Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-27, 21:31   #3991
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też za L'orealem nie przepadam o ile cieniutka warstewka i to zagruntowana pudrem(którego staram się w ogóle nie używać) jakoś wygląda, to nie mogę go miejscowo gdzie mam naczynka dołożyć bo wtedy strasznie sie warzy, też ma kiepską trwałość, z nosa się ściera średniaczek. O wiele lepszy, trwalszy i naturalniej wyglądający był Lumi Magique ale ten ma już wybitnie ciemne kolory
O to, to!

Burżujka pewnie zostawię na lato, a teraz skuszę się na Revlona.

Imaginacja93 czyli będziesz celować w blond?
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 23:39   #3992
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Czy któraś ma nową i starą wersję Colorstaya w odcieniu Buff? Ostatnio testowałam te nową formułę 24h i mam wrażenie, że jest jaśniejszy od poprzednika. Ciapnęłam obok HM 51 i Colorstay był przy nim jaśniejszy, bardziej żółty, HM wyglądał pomarańczowo. Pozmieniali coś czy źle wspominam kolory?

Ciekawa jestem jak Healthy Mix będzie się prezentował po zmianie formuły. Obecna jeszcze w sklepach wyglądała super na mojej cerze, ale koszmarnie podrażniała oczy. Nie mam pojęcia dlaczego, nawet po alkoholowym Colorstayu tak nie miałam
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 09:15   #3993
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny, mam pytanie, czy nie dałoby się zrobić galerii ze zdjęciami jasnych podkładów? Często zdjęcia się gubią a są bardzo pomocne. Listy z podkładami w 1 poście też nie były dawno uaktualniane...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 11:58   #3994
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
O to, to!

Burżujka pewnie zostawię na lato, a teraz skuszę się na Revlona.

Imaginacja93 czyli będziesz celować w blond?


Oj, chyba tak Ale najpierw muszę trochę włosy zapuścić, aby wyciąć poprzednie farbowańce (nieszczęsna ciemna czekolada), a wtedy na naturalne położę farbkę Jestem ciekawa, czy ciemny blond/ jasny szatyn rozjaśni mi beżowy blond Joaśki :p
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 12:09   #3995
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, czy nie dałoby się zrobić galerii ze zdjęciami jasnych podkładów? Często zdjęcia się gubią a są bardzo pomocne. Listy z podkładami w 1 poście też nie były dawno uaktualniane...
Tak, super pomysł. Ktoś mógłby się tym zająć. Wszystkie mogłybyśmy za to pomóc w tworzeniu czegoś takiego
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:56   #3996
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Pomysł doskonały! Z chęcią bym pomogła, ale służę jedynie opiniami, ponieważ niestety nie posiadam swatchów.

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Oj, chyba tak Ale najpierw muszę trochę włosy zapuścić, aby wyciąć poprzednie farbowańce (nieszczęsna ciemna czekolada), a wtedy na naturalne położę farbkę Jestem ciekawa, czy ciemny blond/ jasny szatyn rozjaśni mi beżowy blond Joaśki :p
W takim razie trzymam kciuki za udaną koloryzację. Ja też najpewniej będę rozjaśniać włosy (mój naturalny kolor to brudny blond/jasny brąz - trudno powiedzieć, trochę ciepły ale niewyraźny). Tylko piekielnie boję się sztucznego efektu i kurczaka lub ryżego blondu.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 14:17   #3997
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Czy któraś ma nową i starą wersję Colorstaya w odcieniu Buff? Ostatnio testowałam te nową formułę 24h i mam wrażenie, że jest jaśniejszy od poprzednika. Ciapnęłam obok HM 51 i Colorstay był przy nim jaśniejszy, bardziej żółty, HM wyglądał pomarańczowo. Pozmieniali coś czy źle wspominam kolory?
miałam i starą i nową wersję i ta nowa rzeczywiście wydaje się być nieco jaśniejsza, poza tym na mojej skórze dużo mniej oksyduje. W ogóle to dużo sympatyczniejszy sie zrobił moim zdaniem nie wysusza tak, nie wżera się tak w skórę. Tylko słabiej matuje (wersja do mieszanej/tłustej)

Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
myślałam że zadecydowałam co chcę zrobić z włosami ale nabrałam pewnych wątpliwości.
mój typ urody to mieszanka lata i zimy, włosy naturalnie"mysie" (jasny brąz/ciemny blond, taki szary i mdły, jednak z tendencją to złotawych refleksów - ale dawno ich nie widziałam), cera wiadomo jasna, oliwkowa ale ten pigment jest tak słaby że i tak są tony różowe (płytkie unaczynienie). Tęczówka oka bardzo ciemna i bardzo ciemna oprawa oka. I myślałam, że sobie walnę na włosy beżowy czy karmelowy blondzik. Ale tak sobie uświadomiłam, że jakoś takich kombinacji nie widuję - blond włosy z ciemnymi brwiami i ciemnymi oczami, no i nie wiem, czy jakoś to się będzie broniło. Co o tym myślicie?
Rozjaśnienie włosów byłoby mi na rękę jeśli chodzi o wygodę - mam teraz krótkie włosy i farbując włosy na ciemniejsze kolory, jasne odrosty będą wyglądać fatalnie. (obecnie mam jakieś rudawe nie-wiadomo-co, które po dłuższym namyśle jednak mi sie nie podoba)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-01-28 o 14:28
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 14:40   #3998
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
miałam i starą i nową wersję i ta nowa rzeczywiście wydaje się być nieco jaśniejsza, poza tym na mojej skórze dużo mniej oksyduje. W ogóle to dużo sympatyczniejszy sie zrobił moim zdaniem nie wysusza tak, nie wżera się tak w skórę. Tylko słabiej matuje (wersja do mieszanej/tłustej)

Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
myślałam że zadecydowałam co chcę zrobić z włosami ale nabrałam pewnych wątpliwości.
mój typ urody to mieszanka lata i zimy, włosy naturalnie"mysie" (jasny brąz/ciemny blond, taki szary i mdły, jednak z tendencją to złotawych refleksów - ale dawno ich nie widziałam), cera wiadomo jasna, oliwkowa ale ten pigment jest tak słaby że i tak są tony różowe (płytkie unaczynienie). Tęczówka oka bardzo ciemna i bardzo ciemna oprawa oka. I myślałam, że sobie walnę na włosy beżowy czy karmelowy blondzik. Ale tak sobie uświadomiłam, że jakoś takich kombinacji nie widuję - blond włosy z ciemnymi brwiami i ciemnymi oczami, no i nie wiem, czy jakoś to się będzie broniło. Co o tym myślicie?
Rozjaśnienie włosów byłoby mi na rękę jeśli chodzi o wygodę - mam teraz krótkie włosy i farbując włosy na ciemniejsze kolory, jasne odrosty będą wyglądać fatalnie. (obecnie mam jakieś rudawe nie-wiadomo-co, które po dłuższym namyśle jednak mi sie nie podoba)

Trzeba poczekać na Wampierza, naszego guru ,od analizy kolorystycznej
chociaż karmelowy brzmi bardzo smakowicie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 14:48   #3999
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
miałam i starą i nową wersję i ta nowa rzeczywiście wydaje się być nieco jaśniejsza, poza tym na mojej skórze dużo mniej oksyduje. W ogóle to dużo sympatyczniejszy sie zrobił moim zdaniem nie wysusza tak, nie wżera się tak w skórę. Tylko słabiej matuje (wersja do mieszanej/tłustej)

Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
myślałam że zadecydowałam co chcę zrobić z włosami ale nabrałam pewnych wątpliwości.
mój typ urody to mieszanka lata i zimy, włosy naturalnie"mysie" (jasny brąz/ciemny blond, taki szary i mdły, jednak z tendencją to złotawych refleksów - ale dawno ich nie widziałam), cera wiadomo jasna, oliwkowa ale ten pigment jest tak słaby że i tak są tony różowe (płytkie unaczynienie). Tęczówka oka bardzo ciemna i bardzo ciemna oprawa oka. I myślałam, że sobie walnę na włosy beżowy czy karmelowy blondzik. Ale tak sobie uświadomiłam, że jakoś takich kombinacji nie widuję - blond włosy z ciemnymi brwiami i ciemnymi oczami, no i nie wiem, czy jakoś to się będzie broniło. Co o tym myślicie?
Rozjaśnienie włosów byłoby mi na rękę jeśli chodzi o wygodę - mam teraz krótkie włosy i farbując włosy na ciemniejsze kolory, jasne odrosty będą wyglądać fatalnie. (obecnie mam jakieś rudawe nie-wiadomo-co, które po dłuższym namyśle jednak mi sie nie podoba)

