Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:( - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 08:36   #1591
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: SŁODKI problem

a czy dostarczasz sobie odpowiednia ilosc tluszczow? sa wazne w diecie. pod katem zbilansowania diety polecam poczytac sobie o diecie slowian, albo staropolskiej. zwroc tez uwage na indeks glikemiczny spozywanych pokarmow (powinnas jesc te z niskim ideksem), a czy owoce nie zaspokajaja twojego apetytu na slodkie? sama jestem slodka dziura, ale odkad unikam 'klasycznych' slodkosci owoce w zupelnosci mi wystarcza, suszone to juz dla mnie super slodycz, a chalwa czy gorzka czekolada to uhuhu sprobuj modyfikacji diety, a jesli to nie pomoze to lekarz.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 21:48   #1592
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Hej hej hej!

Jest tu jeszcze kto? postanowiłam odkopać stary wątek i sprawdzić jak tam Wasze postępy w niejedzeniu słodyczy

Ja się pochwalę, że od 1 stycznia nie zjadłam nic słodkiego
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 22:34   #1593
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(


co mi się w subskrypcjach pojawiło!

Fajnie, że się odezwałaś! Od 1go stycznia?! brawo! ale i tak Ci nie wierzę! ściemniasz, pewnie do grupy słodyczy nie zaliczyłaś czekolady! hehe. żartuję należą się brawa!
Ja jem mniej słodyczy, ale nie wychodzi mi to na dobre, bo... przytyłam
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 23:25   #1594
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość

co mi się w subskrypcjach pojawiło!

Fajnie, że się odezwałaś! Od 1go stycznia?! brawo! ale i tak Ci nie wierzę! ściemniasz, pewnie do grupy słodyczy nie zaliczyłaś czekolady! hehe. żartuję należą się brawa!
Ja jem mniej słodyczy, ale nie wychodzi mi to na dobre, bo... przytyłam
Ha! byłam ciekawa odzewu! tiruriru

No od 1 i wcale nie ściemniam! czekolada poszła aut dopuszczam jedynie dżem
dzięki

niemożliwe?! widać Tobie odwyk nie służy! zresztą na pewno nie przytyłaś
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 10:05   #1595
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Słodyczowe napady były moją zmorą. Potrafiłam kupic dwie paczki ciastek i wsunąć wszystko na raz. Zachowywałam się jak nałogowiec. I przez przypadek znalazłam rozwiązanie - domowe ciasteczka owsiane i owsianka na śniadanie.
Ciasteczka piekę sama (z jednej porcji wychodzi mi cala miska ciastek), sa zdrowe, mają dużo płatków owsianych, nie mają chemii i są tanie. I bardzo zapychają - zjem dwa ciastka i mam dość na caly dzień slodyczy.
A śniadanie - zaczęłam jeść owsiankę swoim sposobem - garść płatków owsianych i garść płatków żytnich. Zalewam wrzątkiem do poziomu platków, przykrywam miseczke na 10-15 min. Potem dodaję łyżke miodu i jem.
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 17:28   #1596
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Słodyczowe napady były moją zmorą. Potrafiłam kupic dwie paczki ciastek i wsunąć wszystko na raz. Zachowywałam się jak nałogowiec. I przez przypadek znalazłam rozwiązanie - domowe ciasteczka owsiane i owsianka na śniadanie.
Ciasteczka piekę sama (z jednej porcji wychodzi mi cala miska ciastek), sa zdrowe, mają dużo płatków owsianych, nie mają chemii i są tanie. I bardzo zapychają - zjem dwa ciastka i mam dość na caly dzień slodyczy.
A śniadanie - zaczęłam jeść owsiankę swoim sposobem - garść płatków owsianych i garść płatków żytnich. Zalewam wrzątkiem do poziomu platków, przykrywam miseczke na 10-15 min. Potem dodaję łyżke miodu i jem.
Takie ciasteczka to dobra alternatywa jak mnie bardzo przyciśnie na słodkie to sobie upiekę :P
Owsiankę też jadam z owocami chociaż ostatnio na śniadanie wsuwam kanapki z lenistwa
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:11   #1597
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Cytat:
Napisane przez Brendy Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mój problem polega na tym, że juz chyba jestem uzależniona od słodyczy, wczesniej jakos wogole mnie tak do nich nie ciągneło. Przez fakt, że chce schudnąć to staram sie je jakoś wyeliminować z diety ale nie potrafie. Musze zjeść coś słodkiego, moja silna wola sobie nie daje rady z ta pokusa. Zazywam równiez chrom ale nie widze jakis specjalnych efektów.Tak myślałam może to w moim organizmie jest coś nie tak i sie domaga cukrów? przed okresem to już wogóle ciężko mi przeżyc bez słodkich pokus!Czym to może być spowodowane? Przeciez ja z takim apetytem na nie nigdy schudne :-( Help ... o porady prosze was ....
Z góry dziekuje
Może powinnaś spróbować chromu? Ten suplement diety pozwoli Ci zapomnieć co to cukier. Chroni Twoje łaknienie od wszytskiego co słodkie. Ja go stosowałam, a ponadto słodziłam sacharyną. Efekty było widać, bo również uwielbiam słodycze.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 08:16   #1598
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

