krążek antykoncepcyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 18:57   #1
Nashka
Raczkowanie
 
Avatar Nashka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34

krążek antykoncepcyjny


Witam!
A więc jak w tytule chciałabym się dowiedzieć czy aby zakupić krążek antykoncepcyjny będzie mi potrzebna wizyta u ginekologa? Czy są różne firmy produkujące krążki i jeżeli tak to która z nich jak dla was okazała się najlepszą? Jak się mają dni płodne do krążka?
Nashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:22   #2
elun
Rozeznanie
 
Avatar elun
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 513
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Z tego co się orientuję ( a stosuję tą metodę od 5 lat) to jest tylko jeden rodzaj krążków - Nuva Ring i są dostępne tylko na receptę więc musisz się udać do ginekologa. Z resztą i tak powinnaś bo antykoncepcję powinno się dobierać po wykonaniu badań, trzeba sprawdzić czy nie masz przeciwwskazań. Mnie ta metoda odpowiada - wkładasz krążek na 3 tygodnie, potem wyjmujesz na tydzień w trakcie którego masz krwawienie z odstawienia - u mnie pojawia się w 4 dniu od wyjęcia i kończy się w dniu aplikacji następnego krążka. W niczym mi on nie przeszkadza i jest niewyczuwalny
__________________
Kobiety nie zmienisz, możesz najwyżej zmienić kobietę, ale to i tak nic nie zmieni
elun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:24   #3
Nashka
Raczkowanie
 
Avatar Nashka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34
Dot.: krążek antykoncepcyjny

czyli rozumiem że równo w 29 dzień nie patrząc na krwawienia w który dzień występują wkładam następny? właśnie wybieram się w sobotę i zastanawiam się nad tabletkami a krążkiem
Nashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:34   #4
elun
Rozeznanie
 
Avatar elun
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 513
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Krążek jest o tyle wygodny, że pamięta się o nim tylko 2 razy w miesiącu, a nawet pamiętać nie trzeba bo są aplikacje na smartfony pamiętające za nas i przypominające Poza tym z racji tego, że ma kontakt z błoną śluzową, potrzebuje mniejszej ilości hormonów (niż tabletki) żeby działać no i nie martwisz się czy nie tracisz ochrony np. po wymiotach.
Pierwszy krążek wkładasz w pierwszy dzień miesiączki i potem sobie siedzi równo 3 tygodnie, wyjmujesz go w ten sam dzień tygodnia i godzinę zawsze, po upływie tygodnia wkładasz na podobnej zasadzie, np. u mnie jest to niedziela o 22.00 - wyciągam i w kolejną niedzielę również o 22.00 zakładam. Trochę poślizgu jest dozwolone bo krążek można podczas użytkowania wyciągać na ok 2 godziny bez utraty ochrony
__________________
Kobiety nie zmienisz, możesz najwyżej zmienić kobietę, ale to i tak nic nie zmieni
elun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:40   #5
Nashka
Raczkowanie
 
Avatar Nashka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34
Dot.: krążek antykoncepcyjny

a w stosunku w ogóle nie przeszkadza? tzn nie wysuwa się właśnie tak samoistnie (w sensie często) lub nie przemieszcza?
Nashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:00   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Nashka Pokaż wiadomość
A więc jak w tytule chciałabym się dowiedzieć czy aby zakupić krążek antykoncepcyjny będzie mi potrzebna wizyta u ginekologa?
Tak.

Cytat:
Jak się mają dni płodne do krążka?
Krążek antykoncepcyjny to hormonalna metoda antykoncepcji, a przy niej nie ma dni płodnych.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 13:40   #7
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Mnie jakoś te krążki nie przekonują, tym bardziej, że moja kumpela używając go zaszła w ciążę. Wiadomo - żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% skuteczna, ale kiedy ma się bezpośrednio styczność z przypadkiem niezadziałania takiego środka, to dodatkowo mnie do niego zniechęca. Sama biorąc pigułki miewam chwile, kiedy mam wątpliwości co do ich skuteczności...
Ciekawi mnie jak to wygląda na basenie? Czy hormon może się wypłukać, jesli użytkowniczka codziennie chadza na basen? Może pytanie idiotyczne, ale mimo wszystko mnie interesuje
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 13:48   #8
BIG MAMA86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Wink Dot.: krążek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez nashka Pokaż wiadomość
a w stosunku w ogóle nie przeszkadza? tzn nie wysuwa się właśnie tak samoistnie (w sensie często) lub nie przemieszcza?
bez obawy nie wysuwa się moj mąż twierdził że jej nie "czuje"wiec ni mart się l
BIG MAMA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:26   #9
YourDesire
Raczkowanie
 
Avatar YourDesire
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 230
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Ja stosowałam krążek przez 6miesięcy i u mnie niestety powodował ciągłą infekcje, był również wyczuwalny przez mojego partnera pod czas stosunku, bardzo odpowiadała mi ta metoda ze względu na to że nie trzeba jej aplikować codziennie aczkolwiek jak każda antykoncepcja hormonalna ma swoje minusy radzę sobie poczytać też na bardziej rozbudowanych forach o plusach i minusach tego krążka.
YourDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 22:30   #10
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: krążek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Nashka Pokaż wiadomość
a w stosunku w ogóle nie przeszkadza? tzn nie wysuwa się właśnie tak samoistnie (w sensie często) lub nie przemieszcza?


ja używam od roku i szczerze, to zdarzyło się, że mi się wysuwał, tzn. nie wypadł nigdy, ale się znacznie obniżył. Wystarczyła jedna "poprawka" i jakoś sie umiejscowił już na odpowiednim miejscu, a wtedy już nic nie czuć, nic nie przeszkadza
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:04   #11
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: krążek antykoncepcyjny

dziewczyny, podbijam! mam mozliwosc uzywania krazka jako metody antykoncepcyjnej. Wiem, ze wydziela duzo mniejsza ilosc hormonow oraz nie niszczy tak watroby. Interesuje mnie w szczegolnosci, czy krazek nie przeszkadza przy wspolzyciu? zaznacze, ze moj seks z partnerem do grzecznych i cichych nie nalezy, wiec boje sie, ze krazek moze zostac uszkodzony (partner jest chojnie obdazony). Czekam na odpowiedzi
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 16:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.