http://moviecarpet.com/wp-content/up...hite-Queen.jpg

może wyglądać ciekawie czasem widzę typ urody- bardzo jasna cera ale taka różowawa plus orzechowe oczy i jasne ale nie ekstremalnie włosy, wygląda to ślicznie. Tym masz bardzo ciemne oczy ciężko mi sobie wyobrazić Ciebie w mega jasnych włosach
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 14:56   #4000
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

http://moviecarpet.com/wp-content/up...hite-Queen.jpg

może wyglądać ciekawie czasem widzę typ urody- bardzo jasna cera ale taka różowawa plus orzechowe oczy i jasne ale nie ekstremalnie włosy, wygląda to ślicznie. Tym masz bardzo ciemne oczy ciężko mi sobie wyobrazić Ciebie w mega jasnych włosach
moja ulubiona królowa
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 15:38   #4001
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Fiasco masz piękny, głęboki kolor oczu.

Blond...chmm...karmelowy blond o którym wspomniałaś brzmi zachęcająco.

Ja bym się odrobię zasugerowała Azjatkami:

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12

...ale zaspamowałam.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 16:39   #4002
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Heh no sporo tego taka mnie dziś rozkmina wzięła, co ja będę robić po szkole...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 18:23   #4003
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
taka mnie dziś rozkmina wzięła, co ja będę robić po szkole...
Będziesz sobie myśleć: "jak ja bym chciała znów mieć takie problemy"
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 19:07   #4004
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Też tak myślę
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 19:37   #4005
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

http://moviecarpet.com/wp-content/up...hite-Queen.jpg

może wyglądać ciekawie czasem widzę typ urody- bardzo jasna cera ale taka różowawa plus orzechowe oczy i jasne ale nie ekstremalnie włosy, wygląda to ślicznie. Tym masz bardzo ciemne oczy ciężko mi sobie wyobrazić Ciebie w mega jasnych włosach
mi się z typem urody zimowym z blond włosami kojarzy też Gwen Stefani Ale ambicje na platynę na razie porzucam, może kiedyś, kiedyś
Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Fiasco masz piękny, głęboki kolor oczu.

Blond...chmm...karmelowy blond o którym wspomniałaś brzmi zachęcająco.

Ja bym się odrobię zasugerowała Azjatkami:

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12

...ale zaspamowałam.
dzięki, nie wpadłabym w sumie na to, zeby szukać wśród Azjatek co prawda one wszystkie mają jaśniutkie brwi chyba się pobawię w photoshopie

Jeszcze zaczekam, co Wampierz powie na ten temat
(i tak trochę czasu mam, bo się z farbowaniem wstrzymam do kolejnego obcięcia włosów)

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
taka mnie dziś rozkmina wzięła, co ja będę robić po szkole...
hah mam to samo, co mnie coraz bardziej martwi
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 20:01   #4006
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
dzięki, nie wpadłabym w sumie na to, zeby szukać wśród Azjatek co prawda one wszystkie mają jaśniutkie brwi chyba się pobawię w photoshopie
Niestety, ale za to oczy mają ciemne i jasne cery (właśnie oliwkowe lub lekko zaróżowione).

Chociaż mogę się mylić, bo coraz bardziej wątpię w mój "kobiecy instynkt" co do rozróżniania barw i tonacji.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

A tak by the way - jak określiłybyście takie połączenie koloru tęczówki jak w poniższych linkach?

Oczysko

Kolejne oczysko
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 20:18   #4007
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Niestety, ale za to oczy mają ciemne i jasne cery (właśnie oliwkowe lub lekko zaróżowione).

Chociaż mogę się mylić, bo coraz bardziej wątpię w mój "kobiecy instynkt" co do rozróżniania barw i tonacji.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

A tak by the way - jak określiłybyście takie połączenie koloru tęczówki jak w poniższych linkach?

Oczysko

Kolejne oczysko
Osz kurde, moje oczy!
Przyłączam się do pytania, chętnie się dowiem co to za kolor i w jakich cieniach byłoby najładniej

Btw, Ingran, jak tam studniówka? Jaki podkład w końcu wybrałaś?

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2013-01-28 o 20:19
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 20:19   #4008
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Osz kurde, moje oczy!
Przyłączam się do pytania, chętnie się dowiem co to za kolor i w jakich cieniach byłoby najładniej
High five!

