Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 22:06   #4771
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

ja idę w czerwcu na wesele i pewnie zakręcę/wyprostuję ...takie rozpuszczone włosy najbardziej mi się podobają

za to coraz bardziej myślę o tym, żeby ufarbować jakoś wloski ... bo coraz mniej nadzieji mam na to, że do ślubu będą odpowiedniej długości ... mam nadzieję, że teraz, gdy już słonko jest włosy będą mi rosnąć jak szalone ... bo 20 cm to za mało

całe szczęscie włosy są w super kondycji
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 07:02   #4772
martgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cześc dziewczyny!
Często nie pisze ale czytam codziennie. nie farbuje od listopada i mój odrost sięga 6cm. W styczniu zaczęłam więcej czytać o włosach i zrezygnowałam z silikonów. Najpier używałam ten zwykły szapon rodzinny ( niebieska butelka), potem dla dzieci Hipp z rossmana, a teraz radical. Po wszystkich tych specyfikach bardzo plątają mi się włosy. Do tego używałam odżywki albo Mrs Potter albo z radicala, no i 3 razy w tygodniu wax. Rozczesać włosy to dla mnie problem, nawet po wyschnięciu końcówki włosów miałam takie jakby popalone i grzebień sie na nich łamał. Włosy w ogole wydawały mi sie przesuszone. I tak się zastanawiam czy wy też tak miałyście (może przejsciowe to jest- no ale to juz u mnie ponad 2 miesiace trwa to chyba jednak nie ) albo moje włosy lubią silikony?

Druga sprawa:
Stosowałam olejowanie oliwą z winogron wyskakiwał mi każdorazowo łupież po oliwie z oliwek też. zasatanawia mnie czy może po tych kosmetycznych olejach nie powinno byc lepiej?

Co o tym myslicie?

P.S. wszytskie macie super odrosty i nie dajcie się tym farbom!
martgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 09:20   #4773
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez martgo Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Często nie pisze ale czytam codziennie. nie farbuje od listopada i mój odrost sięga 6cm. W styczniu zaczęłam więcej czytać o włosach i zrezygnowałam z silikonów. Najpier używałam ten zwykły szapon rodzinny ( niebieska butelka), potem dla dzieci Hipp z rossmana, a teraz radical. Po wszystkich tych specyfikach bardzo plątają mi się włosy. Do tego używałam odżywki albo Mrs Potter albo z radicala, no i 3 razy w tygodniu wax. Rozczesać włosy to dla mnie problem, nawet po wyschnięciu końcówki włosów miałam takie jakby popalone i grzebień sie na nich łamał. Włosy w ogole wydawały mi sie przesuszone. I tak się zastanawiam czy wy też tak miałyście (może przejsciowe to jest- no ale to juz u mnie ponad 2 miesiace trwa to chyba jednak nie ) albo moje włosy lubią silikony?

Druga sprawa:
Stosowałam olejowanie oliwą z winogron wyskakiwał mi każdorazowo łupież po oliwie z oliwek też. zasatanawia mnie czy może po tych kosmetycznych olejach nie powinno byc lepiej?

Co o tym myslicie?