HEJO LASKI ))) fajno, że sie odezwałyście.... ja niestety raz lepiej raz gorzej, ale od dzis znowu probuje.... masakra, zle sie czuje psychicznie, zle oddziałuje na mnie moja praca.... ogolem - kicha,kicha,kicha ......
Dobrze,ze przynajmniej TŻ mnie kocha i jest na dobre i na złe.
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 08:50   #1599
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Jabłko
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 22:43   #1600
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

[1=cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d 0ab40072d3e70b02c_5ea21df 28819a;38804357]HEJO LASKI ))) fajno, że sie odezwałyście.... ja niestety raz lepiej raz gorzej, ale od dzis znowu probuje.... masakra, zle sie czuje psychicznie, zle oddziałuje na mnie moja praca.... ogolem - kicha,kicha,kicha ......
Dobrze,ze przynajmniej TŻ mnie kocha i jest na dobre i na złe.[/QUOTE]
Mumiiiiika! a co u Ciebie, gdzie pracujesz? to przykre, że praca stanowi u nas tak potężną część życia, a w większości przypadków nie przynosi satysfakcji, czy też takich zarobków jakbyśmy chcieli, często nie zapewnia nawet znosnej atmosfery... ;/ i jak tu w takim nastroju pozbyć się przyjmeności jaką jest jedzenie słodyczy

wiecie, że ja już niechętnie jem czekoladę. tz zamiast wielkich czekolad milki kupuje mi male 3 bity. (rum cola, jadłyscie?!) i jest mi po nich bardzo słodko.

zaaa to mam faze na czipsy
a do czipsow piwska oczywiscie







Mumiczka, glowa do gory.
Dziewczyny, ile lat juz walczymy?
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 22:49   #1601
ada22siwy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

ja mam tak że przez jakiś czas mogę słodyczy nie jeść ale jak już posmakuję to zjem wszystko więc wolę nie smakować nawet jednego nie zawsze mi się to udaje niestety
ada22siwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 12:49   #1602
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Aniabania - kochana jestes dziękuje,za słowa otuchy.
Pracuje jako kosmetyczka, ale klientów nie ma... (smiesznie to zabrzmi) zero perspektyw w tej pracy... czuje,ze stoje w miejscu. Niby szukam,ale wiecie jakie maja oczekiwania ...pf....tragedia...probu je wziac sie w garsc i ruszyc dupsko na prawo jazdy! chociaz teraz jak sie nasłuchalam o tym nowym egzaminie i nieskiejz dawalnosci to mam watpliwosci :P
W moich planach jest.... mobilna kosmetyczka moze i sie uda.... no niestety na wszystkie smutki, slodycze daja chwilową przyjemnosc, a potem jest jeszcze mega wiekszy doł,ze je zjadlam....i koło sie zamyka.....rety ile lat ja juz walcze?!?!?!?!?!?!?!?!?! nawet nie chce liczyc .....


rum cola ? nie jadlam....za mna ostatnio ŁAZI blok czekoladowy,ale taki domowy...mamusi...../ a kysz

Edytowane przez cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Czas edycji: 2013-01-24 o 12:50
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:00   #1603
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Moja koleżanka jest mobilna kosmetyczka, świadczy też usługi fryzjerskie (z tym że wg mnie nie ma talentu ani do jednego ani do drugiego i jak dotąd idzie jej całkiem nieźle, a dopiero się rozkręca, może to faktycznie dobry pomysł
Ale co Ty mówisz, że nie ma klientów?! hmmmm może z grouponów korzystają, sama nie wiem, wydawało mi się, że babeczki ostatnio bardzo cenią sobie usługi dobrej kosmetyczki
Ale głowa do góry; będzie ok

Wczoraj wciągnęłam crispello; twistosy i 2 piwa
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:53   #1604
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

wiesz co ,to jest tez pewno lokalizacja salonu, no i wiekszosc mnie kojarzy z poczatkow ze stanowiska pomocnica recepcjonistka,ale to było 4 lata temu, i od dluzszego czasu jestem kosmetyczka już! szlag mnie trafia jak sie pytaja czy umiem zrobic henne!!!!!!!!!!!! po prostu zalamka, to wszystko mnie dobija.... wczoraj poplynełam z tematem 3 batony zjadłam - masakra
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:01   #1605
szellli
Przyczajenie
 