Od dziecka mi wmawiano, że mam niebieskie oczy, ale ja to bardziej oceniam jako niebiesko-zielone lub coś w ten deseń.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 20:38   #4009
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość

Btw, Ingran, jak tam studniówka? Jaki podkład w końcu wybrałaś?
Taka se:/ muzyka bardzo przeze mnie nielubiana, więc musiałam łyknąć trochę, żeby dać radę tańczyć i partner - kompletna klapa, więc bawiłam się praktycznie sama:/ co do podkładu to MAC Studio Sculpt bo tylko taki miałam niestety, nie wytrzymał całej nocy:/ ale dopiero zaczynam się z nim obchodzić, więc muszę pokombinować, z jakim kremem/bazą/pędzlem czy czymśtam innym będzie współpracować.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 21:20   #4010
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Fiasco masz piękny, głęboki kolor oczu.
Gdzie można zobaczyć?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 21:20   #4011
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
miałam i starą i nową wersję i ta nowa rzeczywiście wydaje się być nieco jaśniejsza, poza tym na mojej skórze dużo mniej oksyduje. W ogóle to dużo sympatyczniejszy sie zrobił moim zdaniem nie wysusza tak, nie wżera się tak w skórę. Tylko słabiej matuje (wersja do mieszanej/tłustej)
Ooo, chyba go kupię na Allegro, mimo, że mam jeszcze stary, CS zawsze warto mieć na większe wyjścia Na co dzień używam Revlonu Photoready Vanilla, wcześniej nie znosiłam, teraz bardzo lubię. Poprawiła mi się jednak cera i może dlatego mi służy. No i zaczęłam wstrząsać buteleczkę przed użyciem

Cytat:
Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
myślałam że zadecydowałam co chcę zrobić z włosami ale nabrałam pewnych wątpliwości.
mój typ urody to mieszanka lata i zimy, włosy naturalnie"mysie" (jasny brąz/ciemny blond, taki szary i mdły, jednak z tendencją to złotawych refleksów - ale dawno ich nie widziałam), cera wiadomo jasna, oliwkowa ale ten pigment jest tak słaby że i tak są tony różowe (płytkie unaczynienie). Tęczówka oka bardzo ciemna i bardzo ciemna oprawa oka. I myślałam, że sobie walnę na włosy beżowy czy karmelowy blondzik. Ale tak sobie uświadomiłam, że jakoś takich kombinacji nie widuję - blond włosy z ciemnymi brwiami i ciemnymi oczami, no i nie wiem, czy jakoś to się będzie broniło. Co o tym myślicie?
Rozjaśnienie włosów byłoby mi na rękę jeśli chodzi o wygodę - mam teraz krótkie włosy i farbując włosy na ciemniejsze kolory, jasne odrosty będą wyglądać fatalnie. (obecnie mam jakieś rudawe nie-wiadomo-co, które po dłuższym namyśle jednak mi sie nie podoba)
Co do brwi: jeżeli mają ładny kształt, nawet ciemne będą pasowały blondynce.

Beżowy blond (czyli złocisto- popielaty) to bardzo bezpieczny kolor, powinien wyglądać dobrze przy ciepłej i zimnej urodzie. Może coś takiego? http://blogblondbunny.blogspot.com/2...pien-2012.html No, ale kąpiel rozjaśniająca przed farbowaniem chyba Cię czeka i tak...

Karmelka albo miodowy blond też możesz wypróbować. Wychodzę z założenia, że przy krótkich włosach wszelkie szaleństwa są dozwolone, długich włosów bardziej żal