P.S. wszytskie macie super odrosty i nie dajcie się tym farbom!
Te szampony dla dzieci oraz te czysto ziołowe zwykle plączą włosy. Ja przestawiłam się na szampony organiczne, które zawierają naturalne substancje, nie powodujące plątania. Polecam zwłaszcza szampony Alterra (dostępne w Rossmanie) - są stosunkowo tanie (ok. 10 zł), biorąc pod uwagę, że np. taka Lavera ma szampony po 30 i więcej. Po myciu szamponem najlepiej jest zastosować odżywkę do spłukiwania (np. Isana fioletowa z olejem z Babasu z Rossmanna, bez złych substancji, silikonów itp - ok. 5 zł), a oleje warto zmieniać, bo nie każde każdemu pasują. Myślę, że najlepiej zacząć od oleju kokosowego, albo Amla - te u większości osób się sprawdzają (można je kupić na Allegro). Oliwa z oliwek dobrze działa w połączeniu z olejem rycynowym, naftą i jajkiem - jako maseczka, ale samej nie nakładałabym na włosy. Acha, obowiązkowo przed efektem suchych włosów, chroni zastosowanie dobrej odżywki bez spłukiwania po umyciu i lekkim odwilżeniu włosów. Niewielką ilość oczywiście, żeby nie obciążyć za bardzo włosów - na tyle, aby nadać im gładkości.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 09:25   #4774
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Witajcie Ja głośno mówię wszystkim dookoła, że naturalne włosy są najlepsze ! Udowadniam wszystkim, że w naturalnym kolorze też można wyglądać pięknie A ten mysi odcień mi się bardzo podoba - jest nie do podrobienia
Wczoraj trzymałam w ręku farbę (NIE BYŁA MOJA I NIE MIAŁAM ZAMIARU JEJ UŻYĆ) i tak wyjęłam z pudełeczka tą tubkę, te saszetki i pomyślałam, że jestem tak leniwa, że nawet nie chciałoby mi się farbować zresztą po co ?
Farba to wieeelkie zło

ARCHIWALNA świetny kolor włosów, idealnie do Ciebie pasuje
__________________
Zapuszczam Naturalne Włosy od -> 15.12.2012 r.
Rośnijcie, rośnijcie włoski:
60 cm <-- 59 <-- 58 <-- 57 <-- 56 <-- 55,5 cm





Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 09:29   #4775
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
To praktycznie tak samo pielęgnujesz jak ja. Z tym że ja już całkiem przerzuciłam się na organiczne kosmetyki i przed każdym myciem włosów nakładam na kilka godzin oleje (Amla lub kokosowy) lub robię sobię maseczkę z nafty, jajka, olejku rycynowego i oliwy z oliwek. Nie stosuję żadnych przyspieszaczy w suszeniu włosów i całkiem odstawiłam prostownicę, której używałam przez ostatnie 3 lata codziennie (sic!). Moje włoski mają się lepiej, ale i tak jest z nimi jeszcze bardzo źle. Najważniejsze jednak, że w naszych głowach się poprzestawiało i wiemy już co nam służy, a czego należy unikać
Ja na szczęście prostownicy używałam sporadycznie, jakieś 1 na miesiąc, ale odstawiłam ją całkiem, suszarka szła w ruch częściej, ale teraz też już nie pamiętam kiedy jej używałam i może teraz końcówki będą lepiej wyglądać. O tak, dobrze, że się poprzestawiało, inaczej nie wiem co bym miała teraz na głowie zamiast włosów
Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
ja idę w czerwcu na wesele i pewnie zakręcę/wyprostuję ...takie rozpuszczone włosy najbardziej mi się podobają

za to coraz bardziej myślę o tym, żeby ufarbować jakoś wloski ... bo coraz mniej nadzieji mam na to, że do ślubu będą odpowiedniej długości ... mam nadzieję, że teraz, gdy już słonko jest włosy będą mi rosnąć jak szalone ... bo 20 cm to za mało

całe szczęscie włosy są w super kondycji
no to dobrze, że kondycja włosów ok, może dzięki temu włosy szybciej ruszą z przyrostem jak słońce zacznie świecić częściej i mocniej a z farbowaniem to bym się na Twoim miejscu wstrzymała, może akurat osiągniesz wymarzoną długość do ślubu i niszczyć włosów nie będziesz przy okazji
Cytat:
Napisane przez martgo Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Często nie pisze ale czytam codziennie. nie farbuje od listopada i mój odrost sięga 6cm. W styczniu zaczęłam więcej czytać o włosach i zrezygnowałam z silikonów. Najpier używałam ten zwykły szapon rodzinny ( niebieska butelka), potem dla dzieci Hipp z rossmana, a teraz radical. Po wszystkich tych specyfikach bardzo plątają mi się włosy. Do tego używałam odżywki albo Mrs Potter albo z radicala, no i 3 razy w tygodniu wax. Rozczesać włosy to dla mnie problem, nawet po wyschnięciu końcówki włosów miałam takie jakby popalone i grzebień sie na nich łamał. Włosy w ogole wydawały mi sie przesuszone. I tak się zastanawiam czy wy też tak miałyście (może przejsciowe to jest- no ale to juz u mnie ponad 2 miesiace trwa to chyba jednak nie ) albo moje włosy lubią silikony?

