Pytania i porady fryzjerskie - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-05-20, 14:41   #3001
givenchyass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 1
Powrót z rozja¶nionych w³osów do czerni

Hejka,
mój naturalny kolor to bardzo ciemny br±z. Dzisiaj postanowi³am je sobie rozja¶niæ do blondu rozja¶niaczem Garnier Olia. Niestety, w³osy wysz³y ¿ó³te i w ogóle w blondzie mi nie do twarzy tak na prawdê. Chcia³abym wróciæ z powrotem do naturalnego koloru, czy s± na rynku jakie¶ farby czy cokolwiek które permanentnie przywróc± mi mój stary kolorek? :/
Pozdrawiam i z góry dziêkujê za odpowiedzi
givenchyass jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-22, 12:04   #3002
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomo¶ci: 30 681
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny proszê o pomoc. Tydzieñ temu farbowa³am w³osy Alfaparf 11.21 na wodzie 9% Kolor zupe³nie mi siê nie podoba. My¶lê czy by na lato nie wróciæ do rudo¶ci. Mam na oku farbê Artego 9.44. Kiedy¶ jej u¿ywa³am i by³am zadowolona. Nie chcia³abym ¿eby wysz³y mi zielone w³osy. Co najlepiej teraz zrobiæ?

Wys³ane z Huawei P8 Lite
__________________
agatanaturalnie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-25, 22:40   #3003
tortilla999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 3
Czy plukanka fioletowa zmywa siê z naturalnych w³osów?

Cze¶æ, jest to w sumie mój pierwszy wpis na tym forum. Mam problem. Chcia³am och³odziæ p³ukank± fioletow± firmy cameleo czê¶æ w³osów które by³y farbowane, ale niechc±co z³apa³o mi czê¶æ naturalnych ciemnych blond w³osów i zrobi³y siê lekko zielone... Jak to zauwa¿y³am to od razu chyba 2 razy szamponem przeciw³upie¿owym chcia³am to zmyæ, ale wiêkszych zmian nie widzê ;( ... Moje pytanie kierujê do osób, które siê na tym znaj± - Zmyje mi siê to czy zostanie na trwa³e? Wiem, ¿e z farbowanych albo rozja¶nianych schodzi co kilka myæ ale nie wiem jak dzia³a na naturalne, bojê siê ¿e ju¿ taki odcieñ zostanie. Proszê o szybk± pomoc
tortilla999 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-26, 10:42   #3004
moss33
Przyczajenie
 
Avatar moss33
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Czy plukanka fioletowa zmywa siê z naturalnych w³osów?

Hej Na pewno po kilku myciach siê zmyje.To nie jest trwa³y barwnik jak np farba
moss33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-26, 19:14   #3005
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród s³owiañski
Wiadomo¶ci: 4 111
Dot.: ¯ó³te/pomarañczowe/rude w³osy po rozja¶nianiu, a popielaty blond...

Cytat:
Napisane przez sophisticated_ Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanie. Na chwile obecna mam wlosy ciemno rude chcialabym je rozjasnic do srednio rudego koloru czyli o jeden ton. Czy konieczna jest dekoloryzacja rozjasnianie? Myslalam o czyms takim jak spray rozjasniajacy z joanny albo johna friedy. Co o tym sadzicie? kompletnie sie na tym nie znam dlatego prosze o doradzenie
Dekoloryzacja nie jest konieczna, wbrew pozorom farba rozja¶nia farbê. Trzeba wybraæ sporo ja¶niejsz± od koloru jaki teraz masz. A superrozja¶niaj±c± farb± tym bardziej osi±gniesz taki efekt.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez givenchyass Poka¿ wiadomo¶æ
Hejka,
mój naturalny kolor to bardzo ciemny br±z. Dzisiaj postanowi³am je sobie rozja¶niæ do blondu rozja¶niaczem Garnier Olia. Niestety, w³osy wysz³y ¿ó³te i w ogóle w blondzie mi nie do twarzy tak na prawdê. Chcia³abym wróciæ z powrotem do naturalnego koloru, czy s± na rynku jakie¶ farby czy cokolwiek które permanentnie przywróc± mi mój stary kolorek? :/
Pozdrawiam i z góry dziêkujê za odpowiedzi
Ka¿da ciemna farba z czasem zapigmentuje ci w³osy z powrotem. Musisz jednak pamiêtaæ, ¿e jeden raz nie wystarczy , bo z w³osów rozjasnianych ka¿dy kolor siê sp³ukuje, Trzeba w odstêpach miesiêcznych po³o¿yæ farbê ze trzy razy. |I raczej nie wybieraj ciemnego br±zu, bo wyjdzie ci z czasem czarny. Lepiej poprzestaæ na jasnym lub ¶rednim. Na wyp³ukanym w³osie wszystko wychodzi ciemniej.
__________________
„Cz³owiek my¶li, ¿e wa¿ne jest by mieæ i nie wie, ¿e wa¿niejsze jest by byæ”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczê¶cie niewiele kosztuje; je¶li jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-27, 17:49   #3006
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 5 935
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej

Mam pytanko. Moje wlosy byly dwa razy rozjasniane z takiego brazu jak mam na gorze. Raz w styczniu i potem na pocz±tku kwietnia. Troszke sie kolor wyplukal ale generalnie nie jest ¼le. Teraz mam pytanko. Jaka farbe polozyc, zeby troszke jeszcze rozja¶niæ ca³o¶æ? Da sie tak w ogole? Generalnie chodzi mi by byl taki odcieñ jak teraz mam na najjasniejszych. Co by¶cie proponowaly?1495903754051.jpg

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-30, 14:10   #3007
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cze¶æ,

jakie s± szanse na z³o¿enie reklamacji po wyj¶ciu z salonu?

Edytowane przez sevia
Czas edycji: 2017-05-30 o 14:26
sevia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-05-31, 10:53   #3008
onethemilion
Raczkowanie
 
Avatar onethemilion
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej dziewczyny
Mam problem z doborem koloru dla siebie. Mam ciemnobr±zowe oczy, czarne brwi(ale nie mocne, podkre¶lam je br±zowym cieniem) jasn± cerê, ale opalam siê od razu na z³ocisty kolor. Naturalnie mam ciemne w³osy. W ka¿dej czerni, czy ciemnym br±zie wygl±dam bardzo staro. Na jaki kolor mog³abym siê zdecydowaæ, ¿eby wygl±daæ ¶wie¿o i siê nie postarzaæ?
__________________
Odchudzamy siê!

81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65


---------------------------------
onethemilion jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-01, 08:22   #3009
karln
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Co prfesjonali¶ci my¶l± o suplementach witaminowych tzw. "do w³osów"? To przereklamowane jest, czy warto stosowaæ? I jak pceniæ, czy w³osów wypada wiêcej ni¿ zwykle, s± ³amliwe, czemu rozwajaja± im siê koñcówki?
karln jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-03, 22:41   #3010
Holly100
Przyczajenie
 
Avatar Holly100
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez onethemilion Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny
Mam problem z doborem koloru dla siebie. Mam ciemnobr±zowe oczy, czarne brwi(ale nie mocne, podkre¶lam je br±zowym cieniem) jasn± cerê, ale opalam siê od razu na z³ocisty kolor. Naturalnie mam ciemne w³osy. W ka¿dej czerni, czy ciemnym br±zie wygl±dam bardzo staro. Na jaki kolor mog³abym siê zdecydowaæ, ¿eby wygl±daæ ¶wie¿o i siê nie postarzaæ?
Spróbuj ombre albo sombre, w lecie wygl±da ¶wietnie i naturalnie
Holly100 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-06, 16:46   #3011
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 1 086
Jaki to kolor?

Dziewczyny co to za kolor farby u tej dziewczyny z klipu? wygl±da na granatow± czern, jednak mialam juz granatow± czern i wlosy wygl±daly na czarne, delikatnie pod slonce przeblyskiwaly na granatowo, a tutaj jest taki ladny efekt granatu wiec to raczej cos jasniejszego..kto¶ co¶?

https://www.youtube.com/watch?v=1T1zaDkgvhU kolor widac np w 0:15
LilyLauraIsabelle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 10:07   #3012
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny ile czasu ¶rednio trzyma siê sombre? Nigdy w ¿yciu nie farbowa³am w³osów w salonie, a max 3 razy w ¿yciu henn±. Wiêc to bêdzie moja pierwsza koloryzacja, chcê zrobiæ sombre. Jestem na etapie szukania fryzjera, cena ok 250 z³ w górê jak za moje w³osy wiêc muszê siê mocno zastanowiæ nad wyborem salonu.
otototo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-07, 10:17   #3013
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 2 518
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez otototo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny ile czasu ¶rednio trzyma siê sombre? Nigdy w ¿yciu nie farbowa³am w³osów w salonie, a max 3 razy w ¿yciu henn±. Wiêc to bêdzie moja pierwsza koloryzacja, chcê zrobiæ sombre. Jestem na etapie szukania fryzjera, cena ok 250 z³ w górê jak za moje w³osy wiêc muszê siê mocno zastanowiæ nad wyborem salonu.