Ładna jesteś, to ładnie będziesz wyglądała nawet w sraczkowatym i już
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 21:27   #4012
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Osz kurde, moje oczy!
Przyłączam się do pytania, chętnie się dowiem co to za kolor i w jakich cieniach byłoby najładniej
Moje są podobne tylko żółtego mają mniej na dodatek prawie nigdy go nie widać bo zawsze mam bardzo szerokie źrenice .
Moje gały najlepiej wyglądają w szarościach i srebrach wtedy są niebieskie- stalowe, lekka fioletowa kreska w zewnętrznym kąciku powoduje że są bardziej zielone, przy różach są niebiesko-zielone. Podobno brązy podkreślają u mnie niebieskość jednak nie pasują do cery bo wyglądam jak z podbitymi gałami.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 22:12   #4013
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Moje są podobne tylko żółtego mają mniej na dodatek prawie nigdy go nie widać bo zawsze mam bardzo szerokie źrenice .
Moje gały najlepiej wyglądają w szarościach i srebrach wtedy są niebieskie- stalowe, lekka fioletowa kreska w zewnętrznym kąciku powoduje że są bardziej zielone, przy różach są niebiesko-zielone. Podobno brązy podkreślają u mnie niebieskość jednak nie pasują do cery bo wyglądam jak z podbitymi gałami.
Ehh, no właśnie tak myślałam że srebro będzie najlepiej wyglądać, szczególnie jak jest się chłodnym typem...
A coś bardziej na co dzień, mniej świecącego?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 22:28   #4014
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja jestem typem mieszanym i wydaje mi się, że srebrny cień jest niekorzystny. Najczęściej używam cieni cielistych, beżowych, brzoskwiniowych, cielisto-żółtych, ciepły róż, niekiedy brąz złamany różem - przeważnie matowe. A na wieczór ciepły fiolet, grafit, brudna malina. Teraz poluję na granatowy i turkusowy cień, ale nie mam pojęcia, czy będzie pasować.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 23:35   #4015
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
miałam i starą i nową wersję i ta nowa rzeczywiście wydaje się być nieco jaśniejsza, poza tym na mojej skórze dużo mniej oksyduje. W ogóle to dużo sympatyczniejszy sie zrobił moim zdaniem nie wysusza tak, nie wżera się tak w skórę. Tylko słabiej matuje (wersja do mieszanej/tłustej)

Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
myślałam że zadecydowałam co chcę zrobić z włosami ale nabrałam pewnych wątpliwości.
mój typ urody to mieszanka lata i zimy, włosy naturalnie"mysie" (jasny brąz/ciemny blond, taki szary i mdły, jednak z tendencją to złotawych refleksów - ale dawno ich nie widziałam), cera wiadomo jasna, oliwkowa ale ten pigment jest tak słaby że i tak są tony różowe (płytkie unaczynienie). Tęczówka oka bardzo ciemna i bardzo ciemna oprawa oka. I myślałam, że sobie walnę na włosy beżowy czy karmelowy blondzik. Ale tak sobie uświadomiłam, że jakoś takich kombinacji nie widuję - blond włosy z ciemnymi brwiami i ciemnymi oczami, no i nie wiem, czy jakoś to się będzie broniło. Co o tym myślicie?
Rozjaśnienie włosów byłoby mi na rękę jeśli chodzi o wygodę - mam teraz krótkie włosy i farbując włosy na ciemniejsze kolory, jasne odrosty będą wyglądać fatalnie. (obecnie mam jakieś rudawe nie-wiadomo-co, które po dłuższym namyśle jednak mi sie nie podoba)
Oj, to wszystko zależy od typu urody, a także od makijażu jaki robisz na co dzień. Same blond włosy z ciemniejszymi oczyma i brwiami są rzadkie, ale nie niespotykane, to bardzo ładny naturalny typ urody, a i sztucznie można osiągnąć fajne efekty.

Natomiast warto, żebyś poznała wcześniej swój typ urody i np. poziom kontrastów, bo typy o wyższym kontraście wyglądają źle we włosach zbliżonych kolorem do skóry. Poza tym dochodzi oczywisty aspekt tonacji chłodnej lub ciepłej, ale też jak ostatnio mówiłam czystości barw. To się rzadko bierze pod uwagę, ale jest ważne, bo może nadawać bardzo sztuczny wygląd.


Natomiast zgadzam się, że neutralne i naturalne kolory farb do włosów, są na ogół bezpieczne.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
L'oreal N1 wpada w róż(na cerze oliwkowej), w porównaniu do C1 wygląda neutralnie nawet żółto ale w porównaniu do W1 już różowo.
Właśnie taki ma być, ale wiadomo że każdemu nie przypasuje na 100% - wbrew temu co mówią reklamy ;D

Niestety nie ma zupełnie oliwkowych podkładów w Rossie, czysto chłodno beżowych też nie ma raczej.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość

Przepraszam, że dopiero odpisuję, ale wcześniej nie siedziałam na kompie. Więc jak byś mogła zaklasyfikować moją karnację, zimna żółć (z fotek w naturalnym świetle)? Ja jestem na 99% pewna ,że to żółty kolor, a myślałam, że żółć jest ciepła... Choć widzę w niej dużo takich zielonkawych tonów, a ta zieleń jest taka chłodna, tak mi się zdaje.

