Może to śmieszne,ale... nasłuchałam się... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-06, 01:40   #1
Nobuko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 143

Może to śmieszne,ale... nasłuchałam się...


Mam 19 lat,współżyłam już dawno temu,w wieku 17 lat.Tabletek nie potrzebuję,ale sama koniecznośc takiej wizyty mnie krępuję,a takowa przydałaby się.

Słyszałam,że jak nie jest sie dziewicą(od swojej koleżanki) to robią jakieś USG dopochwowe,ponoć lekarz bierze coś o grubości RAMIENIA DAMSKIEGO,wkłada w pochwę wraz z jakimś żelem i kręci tym przez pare minut!!

Ja bym chyba umarła po takim czymś...Czy to faktycznie tak wygląda i jest takie ogromne?A może mnie nastraszyli?

Wiem,że post głupi,ale poradźcie....No i nie śmiać tu się ze mnie
Nobuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 01:55   #2
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Cytat:
Napisane przez Nobuko Pokaż wiadomość
Mam 19 lat,współżyłam już dawno temu,w wieku 17 lat.Tabletek nie potrzebuję,ale sama koniecznośc takiej wizyty mnie krępuję,a takowa przydałaby się.

Słyszałam,że jak nie jest sie dziewicą(od swojej koleżanki) to robią jakieś USG dopochwowe,ponoć lekarz bierze coś o grubości RAMIENIA DAMSKIEGO,wkłada w pochwę wraz z jakimś żelem i kręci tym przez pare minut!!

Ja bym chyba umarła po takim czymś...Czy to faktycznie tak wygląda i jest takie ogromne?A może mnie nastraszyli?

Wiem,że post głupi,ale poradźcie....No i nie śmiać tu się ze mnie


Ja mialam kiedys takie cos robione i to nawet ostatnio jak bylam u lekarza i wcale nie bylo takie duze jak tam opisalas o grubosci ramienia pierwsze slysze ,lekarz jak mi to robil to wcale nie bylo takie duze mialo wielkosc moze niewiem jak Ci to okreslic najmniejszego wibratorka fakt faktem wklada w pochwe z zelem tym sie sprawdza czy nie ma zadnych gozkow itp....
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 01:56   #3
Nobuko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 143
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Dziękuję bardzo-głupek ze mnie Idę się w końcu przebadać-stara baba ze mnie,a tak się waham -wstyd

Ale nic-idęęę
Nobuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 01:59   #4
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Cytat:
Napisane przez Nobuko Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo-głupek ze mnie Idę się w końcu przebadać-stara baba ze mnie,a tak się waham -wstyd

Ale nic-idęęę

Nie masz czego sie bac wszystko bedzie dobrze ,i nie sluchaj innych tylko mykaj do lekarza bo zdrowie najwazniejsze ale o grubosci ramienia to nie moge niewiem gdzie to mialoby wejsc








EDIT:zanim Ci to lekarz wlozy w pochwe najpierw zaklada na to prezerwatywe a pozniej smaruje zelem ,u mine tak bynajmniej bylo
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 10:48   #5
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

nie masz sie czego bac spokojnie tego nawet nie czuc, ja przynajmniej tak mialam.. tylko, ze ja mialam to robione w poczatkowych tyg ciazy wiec ja nawet tego nie czulam tylko wlepaialam swoje slepka w moje cudne dzieciatko
powodzenia
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 11:26   #6
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

strach ma wielkie oczy również w tym przypadku.
Głowica do dopochwowego USG jest mała - grubości ramienia? chyba, że mówimy o ramieniu Kate Moss Zresztą jeśli nie byłaś jeszcze nigdy u ginekologa, nie jest powiedzianie, że natychmiast zrobi Ci USG, takie badanie robi się zazwyczaj z określonego powodu, a nie standardowo dziewczynom, które rozpoczęły współżycie. Samo badanie nie jest bolesne, może tylko odrobinę nieprzyjemne ale naprawdę nie ma powodu do obaw.
A skoro z jakiegoś powodu, jak piszesz, przydałaby Ci się wizyta u lekarza to nie zwlekaj.
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 13:37   #7
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

moze zrobic cytologie ale to sie pobiera taką szczoteczką, nic nie boli.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 22:30   #8
Nobuko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 143
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Właśnie nie mam żadnych dolgliwości,okres jest punktualny jak w zegarku,równo co 31 dni,nawet mniej więcej w tych samych godzinach,bóli brzucha nie mam,nie cierpię podczas okresu,krwawienia w normie,nie za obfite.