Avatar szellli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Jak ma się taką mega wielką ochotę na słodycze to najlepiej iść umyć toaletę! Poważnie! Bądź równie dobrze można iść na spacer, wypić melisę by się uspokoić, albo krzyknąć do tego swego łba: TRAKTUJESZ ODCHUDZANIE POWAŻNIE, CZY SOBIE JAJA ROBISZ!
Mam w domu małe dziecko - dwu i pół letnie i męża łasucha - chudego, że aż miło i często w baryku gromadzone są to cukierki, żelki, ciasteczka - wyliczać można bez końca i nie powiem że mnie nie kusi, bo kusi, ale przecież dążę do czegoś innego do schudnięcia i dobrze jest o tym pamiętać : )
Ja mam taką silną wolę, że jak ktoś da mi cukierka (np ulubionego) to wyrzucam do ubikacji i spuszczam wodę - wtedy czuję się silniejsza
szellli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:06   #1606
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Helołłłłłłłłłłł

[1=cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d 0ab40072d3e70b02c_5ea21df 28819a;38804357]HEJO LASKI ))) fajno, że sie odezwałyście.... ja niestety raz lepiej raz gorzej, ale od dzis znowu probuje.... masakra, zle sie czuje psychicznie, zle oddziałuje na mnie moja praca.... ogolem - kicha,kicha,kicha ......
Dobrze,ze przynajmniej TŻ mnie kocha i jest na dobre i na złe.[/QUOTE]

Hejjjjjjjjjjjjjjj!!!! jesteś zastanawiałam się co się z Tobą dzieje mówisz, że kiepsko w pracy? teraz ogólnie jest kicha... ja też jestem póki co bezrobotna ale szukam szukam...
dobrze, że masz wsparcie TŻ-ta! główka do góry!

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile lat juz walczymy?
Długo ale mam nadzieję, że to moje ostatnie podejście póki co trzymam się od 1 stycznia dzisiaj mam małą imprezkę rodzinną, więc nie wiem co to będzie
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 07:53   #1607
natascha07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 119
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Witam
Ja postanowiłam sobie że ten rok będzie bez słodyczy....niestety nie wyszło i postanowiłam że będę sobie pozwalać na małe przyjemności...
Na początku było ok ale teraz coraz częściej dostaję napadu na słodycze i wcinam ile wlezie...czasami się boję normalnie że to jakaś choroba.
Nie mam pojęcia czy można czymś zastąpić słodycze.
Przez pewien okres ok 2lat nie jadłam w ogóle słodkiego!! Nie wiem jak to zrobiłam, teraz nie potrafię sobie odmówić...
Chętnie poczytam o zamiennikach. Czekam na propozycje.
Może jeszcze mi się uda zostawić słodycze.....

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez szellli Pokaż wiadomość
Jak ma się taką mega wielką ochotę na słodycze to najlepiej iść umyć toaletę! Poważnie! Bądź równie dobrze można iść na spacer, wypić melisę by się uspokoić, albo krzyknąć do tego swego łba: TRAKTUJESZ ODCHUDZANIE POWAŻNIE, CZY SOBIE JAJA ROBISZ!
Mam w domu małe dziecko - dwu i pół letnie i męża łasucha - chudego, że aż miło i często w baryku gromadzone są to cukierki, żelki, ciasteczka - wyliczać można bez końca i nie powiem że mnie nie kusi, bo kusi, ale przecież dążę do czegoś innego do schudnięcia i dobrze jest o tym pamiętać : )
Ja mam taką silną wolę, że jak ktoś da mi cukierka (np ulubionego) to wyrzucam do ubikacji i spuszczam wodę - wtedy czuję się silniejsza
BARDZO ZAZDROSZCZĘ!!!
Tylko trzeba mieć baaardzo silną wolę...
__________________
53,52,51...50 163cm
DBAM O WŁOSY I CERĘ
PIJĘ POKRZYWĘ
LICZĘ KALORIE
natascha07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:29   #1608
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Z czego wynika to, że ciągle mam ochotę na coś słodkiego ? Przez cały styczeń mam ochotę na słodycze. Umiałam powstrzymać się od słodyczy. W grudniu nie jadłam przez 3 tygodnie, a teraz nie wiem co jest. Dzisiaj z trudem wytrzymałam bez słodyczy. A tak to 6 kostek czekolady, ciasteczka itp itd
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:31   #1609
pendeloquee
Rozeznanie
 