Aha i jeszcze jedna pocieszająca mnie myśl: czyli mogę celować w blondy? Bo napisałaś , że beżowy będzie pasował, a mnie chyba nie rozmyje ten kolor? Bo zwrociłaś właśnie uwagę na mój problem: co z poziomem kontrastu u mnie? Strasznie się boję, że mnie blond rozmyje , ale jak mam intensywny kolor na głowie to widzę, że mi raczej nie pasuje... Np. ten, co teraz mam sprawia, że wyglądam jakoś niezdrowo na twarzy.

A ogólnie jakie kolorki włosów pasują do chłodnej żółtej karnacji? Jakie blondy, jakie brązy? Teraz Cię zamęczę pytaniami, bo widać, że znasz się na rzeczy

A według Ciebie w którym poprzednim kolorze wyglądałam najbardziej korzystnie?
.
To może być oliwkowy, bo oliwkowy potrafi wyglądać nawet bardzo zółto, szczególnie tam gdzie jest więcej skóry (szyja, łokcie, kolana), ale nie ciepło. Nie musi być od razu zimny, może być neutralny. Masz też coś lekko przygaszonego w karnacji, może jakaś domieszka szarości...


Masz wyraźne oczy, brwi i usta, wydaje mi się, że o ile będziesz pamiętać, żeby kolor włosów odcinał się od twojej skóry w podobnym stopniu jak te rysy, to powinno być git. Czarny był za mocno odcinający.
Ze zdjęć to najbardziej mi się podobało to z blond włosami tylko niestety odcień o wiele za żółty. I jeszcze te nowsze zdjęcia, z brązowymi włosami. Myślę, że pomiędzy tymi dwoma poziomami koloru to mogłabyś się bezpiecznie poruszać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:04   #4016
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Oj, to wszystko zależy od typu urody, a także od makijażu jaki robisz na co dzień. Same blond włosy z ciemniejszymi oczyma i brwiami są rzadkie, ale nie niespotykane, to bardzo ładny naturalny typ urody, a i sztucznie można osiągnąć fajne efekty.

Natomiast warto, żebyś poznała wcześniej swój typ urody i np. poziom kontrastów, bo typy o wyższym kontraście wyglądają źle we włosach zbliżonych kolorem do skóry. Poza tym dochodzi oczywisty aspekt tonacji chłodnej lub ciepłej, ale też jak ostatnio mówiłam czystości barw. To się rzadko bierze pod uwagę, ale jest ważne, bo może nadawać bardzo sztuczny wygląd.


Natomiast zgadzam się, że neutralne i naturalne kolory farb do włosów, są na ogół bezpieczne.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------


Właśnie taki ma być, ale wiadomo że każdemu nie przypasuje na 100% - wbrew temu co mówią reklamy ;D

Niestety nie ma zupełnie oliwkowych podkładów w Rossie, czysto chłodno beżowych też nie ma raczej.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------


To może być oliwkowy, bo oliwkowy potrafi wyglądać nawet bardzo zółto, szczególnie tam gdzie jest więcej skóry (szyja, łokcie, kolana), ale nie ciepło. Nie musi być od razu zimny, może być neutralny. Masz też coś lekko przygaszonego w karnacji, może jakaś domieszka szarości...


Masz wyraźne oczy, brwi i usta, wydaje mi się, że o ile będziesz pamiętać, żeby kolor włosów odcinał się od twojej skóry w podobnym stopniu jak te rysy, to powinno być git. Czarny był za mocno odcinający.
Ze zdjęć to najbardziej mi się podobało to z blond włosami tylko niestety odcień o wiele za żółty. I jeszcze te nowsze zdjęcia, z brązowymi włosami. Myślę, że pomiędzy tymi dwoma poziomami koloru to mogłabyś się bezpiecznie poruszać.

No właśnie wydaje mi się, że był za żółty i źle się w nim czułam... Wyglądałam blado i ta twarz "ginęła". Ale blond ładnie mi łagodził rysy i zamierzam zrobić sobie ten beżowy, jak mi poradziłaś A jak myślisz, czy zimny "mroźny beżowy blond" (podoba mi się ta farbka Garniera) będzie pasował, czy jedynie celować w ten neutralny "beżowy blond"? Może być za zimny dla mnie ten garnierowy?