Druga sprawa:
Stosowałam olejowanie oliwą z winogron wyskakiwał mi każdorazowo łupież po oliwie z oliwek też. zasatanawia mnie czy może po tych kosmetycznych olejach nie powinno byc lepiej?

Co o tym myslicie?

P.S. wszytskie macie super odrosty i nie dajcie się tym farbom!
Ja używam od jakichś 2-3 miesięcy ziołowych szamponów i fakt, po myciu włosy są strasznie splątane, ale po nałożeniu odżywki d/s mogę spokojnie rozczesać włosy i są ładnie wygładzone, nie puszą się. Może rzeczywiście Twoje włosy lubią silikony
Co do olei, to się nie znam zbytnio, ale wydaje mi się, że te kosmetyczne oleje mogą mieć w składzie jakieś substancje, które mogą podrażnić skalp (ale nie wiem, nie sprawdzałam, to tylko moje niesprawdzone teorie). Ale sądzę, że możesz spróbować kupić jakiś jeden niezbyt drogi (żeby w razie co nie żałować wydanych pieniędzy) i wypróbować

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Witajcie Ja głośno mówię wszystkim dookoła, że naturalne włosy są najlepsze ! Udowadniam wszystkim, że w naturalnym kolorze też można wyglądać pięknie A ten mysi odcień mi się bardzo podoba - jest nie do podrobienia
Wczoraj trzymałam w ręku farbę (NIE BYŁA MOJA I NIE MIAŁAM ZAMIARU JEJ UŻYĆ) i tak wyjęłam z pudełeczka tą tubkę, te saszetki i pomyślałam, że jestem tak leniwa, że nawet nie chciałoby mi się farbować zresztą po co ?
Farba to wieeelkie zło

ARCHIWALNA świetny kolor włosów, idealnie do Ciebie pasuje
tak trzymaj D: nic tylko brać z Ciebie przykład
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 12:08   #4776
Lenka_1987
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1987
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 406
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez martgo Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Często nie pisze ale czytam codziennie. nie farbuje od listopada i mój odrost sięga 6cm. W styczniu zaczęłam więcej czytać o włosach i zrezygnowałam z silikonów. Najpier używałam ten zwykły szapon rodzinny ( niebieska butelka), potem dla dzieci Hipp z rossmana, a teraz radical. Po wszystkich tych specyfikach bardzo plątają mi się włosy. Do tego używałam odżywki albo Mrs Potter albo z radicala, no i 3 razy w tygodniu wax. Rozczesać włosy to dla mnie problem, nawet po wyschnięciu końcówki włosów miałam takie jakby popalone i grzebień sie na nich łamał. Włosy w ogole wydawały mi sie przesuszone. I tak się zastanawiam czy wy też tak miałyście (może przejsciowe to jest- no ale to juz u mnie ponad 2 miesiace trwa to chyba jednak nie ) albo moje włosy lubią silikony?

Druga sprawa:
Stosowałam olejowanie oliwą z winogron wyskakiwał mi każdorazowo łupież po oliwie z oliwek też. zasatanawia mnie czy może po tych kosmetycznych olejach nie powinno byc lepiej?

Co o tym myslicie?

P.S. wszytskie macie super odrosty i nie dajcie się tym farbom!

A może spróbuj odżywkę miodową?

