Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 09:21   #2221
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznac, ale nie żałowałam sobie silikonów i różnych tego typu świństw w składzie kosmetyków.
Mam cerę tłustą z obrzydliwymi porami, od czasu do czasu pojawi się na niej kilka nieproszonych gości, ale 1-2 w miesiącu nie częściej.
Do oczyszczania twarzy używam ocm (olejek rycynowy, z pestek winogron, kilka kropel olejku alterra + kilka kapsułek dermogal)
Przeglądnęłam wspaniałe oferty BU i wpadło mi w oko kilka rzeczy, które zamierzam zakupic niestety dopiero w lipcu, ponieważ za 3 tygodnie wyjeżdżam na staż.
A mówię o :
Tonik z kwasem BHA 2 %
Serum-olejek regulujący LEMON EKO
Serum migdałowe AHA 10%
Jeśli chodzi o włosy to mam suche i dosyc zniszczone farbowaniem. Używałam odżywek z salonu, które oblepiały i obciążały mi włosy. Szampon bez slsów nie wchodzi u mnie w grę, ale z odżywkami mogę poszalec.
Zaopatrzyłam się już w maskę z alterry, olejek kokosowy oraz olejek amla.
Mam w planach kupic jeszcze oliwkę z Babydream.
Dajcie znac dziewczyny co sądzicie o tych produktach z BU, które wymieniłam czy warto je spróbowac.
wcale nie jest tak źle! nad tłustą cerą łatwo zapanować, ważne że nie masz problemów z nieproszonymi gośćmi. gorzej z rozszerzonymi porami, bo z doświadczenia wiem jak ciężko przywrócić je do normalnych rozmiarów, ale się da

jeśli widzisz, że OCM ci służy to przy nim pozostań. Ja bym może jeszcze z raz w tygodniu oczyściła buzię czymś mocniejszym [np. taką glinką KLIK], bo miałabym wrażenie niedomycia - ale to taki mój schiz, nie stosowałam OCMu choć kiedyś miałam zamiar (ach lenistwo).
co do wymienionych produktów z biochemii urody, jak najbardziej polecam Ci kwasowe kuracje złuszczające, choć nie wiem czy nie wstrzymałabym się do września. Lipiec jest słonecznym miesiącem i wprawdzie nie wszystkie kwasy są fotouczulające, ale jednak mogą nieźle złuszczyć i pozostawiają taką młodą delikatną skórę, którą od słońca trzeba chronić. Ja ostatnio robiłam tonik z migdałowym 10% więc tak jak w ostatnim podanym przez siebie serum i muszę powiedzieć, że skóra nieźle mi schodziła.

na Twoim miejscu na razie skupiłabym się na lekkich produktach, które pozamykają pory.
spray Alvy [KLIK] - śmierdziuch, ale fajny przy tłustej, problematycznej cerze, jeśli kiedyś szukałabyś kremu do twarzy to też polecam z tej serii
wszelakie maseczki ściągające pory - ja lubię maski algowe Bielendy [KLIK], prawie wszystkie dziewczyny poleciłyby Ci maseczkę Anuli, ale niestety ją wykupiłyśmy [KLIK], są podobne z neem ale już dużo droższe np. Khadi do zanieczyszczonej [KLIK] lub Khadi Neem [KLIK]
frakcja sojowa [KLIK] - zamiast kremu na dzień, wchłania się do matu, świetnie matuje, a przy tym łagodzi - u mnie sprawdziła się po kwasowej kuracji

No i pytanie do Ciebie: Dlaczego szampon musi być z SLSem? Bo wiesz nasza włosowa specjalistka Anula poleci Ci równie skuteczne szampony bez SLSu które świetnie oczyszczą skórę głowy i włosy jednocześnie nie przesuszając tak jak te z SLSem. Ale to oczywiście Twój wybór

różowa oliwka Babydreamu dla mam jest świetna, bierz bez wahania. ja lubię jeszcze oliwkę Hipp

