilzajacy krem zostawic na dzien, ewentualnie zwiekszyc przerwe miedzy nalozeniem Effaclaru a nawilzacza??? Co o tym sadzicie? Mnie sie to wydaje dosyc logiczne choc nie wiem, czy sluszne...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.