Chociaż ja kiedyś, jeszcze nie miałam zielonego pojęcia co do czego w pielęgnacji (nawet nie wiedziałam, że moje włosy są zniszczone), miałam strasznie suche końcówki chociaż nie porozdwajane. Zainspirowana reklamą TIMOTEI ("Miód na twoje włosy" takie było hasło reklamowe) umyłam włosy, poczekałam aż podeschną, wzięłam słoik miodu i wysmarowałam tym włosy. Co prawda na jeden zabieg poszło mi około 1/4 słoika. Zostawiłam ten miód na włosach na dość długo, pamiętam, że nałożenie go było strasznie ciężkie. Później spłukałam włosy i o dziwo miód się wypłukał, nie trzeba było go zmywać, a włosy po tym miodzie jakieś mniej suche. Więc zabieg powtórzyłam jeszcze kilka razy. Za każdym razem trzymałam najdłużej jak się dało. Pomogło mi. Tylko litrowy słoik miodu mi na 5 razy starczył A później mama się zastanawiała co się z miodem stało, bo jeszcze niedawno był cały słoik, a już nic nie ma bo oczywiście miód kładłam na włosy jak nikogo w domu nie było.
To taka historia sprzed lat już tak nie robię

Ale teraz robię sobie maseczkę miodową. Mieszam miód i odżywkę do włosów/maskę z miodem (w różnych proporcjach: czasami łyżka miodu, dwie łyżki odżywki, czasem dwie łyżki miody dwie łyżki odżywki, a nie raz dwie łyżki miodu łyżka odżywki{te łyżki to tak orientacyjnie, żeby łatwiej proporcje określić}) i taką mieszankę zostawiam na włosach na kilka godzin, czasem na całą noc. Pomaga mi na przesuszone końcówki i moje włosy są po niej takie fajne, milutkie, gładkie elastyczne, widać, że nawilżone i odżywione
Lenka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:02   #4777
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

heja dziewczyny dawno mnie tu nie było!
Ale cały czas zapuszczam odrościk,który zmienił kolor...nie wiem jakiego środka pielęgnacyjnego to wina....Dodaje fotko,włosy sporo mi odrosły z przodu jest ok,z tylu nadal grzybowato,mam nadzieje,że to wkrótce sie zmieni...Różnica między pasemkami,a brązem jest wręcz drastyczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0176.jpg (32,7 KB, 87 załadowań)
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 22:23   #4778
MikiCziki
Raczkowanie
 
Avatar MikiCziki
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Patisha87- BrawoDrastycznie to masz piękne włosy, a reszta niedługo ulotni się coraz bardziej w dół i w dół, wtedy ciachniesz TO nożyczkami i będziesz wolna!

Powodzenia!

PS Patrzcie na moje...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF3249.jpg (13,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3234.jpg (17,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3230.jpg (30,0 KB, 64 załadowań)
__________________
Nie farbuję od 16.10.2010 amen
Mój ukochany mężczyzna urządza dla nas gniazdko!
Już za rok oświadczy mi się- brunet o błękitnym spojrzeniu,mój jedyny boski,młody, silny, wierny, o sercu złotym ... mój M
MikiCziki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:29   #4779
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

świetny odrościk Miki Cziki,masz ładny kolorek naturalnych wlosów! Nic,tylko życze cierpliwości i wytrwałości,bo tego chyba nam najbardziej potrzeba!
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:10   #4780
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

śliczne macie naturalki dziewczyny!
Patisha87 jeszcze tylko drugie tyle i zostaną Ci tylko końcówki do ścięcia (jeśli chcesz mieć taką długość włosów jak teraz). wytrwałości życzę
MikiCziki twój odrościk też spory
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 07:45   #4781
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez martgo Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Często nie pisze ale czytam codziennie. nie farbuje od listopada i mój odrost sięga 6cm. W styczniu zaczęłam więcej czytać o włosach i zrezygnowałam z silikonów. Najpier używałam ten zwykły szapon rodzinny ( niebieska butelka), potem dla dzieci Hipp z rossmana, a teraz radical. Po wszystkich tych specyfikach bardzo plątają mi się włosy. Do tego używałam odżywki albo Mrs Potter albo z radicala, no i 3 razy w tygodniu wax. Rozczesać włosy to dla mnie problem, nawet po wyschnięciu końcówki włosów miałam takie jakby popalone i grzebień sie na nich łamał. Włosy w ogole wydawały mi sie przesuszone. I tak się zastanawiam czy wy też tak miałyście (może przejsciowe to jest- no ale to juz u mnie ponad 2 miesiace trwa to chyba jednak nie ) albo moje włosy lubią silikony?
Ja zrobiłam na sobie eksperyment i przez ponad rok czasu myłam włosy (w 100% naturalne, nie używałam żadnych prostownic, suszarek itp.) szamponami i odżywkami bez sylikonów. Efekt - bardzzzooo się zniszczyły, tak że musiałam je ściąć ok 15-20 cm !!! Teraz od dłuższego czasu stosuje szampony i odzywki "normalne" i muszę powiedzieć, że moje włosy zdecydowanie LUBIĄ SYLIKONY, bo wyglądają po nich świetnie !