Ja mia³am robione farb± chyba w styczniu i widaæ do tej pory. W koñcu to farbowanie tylko nie na ca³o¶ci w³osów
__________________
Lena_94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-07, 13:49   #3014
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Nie chcê farbowaæ ca³o¶ci, bo przera¿aj± mnie te odrosty ;o (nie zawsze jest czas i finanse na fryzjera) a widzê czasem jak dziewczyny paraduj± z takimi odrostami okropnymi... Tak z ciekawo¶ci pytam o trwa³o¶æ u was, w sumie fryzjerka mi poleca³a sombre na pierwsz± koloryzacjê.
otototo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-07, 14:04   #3015
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 2 518
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez otototo Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chcê farbowaæ ca³o¶ci, bo przera¿aj± mnie te odrosty ;o (nie zawsze jest czas i finanse na fryzjera) a widzê czasem jak dziewczyny paraduj± z takimi odrostami okropnymi... Tak z ciekawo¶ci pytam o trwa³o¶æ u was, w sumie fryzjerka mi poleca³a sombre na pierwsz± koloryzacjê.

No w³a¶nie to sombre to moja pierwsza kolor trochê straci³ "moc" po takim czasie ale nadal jestem zadowolona wiem ¿e niektórzy robi± rozja¶niaczem ale to bardziej niszczy...
__________________
Lena_94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-07, 18:06   #3016
g_saara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomo¶ci: 1
Fioletowo-czerwone w³osy po farbowaniu, pomocy!

Farbowa³am dzi¶ w³osy, docelowo mia³a wyj¶æ gorzka czekolada, ale wysz³y jakie¶ ciemne fioletowo-czerwone. Jak zniwelowaæ ten efekt?
g_saara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-08, 06:25   #3017
spage01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomo¶ci: 1
Rockowa fryzura w stylu lat 80?

Hej,

W mojej firmie urz±dzamy imprezê w "rockowym" stylu. Wpad³em na pomys³ ¿eby sprawiæ sobie tak± te¿ fryzurê. Nie bardzo wiem jednak jak to nazwaæ a wola³bym wiedzieæ jak wyt³umaczyæ to fryzjerowi :P Czy mo¿ecie mi pomóc?

W³osy mam odpowiedniej d³ugo¶ci, wiêc to nie powinien byæ problem :P

Poni¿ej kilka przyk³adowych zdjêæ, które najtrafniej zobrazuj± to o co mi chodzi:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...51fd39015f.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...af518c15ec.png
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...dc794cec6a.jpg
http://orig14.deviantart.net/423c/f/...by_maddeed.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...057a9bf826.jpg

Mam nadziejê, ¿e rozumiecie czego oczekujê

Czy mo¿ecie tak¿e podpowiedzieæ jaki powinien byæ koszt takiej us³ugi? Wola³bym wiedzieæ czy fryzjer mnie nie naci±gnie

Z góry dziêkujê za ka¿d± odpowied¼!
spage01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-09, 09:41   #3018
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mnie tak nagle co¶ wziê³o na jak±¶ zmianê teraz tylko czekam na wolny termin. Mo¿e w przysz³ym miesi±cu siê uda
otototo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-09, 11:16   #3019
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 5 935
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A ja chyba zetne trochê wlosow.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 11:40   #3020
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 2 518
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez otototo Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie tak nagle co¶ wziê³o na jak±¶ zmianê teraz tylko czekam na wolny termin. Mo¿e w przysz³ym miesi±cu siê uda

Ja to siê bardzo ba³am aby mi kto¶ koloryzacji na skunksa nie zrobi³
__________________
Lena_94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-10, 12:31   #3021
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ja te¿ siê trochê obawiam jak to wyjdzie. Ale wolê poczekaæ na wolny termin u fryzjera z dobr± opini±, ni¿ i¶æ do przypadkowej Gra¿yny
I ¶ci±æ te¿ chcê a raczej nadaæ jaki¶ kszta³t
otototo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-13, 10:22   #3022
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ups! Chyba siê po¿egnam z koloryzacj±... Przecie¿ kiedy¶ pomalowa³am w³osy henn± ;/
Wczoraj by³am w salonie i nas³ucha³am siê takich historii o zielonym albo rudym odcieniu ;o

Wysz³o tak, ¿e zrobimy pasemko próbne... A narazie idê dalej czytaæ jak dziewczyny próbowa³y wyp³ukaæ chod¼ trochê hennê...
otototo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-22, 00:29   #3023
doremi1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomo¶ci: 1
Exclamation Farbowanie w³osów rozja¶nianych