Po prstu stwierdziłam,że mam 19 lat i warto się upewnić i potwierdzić to,że wszystko jest OK.Trochę mi wstyd,że taka stara baba ze mnie-a pierwsza wizyta przede mną i się boję bo jakiś bzdur się nasłuchałam

Pewnie najgorzej się przełamać,ale dam radę...

Dziękuję za odp!
Nobuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 22:56   #9
Nobuko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 143
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Może tylko słuz mam w białawym kolorze,nie białym,ale takim jakby transparentnym białym,nie jest jakiś obfity,swędzeń nie ma,ale słyszałam,że powinien być przezroczysty.

Myslicie,że może mieć on taki przezroczysto-mleczny kolor.Może to być jednak jakaś choroba ?Niby dolegliwości nie ma...ale...

Sorry za głupie pytania
Nobuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 20:15   #10
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Jak najbardziej śluz moze miec taki kolor, zalezy to od kobiety i dnia cyklu jaka dokładnie jest barwa. Mogłoby byc cos nie tak gryby byl np. brunatny lub zielonkawy.. A od przezroczystego poprzez mlecznobialy do jasnożółtego są dopuszczalne.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 21:13   #11
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

dokladnie, kolor sluzu, konsystencja uilość jest zmienna w zależności od dnia cyklu.

i nie bój sie, nie nasłuchasz się. ja na swoją pierwsza wizyte poszłam mając 20 lat i tylko dlatego ze chciałam brać tabletki anty
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 22:24   #12
agaciq
Raczkowanie
 
Avatar agaciq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Może to śmieszne,ale...nasłuchała m się...

Ja na swoja pierwsza wizyte poszlam tez niedawno i tylko po to,zeby tabletki dostac,a juz najmlodsza nie jestem(22 lata) i tez mialam robione takie USG,bo bylo wliczone w cene wizyty.Nie wiem jak wygladala ta glowica,bo caly czas patrzylam sie w sufit,ale na pewno jakas duza nie byla i nic mnie to badanie nie bolalo,chociaz mialam troche obawy.Na pewno bedzie wszystko dobrze
agaciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:34   #13
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Może to śmieszne,ale... nasłuchałam się...

nie boj sie usg - nie boli a przynajmniej nie powinno. Jesli chodzi o rozmiary, wyglada troche jak lokówka
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:38   #14
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Może to śmieszne,ale... nasłuchałam się...

Cytat:
Napisane przez Nobuko Pokaż wiadomość
Mam 19 lat,współżyłam już dawno temu,w wieku 17 lat.Tabletek nie potrzebuję,ale sama koniecznośc takiej wizyty mnie krępuję,a takowa przydałaby się.

Słyszałam,że jak nie jest sie dziewicą(od swojej koleżanki) to robią jakieś USG dopochwowe,ponoć lekarz bierze coś o grubości RAMIENIA DAMSKIEGO,wkłada w pochwę wraz z jakimś żelem i kręci tym przez pare minut!!

Ja bym chyba umarła po takim czymś...Czy to faktycznie tak wygląda i jest takie ogromne?A może mnie nastraszyli?

Wiem,że post głupi,ale poradźcie....No i nie śmiać tu się ze mnie
nie kazdemu na wizycie u gina robia usg tez mialam to robione ale tylko dlatego ze mialam isc na operacje.Nikt nie wklada "czegos"wielkosci ramienia raczej wibratora??nie wiem bo sie nie przygladalam.Ale to ze kreci tym dlugo to fakt moje badanie trwalo z 20 minut
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.