z olejem kokosowym bym uważała, masz suche włosy, jeśli do tego cienkie to kokos może je nawet wysuszyć. ja mam co prawda skórę głowy skłonną do przetłuszczania, ale włosy cienkie i suche i kokos się u mnie nie sprawdza, już lepsze są dla mnie te gotowe na bazie kokosu np sesa [KLIK] lub heenara [KLIK]. Amla natomiast z tego co kojarzę jest na bazie parafiny, więc to nie na nasz wątek.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-04 o 09:38
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:37   #2222
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Chyba jestem jedyną osobą, której micel AP nie podpasował... czytałam Twoją recenzję wczoraj i mi się nasunęło
Logony białej chyba się nie da łączyć z kwasami... mnie pysk palił!!! niemiłosiernie... A i tak na marginesie: na mnie osobiście te kwasy BHA - PHA w ogóle nie działają na mnie działa glikol (+ retinoidy i migdał, ale oczywiście słabiej.
Nie kojarzę dokładnie, jak tam z migdałem latem (chyba można, nie?) u mojego syna dobrze serum migdałowe (10% z BU) na zaskórniki, nawet te zamknięte... normalnie widać gołym okiem, jak się te pory oczyszczają tylko u mas to ciężko z systematycznością

Jeśli o micel i ogólnie kosmetyki chodzi, to niestety nie ma kosmetyku, który by każdemu bez wyjątku pasował, polecanie to jest zawsze ryzyko. Mimo wszystko jest jeszcze wątek wymiankowy w razie czego, a nawet nie trzeba go osobno zakładać, bo tutaj jest conajmniej kilka osób ktore w razie czego odkupią lub wymienią sie kosmetykiem, jeśli coś by miało uczulić, lub z jakichkolwiek powodów sie nie spodobać.
Z tego co kojarze, to pisałaś , że nie przepadasz za Ha, a AP właśnie go zawiera, więc moze to jest powód niezadowolenia

Migdał nie jest fotouczulający, jednak każdego złuszcza inaczej, mnie złuszcza już 5% stężenia, a słoneczko moze zaszkodzic i spowodowac przebarwienia na tej nowo odsłoniętej po złuszczeniu delikatnej skórze. Przynajmniej tak wywnioskowałam z opinii Aurarii na ten temat. Więc mimo wszystko trzeba się w ten czas filtrować. Co do BHA, to dokładnie nie wiem, ale ponoć już 2 % salicylowego jest dosć konkretnym środkiem i na pewno nie należy się opalać podczas stosowania go, więc i tu warto zastosowac mocniejszy filtr, ale to tylko gdy zamierzamy spędzic dzień w słońcu. Przy wit. C to słyszałam, że filtr konieczny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:40   #2223
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

zgadzam się ze wszystkimi propozycjami agi. od siebie dorzuciłabym jeszcze krem Sanoflore KLIK. wchłania się do matu, nie wysusza, delikanie zwęża pory

I właśnie, dlaczego nie chcesz zrezygnować z SLS? Masz zamiar porzucić silikony, więc nie będziesz potrzebowała aż tak silnego oczyszczacza. A szampony bez sls, tak jak napisała Aga, mogą być równie skuteczne (Kuomaye ).
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:52   #2224
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Używałam już avene cleanance k i totalnie się u mnie nie sprawdził.
Chciałam spróbowac serum migdałowego z BU, ale tak jak mówię byłoby to dopiero końcem lipca. A co sądzicie o przecieraniu twarzy już po uprzednim jej oczyszczeniu płynem micelarnym zamiast toniku?
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:53   #2225
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Aga czy spray Alvy rzeczywiście zmniejsza rozszerzone pory u Ciebie??? Kurcze, ja nic takiego nie zaobserwowałam
Korah rozrobiłam maskę z placentą i nic w niej nie miga
Pytanie retoryczne; dlaczego ja, posiadaczka kilku różnych masek, nie jestem w stanie ich regularnie używać????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:55   #2226
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
Używałam już avene cleanance k i totalnie się u mnie nie sprawdził.
Chciałam spróbowac serum migdałowego z BU, ale tak jak mówię byłoby to dopiero końcem lipca. A co sądzicie o przecieraniu twarzy już po uprzednim jej oczyszczeniu płynem micelarnym zamiast toniku?
Super sprawa, oczywiscie zależy jaki to micel, ale ten AP się do tego doskonale nadaje, tylko raczej na noc, bo on troszke lubi się świecić i lepić. Na dzień warto znaleźć tonik lub micel, który będzie się dobrze wchłaniać.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:04   #2227
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
Używałam już avene cleanance k i totalnie się u mnie nie sprawdził.
Chciałam spróbowac serum migdałowego z BU, ale tak jak mówię byłoby to dopiero końcem lipca. A co sądzicie o przecieraniu twarzy już po uprzednim jej oczyszczeniu płynem micelarnym zamiast toniku?
A ja właśnie przeciwnie - mam jakoś zakodowane, że micel to środek myjący (oczyszczający) i zawsze używam wyłącznie do oczyszczania twarzy z makijażu (i innych a potem dodatkowo zmywam wodą... (wodą z mydłem a potem dopiero tonik/hydrolat
Ludzie to se lubą komplikować życie, nie?

