Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-22, 09:35   #1651
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 09:39   #1652
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pracodawcy chyba szukają jeleni, sami powinni podawać proponowane wynagrodzenie, a nie pytać potencjalnych pracowników,ale jest jak jest.

Ja daję między 3-4 tysiące brutto lub 2.500-3.000 netto z tym, że gdybym miała możliwość zdobycia nowego doświadczenia to jestem gotowa zejść trochę ze stawki ...ciekawe ile będą szukać pracy.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 09:44   #1653
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

ja wszystko rozumiem,ale dostosowuje cennik do mojego regionu, i do stanowiska, plus to,żeby wystarczyło mi jako-tako na życie. Zawsze 1500 to lepsze niż 800zł stażu.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 10:03   #1654
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Też mi to przyszło do głowy. Doła można złapać :-(
pracuj.pl ma opcję w chyba "moje aplikacje" na podejrzenie ile +- osób aplikowało na dane stanowisko
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 10:07   #1655
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przerażają mnie lekko, zarobki rządu 1.500-2.000 zł netto z trudem na opłaty i jedzenie wystarczy, a co dopiero na całą resztą. Chyba, że ktoś mieszka z rodziną lub z chłopakiem, mężem to jeszcze jeszcze..Ale samu ciężko.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2017-06-22 o 10:12
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 10:10   #1656
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

no ja mam meza,wiec lzej, ale tez musze sie wziac za siebie.

mnie tez przerazaja takie zarobki, ale nic nie zrobie, jesli z mezem tu zostajemy to musimy sie dostosowac do srednich kwot. tutaj ludzie tak zarabiają, jak ktos ma 3 tys to jest gość (mówię poważnie).
ale gdybym miala sama zyc za 1500 to chyba bym jadła tynk ze ścian
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 11:17   #1657
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7485645 6]powiedzcie mi dlaczego rekruterów tak dziwi podawanie widełek BRUTTO? zawsze jak mnie pytają to zaczynam przykładowo 2200 (oddech) - 2600 (wielkie oczy) BRUTTO (ulga).
Serio [/QUOTE]

Chyba większość ludzi mówi netto, ponieważ tak jest łatwiej.
Mi łatwiej powiedzieć ile chce dostawać kasy na konto.

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Też mi to przyszło do głowy. Doła można złapać :-(



Pracodawcy chyba szukają jeleni, sami powinni podawać proponowane wynagrodzenie, a nie pytać potencjalnych pracowników,ale jest jak jest.

Ja daję między 3-4 tysiące brutto lub 2.500-3.000 netto z tym, że gdybym miała możliwość zdobycia nowego doświadczenia to jestem gotowa zejść trochę ze stawki ...ciekawe ile będą szukać pracy.

I później ten stres jak się bez wahania zgodzą, że można było więcej ugrać Ktoś z moich znajomych dostał więcej pensji niż powiedział, bo za bardzo by odstawał od grupy. Czułabym się idiotycznie, gdybym poszła do roboty, a tam ludzie z wiele mniejszym doświadczeniem dostają np. 2x tyle co ja, bo się nie orientowałam

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

niv a w jakiej branży szukasz?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-22, 11:27   #1658
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Przerażają mnie lekko, zarobki rządu 1.500-2.000 zł netto z trudem na opłaty i jedzenie wystarczy, a co dopiero na całą resztą. Chyba, że ktoś mieszka z rodziną lub z chłopakiem, mężem to jeszcze jeszcze..Ale samu ciężko.
Rynek pracy nie jest łaskawy dla samotnych osób. W moich okolicach wynajęcie pokoju, i to jeszcze jakiejś rudery na zadupiu, nie że jakieś luksusy, kosztuje 800 zł, a kawalerki 1500 zł. Rata kredytu na małe mieszkanko tez się mieści w widełkach 1500 - 2000 zł. Do tego dochodzą inne opłaty, jedzenie, bilet miesięczny (zakładamy wersję ubogą, bez samochodu), jakieś ubrania, kosmetyki, środki czystości. Nawet bez żadnych rozrywek i przyjemności nie idzie się zmieścić w tym budżecie. Dlatego nie jest dzisiaj wcale rzadkością, że ludzie mieszkają po dwie, trzy osoby w wynajętym pokoju, nawet jak mają już 30 lat.

Jakbym była sama, pewnie też bym tak koczowała. Niby dwie osoby jedzą za dwie, ale jednak czynsz jest jeden, to duże odciążenie.