Dzisiaj w sumie zauważyłam, że moje włosy są chyba neutralne, bo dostrzegam w nich i popielate, i złote tony obok siebie, w zależności od światła raz wydają się całe popielate, a raz wydają się całe złote. Czemu tego wcześniej nie zauważyłam? :p


Skoro mam chłodną albo neutralną karnację to czy pasują mi chłodne kolory?


Dziękuję za Twoje wszystkie poprzednie rady Jesteś niezastąpiona! A ja katowałam się jakimiś intensywnymi barwami...



_Dante_ : Dziękuję za trzymanie kciuków za koloryzację Ja też trzymam za Twoja, obyś była zadowolona
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-01-29 o 13:09
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:29   #4017
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Ehh, no właśnie tak myślałam że srebro będzie najlepiej wyglądać, szczególnie jak jest się chłodnym typem...
A coś bardziej na co dzień, mniej świecącego?

są odcienie szarości takie satynowe, nie świecą a dają taki srebrzysty efekt inglot ma takie dzielone potrójne naprawdę fajny efekt dają

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Ja jestem typem mieszanym i wydaje mi się, że srebrny cień jest niekorzystny. Najczęściej używam cieni cielistych, beżowych, brzoskwiniowych, cielisto-żółtych, ciepły róż, niekiedy brąz złamany różem - przeważnie matowe. A na wieczór ciepły fiolet, grafit, brudna malina. Teraz poluję na granatowy i turkusowy cień, ale nie mam pojęcia, czy będzie pasować.
Ja takich odcieni unikam wyglądam w nich jakbym była chora


Muszę się pochwalić zakupiłam dziś kolejną czerwoną szminkę GR classic perfect lasting nr 133 kolor takiej przygaszonej wiśni. Zrobiłam zapas lakierów GR moja idealna czerwień 286 i 225
Zawiodłam się na perfumerii Jasmin jak dla mnie za wysokie ceny lakierów. Chciałam zakupić róż bell niestety nie było odcienia ;(

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-01-29 o 13:41
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:36   #4018
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Gdzie można zobaczyć?
m.in na blogu (link w podpisie) - acz ogólna kolorystyka zdjęć bywa przekłamana - to już niestety wina aparatu, bo jak bym nie ustawiała balansu bieli to prawie zawsze przekłamuje strasznie... Na zdjeciach też mi oczy często rozjaśnnia, bo ogólnie wiele razy słyszałam że nie widać mi źrenic bo mam tak ciemne tęczówki.
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Co do brwi: jeżeli mają ładny kształt, nawet ciemne będą pasowały blondynce.

Beżowy blond (czyli złocisto- popielaty) to bardzo bezpieczny kolor, powinien wyglądać dobrze przy ciepłej i zimnej urodzie. Może coś takiego? http://blogblondbunny.blogspot.com/2...pien-2012.html No, ale kąpiel rozjaśniająca przed farbowaniem chyba Cię czeka i tak...

Karmelka albo miodowy blond też możesz wypróbować. Wychodzę z założenia, że przy krótkich włosach wszelkie szaleństwa są dozwolone, długich włosów bardziej żal

Ładna jesteś, to ładnie będziesz wyglądała nawet w sraczkowatym i już
właśnie obecnie nie jest mi specjalnie żal włosów, skoro będę mieć je pewnie krótsze niż teraz (i na jakiś czas rezygnuję z zapuszczania) i całkowita ich "wymiana" nastąpi i tak po kilku miesiącach. Zresztą, wolę nawet mieć trochę wysuszone włosy bo nie są takie śliskie, dzięki czemu łatwiej je ułożyć Kąpiel rozjaśniającą pewnie zrobić trzeba będzie, naturalny kolor rozjaśnia mi się bardzo łatwo ale dochodzą resztki szamponetek, które nie chcą się spierać.
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Oj, to wszystko zależy od typu urody, a także od makijażu jaki robisz na co dzień. Same blond włosy z ciemniejszymi oczyma i brwiami są rzadkie, ale nie niespotykane, to bardzo ładny naturalny typ urody, a i sztucznie można osiągnąć fajne efekty.

Natomiast warto, żebyś poznała wcześniej swój typ urody i np. poziom kontrastów, bo typy o wyższym kontraście wyglądają źle we włosach zbliżonych kolorem do skóry. Poza tym dochodzi oczywisty aspekt tonacji chłodnej lub ciepłej, ale też jak ostatnio mówiłam czystości barw. To się rzadko bierze pod uwagę, ale jest ważne, bo może nadawać bardzo sztuczny wygląd.