Avatar pendeloquee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 580
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Odchudzam się pod okiem dietetyczki i przy ostatniej wizycie przepisała mi tabletki cynamonowe (do dostania w wiekszosci aptek, bez recepty). Maja zapobiegać skokom cukru i zmniejszyć apetyt na słodycze. I albo to efekt placebo albo i nie bo na mnie działają. Zauważyłam, że u mnie niwelują "zachcianki"
__________________
Biorę się za siebie:
Wzrost: 176 cm
Waga :
107,8 - 105 - 100 - - 95 - 90 - 85 - 80

Moja biżuteria
Zapraszam na mojego bloga
pendeloquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:53   #1610
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Wydaje mi się, że nie jest to spowodowane niczym innym jak Twoja naturą łasucha
Ja również jestem łasuchem, kiedyś też nie mogłam obejść się bez słodyczy w ciągu dnia. Dzisiaj nie jem ich prawie wcale, a jeśli jem to słodkości typu: rodzynki, chałwa do owsianki, domowe ciasta do kawki też się zdarzają
Wszystko zaczęło się od tego, że wzięłam udział w wątku 100dni bez słodyczy.. pierwsze dni były truuudne, ale wytrwałam i co ciekawe trwałam dalej
Może i Tobie to pomoże?
I tak ja mówię, spróbuj zamiast ciastek, zjeść garść rodzynek albo batonika muesli

jeszcze dodam, że od ponad roku nie używam nawet cukru

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:57
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:21   #1611
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie jest to spowodowane niczym innym jak Twoja naturą łasucha
Ja również jestem łasuchem, kiedyś też nie mogłam obejść się bez słodyczy w ciągu dnia. Dzisiaj nie jem ich prawie wcale, a jeśli jem to słodkości typu: rodzynki, chałwa do owsianki, domowe ciasta do kawki też się zdarzają
Wszystko zaczęło się od tego, że wzięłam udział w wątku 100dni bez słodyczy.. pierwsze dni były truuudne, ale wytrwałam i co ciekawe trwałam dalej
Może i Tobie to pomoże?
I tak ja mówię, spróbuj zamiast ciastek, zjeść garść rodzynek albo batonika muesli

jeszcze dodam, że od ponad roku nie używam nawet cukru
Ja też cukru nie używam do niczego. Herbatę piję zieloną i czerwoną.
Ostatnio mnie tak coś wzięło na słodycze. A łasuchem to jestem Muszę popracować nad sobą, bo w innym razie będzie bardzo źle
Mam niedoczynność tarczycy to też może przez to ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 11:32   #1612
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

DZIEWCZYNY POWINNYSMY ZORGANIZOWAC WYJAZD DLA NAS SAMYCH wyjazd z cyklu " 14 dni bez slodyczy" etc.... wierze,ze bysmy sie motywowały
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 11:52   #1613
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Ja też cukru nie używam do niczego. Herbatę piję zieloną i czerwoną.
Ostatnio mnie tak coś wzięło na słodycze. A łasuchem to jestem Muszę popracować nad sobą, bo w innym razie będzie bardzo źle
Mam niedoczynność tarczycy to też może przez to ?
ja też nie słodzę ani kawy ani herbaty ale słodycze pożeram tonami
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:26   #1614
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
ja też nie słodzę ani kawy ani herbaty ale słodycze pożeram tonami
Jak to jest, że jedna może jeść w dużych ilościach wszystkiego i wygląda jak patyk, a druga nie...
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:08   #1615
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Dziewczyny planuję od 13 lutego od Wielkiego Postu do zakończenia wielkiego postu nie jeść słodyczy. Którąś się przyłącza ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 14:35   #1616
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

ja!- z checią podejme walke
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 17:16   #1617
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

[1=cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d 0ab40072d3e70b02c_5ea21df 28819a;38923275]ja!- z checią podejme walke [/QUOTE]
Jak myślisz wytrzymamy ? Jak będziemy się wspierać to na pewno
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 20:06   #1618
pendeloquee
Rozeznanie
 
Avatar pendeloquee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 580
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Mogę się przyłączyć?
__________________
Biorę się za siebie:
Wzrost: 176 cm
Waga :
107,8 - 105 - 100 - - 95 - 90 - 85 - 80

Moja biżuteria
Zapraszam na mojego bloga
pendeloquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 05:41   #1619
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Jak powstrzymać apetyt na słodycze? Jakie zamienniki? Co robić?:(

Cytat:
Napisane przez pendeloquee Pokaż wiadomość
Mogę się przyłączyć?
Oczywiście, że tak Im więcej nas tym lepiej
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 06:12   #1620
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ciągła ochota na słodycze ...

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jak to jest, że jedna może jeść w dużych ilościach wszystkiego i wygląda jak patyk, a druga nie...
Ale kto wygląda jak patyk?
Bo napisałaś to pod moją wypowiedzią, a my się chyba nie widziałyśmy ;p
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-19 12:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.