Są też osoby urodzone w dużych miastach, które mieszkają tu z rodzicami, ale one tylko zaniżają stawki na rynku. Jak mama płaci czynsz i lodówka zawsze pełna, to można wziąć te 1500 zł i jeszcze całkiem nieźle żyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 11:55   #1659
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Chyba większość ludzi mówi netto, ponieważ tak jest łatwiej.
Mi łatwiej powiedzieć ile chce dostawać kasy na konto.




I później ten stres jak się bez wahania zgodzą, że można było więcej ugrać Ktoś z moich znajomych dostał więcej pensji niż powiedział, bo za bardzo by odstawał od grupy. Czułabym się idiotycznie, gdybym poszła do roboty, a tam ludzie z wiele mniejszym doświadczeniem dostają np. 2x tyle co ja, bo się nie orientowałam
---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

niv a w jakiej branży szukasz?
Znam takie przypadki z korpo, osoby na tym samym stanowisku, a różnica w wynagrodzeniu spora, bo ile sobie wynegocjujesz tyle masz.

W wielu - administracja, HR, windykacja należności, kultura, organizacja pozarządowe.

W sumie to co najbardziej mnie intersuje jest najgorzej płatne.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rynek pracy nie jest łaskawy dla samotnych osób. W moich okolicach wynajęcie pokoju, i to jeszcze jakiejś rudery na zadupiu, nie że jakieś luksusy, kosztuje 800 zł, a kawalerki 1500 zł. Rata kredytu na małe mieszkanko tez się mieści w widełkach 1500 - 2000 zł. Do tego dochodzą inne opłaty, jedzenie, bilet miesięczny (zakładamy wersję ubogą, bez samochodu), jakieś ubrania, kosmetyki, środki czystości. Nawet bez żadnych rozrywek i przyjemności nie idzie się zmieścić w tym budżecie. Dlatego nie jest dzisiaj wcale rzadkością, że ludzie mieszkają po dwie, trzy osoby w wynajętym pokoju, nawet jak mają już 30 lat.

Jakbym była sama, pewnie też bym tak koczowała. Niby dwie osoby jedzą za dwie, ale jednak czynsz jest jeden, to duże odciążenie.

Są też osoby urodzone w dużych miastach, które mieszkają tu z rodzicami, ale one tylko zaniżają stawki na rynku. Jak mama płaci czynsz i lodówka zawsze pełna, to można wziąć te 1500 zł i jeszcze całkiem nieźle żyć.
Tak, wiem z własnego doświadczenia dlatego wynagrodzenie brutto w wysokości około 2.000-2.600 zwłaszcza w dłużej perspektywie mnie nie interesuje, bo co najwyżej będę wegetować tak jak na bezrobociu.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 12:00   #1660
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rynek pracy nie jest łaskawy dla samotnych osób. W moich okolicach wynajęcie pokoju, i to jeszcze jakiejś rudery na zadupiu, nie że jakieś luksusy, kosztuje 800 zł, a kawalerki 1500 zł. Rata kredytu na małe mieszkanko tez się mieści w widełkach 1500 - 2000 zł. Do tego dochodzą inne opłaty, jedzenie, bilet miesięczny (zakładamy wersję ubogą, bez samochodu), jakieś ubrania, kosmetyki, środki czystości. Nawet bez żadnych rozrywek i przyjemności nie idzie się zmieścić w tym budżecie. Dlatego nie jest dzisiaj wcale rzadkością, że ludzie mieszkają po dwie, trzy osoby w wynajętym pokoju, nawet jak mają już 30 lat.

Jakbym była sama, pewnie też bym tak koczowała. Niby dwie osoby jedzą za dwie, ale jednak czynsz jest jeden, to duże odciążenie.

Są też osoby urodzone w dużych miastach, które mieszkają tu z rodzicami, ale one tylko zaniżają stawki na rynku. Jak mama płaci czynsz i lodówka zawsze pełna, to można wziąć te 1500 zł i jeszcze całkiem nieźle żyć.
no niestety tez to zauwazylam, moje kolezanki 'niezamezne/nie dzieciate/nie zwiazkowe" nadal wynajmuja pokoj mimo ze lata od studiow minely.

ale mam znajoma ktorej sie fajnie poszczęściło- wynajela pokoj za 600 z oplatami,a sie okazalo,ze to jest pokoj w mieszkaniu,w ktorym nikt nie mieszka,wiec jakby nie patrzec ma cale mieszkanie (2-3 pokoje,kuchnia,lazienka) w cenie 600...
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 15:55   #1661
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[QUOTE=Mahdab;74852

