Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-18, 19:48   #1951
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Może to dziwne pytanie, ale gdzie poza korpo warto teraz szukać pracy tak sobie chodzę po tych rozmowach i mam coraz bardziej dość, szczególnie proponowanych zarobków. Jak kilka lat temu szukałam pracy, to proponowano mi podobne wynagrodzenie jak aktualnie lub /!/ wyższe, więc nie wiem o co chodzi. nic się przez lata nie zmieniło.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Bo firmy mają kasę ale nie chcą się nią dzielić z pracownikami Ja też ostatnio odrzuciłam ofertę pracy przez zarobki. Niech sobie szukają dalej naiwnych, którzy im będą dalej tyrać za marne grosze. Ja szukam dalej na swoich zasadach

Dopóki będziemy się zgadzać na kiepską płacę, dopóty będą nam taką oferować! A przy podawaniu pensji podaję zawsze min 500 Netto więcej aby było z czego zejść jakby chcieli negocjować warunki wynagrodzenia na początku pracy (co niestety jest normą).
No właśnie :-( i tyle w tym temacie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 19:51   #1952
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Może to dziwne pytanie, ale gdzie poza korpo warto teraz szukać pracy tak sobie chodzę po tych rozmowach i mam coraz bardziej dość, szczególnie proponowanych zarobków. Jak kilka lat temu szukałam pracy, to proponowano mi podobne wynagrodzenie jak aktualnie lub /!/ wyższe, więc nie wiem o co chodzi. nic się przez lata nie zmieniło.
No niestety jak ktoś chce pracę za min to nie ma sprawy ale jak chcesz coś konkretniejszego to jest problem. Ja szukam w firmach zagranicznych i produkcyjnych póki co licząc na lepsze propozycje finansowe. Z czasem zobaczę czy to dobra strategia...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2017-07-18 o 19:52
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 20:31   #1953
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-07-18 o 20:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 20:38   #1954
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Raczej nie / przynajmniej w moim przypadku/ :-( mi podziękowano dwa razy - w ubiegłym tygodniu i dzisiaj, bo chciałam więcej, a ich nie było na to ponoć stać, a jakiś wygórowanych stawek nie podawałam. Tak jak napisałam wyżej , pan jeszcze strzelił focha na koniec, że nie jestem zainteresowana. Nic szukam dalej.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2017-07-18 o 20:56
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 17:42   #1955
linnnea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 447
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Witajcie, można dołączyć?

Szukam pracy intensywnie od czerwca, właściwie nie ma dnia,żebym nie wysłała CV. Byłam na dwóch czy trzech rozmowach, jedną pracę dostałam i ją przyjęłam z zaskoczenia ( rozmowa kwalifikacyjna była tylko przez tel. Nie miałam okazji obejrzeć biura ani poznać ludzi, obowiązków,teraz obejrzałam i dziękuję).

Co mnie dziwi- ogłoszenia,na jakie odpowiadam, to ogłoszenia z mojego obszaru zawodowego. Spełniam warunki często z naddatkiem, a telefon nie dzwoni, podczas gdy widzę to samo ogłoszenie odświeżone..czyli tak jakby pracodawca nie znalazł nikogo odpowiedniego. Nie mogę tego zrozumieć
linnnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 18:13   #1956
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez linnnea Pokaż wiadomość
Witajcie, można dołączyć?

Szukam pracy intensywnie od czerwca, właściwie nie ma dnia,żebym nie wysłała CV. Byłam na dwóch czy trzech rozmowach, jedną pracę dostałam i ją przyjęłam z zaskoczenia ( rozmowa kwalifikacyjna była tylko przez tel. Nie miałam okazji obejrzeć biura ani poznać ludzi, obowiązków,teraz obejrzałam i dziękuję).

Co mnie dziwi- ogłoszenia,na jakie odpowiadam, to ogłoszenia z mojego obszaru zawodowego. Spełniam warunki często z naddatkiem, a telefon nie dzwoni, podczas gdy widzę to samo ogłoszenie odświeżone..czyli tak jakby pracodawca nie znalazł nikogo odpowiedniego. Nie mogę tego zrozumieć
Witaj! Widocznie szukają kogoś innego, może ledwo po szkole aby płacić jak najmniej Ja mam wrażenie, że teraz jest jakiś sezon ogórkowy przez te wakacje. Nawet jak są jakieś oferty to rekrutacje się przeciągają albo przesuwają niemiłosiernie. Podejrzewam, że dopiero jak wszyscy wrócą do pracy po urlopach to ruszy wszystko na nowo ale to będzie pewnie wrzesień No nic, musimy się uzbroić w cierpliwość...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 18:20   #1957
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez linnnea Pokaż wiadomość
Witajcie, można dołączyć?

