Soki naturalne - na co pomagają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 09:28   #1
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41

Soki naturalne - na co pomagają?


Witajcie dziewczyny,

Jak to jest z tymi sokami - czy warto je pić, jeżeli tak to jakie wy pijecie - świeżo wyciskane czy gotowe? Dodam że jestem na diecie więc dobrze by było unikać zbędnych cukrów a dostarczać organizmowi witamin
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 18:15   #2
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Gotowe na pewno nie, zazwyczaj pełno w nich syfu, cukru, syropu glukozowo-fruktozowego.

Świeże- tak, chociaż preferuję shake'i.
Jak gotowe- to tylko bez dodatku cukru, po dokładnym przeczytaniu etykiety.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 08:30   #3
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Hmm shaki to dodatkowa porcja kalorii.

Wyciskane soki są moim zdaniem najsmaczniejsze ale obecnie narazie nie mam czym ich wyciskać

Ostatnio próbowałam soku z szpinaku, jabłka, selera naciowego z odrobiną imbiru - rewelacyjne
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 08:40   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Gotowe na pewno nie, zazwyczaj pełno w nich syfu, cukru, syropu glukozowo-fruktozowego.
Mylisz soki z napojami sokopodobnymi. W sokach jedyny dodatek jaki się czasem spotyka to witamina C. W napojach spokopodobnych jest to co mówisz, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, konserwanty.

Soki lepiej pić po jedzeniu czy razem z miąższem żeby zawierały błonnik - zmniejsza to po posiłkowy wzrost glikemii co ma znaczenie w chudnięciu ale też profilaktyce cukrzycy.

Ja sok robię w domu tak - wyciskam owoc, potem miąższ który zostaje zalewam trochę wodą i miksuje blenderem po czym dolewam to wyciśniętego soku, czasem dosypię trochę witaminy C i piję.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 10:08   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mylisz soki z napojami sokopodobnymi. W sokach jedyny dodatek jaki się czasem spotyka to witamina C. W napojach spokopodobnych jest to co mówisz, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, konserwanty.

Soki lepiej pić po jedzeniu czy razem z miąższem żeby zawierały błonnik - zmniejsza to po posiłkowy wzrost glikemii co ma znaczenie w chudnięciu ale też profilaktyce cukrzycy.

Ja sok robię w domu tak - wyciskam owoc, potem miąższ który zostaje zalewam trochę wodą i miksuje blenderem po czym dolewam to wyciśniętego soku, czasem dosypię trochę witaminy C i piję.
Ja akurat jestem przeciwna "wzbogacaniu" Matki Natury więc witaminy C nie dosypuję (chyba, że jest środek zimy i walczę z naczynkami, ale wtedy robię wyjątek dla mojej antysuplementowej postawy i łykam coś w wit. c i rutyną).

Też zachowuję miąższ. Z takiej zblendowanej pomarańczy, na przykład, robi się przepyszne smoothie. No chyba, że ma być sok, wtedy dolewam odrobinę wody.

Piję soki rano. Uwielbiam zacząć dzień od śniadania, którego głównym punktem jest właśnie sok pomarańczowy.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 10:49   #6
wokroltek
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Tylko natura bez żadnych dodatków.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 20:53   #7
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mylisz soki z napojami sokopodobnymi. W sokach jedyny dodatek jaki się czasem spotyka to witamina C. W napojach spokopodobnych jest to co mówisz, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, konserwanty.

Soki lepiej pić po jedzeniu czy razem z miąższem żeby zawierały błonnik - zmniejsza to po posiłkowy wzrost glikemii co ma znaczenie w chudnięciu ale też profilaktyce cukrzycy.

Ja sok robię w domu tak - wyciskam owoc, potem miąższ który zostaje zalewam trochę wodą i miksuje blenderem po czym dolewam to wyciśniętego soku, czasem dosypię trochę witaminy C i piję.
Ja o tym wiem, sugeruję się tym, co serwuje nam napis na opakowaniu Przeciętny Kowalski pod pojęciem sok/napój/nektar rozumie zapewne mniej więcej to samo, czyli coś kolorowego z owoców w kartonie/ butelce szklanej.


Cytat:
Hmm shaki to dodatkowa porcja kalorii.
No i....? To znaczy że są złe? Orzechy np. też są w takim razie złe?

Różne są teorie, po wyciśnięciu soku traci się miąższ i także sporą porcję substancji odżywczych .
Ja z racji tego, że aż tak gęstych shake'ów nie lubię, dolewam do nich wody, błonnik zostaje, smak jest pyszny
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 21:59   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Cytat:
Napisane przez wokroltek Pokaż wiadomość
Tylko natura bez żadnych dodatków.
No spoko, jak dasz radę zjeść z 5 pomarańczy dziennie, codziennie przez okres kiedy nie ma sezonu na mnóstwo owoców . Nie należy przesadzać z suplementami czy też opierać o nie swojego żywienia, ale odrzucanie całkowicie suplementów też mądre nie jest.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-09-20 o 22:00
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 08:31   #9
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

No i....? To znaczy że są złe? Orzechy np. też są w takim razie złe? /QUOTE]

Dla mnie tak, ponieważ stosuje dietę w której nie łącze w jednym posiłku białka z węglowodanami. A w shake masz białko z mleka i węglowodany np z pomarańczy

a jakie macie wyciskarki/sokowirówki, co możecie poradzić?
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 11:17   #10
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Generalnie powinno się ograniczać picie soków z owoców. Pozbawianie błonnika to rzecz jedna, ale jest jeszcze kwestia szybkiego dostarczania cukrów prostych do krwi i to w dużej ilości. Jedząc owoce (nawet w większej ilości) cukry w nich zawarte przedostają się do organizmu dość powoli, a wypijając sok (często jednak zrobiony z większej porcji owoców) przebiega to bardzo szybko. Lepiej wybierać warzywne, ale wiadomo - w rozsądnych ilościach wszystko jest dozwolone
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 11:56   #11
ZachariaszNowakowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

Soki z cytrusów są dobre na każdą okazje. Nie maja dużo kcal a zawieraja całą mase witaminy C.
__________________
<ciach_reklama>
ZachariaszNowakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 12:18   #12
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Soki naturalne - na co pomagają?

A ile / jak często trzeba pic soki żeby było to niezdrowe? jeżeli np pije raz dziennie sok z marchewki i pomarańczy to jest to już za dużo?
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.