Musisz pokonać ten stres, przecież nikt na rozmowie ci głowy nie urwie. Ja zawsze chodziłam na totalnym luzie na rozmowy, pomyśl, że najwyżej to jeszcze nie ta praca i już. Zmień nastawienie (wiem, że łatwo się mówi ) i zobaczysz, że pójdzie wiele lepiej [/QUOTE]

Zapisalam.sie do terapeuty zeby walczyc ze stresem. Nie moge pozwolic zeby znowu stracisz szanse o fajne prace. Praca na produkcji prawie jak oboz pracy... 8 h pracy, tylko jedna 15 min przerwa, gdzie trzeba zanim sie wyjdzie wylogowac z, kompa co.zajmuje oksię 5 min i juz mniej przerwy. Zanim zejdzie to kolejne minuty uciekaja i czlowiek nawet nje ma.czasu zjesc. Sa jeszcze dwie 5 min ale to. Wogole nie oplaca siesię bo zejdzie sietrochę na dol i trza wracac. Do wc mozna chodzic ale nie za czesto, 3 razy i juz problem robia. Siedza nad czlowiekiem, poganiaja zeby, norme wyrobic,ale zarazem spr czy dobrze sie robi i bubli nie ma... gadac zbytnio nie mozna, wstac tez nie. Czlowiek zasypia,bo tak monotonna praca,ze szok i to bez ruchu. Patrzac na ludzi,ktorzy dlugo pracuja,widac ze wykonczeni z przepracowania. Ciezko mi sie tam odnalezc, jestem wykonczona, bardziej niz po pracy sprzatajac.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-22, 17:41   #1662
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Bo gdyby to było netto to kosztowałabys prawie 1000zl więcej a to już jest raczej powyżej tego co większość ludzi zarabia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 17:43   #1663
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7485554 1]Jak ja nie lubię takich sytuacji :/
Akurat dzwonił ktoś z oferty pracy, na której mi zależy (spr), tylko,że w danej chwili nie miałam możliwości odebrania...
A jak oddzwaniam to jakby wył. telefon...Ehh

uff oddzwonili, mam rozmowę w poniedziałek, trzymajcie kciuki!!![/QUOTE]
Trzymam kciuki! Też mam rozmowę w poniedziałek
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 18:16   #1664
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki! Też mam rozmowę w poniedziałek

9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-22, 21:04   #1665
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki! Też mam rozmowę w poniedziałek
Powodzenia: )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 07:48   #1666
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Ja aplikowałam na zastępstwo, pracę dostałam, a po niecałym miesiącu okazało się, że osoba, którą zastępowałam odchodzi z firmy. Tym sposobem wskoczyłam na jej miejsce
to u mnie po 2 tygodniach osoba wrocila. I to niby bylo pewne od dawna tylko mi dosc dlugo wmawiano, ze minimum 2 miesiace.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 10:02   #1667
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Bo gdyby to było netto to kosztowałabys prawie 1000zl więcej a to już jest raczej powyżej tego co większość ludzi zarabia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2200-2600 netto? Wydaję mi się, że za pracę umysłową to nie jest wygórowane żądanie?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Zapisalam.sie do terapeuty zeby walczyc ze stresem. Nie moge pozwolic zeby znowu stracisz szanse o fajne prace. Praca na produkcji prawie jak oboz pracy... 8 h pracy, tylko jedna 15 min przerwa, gdzie trzeba zanim sie wyjdzie wylogowac z, kompa co.zajmuje oksię 5 min i juz mniej przerwy. Zanim zejdzie to kolejne minuty uciekaja i czlowiek nawet nje ma.czasu zjesc. Sa jeszcze dwie 5 min ale to. Wogole nie oplaca siesię bo zejdzie sietrochę na dol i trza wracac. Do wc mozna chodzic ale nie za czesto, 3 razy i juz problem robia. Siedza nad czlowiekiem, poganiaja zeby, norme wyrobic,ale zarazem spr czy dobrze sie robi i bubli nie ma... gadac zbytnio nie mozna, wstac tez nie. Czlowiek zasypia,bo tak monotonna praca,ze szok i to bez ruchu. Patrzac na ludzi,ktorzy dlugo pracuja,widac ze wykonczeni z przepracowania. Ciezko mi sie tam odnalezc, jestem wykonczona, bardziej niz po pracy sprzatajac.