Szukam pracy intensywnie od czerwca, właściwie nie ma dnia,żebym nie wysłała CV. Byłam na dwóch czy trzech rozmowach, jedną pracę dostałam i ją przyjęłam z zaskoczenia ( rozmowa kwalifikacyjna była tylko przez tel. Nie miałam okazji obejrzeć biura ani poznać ludzi, obowiązków,teraz obejrzałam i dziękuję).

Co mnie dziwi- ogłoszenia,na jakie odpowiadam, to ogłoszenia z mojego obszaru zawodowego. Spełniam warunki często z naddatkiem, a telefon nie dzwoni, podczas gdy widzę to samo ogłoszenie odświeżone..czyli tak jakby pracodawca nie znalazł nikogo odpowiedniego. Nie mogę tego zrozumieć
Też się z tym spotkałam.

Miałam rozmowę i wszystko fajnie tylko, że na dzień dobry mnie poinformowali, że u nich są często nadgodziny i nie wiem...raczej ich fanką nie jestem poczytałam też trochę w internecie i faktycznie ludzie narzekają na konieczność zostawania po godzinach i pracę w weekendy. Atmosfera też raczej średnia w kierunku do kiepskiej, tak mi się jakoś przypomniało moje poprzednie miejsce pracy.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2017-07-19 o 18:22
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 18:26   #1958
linnnea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 447
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

No właśnie, dziwne to- piszą,że potrzebują ASAP, że 1-2 albo więcej doświadczenia, a potem ciiisza.. jutro idę na rozmowę, zobaczymy jak będzie przynajmniej mnie uprzedzono,że będą dwa etapy, bo raz brałam udział w rekrutacji, gdzie tych etapów było..4.
To już lekkie przegięcie
linnnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 19:37   #1959
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez linnnea Pokaż wiadomość
No właśnie, dziwne to- piszą,że potrzebują ASAP, że 1-2 albo więcej doświadczenia, a potem ciiisza.. jutro idę na rozmowę, zobaczymy jak będzie przynajmniej mnie uprzedzono,że będą dwa etapy, bo raz brałam udział w rekrutacji, gdzie tych etapów było..4.
To już lekkie przegięcie
4 to jeszcze nic. Rekordem do tej pory, o którym słyszałam było 12 etapów, w których uczestniczyła moja koleżanka i to jak się okazało później do pracy zupełnie nie wartej takiego zachodu
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 19:45   #1960
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Odzwaniaja do mnie z pracuj.pl jutro mam rozmowe na receocjonistke, wymagania mieli spore, ktorych niw spelnialam a mimo to odzwonili. Trzymajcie kciuki
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 19:50   #1961
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Odzwaniaja do mnie z pracuj.pl jutro mam rozmowe na receocjonistke, wymagania mieli spore, ktorych niw spelnialam a mimo to odzwonili. Trzymajcie kciuki
Trzymam kciuki bardzo gorąco! Na pewno Ci się uda
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 19:51   #1962
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Odzwaniaja do mnie z pracuj.pl jutro mam rozmowe na receocjonistke, wymagania mieli spore, ktorych niw spelnialam a mimo to odzwonili. Trzymajcie kciuki
Powodzenia
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 20:09   #1963
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Odzwaniaja do mnie z pracuj.pl jutro mam rozmowe na receocjonistke, wymagania mieli spore, ktorych niw spelnialam a mimo to odzwonili. Trzymajcie kciuki
Skoro nie wszystkie wymagania spełniasz a pomimo to oddzwonili to być może kogoś pilnie potrzebują. Wyluzuj, uśmiechaj się i nie stresuj tym razem będzie dobrze, nie masz nic do stracenia. powodzenia
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 20:59   #1964
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Zacznę może od tego, że ponoć mamy rynek pracownika... Okej, zgodzę się z tym. Bo gdyby chcieć u mnie w mieście znaleźć pracę, taką z dnia na dzień, nie będzie problemu (szukają w sklepach w centrach handlowych, w zwykłych sklepikach osiedlowych, w zakładach produkcyjnych...). Ale za jakie pieniądze? Sama byłam na kilku rozmowach gdzie oferowano żenująco niskie wynagrodzenie. Chociażby praca w banku. Bank z zagranicznym kapitałem. Wymagań od groma. Wynagrodzenie? 1660 zł netto