Natomiast zgadzam się, że neutralne i naturalne kolory farb do włosów, są na ogół bezpieczne.
Poziom kontrastów chyba u mnie jest dość wysoki, zresztą gdzieś ktoś napisał że biorąc pod uwagę właśnie kontrasty (bardzo ciemna tęczówka przy białej, wręcz niebieskawym białku oka; prawie czarna oprawa oka; usta w kolorze dość ciemnego, brudnego różu) nawet przy mysim kolorze włosów kwalifikuję się bardziej na Zimę niż na Lato. Pewnie profesjonalna analiza kolorystyczna by się przydała, ale to dość droga przyjemność A chyba sensu nie ma doszukiwać się we mnie ciepłego typu, jedyne co z ciepłego typu mam to złotawe refleksy, które się pojawiają (pojawiały raczej, dawno temu) na naturalnych włosach - od słońca, zawsze nosiłam długie włosy i końcówki takie miałam


Przydałoby się zarzucić zdjęciem w naturalnym świetle i bez makijażu, co? kurcze trudne to będzie, bo w mieszkaniu mam dość ciemno a przed blok ze statywem wychodzić nie będę, sąsiedzi pomyślą że zbzikowałam, nikogo do pomocy nie mam (a z ręki lustrzanką sobie zdjęcia nie strzelę).

co do makijażu, to raczej on zawsze jest i jest dość widocznie, czarna krecha-jaskółka to takie minimum u mnie, więc od makijażu w stylu pin-up po wariacje na temat smoky. Nie mam pojęcia, jak bym się miała malować, jakbym miała blond włosy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-01-29 o 13:45
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:51   #4019
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
m.in na blogu (link w podpisie) - acz ogólna kolorystyka zdjęć bywa przekłamana - to już niestety wina aparatu, bo jak bym nie ustawiała balansu bieli to prawie zawsze przekłamuje strasznie... Na zdjeciach też mi oczy często rozjaśnnia, bo ogólnie wiele razy słyszałam że nie widać mi źrenic bo mam tak ciemne tęczówki.
Weszłam na bloga a tam moje szminki


wiesz co ostatnio red lipstick monster robiła makijaż dla dziewczyny o bardzo podobnym kolorze oczu. Są piękne ja nazywam taki kolor czerwony brąz .

Tak na szybciocha to pięknie byłoby Ci w kasztanie moim zdaniem ... Ale nich guru się wypowie

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-01-29 o 13:55
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 14:17   #4020
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić zakupiłam dziś kolejną czerwoną szminkę GR classic perfect lasting nr 133 kolor takiej przygaszonej wiśni. Zrobiłam zapas lakierów GR moja idealna czerwień 286 i 225
Zawiodłam się na perfumerii Jasmin jak dla mnie za wysokie ceny lakierów. Chciałam zakupić róż bell niestety nie było odcienia ;(
O! Mam odcień 225 z Golden Rose - jest świetny. Właśnie ostatnio naszła mnie wielka ochota na kolekcjonowanie czerwonych lakierów i szminek. Wcześniej z reguły celowałam w bardziej delikatne kolory, ale zauważyłam, że czerwień bardzo mi pasuje.
Golden Rose jest bardzo dobry jak na niższą półkę. Bardzo lubię ich lakiery...nawet ostatnio dostałam 2 w prezencie: 108 beżowy róż (niezbyt udany - sam w sobie jest śliczny, ale przy moich żółtych łapach wypada sino) i Selene pomarańczowo-różowy (kolor ciężki do określenia - jeszcze nie łosoś, ale też nie czysty róż). Niestety ten drugi nie ma oznaczenia (albo już się starło).

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Dzisiaj w sumie zauważyłam, że moje włosy są chyba neutralne, bo dostrzegam w nich i popielate, i złote tony obok siebie, w zależności od światła raz wydają się całe popielate, a raz wydają się całe złote. Czemu tego wcześniej nie zauważyłam? :p

_Dante_ : Dziękuję za trzymanie kciuków za koloryzację Ja też trzymam za Twoja, obyś była zadowolona
Ja mam podobnie. Słoneczny dzień - złoty blask na włosach, pochmurny dzień - kolor ciężki do zidentyfikowania, sztuczne światło/flesz - mega złote refleksy.

Pewnie też wybiorę bezpieczny neutralny blond o 2-3 tony jaśniejszy od mojego.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.