Dziewczyny piękne odrościki !
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 09:37   #4782
Lenka_1987
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1987
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 406
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
ja idę w czerwcu na wesele i pewnie zakręcę/wyprostuję ...takie rozpuszczone włosy najbardziej mi się podobają

za to coraz bardziej myślę o tym, żeby ufarbować jakoś wloski ... bo coraz mniej nadzieji mam na to, że do ślubu będą odpowiedniej długości ... mam nadzieję, że teraz, gdy już słonko jest włosy będą mi rosnąć jak szalone ... bo 20 cm to za mało

całe szczęscie włosy są w super kondycji
A może poczekaj z tym farbowaniem do ślubu? Nie ścinaj za bardzo, nie farbuj, odżywiaj... Jak nie odrosną Ci na wymarzoną długość, to wtedy pofarbujesz, a może akurat urosną...
Lenka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:20   #4783
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Śliczne macie naturalki

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lotosowa Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam na sobie eksperyment i przez ponad rok czasu myłam włosy (w 100% naturalne, nie używałam żadnych prostownic, suszarek itp.) szamponami i odżywkami bez sylikonów. Efekt - bardzzzooo się zniszczyły, tak że musiałam je ściąć ok 15-20 cm !!! Teraz od dłuższego czasu stosuje szampony i odzywki "normalne" i muszę powiedzieć, że moje włosy zdecydowanie LUBIĄ SYLIKONY, bo wyglądają po nich świetnie !
Mam podobnie - tzn. też mi się wydaje,że końcówki bardziej się rozdwajają po odstawieniu silikonów.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:47   #4784
blue_mysecka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 333
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

śliczne odrosciki macie

moje włosy też lubią silikony, chociaż staram sie nie używac za dużo kosmetyków z silikonami - obecnie mam tylko odzywkę-serum z glisskura z olejkami i nakladam glownie na koncówki żeby sie nie rozdwajaly za bardzo
__________________
blue_mysecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:09   #4785
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

A ja postanowiłam,że nie odstawię całkowicie silikonów.
Obecnie mam szampon bez silikonów,ale odżywka ma dimethicone na końcu składu, maska podobnie.
Serum lub b/s na końcówki też z silikonami,a co mi tam - to delikatne, które odparują albo łatwo się wypłuczą

Za to napewno stawiam na oleje.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:37   #4786
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

MikiCzyki podobają mi się Twoje odrosty
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:49   #4787
Keirak
Przyczajenie
 
Avatar Keirak
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
GG do Keirak
Exclamation Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Kochane! Czy wiecie może jak zrobić taką fryzurę - dobierane od drugiej strony. (dołączam załącznik - dokładnie to, o co mi chodzi). Chciałabym nauczyć się sama takie coś robić na swoich włosach, ale nie wiem, jak się do tego zabrać.
PBSS11_10.jpg
Keirak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 18:37   #4788
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

ja wiem, ale nie wiem jak to wyjasniec tak tekstowo.
zaczynasz jak normalnego dobieranego tylko podbierasz nie z gory a jakby od spodu.
wszystko jak dobierany tylko wlosy spalatsz nie z bokow do srodka a na zewtnatrz,.
i za kazdym razem bierzesz - jak w dobieranym - troszke wlosow i wplatasz pod spod.
nie wiem doprawdy jak to dobrze opisac
ruchy sa odwortne do tradycyjnego dobieranego