A propos micela AP jeszcze dodam, że coś mnie w nim podrażniało ale zanim się kapnęłam, że to po nim, zużyłam prawie całą butlę 500ml. Już nawet wraz z dermatologiem podejrzewałyśmy wodę z kranu a to był micel
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 10:05   #2228
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Aga czy spray Alvy rzeczywiście zmniejsza rozszerzone pory u Ciebie??? Kurcze, ja nic takiego nie zaobserwowałam
Korah rozrobiłam maskę z placentą i nic w niej nie miga
Pytanie retoryczne; dlaczego ja, posiadaczka kilku różnych masek, nie jestem w stanie ich regularnie używać????

Więc to na pewno nie ona

Warto się zmotywować, ale tak to jest, jak sie prowadzi dom, opiekuje dziećmi, po prostu sie nie ma czasu, albo ochoty, jesteś więc usprawiedliwiona Wbrew pozorom, żeby zadbac o każdą część swojego ciała tak porządnie, to trzeba conajmniej 2 całe wieczory w tygodniu poświęcić, ale jak chodzisz do kosmetyczki, to ona wszystko robi za Ciebie, więc nie ma się też co ganić, bo na pewno nie masz brakó w pielęgnacji

A ja też wczoraj miałam lekturkę Twoich recenzji Na kilka rzeczy zwróciłaś moją uwagę np serum YR. A te produkty do paznokci Nail tek są jeszcze w sprzedaży w tej formie czy to stare wersje? One zawierają Formaldehyd
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:08   #2229
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Aga czy spray Alvy rzeczywiście zmniejsza rozszerzone pory u Ciebie??? Kurcze, ja nic takiego nie zaobserwowałam
Korah rozrobiłam maskę z placentą i nic w niej nie miga
Pytanie retoryczne; dlaczego ja, posiadaczka kilku różnych masek, nie jestem w stanie ich regularnie używać????
no spray nie ma takiej mocy żeby ściągnąć pory jak jakiś silny tonik czy maseczka, więc te efekty nie są widoczne po jednym użyciu, ale pomaga się skórze oczyścić i reguluje pracę gruczołów łojowych. Przy systematycznym używaniu widziałam, że po każdej kolejnej nocy budzę się z mniejszą ilością zatkanych porów i że z czasem są one coraz mniejsze. Po czym zrobiłam przerwę na tonik z kwasem, mogłabym w sumie powrócić już do sprayu Alvy... może całkiem mi się pozamykają wszystkie pory, choć i tak jest ich już mniej, bo z policzków prawie zniknęły, nos mam tylko obsiany i kawałek czoła

ach lenistwo ja teraz mam zapał bo chcę wszystkie nowe potestować, ale zrobię ze 2 razy i mi się znudzi i będzie tylko raz na dwa tygodnie, albo raz na 3
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:16   #2230
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Warto się zmotywować, ale tak to jest, jak sie prowadzi dom, opiekuje dziećmi, po prostu sie nie ma czasu, albo ochoty, jesteś więc usprawiedliwiona Wbrew pozorom, żeby zadbac o każdą część swojego ciała tak porządnie, to trzeba conajmniej 2 całe wieczory w tygodniu poświęcić, ale jak chodzisz do kosmetyczki, to ona wszystko robi za Ciebie, więc nie ma się też co ganić, bo na pewno nie masz brakó w pielęgnacji