Zastanów się czego tak się boisz, że paraliżuje cię stres
Bądź sobą, ja sobie przed każdą rozmową mówiłam, że mniej ważne co potrafisz, a czego nie i tak jeśli mnie polubią, to zaproszą do współpracy Pokaż swoje prawdziwe oblicze, zakładam, że miłej i ambitnej osoby
Druga sprawa idź na rozmowę jak równy z równym, ty szukasz dobrej pracy, oni szukają dobrego pracownika. Ty dla nich jesteś taką samą wartością jak oni dla ciebie, jeśli cię nie wybiorą, cóż, ich strata, ty też pewnie odpuściłaś niejedną propozycję, bo ci nie pasowała Nie każdemu będziesz odpowiadać i to nie jest powód, żeby się załamywać, nie mamy zresztą na to wpływu.
Ja traktuję takie rozmowy bardziej jako spotkanie zapoznawcze niż egzamin, gadam jak ze znajomymi i jak dotąd prawie zawsze po rozmowie byłam przyjęta, mimo, że obiektywnie patrząc byli lepsi kandydaci Właśnie zauważyłam, że chyba w tym akurat jestem dobra
Będę trzymać kciuki, żeby ci się udało!
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 10:50   #1668
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Zaczęłam się martwić, że nie znajdę pracy w mieście, w którym teraz mieszkam, w ogóle to mam za dużo czasu na myślenie i analizy co na pewno dobre nie jest.

Powodzenia na rozmowach

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Zapisalam.sie do terapeuty zeby walczyc ze stresem. Nie moge pozwolic zeby znowu stracisz szanse o fajne prace. Praca na produkcji prawie jak oboz pracy... 8 h pracy, tylko jedna 15 min przerwa, gdzie trzeba zanim sie wyjdzie wylogowac z, kompa co.zajmuje oksię 5 min i juz mniej przerwy. Zanim zejdzie to kolejne minuty uciekaja i czlowiek nawet nje ma.czasu zjesc. Sa jeszcze dwie 5 min ale to. Wogole nie oplaca siesię bo zejdzie sietrochę na dol i trza wracac. Do wc mozna chodzic ale nie za czesto, 3 razy i juz problem robia. Siedza nad czlowiekiem, poganiaja zeby, norme wyrobic,ale zarazem spr czy dobrze sie robi i bubli nie ma... gadac zbytnio nie mozna, wstac tez nie. Czlowiek zasypia,bo tak monotonna praca,ze szok i to bez ruchu. Patrzac na ludzi,ktorzy dlugo pracuja,widac ze wykonczeni z przepracowania. Ciezko mi sie tam odnalezc, jestem wykonczona, bardziej niz po pracy sprzatajac.
Stres może wykończyć. Dobrze, że chcesz z tym coś zrobić.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 12:05   #1669
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Zaczęłam się martwić, że nie znajdę pracy w mieście, w którym teraz mieszkam, w ogóle to mam za dużo czasu na myślenie i analizy co na pewno dobre nie jest.
Rozumiem Cię bardzo dobrze. Ja szukam pracy w okolicach gdzie mieszka tz i od 3 tygodni żadnej oferty pracy nie ma
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 15:40   #1670
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
2200-2600 netto? Wydaję mi się, że za pracę umysłową to nie jest wygórowane żądanie?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------




Zastanów się czego tak się boisz, że paraliżuje cię stres
Bądź sobą, ja sobie przed każdą rozmową mówiłam, że mniej ważne co potrafisz, a czego nie i tak jeśli mnie polubią, to zaproszą do współpracy Pokaż swoje prawdziwe oblicze, zakładam, że miłej i ambitnej osoby
Druga sprawa idź na rozmowę jak równy z równym, ty szukasz dobrej pracy, oni szukają dobrego pracownika. Ty dla nich jesteś taką samą wartością jak oni dla ciebie, jeśli cię nie wybiorą, cóż, ich strata, ty też pewnie odpuściłaś niejedną propozycję, bo ci nie pasowała Nie każdemu będziesz odpowiadać i to nie jest powód, żeby się załamywać, nie mamy zresztą na to wpływu.
Ja traktuję takie rozmowy bardziej jako spotkanie zapoznawcze niż egzamin, gadam jak ze znajomymi i jak dotąd prawie zawsze po rozmowie byłam przyjęta, mimo, że obiektywnie patrząc byli lepsi kandydaci Właśnie zauważyłam, że chyba w tym akurat jestem dobra
Będę trzymać kciuki, żeby ci się udało!
Ale ja nie piszę , czy to jest wygórowane żądanie, bo uważam że min tyle powinno się zarabiać, ale większość pracodawców chce pracownika jak najtańszego. Zauważ,że płaca minimalna to 2000brutto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 17:03   #1671
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
2200-2600 netto? Wydaję mi się, że za pracę umysłową to nie jest wygórowane żądanie?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------
Dokładnie, ja uważam, że to mało w przypadku odpowiedzialnej i ciężkiej umysłowo pracy. Ja swoją pracę wyceniam na 5000 netto, ale pomiędzy marzeniami a rzeczywistością jest przepaść. Szczerze, to nie wiem gdzie mogłabym tyle zarobić robiąc to co robię.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 17:06   #1672
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