Kolejna sprawa, którą poruszyłyście - ponawiające się co chwila te same ogłoszenia. Sama co najmniej kilka razy się z nimi spotkałam w ciągu ostatnich 2 lat. Ostatnio nawet wysłałam drugi raz cv na to samo ogłoszenie. Zadzwonili jeszcze tego samego dnia W pracy tej wytrzymałam 5 tygodni
Zapewne zatrudniają ludzi za najniższą stawkę. A ludzie widząc, co się tam dzieje, szybko uciekają.
Spotkałam się też z opinią (nie wiem ile w tym prawdy), że hr-y puszczają ogłoszenia, by sprawdzić jaki będzie odzew na daną ofertę (a często podobno i tak jest wszystko ustawione pod kogoś).
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 21:07   #1965
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Nie jest też tak, że potencjalni pracodawcy, agencje mają wykupione ogłoszenie na danym portalu na jakiś okres czasu i dlatego jest ono c podnoszone np. przez miesiąc dzień w dzień jako nowe

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Zacznę może od tego, że ponoć mamy rynek pracownika... Okej, zgodzę się z tym. Bo gdyby chcieć u mnie w mieście znaleźć pracę, taką z dnia na dzień, nie będzie problemu (szukają w sklepach w centrach handlowych, w zwykłych sklepikach osiedlowych, w zakładach produkcyjnych...). Ale za jakie pieniądze? Sama byłam na kilku rozmowach gdzie oferowano żenująco niskie wynagrodzenie. Chociażby praca w banku. Bank z zagranicznym kapitałem. Wymagań od groma. Wynagrodzenie? 1660 zł netto

Kolejna sprawa, którą poruszyłyście - ponawiające się co chwila te same ogłoszenia. Sama co najmniej kilka razy się z nimi spotkałam w ciągu ostatnich 2 lat. Ostatnio nawet wysłałam drugi raz cv na to samo ogłoszenie. Zadzwonili jeszcze tego samego dnia W pracy tej wytrzymałam 5 tygodni
Zapewne zatrudniają ludzi za najniższą stawkę. A ludzie widząc, co się tam dzieje, szybko uciekają.
Spotkałam się też z opinią (nie wiem ile w tym prawdy), że hr-y puszczają ogłoszenia, by sprawdzić jaki będzie odzew na daną ofertę (a często podobno i tak jest wszystko ustawione pod kogoś).
Mnie to się kojarzy z moją była firmą gdzie umieszczali ogłoszenia, a potem rezygnowali z rekrutacji gdyż przyjmowali znajomego znajomego oraz z budżetówką /niestety/.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 21:08   #1966
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Odzwaniaja do mnie z pracuj.pl jutro mam rozmowe na receocjonistke, wymagania mieli spore, ktorych niw spelnialam a mimo to odzwonili. Trzymajcie kciuki
oby sie udalo
nie idź smutnie nastawiona! głowa do góry
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 21:23   #1967
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Zacznę może od tego, że ponoć mamy rynek pracownika... Okej, zgodzę się z tym. Bo gdyby chcieć u mnie w mieście znaleźć pracę, taką z dnia na dzień, nie będzie problemu (szukają w sklepach w centrach handlowych, w zwykłych sklepikach osiedlowych, w zakładach produkcyjnych...). Ale za jakie pieniądze? Sama byłam na kilku rozmowach gdzie oferowano żenująco niskie wynagrodzenie. Chociażby praca w banku. Bank z zagranicznym kapitałem. Wymagań od groma. Wynagrodzenie? 1660 zł netto
Jak oni się nie wstydzą proponować takiej kasy?? Niech se sami wyżyją, opłacą kredyt i utrzymają rodzinę za takie grosze


Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa, którą poruszyłyście - ponawiające się co chwila te same ogłoszenia. Sama co najmniej kilka razy się z nimi spotkałam w ciągu ostatnich 2 lat. Ostatnio nawet wysłałam drugi raz cv na to samo ogłoszenie. Zadzwonili jeszcze tego samego dnia W pracy tej wytrzymałam 5 tygodni
To tylko potwierdza, że nie opłaca się wysyłać cv takie ogłoszenia pojawiające się w kółko. Najzwyczajniej coś jest nie tak z firmą skoro ludzie stamtąd uciekają, świadczy to o dużej rotacji, która nie wróży dobrze już na starcie
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 21:44   #1968
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość

To tylko potwierdza, że nie opłaca się wysyłać cv takie ogłoszenia pojawiające się w kółko. Najzwyczajniej coś jest nie tak z firmą skoro ludzie stamtąd uciekają, świadczy to o dużej rotacji, która nie wróży dobrze już na starcie
Zgodzę się. Aczkolwiek z rozmowy wynikało dla mnie, że będę pracować w biurze. A rzucili mnie do obsługi klienta. To zadecydowało.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 09:07   #1969
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dla mnie hitem powtarzanego ogłoszenia jest to: https://www.pracuj.pl/praca/pracowni...oferta,5404166 ono już parę ładnych lat wisi
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 09:11   #1970
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7563026 6]dla mnie hitem powtarzanego ogłoszenia jest to: https://www.pracuj.pl/praca/pracowni...oferta,5404166 ono już parę ładnych lat wisi[/QUOTE]

To agencja HR, zbierają CV do bazy.
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 09:19   #1971
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7563026 6]dla mnie hitem powtarzanego ogłoszenia jest to: https://www.pracuj.pl/praca/pracowni...oferta,5404166 ono już parę ładnych lat wisi[/QUOTE]

hehe....jak szukałam kilka lat temu pracy to było teraz szukam i dalej jest
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 11:04   #1972
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez drazetkaa Pokaż wiadomość
To agencja HR, zbierają CV do bazy.
Dokładnie. Teraz sporo rekrutacji to lipa. Raz, że uzupełniają bazy. Ponoć robią tak, że jak przyjdziesz ponownie to powiedzą "o już mamy pana/panią w bazie i pani/pana oczekiwanie finansowe" i innej pensji nie będą już z tobą negocjować. Inna sprawa to teraz moda na employer branding- na zasadzie "zróbmy lipną rekrutację, dużo szumu, wydarzenie na FB, zdjęcia na insta (oczywiście bez pytania rekrutowanych o zgodę na utrwalanie i przetwarzanie ich wizerunku), wymuśmy polubienie profilu firmy i polecenie znajomym, a na końcu podziękujemy jeleniom". Masa teraz tego i szczerze już to olewam. Mam tego po kokardy. A rodzina się dziwi, że na długie rekrutacje chodzę, a potem cisza.
Albo wyjadę, czekam tylko aż TŻ się obroni, albo własny biznes, ale nie w Polsce. Mam serdecznie dość takiego podejścia. No i oczywiście zarobki przed zakończeniem 6 etapów maratonu "100 pytań do" to temat tabu. Oszaleć można. Nie dziwię się, że ludzie emigrują. Jak bym znajomym ze Szwecji powiedziała jak wygląda rekrutacja do polskich firm to chyba by mi nie uwierzyli. W bezpłatne staże też nie mogli uwierzyć. Bo tak jest obowiązek płacić za każdą pracę, każdemu. Inaczej są kary finansowe.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 11:28   #1973
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dokładnie. Teraz sporo rekrutacji to lipa. Raz, że uzupełniają bazy. Ponoć robią tak, że jak przyjdziesz ponownie to powiedzą "o już mamy pana/panią w bazie i pani/pana oczekiwanie finansowe" i innej pensji nie będą już z tobą negocjować. Inna sprawa to teraz moda na employer branding- na zasadzie "zróbmy lipną rekrutację, dużo szumu, wydarzenie na FB, zdjęcia na insta (oczywiście bez pytania rekrutowanych o zgodę na utrwalanie i przetwarzanie ich wizerunku), wymuśmy polubienie profilu firmy i polecenie znajomym, a na końcu podziękujemy jeleniom". Masa teraz tego i szczerze już to olewam. Mam tego po kokardy. A rodzina się dziwi, że na długie rekrutacje chodzę, a potem cisza.
Albo wyjadę, czekam tylko aż TŻ się obroni, albo własny biznes, ale nie w Polsce. Mam serdecznie dość takiego podejścia. No i oczywiście zarobki przed zakończeniem 6 etapów maratonu "100 pytań do" to temat tabu. Oszaleć można. Nie dziwię się, że ludzie emigrują. Jak bym znajomym ze Szwecji powiedziała jak wygląda rekrutacja do polskich firm to chyba by mi nie uwierzyli. W bezpłatne staże też nie mogli uwierzyć. Bo tak jest obowiązek płacić za każdą pracę, każdemu. Inaczej są kary finansowe.
Jakie to wszystko jest dołujące :-(
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 12:10   #1974
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 14:23   #1975
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Juz po,mam mieszane uczucia. Rozmowa.odbyla sie z dzorwczyna, warunki spoko, wyplata dla mnie idealna. Staralmsie byc usmiechnieta i sie az tak nie stresowalam. Niemniej wydajecałe mi sie,ze do drugiego etapu nie przejde,maja do soboty rozmowy w pon odpowiedz. Jutro kolejna rozmowa na sekretarke,ale w tych h pracuje wiec bede musiala sie zwolnic.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 15:48   #1976
linnnea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 447
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Nie myśl w ten sposób! Skoro warunki Ci pasują, spróbuj raczej wyobrażać sobie, że już tam pracujesz- wydaj w myślach pensję, przemyśl w co się ubierzesz pierwszego dnia itp. Dlaczego miałoby Ci się nie udać?