A ja też wczoraj miałam lekturkę Twoich recenzji Na kilka rzeczy zwróciłaś moją uwagę np serum YR. A te produkty do paznokci Nail tek są jeszcze w sprzedaży w tej formie czy to stare wersje? One zawierają Formaldehyd
Do kosmetyczki to ja biegałam do czterdziestki co miesiąc
Teraz już chodzę raczej do dermatologa
Formaldehyd wiem, znam ale cóż, nikt nie jest doskonały

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
no spray nie ma takiej mocy żeby ściągnąć pory jak jakiś silny tonik czy maseczka, więc te efekty nie są widoczne po jednym użyciu, ale pomaga się skórze oczyścić i reguluje pracę gruczołów łojowych. Przy systematycznym używaniu widziałam, że po każdej kolejnej nocy budzę się z mniejszą ilością zatkanych porów i że z czasem są one coraz mniejsze. Po czym zrobiłam przerwę na tonik z kwasem, mogłabym w sumie powrócić już do sprayu Alvy... może całkiem mi się pozamykają wszystkie pory, choć i tak jest ich już mniej, bo z policzków prawie zniknęły, nos mam tylko obsiany i kawałek czoła

ach lenistwo ja teraz mam zapał bo chcę wszystkie nowe potestować, ale zrobię ze 2 razy i mi się znudzi i będzie tylko raz na dwa tygodnie, albo raz na 3
Bo ja mu sprajem po czole i pod włosami, tam, gdzie ma wysyp krosteczek... a nos i okolice z zaskórnikami zamkniętymi to nie kazałam psikać

Z tym słomianym zapałem to mam tak samo... tylko u mnie jeszcze dochodzi zmęczenie - normalnie czasem wieczorem zasypiam ok 21 i nie jestem w stanie nic oprócz mycia i pokremowania gęby sobie zorganizować a rano - wiadomo, czasu brak
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:19   #2231
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Do kosmetyczki to ja biegałam do czterdziestki co miesiąc
Teraz już chodzę raczej do dermatologa
Formaldehyd wiem, znam ale cóż, nikt nie jest doskonały

Z tym słomianym zapałem to mam tak samo... tylko u mnie jeszcze dochodzi zmęczenie - normalnie czasem wieczorem zasypiam ok 21 i nie jestem w stanie nic oprócz mycia i pokremowania gęby sobie zorganizować a rano - wiadomo, czasu brak

Zbieram sie zaraz do rossa, także potem napisze, co i jak z tymi deo
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 10:23   #2232
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

iivii boski zakupy, ten szamponik z Avalon Organic wydaje się być ciekawy z twojego opisu

mysza 10100
jeśli OCM ci służy to używaj, z mojego doświadczenia kluczowe w tej metodzie to dobranie odpowiednich olei i ich proporcji.

Nie jestem pewna czy przy takiej cerze potrzebnie dodajesz dermogal i olej alterra bo ta mieszanka wydaje mi się dość ciężka.

U mnie bosko oczyszcza i domyka pory mieszanka 20% o.rycynowy+ olej z orzechów włoskich ( niekiedy z dodatkiem lnianego ) + 4-8 kropelek olejku z drzewka herbacianego i jest cacy.
Czasem z lenistwa używam czegoś innego i moja skóra się domaga OCM po niczym innym nie mam tak ładnej oczyszczonej skóry
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:00   #2233
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
C
kasik71 obawiam się, że możesz dostać informację od Lumiere, że nie mają na magazynie. Do nich też dzwoniłam i powiedzieli, że po zamówieniu od klienta oni dopiero zamawiają u dystrybutora, a dystrybutor....
właśnie taką informację dostałam, nic nie mają z Kuomaye
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:28   #2234
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

dziewczyny które używały odżywki Phenome rebalance - fajna jest?
bo jest teraz w promocji -50%
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:32   #2235
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
dziewczyny które używały odżywki Phenome rebalance - fajna jest?
bo jest teraz w promocji -50%
Moja leży zamknięta jeszcze,więc nie pomogę.Wiem tylko,że ładnie wyglądabierz jak jest -50%
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:33   #2236
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dobrze, że nie miałam okazji spróbować szamponów Kuomaye, bo bym pewnie teraz cierpiała