5000PLN to sporo jak na polskie standardy, szczególnie jeśli mowa tu o netto. Zarobki jednak są warunkowane przez rynek, trafianie w niszę jest tutaj kluczem dobrych zarobków.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 18:11   #1673
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 21:09   #1674
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie taka jest na razie propozycja rządu: 2080 PLN brutto Ja bym chciał, żeby jednak była trochę wyższ; 80 PLN to podwyżka ledwie o 4%, natomiast inflacja wynosi już ok. 2%. Uważam, że państwo powinno wykorzystywać obecną dobrą sytuację na rynku pracy do ostrego zwiększania presji płacowej.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2017-06-23 o 21:12
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 21:49   #1675
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MrsPapuga Pokaż wiadomość
5000PLN to sporo jak na polskie standardy, szczególnie jeśli mowa tu o netto. Zarobki jednak są warunkowane przez rynek, trafianie w niszę jest tutaj kluczem dobrych zarobków.
Niestety tak, ale problemem jest też wysoki zus, wielu pracodawców byłoby skłonnych zapłacić taką sumę, ale większą część pod stołem. Spotykam się z przypadkami, że ludzie mają minimalne krajowe na papierze, a w rzeczywistości zarabiają 3000 -4000 na rękę.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Dokładnie taka jest na razie propozycja rządu: 2080 PLN brutto Ja bym chciał, żeby jednak była trochę wyższ; 80 PLN to podwyżka ledwie o 4%, natomiast inflacja wynosi już ok. 2%. Uważam, że państwo powinno wykorzystywać obecną dobrą sytuację na rynku pracy do ostrego zwiększania presji płacowej.
Nie wiem, czy podwyższenie minimalnej pensji daje wyższy standard życia skoro co roku rosną ceny żywności, opłat za mieszkanie itp. Generalnie śmieszy mnie zapis w kodeksie pracy, który mówi, że Państwo zapewnia godziwe wynagrodzenie pracownikowi poprzez ustalanie pensji minimalnej.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 22:12   #1676
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy podwyższenie minimalnej pensji daje wyższy standard życia skoro co roku rosną ceny żywności, opłat za mieszkanie itp.
To przecież zestawiłem z inflacją i wzrost minimalnej jest wyższy niż inflacja, więc daje bez dyskusji. Problem jest jednak taki, że moim zdaniem w obecnej sytuacji można tę poprawę standardu życia cisnąć mocniej, bo bezrobocie jest niskie, a sytuacja w gospodarce dobra.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 06:40   #1677
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

czy po okresie probnym będzie na miejscu jak zawolam podwyzke o 400zll netto? biorąc pod uwagę ze zaczynam od dosyc niskiej stawki.
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 07:21   #1678
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy po okresie probnym będzie na miejscu jak zawolam podwyzke o 400zll netto? biorąc pod uwagę ze zaczynam od dosyc niskiej stawki.
Zdecydowanie tak.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 07:32   #1679
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
To przecież zestawiłem z inflacją i wzrost minimalnej jest wyższy niż inflacja, więc daje bez dyskusji. Problem jest jednak taki, że moim zdaniem w obecnej sytuacji można tę poprawę standardu życia cisnąć mocniej, bo bezrobocie jest niskie, a sytuacja w gospodarce dobra.
Dla ludzi zarabiających minimalną, to są "groszowe" sprawy, nie mające wpływu na odczuwanie standardu życia. Poza tym wskaźniki się zmieniają. Nawet gdyby podnieś pensję minimalną o 1000 zł, to nic to nie da, bo ceny zaczną drastycznie iść w górę. Dla mnie ustalanie pensji minimalnej ma swoje plusy i minusy, ale ogólnie uważam, że państwo nikomu nic nie zapewni, chyba, że mówimy o zabieraniu pracującym, aby dawać socjal niepracującym, to wtedy rzeczywiście pewna grupa osób może Państwu podziękować.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 19:08   #1680
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Muszę Wam powiedzieć, że czuję okropny dyskomfort przed jutrzejszą rozmową...
Nawet nie liczę, która to rozmowa - może 100? Nie wiem, ale po prostu już nawet nie liczę na to, że ją dostanę...
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.