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

wlosy w tradycyjnym dobieranym ida jak w normalnym warkoczu plus za kazdym razem troche z kazdego boku.
w tym typie zaczynasz jakby odworconego warkocza(3 pasma wlosow zamiast jeden na drugi zaplatamy jakby od siebie) i kontynuujac ten sam ruch caly czas dobierasz wlosy
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 19:52   #4789
nalaseczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Hej dziewczyny, ja głownie podczytuje to co mnie interesuje, ale chyba muszę napisać bo strasznie mnie korci .... oj korci mnie, korci żeby się zafarbować......
Historia jest taka: miałam przynajmniej z 10 lat włoski w różmych blondach, głównie balejaże, ale w zeszłym roku postanowiłam wrócić do naturalek. Wytrzymałam 10 miesięcy, wtedy włosy miałam dwukolorowe pól na pół i coś mnie naszło i się pofarbowałam INOA na swój kolor naturalny - wyszedł b. cimny brąz, a swoje mam ciemny blond. To było 22 pażdziernika (czyli wkrótce pół roku minie). Teraz kolor mam rzeczywiście bardzo zbliżony do swoich naturalnych bo się mocno wypłukał, trudno dostrzec odrost, a jednak kolor mnie denerwuje bo ma tą okropną rudawą poświatę i znowu mnie nosi żeby coś z tym zrobić.
Jestem zła, że straciłam 10 m-cy bo teraz miałabym prawie całe swoje włosy.
Drugi problem to fakt, że mam b. dużo nowych włosków: krótszych i dłuższych i do tego włosy puszące się. No i wlasnie te nowe włosy wyglądają tak niechlujnie bo krótkie napuszone i zero gładkości na głowie .
I tu pytanie do Was i prośba o sposoby jak te włoski ugładzić, żeby jakoś wyglądać. Help ......
Będę tutaj do Was zagladać żeby się nie zlamać w postanowieniu.
Odrosty macie piękne.

Laudik a uczesanie wytłumaczyłas zrozumiale, chociaż ja też wiem jak to zrobić, więci łatwo mi zrozumieć.

Dobrze, że jest tem wątek

Edytowane przez nalaseczka
Czas edycji: 2011-04-09 o 19:56
nalaseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 20:14   #4790
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

świetne odrościki, ja to nadal maluni prawie 3 miesiace...
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 20:14   #4791
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez nalaseczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja głownie podczytuje to co mnie interesuje, ale chyba muszę napisać bo strasznie mnie korci .... oj korci mnie, korci żeby się zafarbować......
Historia jest taka: miałam przynajmniej z 10 lat włoski w różmych blondach, głównie balejaże, ale w zeszłym roku postanowiłam wrócić do naturalek. Wytrzymałam 10 miesięcy, wtedy włosy miałam dwukolorowe pól na pół i coś mnie naszło i się pofarbowałam INOA na swój kolor naturalny - wyszedł b. cimny brąz, a swoje mam ciemny blond. To było 22 pażdziernika (czyli wkrótce pół roku minie). Teraz kolor mam rzeczywiście bardzo zbliżony do swoich naturalnych bo się mocno wypłukał, trudno dostrzec odrost, a jednak kolor mnie denerwuje bo ma tą okropną rudawą poświatę i znowu mnie nosi żeby coś z tym zrobić.
Jestem zła, że straciłam 10 m-cy bo teraz miałabym prawie całe swoje włosy.
Drugi problem to fakt, że mam b. dużo nowych włosków: krótszych i dłuższych i do tego włosy puszące się. No i wlasnie te nowe włosy wyglądają tak niechlujnie bo krótkie napuszone i zero gładkości na głowie .
I tu pytanie do Was i prośba o sposoby jak te włoski ugładzić, żeby jakoś wyglądać. Help ......
Będę tutaj do Was zagladać żeby się nie zlamać w postanowieniu.
Odrosty macie piękne.

Laudik a uczesanie wytłumaczyłas zrozumiale, chociaż ja też wiem jak to zrobić, więci łatwo mi zrozumieć.

