Rodzaje pudrow? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-26, 17:17   #1
Lilka19***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 110

Rodzaje pudrow?


Dziewczyny powie mi ktoras tak dokladnie jakie sa rodzaje pudrow i ich zastosowanie? Ktore kryja np przebarwienia? Wie Ktos?Jest cos takiego jak puder o odcieniu zielonym? Bo gdzies to slyszalam i nie wiem czy wierzyc?
Lilka19*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:07   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Rodzaje pudrow?

nie jestem specjalistka jesli chodzi o pudry, ale na zamaskowanie różnych "paskudztw" dobre sa pudry w kompaktach. u mnie sia sprawdzaja.
a o zielonych to slyszalam korektorach (na naczynka o ile dobrze pamietam).

a rodzaje pudrow to takie: prasowany, sypki, kompakt.
pewnie jeszcze jakies, ale ja mialam doczynienia tylko z takimi.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:31   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Rodzaje pudrow?

owszem, sa pudry zielone i niebieskie i rozowe i zolte i w ogole - rozne. najwiecej w ofercie ma http://www.t-leclerc.com/ (niestety strona w trakcie aktualizacji).
Kolorowe pudry maja spelniac zadania specjalne - maskowanie przebarwien (zielony np neutralizuje czerwony odcien cery)

poza tym pudry mozna podzielic na sypkie i prasowane zwane tez kompaktowymi (nie mylic z podkladami w kompakcie, ktore sa bardziej kremowe niz puder prasowany! - niestety nomenklatura producentow jest w tej dziedzinie mocno niejednoznaczna). Pudry sypkie daja ladniejszy efekt, pudry prasowane sa za to lepsze do torebki.

innym podzialem moze byc podzial pudrow ze wzgledu na sklad - sa pudry na bazie talku, skrobii kukurydzanej, maczki ryzowej, oraz nylonu. Mozliwe ze nie wymienilam wszystkich rodzajow.

Szukasz czegos konkretnego?
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:36   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Rodzaje pudrow?

acha, zapomnialam dodac ze taki zielony albo niebieski puder uzywa sie pod puder koncowy, ktory powinien byc w kolorze karnacji.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:42   #5
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Rodzaje pudrow?

ho ho asinek ale spec z ciebie
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:58   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Rodzaje pudrow?

wera napisał(a):
> ho ho asinek ale spec z ciebie

ano

mialam swego czasu szajbe na punkcie kolorowych pudrow, w sumie to mam nadal, tyle tylko ze beztalkowych pudrow kolorowych raczej malo na rynku.
z doswiadczenia moge powiedziec ze puder rozowy daje na jasnej cerze w chlodnym odcieniu ladny efekt pt "bylam na spacerze" cera jest jasniejsza i swietlistsza. Natomiast puder zolty dziala troszke jak zmiekczacz optyczny albo jak swiatlo swiec.
Oczywiscie nie sa to efekty spektakularne, tylko niuanse kolorystyczne.

(jak ktos chce sobie poeksperymentowac nie wydajac duzej kasy to mozna kupic kuleczki Palomy i je odpowiednio posortowac)

buziaki!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 08:34   #7
Lilka19***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 110
Re: Rodzaje pudrow?

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi Tak,szukam czegos konkretnego,tzn chcialabym zamaskowac drobne przebarwienia.Polecisz mi z jakiej firmy bylby nalepszy? Najlepiej jakis malo skomplikowany,tzn zebym nie miala problemu z jego nakladaniem Aha i najlepiej sypki.
Lilka19*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-27, 08:46   #8
Lilka19***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 110
Re: Rodzaje pudrow?

Aha,jeszcze jedno,jak posortowac te kuleczki Palomy zeby zatuszowac te przebarwienia?
Lilka19*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 18:58   #9
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Rodzaje pudrow?

Lilka19*** napisał(a):
> Dziewczyny dzieki za odpowiedzi Tak,szukam czegos konkretnego,tzn chcialabym zamaskowac drobne przebarwienia.Polecisz mi z jakiej firmy bylby nalepszy? Najlepiej jakis malo skomplikowany,tzn zebym nie miala problemu z jego nakladaniem Aha i najlepiej sypki.

no nie, nie polece, bo niestety nie orientuje sie w zaopatrzeniu polskich drogerii i perfumerii, zreszta nie znam zbyt wiele zielonych pudrow sypkich (i nie uzywalam zadnego) - T. Leclerc (sa chyba dwa albo trzy odcienie zieleni, w zaleznosci od karnacji) do ktorego link podalam wczesniej (moze jak sie stronka "wybuduje" beda mieli sklepik online?), poza tym Grimas (to sa kosmetyki do makijazu scenicznego i nie wiem czy nadaja sie na codzien) i kiedys dawno temu Bourjois, ale ten byl chyba tylko prasowany.
T.Leclerc prawie na pewno nie do dostania w Polsce - za to we Francji no i na pewno na Ebay.

Chyba musiala bys zahaczyc jakas wizazystke, moze mozna dostac taki puder wsrod kosmetykow profesjonalnych.

Duzo latwiej dostac zielony korektor....

>Aha,jeszcze jedno,jak posortowac te kuleczki Palomy zeby zatuszowac te przebarwienia?

no coz, wyjmujesz wszystkie kolorowe i zostawiasz zielone. jesli masz zoltawe przebarwienia to zostawiasz kulki fioletowe. Jesli kolor okaze sie za intensywny to mozesz posterowac bialymi i bezowymi . Fajna zabawa w sumie .

Pozdrawiam!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.