Dzisiaj mia³am rozja¶niane w³osy prawie po ca³o¶ci do bardzo jasnego blondu, co niestety wysz³o bardzo nie ³adnie. Mam zostawiony od g³owy lekki odrost moich naturalnych w³osów i chcia³abym wróciæ do mojego naturalnego koloru (bardzo ciemny br±z prawie czarny). Tak wiêc czy my¶licie, ¿e jak przefarbuje teraz w³osy na ciemny kolor to on sie utrzyma i czy nie zniszcze w³osów tak przez to ¿e mi wypadn± ? Pomocy nie wiem co robic....
doremi1234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-22, 06:50   #3024
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

CZy s± siê zrobiæ sombre/flamboyage (nie wiem które z tych, chodzi mi o "baleja¿" na odrostach) na 3cm mojego naturalnego odrostu? I czy da siê to tak zrobiæ by nie trzymaæ farby 30min na ca³ej d³ugo¶ci w³osów? Mam bardzo cienkie i wra¿liwe w³osy ledwo wytrzymuj± przeci±ganie farby na d³ugo¶æ na 5min a i tak farbuje co 3-4 miesi±ce i chodze z mega odrostami, szukam jakiego¶ rozwi±zania ¿eby ten odrost tak siê nie odznacza³..


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-22, 22:04   #3025
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Farbowanie w³osów rozja¶nianych

Ciê¿ka sprawa, ja swoje w³osy te¿ przefarbowa³am na jasny blond z czerni, mega siê zniszczy³y. Teraz mam zrobione ombre i zapuszczam swoje naturalne. Kilka lat temu jak wesz³y farby z l'oreala do ombre to rozja¶ni³a mi je siostra, równie¿ by³y sianem. Chcia³am powróciæ do naturalnego koloru, ale ile bym farby nie na³o¿y³a i tak by³ inny odcieñ. Najlepiej by by³o ¿eby¶ posz³a do fryzjera jak nie jeste¶ pewna bo z w³asnego do¶wiadczenia wiem ¿e eksperymenty samemu w domu z farb± nie koñcz± siê dobrze.
RoyalSweet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-24, 14:54   #3026
tisane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 169
GG do tisane
Jak z powrotem wróciæ do blondu po za ciemnej szamponetce?

Mia³am rozja¶nione w³osy pasemkami.Chcia³am trochê je przyciemniæ szamponetk± Joanny ciemny blond i niestety wyszed³ ciemny br±z.


Zle siê czuje w takim kolorze i jak najszybciej chcia³abym wróciæ do jasnego blondu. Czy czeka mnie tylko rozja¶nianie u fryzjera?


Macie jakie¶ pomys³y?
__________________

1.71cm
73
-
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59
tisane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-25, 16:06   #3027
patka1231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 1
Unhappy Rozja¶niane w³osy, nierówny kolor

Witam. Chcia³am zrobiæ ombre, sama w domu. W³osy by³y dwa lata temu farbowane na czarno. Farba zesz³a do naturalnego koloru, wiêc my¶la³am, ¿e nie bêdzie ró¿nicy miêdzy farbowanymi a naturalnymi w³osami. Mój naturalny kolor to ch³odny br±z, na s³oñcu pod ciemny blond. My¶la³am, ¿e wyjdzie ³adnie, jednak od karku moje w³osy s± blond, a w³osy od czubka g³owy rudawe. Nie wiem co zrobiæ. Mam do¶æ zdrowe i grube w³osy, wiêc na³o¿y³abym farbê, ale bojê siê, ¿e to nic nie da, ze wzglêdu na ró¿ne kolory. Oba mog³yby byæ, ale nie razem... Czy kto¶ wie co zrobiæ? My¶la³am np o piance od¶wie¿aj±cej kolor w kolorze mro¼nego blondu. My¶licie, ¿e to mo¿e wyrównaæ?
patka1231 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-29, 08:17   #3028
LibraryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 63
Tonowanie w domu - prosze o rady