Dobrze, że jest tem wątek
Do przygładzania: wosk, guma, żel albo coś tego typu. Ja kiedys moje sterczące włoski przygładzałam taka gumą z Got2Be i fajnie się spisywała tylko pamiętaj żeby nie przesadzić z ilością i żebyś nie miała efektu chełmu na głowie dlatego najbardziej polecam gumę lub wosk.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 22:10   #4792
nalaseczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Aaa dzięki. w sumie zapomiałam, a mam wosk w domku. Staram się teraz używać tylko to co muszę itd, więc bez pianek, żeli .... Jednak te włoski odstające mnie wkurzają więc spróbuję z tym woskiem jutro

A odrościk niestety nie powala, włosy mi rosną powolutku, ok. 1cm/miesiąc, a czasem mam wrażenie że mniej

Moniczka
widzę, że Ty też ostatni raz uległaś 22.10 czyli tak jak ja
Może jakoś wkrótce wstawię jakieś foto
nalaseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 22:31   #4793
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

dziewczyny jutro 10-ty wrzucacie zdjęcia swoich odrostów?
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 00:47   #4794
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Pewnie
Melduje 11-12 cm
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 07:25   #4795
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Cytat:
Napisane przez nalaseczka Pokaż wiadomość
Aaa dzięki. w sumie zapomiałam, a mam wosk w domku. Staram się teraz używać tylko to co muszę itd, więc bez pianek, żeli .... Jednak te włoski odstające mnie wkurzają więc spróbuję z tym woskiem jutro

A odrościk niestety nie powala, włosy mi rosną powolutku, ok. 1cm/miesiąc, a czasem mam wrażenie że mniej

Moniczka
widzę, że Ty też ostatni raz uległaś 22.10 czyli tak jak ja
Może jakoś wkrótce wstawię jakieś foto
Hehe serio ? to chyba był jakis przeklęty dzień w takim razie nie martw się mi też rosna maksymalnie 1 cm na miesiąć a czasem wydaje mi się że mniej a poza tym to mam włosy do ramion czyli bardzo krótkie jak dla mnie i nie umiem wyjść od 2 lat z tej długości
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 07:42   #4796
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

u mnie nie ma sensu wstawiać zdjęcia odrostu, bo jest mały
wiec wstawiam normalne , z wczoraj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10719.jpg (36,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10718.jpg (49,7 KB, 67 załadowań)
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 07:59   #4797
blue_mysecka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 333
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;26264224]Pewnie
Melduje 11-12 cm[/QUOTE]
aaaaa ja też chce już taki dlugi odrost! piękny


ja wstawie fotki pozniej - najpierw muszę cyknąc, a dopiero co głowe umylam i nalozylam waxa
__________________
blue_mysecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:04   #4798
blue_mysecka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 333
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

jako, że piękna pogoda, to pomyslalam, że zrobie foto w słoneczku jak wyglądają włoski
odrost ok 5,5cm :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w sloncu.jpg (38,6 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w slonku.jpg (32,7 KB, 39 załadowań)
__________________

Edytowane przez blue_mysecka
Czas edycji: 2011-04-10 o 09:11
blue_mysecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:36   #4799
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

Piękne odrosty
Dokładnie u nas na śląsku piękna pogoda ja też daje w słońcu moje odrosty, dzisiaj kończą 5 miesiecy

Sorry za nie ład na głowie ale zaczynąja żyć swoim życiem i nie umiem ich poskromić i w ogóle jestem kiepskim fotografem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie222.jpg (67,4 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie223.jpg (84,6 KB, 53 załadowań)
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:48   #4800
milagrosa
Raczkowanie
 
Avatar milagrosa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 293
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosków.Offtopowo część 2 :)

mmm jakie piękne odrosty wyrosły na wiosnę

blue_mysecka to jest chyba więcej niż 5 cm ja bym dała z 10
__________________
nigdy się nie kłóć!! od razu płacz

nasza kochana córeczka- ur 16.11.2011
milagrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.