Jeszcze odnośnie powtarzających się ogłoszeń- swojego czasu miałam pod opieką zespół 8 dziewczyn. Średnio co 3-4 miesiące musiałam szukać nowej, bo któraś zachodziła w ciążę z pracą było wszystko ok, ot- takie zrządzenie losu. Pewnie,że czasem posada jest do bani i dlatego ogłoszenie się często pojawia, ale mogą też być inne powody


12 etapów? Jezu ciekawa jestem co to za zadania się na nich pojawiały

Dziś byłam na jednej rozmowie, do linii lotniczych, coś w rodzaju opiekuna biura. Podobało mi się nawet, myślę,że też im się spodobałam była rozmowa po ang + do napisania 3 maile też po ang. Pewnie zrobiłam jakieś byki, ale sama kiedyś tak rekrutowałam i wiem,że to chodzi o ogólny zarys,czy osoba ma jakieś pojęcie,jak się zabrać do rzeczy. Próbuję być dobrej myśli
linnnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 17:08   #1977
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi powiedzieli od razu po rzuceniu stawki 2500 netto, że to za dużo. Najlepsze jest to, że później oddzwonili i chcieli mnie przyjąć, ale za stawkę poniżej 2tys., nie zgodziłam się. Później drugi raz dzwonił do mnie prezes, podniósł stawkę do 2000 netto, po okresie próbnym oferował 2500, też się nie zgodziłam. Nie opłaca mi się zmieniać pracy dla obietnic, które być może się nie urzeczywistnią, gdybym nie pracowała, to pewnie inaczej bym na to patrzyła, ale że mam komfort posiadania pracy, to jednak wybrzydzam.
Z tego co zauważyłam, to w mojej branży jest deficyt specjalistów a mimo to pracodawcy nie chcą zatrudniać za wyższą pensję.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-07-20 o 17:10
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 17:49   #1978
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Mi powiedzieli od razu po rzuceniu stawki 2500 netto, że to za dużo. Najlepsze jest to, że później oddzwonili i chcieli mnie przyjąć, ale za stawkę poniżej 2tys., nie zgodziłam się. Później drugi raz dzwonił do mnie prezes, podniósł stawkę do 2000 netto, po okresie próbnym oferował 2500, też się nie zgodziłam. Nie opłaca mi się zmieniać pracy dla obietnic, które być może się nie urzeczywistnią, gdybym nie pracowała, to pewnie inaczej bym na to patrzyła, ale że mam komfort posiadania pracy, to jednak wybrzydzam.
Z tego co zauważyłam, to w mojej branży jest deficyt specjalistów a mimo to pracodawcy nie chcą zatrudniać za wyższą pensję.
Brawo tylko odrzucając kiepski oferty finansowo zmusimy ich aby nam w końcu zaczęli płacić GODNIE!! Z tego co piszesz wynika, że STAĆ ich było na zapłacenie ci 2500Netto od razu tylko NIE CHCIELI tego zrobić. Jak typowi polscy kombinatorzy chcą tylko wydymać człowieka ile mogą na początku, bo tylko wtedy polski pracodawca czuje się dobrze i jest spełniony
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 06:51   #1979
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Nie bardzo w to wierzę, że zaczną płacić godnie. Poszukują tego kto da mniej. A ciebie skreślą (wyrzucą cv) jak tylko znajdą tańszego z kompetencjami.

Im mniej zapłacą nowemu pracownikowi tym więcej dla nich zostanie. Będzie dodatkowa premia, firmowy wyjazd na jachty itp itd. Słyszy się o różnościach

Ja ze swej strony powiem, że mówię stawkę dla mnie minimalną, poniżej której nie zejdę. A na rozmowie robią oczy jak 5 zł że to tyle. Bardzo to jest chamskie i mnie dołuje, zwłaszcza gdy akurat znam ich wewnętrzne stawki i są o ileś tam większe...

Swoją drogą często się spotyka że 'nowi' są na gorszych warunkach przyjęci.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 08:10   #1980
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
hehe....jak szukałam kilka lat temu pracy to było teraz szukam i dalej jest
Ja już o tym dawno pisałam, że to jest dziwne, że szukają we wszystkich miastach w Polsce. Zbieranie danych osobowych i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.