Dzieñ dobry,


mam problem z moimi w³osami (problem to mo¿e za du¿e s³owo, ale chcia³abym co¶ z nimi zrobiæ) i my¶lê, ¿e jest tu wiele do¶wiadczonych dziewczyn, które mi pomog±. Otó¿ by³am ostatnio u fryzjera, który rozja¶ni³ mi moje ciemnobr±zowe w³osy. Chcia³am uzyskaæ efekt ombre, które przechodzi³oby do ciemnego/¶redniego blondu. Pan fryzjer po³o¿y³ mi rozja¶niacz (jakie¶ dwa ró¿ne rodzaje - niebieski i bia³y) i powiedzia³, ¿e po rozja¶nieniu wybierzemy kolor, który po³o¿ymy na w³osy. Po ich umyciu po tej dekoloryzacji, okaza³o siê, ¿e w³osy wygl±daj± naprawdê fajnie i efekt, który otrzyma³am jest bardzo zbli¿ony do tego, który chcia³am uzyskaæ. W³osy mia³y ciep³e odcienie, wszystko w tonacji blond - jasny br±z, ale niestety te¿ trochê rudy. Zak³adam, ¿e wiem, ¿e sobie wiêkszo¶æ z Was teraz pomy¶li: Katastrofa! Ale te kolory naprawdê dobrze siê ze sob± miesza³y i wygl±da³y bardzo naturalnie. W ka¿dym razie - podoba³o mi siê wtedy, on tez uzna³, ¿e fajnie i czy na pewno chcê farbowaæ. Dodatkowo zostawi³ mi mój odrost i wydaje mi siê, ¿e on siê dobrze komponowa³ z tym wszystkim. Podsumowuj±c - do pewnego czasu by³am zadowolona.


Niestety szybko zauwa¿y³am, ¿e w³osy maj± jednak za du¿o odcieni rudo¶ci. Zawsze pasowa³y mi ciep³e kolory, ale wiecie... Chcia³am ¿eby przechodzi³y w blond, a nie rudy. Nie chcia³abym teraz wracaæ do fryzjera, ¿eby mi co¶ z tym zrobi³, bo szczerze mówi±c - nie mam pieniêdzy, ¿eby zap³aciæ jakie¶ 200 z³otych lub wiêcej za tonowanie lub farbowanie, albo co tam by mi zaproponowa³. Poza tym ci±gle chodzi³am z ciep³ymi odcieniami br±zu, ale nie jestem pewna czy blond nie wygl±da³by lepiej jednak trochê ch³odniejszy...


Pomy¶la³am, ¿e mo¿e dobrym pomys³em by³oby zniwelowanie tego rudego odcienia. U¿ywa³am niebieskiego szamponu Joanny i p³ukanki, ale po nich w³osy s± bardzo, bardzo suche i nawet maski ledwo daj± radê. Poza tym efekt te¿ by³ s³abo widoczny. Czyta³am o tonowaniu farbami popielatymi i teraz pytania do Was:


1) Czy w mojej sytuacji takie domowe tonowanie siê sprawdzi? Czy powinno siê to robiæ tylko na w³osach farbowanych czy na samych rozja¶nianych te¿?
2) Czy np. popielaty blond mo¿e tylko z³agodziæ te rudo¶ci czy sprawi, ¿e w³osy dostan± szarego, brzydkiego (dla mnie) koloru? Jak mówi³am, zwykle mia³am ciep³e br±zy, wiêc nie chcia³abym zej¶æ w szaro¶ci zupe³nie.
3) Czy - je¶li jest szansa, ¿e ten sposób mo¿e siê u mnie udaæ - mogê zacz±æ od szamponetki na próbê? I czy jak±¶ konkretn± polecicie?


Bardzo liczê na rady do¶wiadczonych Wiza¿anek
LibraryGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-02, 14:14   #3029
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 7 631
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez tisane Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am rozja¶nione w³osy pasemkami.Chcia³am trochê je przyciemniæ szamponetk± Joanny ciemny blond i niestety wyszed³ ciemny br±z.


Zle siê czuje w takim kolorze i jak najszybciej chcia³abym wróciæ do jasnego blondu. Czy czeka mnie tylko rozja¶nianie u fryzjera?


Macie jakie¶ pomys³y?
je¿eli to szamponetka do 6-8 myæ to po prostu umyj w³osy kilka razy szamponem przeciw³upie¿owym, kolor powinien siê wyp³ukaæ
__________________
czekoladka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-07, 02:39   #3030
Artha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomo¶ci: 1
Z czerni do bieli?

Cze¶æ!
Moja przyjació³ka ma bielactwo, przez co czê¶æ jej w³osów jest zupe³nie bia³a - ostatnio mia³a kilka nieprzyjemno¶ci z tym zwi±zanych, wiêc chcia³abym jej pokazaæ, ¿e to nie jest jej wada.
Chcia³abym rozja¶niæ jedno pasemko moich praktycznie czarnych w³osów na typowy, mocno wybijaj±cy siê jasny kolor. Czy kto¶ wie jak mog³abym uzyskaæ taki efekt w domu?
Nie mam ¿adnych problemów z w³osami, s± mocne i zdrowe.
Artha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.