Kupiłam sobie kilka próbek serum z wit. C z JMO, ale na mnie nie zrobiło żadnego wrażenia. Efektów żadnych nie zauważyłam, no może jakieś minimalne. Liczyłam, że może jakoś wpłynie pozytywnie na koloryt skóry, ale niestety.
Z serum z mącznicy JMO też nie byłam zadowolona.
Przynajmniej żel do włosów i podpasował i dzięki Małgosi będę mogła się nim cieszyć.

Po wstępnych testach kompletu Madary nie jestem nim zachwycona. Ot dobrze oczyszczający szampon i odżywcza odżywka, ale cudów na moich włosach nie robią. Ostateczną opinię wydam jak poużywam ich dłużej.

Czy kosmetyki Pat&Rub dla dzieci są dostępne w Sephorach ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:35   #2237
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość

hmmm... ja dostałam jako gratis do zakupów...
a kiedy dostałaś?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:36   #2238
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Moja leży zamknięta jeszcze,więc nie pomogę.Wiem tylko,że ładnie wyglądabierz jak jest -50%
Ja miałam jej małą buteleczkę. Pamiętam tylko tyle, że szału nie było, ale jak jest -50% to możesz spróbować, krzywdy nie robi
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:39   #2239
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie miałam okazji spróbować szamponów Kuomaye, bo bym pewnie teraz cierpiała

Kupiłam sobie kilka próbek serum z wit. C z JMO, ale na mnie nie zrobiło żadnego wrażenia. Efektów żadnych nie zauważyłam, no może jakieś minimalne. Liczyłam, że może jakoś wpłynie pozytywnie na koloryt skóry, ale niestety.
Z serum z mącznicy JMO też nie byłam zadowolona.
Przynajmniej żel do włosów i podpasował i dzięki Małgosi będę mogła się nim cieszyć.

Po wstępnych testach kompletu Madary nie jestem nim zachwycona. Ot dobrze oczyszczający szampon i odżywcza odżywka, ale cudów na moich włosach nie robią. Ostateczną opinię wydam jak poużywam ich dłużej.

Czy kosmetyki Pat&Rub dla dzieci są dostępne w Sephorach ?
nie ma w Sephora, sa w aptece doz. jest jakas karta zniżkowa na kosmetyki w aptece doz.
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 12:40   #2240
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Gdzie kupujecie kosmetyki Avalon Organic?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:45   #2241
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
nie ma w Sephora, sa w aptece doz. jest jakas karta zniżkowa na kosmetyki w aptece doz.
Dzięki. Myślałam, że może wypróbuję sobie coś na ręku, ale trudno.
Jakby ktoś chciał się podzielić próbką balsamu dla dzieci to chętnie przygarnę
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:50   #2242
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
nie ma w Sephora, sa w aptece doz. jest jakas karta zniżkowa na kosmetyki w aptece doz.
Przepraszam, że się wtrącę, ale u mnie w Sephorze jest seria Pat&Rub dla dzieci Przynajmniej tak mi się wydawało

Jak już się odważyłam i wypowiedziałam (czytam Was od pierwszej części), to się przywitam i zapytam: jakie produkt do oczyszczania i tonizowania twarzy polecacie dla skóry suchej i alergicznej? Cała moja pielęgnacja jest naturalna oprócz właśnie tej do twarzy, używam 3 kroków Cliniqua, bo jako jedyne pasują mojej cerze w 100% (bez wysuszania, ładnie wygładzona, miękka i bez uczuleń, podrażnień) I teraz się zastanawiam nad zmianą ich na naturalne kosmetyki - boję się, bo już miałam kilka przygód i wysypek po tych przygodach
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-04 o 12:51
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:51   #2243
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Moja leży zamknięta jeszcze,więc nie pomogę.Wiem tylko,że ładnie wyglądabierz jak jest -50%
no pewnie wezmę, wraz z balsamem wake -up ( który bosko pachnie i niesamowicie nawilża)
odżywka biedactwo u mnie też będzie stała i czekało na swoją kolej bo mam świeżo otwartą cytrusową JMO i próbkę rózanej z AO i końcówkę lawendowej z JMO

francuzzka
na pewna na iherb są kosmetyki Avalon Organic
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie

Edytowane przez 123sciri
Czas edycji: 2012-05-04 o 12:54
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:01   #2244
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Kretka666;33898564[B
]Przepraszam, że się wtrącę, ale u mnie w Sephorze jest seria Pat&Rub dla dzieci Przynajmniej tak mi się wydawało [/B]

Jak już się odważyłam i wypowiedziałam (czytam Was od pierwszej części), to się przywitam i zapytam: jakie produkt do oczyszczania i tonizowania twarzy polecacie dla skóry suchej i alergicznej? Cała moja pielęgnacja jest naturalna oprócz właśnie tej do twarzy, używam 3 kroków Cliniqua, bo jako jedyne pasują mojej cerze w 100% (bez wysuszania, ładnie wygładzona, miękka i bez uczuleń, podrażnień) I teraz się zastanawiam nad zmianą ich na naturalne kosmetyki - boję się, bo już miałam kilka przygód i wysypek po tych przygodach
w "mojej" nie ma, moze w wiekszych są, przepraszam jesli wprowadziłam w błąd
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:06   #2245
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
w "mojej" nie ma, moze w wiekszych są, przepraszam jesli wprowadziłam w błąd
Nie ma problemu To może ktoś jeszcze to potwierdzi ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:06   #2246
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
w "mojej" nie ma, moze w wiekszych są, przepraszam jesli wprowadziłam w błąd
Nie wiem czy moja jest duża (w Toruniu ), ale widziałam wszystkie kosmetyki dzieciowe Pat&Rub
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:10   #2247
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moja jest duża (w Toruniu ), ale widziałam wszystkie kosmetyki dzieciowe Pat&Rub
to przepraszam za zamieszanie

witaj Kretka
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:24   #2248
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moja jest duża (w Toruniu ), ale widziałam wszystkie kosmetyki dzieciowe Pat&Rub
Dzięki wielkie. To pewnie w Warszawie też będą
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:40   #2249
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Moje nowe nabytki
Kuomaye - do codziennego stosowania
Logona - płyn do płukania jamy ustnej
Benecos - tusz do rzęs czarny maximum volume
skromnie jedna próbeczka weleda olej anty celulitowy
Oj, oj, gdzie kupiłaś szampon Kuomaye i jak się sprawuje na Twoich włoskach?
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:45   #2250
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

witajcie, dziewczyny, też postanowiłam się ujawnić, bo czytam Was już od dawna i przez Was (dzięki Wam ) tonę w kosmetykach naturalnych. U mnie jest sprawa trudniejsza, bo dodatkowo biorę jeszcze retinoidy (niebawem kończę), więc muszę dość intensywnie działać, żeby utrzymać twarz, a zresztą i całe ciało w ryzach. Właśnie zamówiłam sobie krem Gaia, razem z kremem pod oczy i olejem do włosów i czekam niecierpliwie na przesyłkę. Myślę, że niebawem umieszczę moją dość sporą kolekcję, która i tak nie równa się jakościowo i ilościowo z Waszymi .

Mam do Was pytanie. Na stan moich włosów nie narzekam, z natury są ładne, bardzo gęste i błyszczące, ale nie wiem, czemu końcówki się wciąż łamią. Raczej nie suszę, nie prostuję, używam szamponów bez SLS (Alterra, BD), odżywek i masek (ostatnio słynne Organique), a także Sesę lub inne oleje, dodatkowo czasem robię płukankę z cysteiną i aloesem, raz w tygodniu myję mydłem z Lawendowej Farmy i płuczę octem jabłklowym. Końcówki staram się zabezpieczać, np. olejem makadamia. Podcinam regularnie. I mimo tych zabiegów one wciąż się łamią. I to chyba nie jest kwestia retinoidów, bo coś takiego zdarzało mi się dużo wcześniej. Macie może jeszcze jakiś trik, o którym nie wiem?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.