Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 22:24   #31
LittleTortilla
Raczkowanie
 
Avatar LittleTortilla
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Nie chcę, aby zostało to uznane za spam czy nieopłaconą reklamę, żeby nie było, nie mam żadnych korzyści :

przeczytaj książkę : Allen Carr - Prosta Metoda Jak Skutecznie Rzucić Palenie

Wiem, że teraz pewnie myślisz, że "bzdurna książka" nie pomoże, ja też tak myślałam, jednak koledzy, którzy dzięki niej rzucili mnie przekonali. Rzuciłam ja, mój chłopak też. Tylko trzeba ją sobie naprawdę wziąć do serca. Czyta się przyjemnie Podczas czytania należy palić tak jak zawsze.
Co do ksiazki - przeczytalam. I co prawda postanowilam rzucic...ale na postanowieniu sie skonczylo. Moze po prostu nie bylam gotowa. Dobrze maja Ci na ktorych ta ksiazka wplywa tak, ze rzucaja od tak. U mnie to niemozliwe, niestety. Ale dzieki za rade.
LittleTortilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:24   #32
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Faszerować to ty sobie możesz indyka na święta, leki w języku polskim się przyjmuje
Czy Ty się na mnie uwzięłaś (aż tak Cię interesuję? ), że czepiasz się każdego słowa? Wyluzuj.

http://sjp.pl/faszerowa%E6
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:26   #33
LittleTortilla
Raczkowanie
 
Avatar LittleTortilla
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
Co ma tycie do rzucenia palenia? Niektórzy z nudów palą a potem z nudów opychają się czekoladą?

Najlepiej stopniowo bo organizm będzie się domagał. Jeśli palisz regularnie jakąś ilość np paczkę dziennie to postanów sobie, że będziesz palić jedną szlugę mniej co jakiś okres czasu aż zejdziesz do minimum. Wtedy będzie dużo łatwiej ;d

A przemiana materii zależy od trybu życia i może się zwyczajnie zmieniać/dostosowywać. Nie ma czegoś takiego jak "mam taką i taką przemianę materii" i dlatego tyję (niewiedza plus wymówki).
Masz racje. Moze po prostu tak sie przyjelo, ze kazdy kto rzucil to tyje - bo wiecej je moze? Sama nie wiem. Mysle ze zmiana trybu zycia bedzie najlepszym rozwiazaniem. Bieganie na przyklad. Dzieki za rade.
LittleTortilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:27   #34
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Warty spróbowania. Jasne. Ale nie jedyny działający uniwersalnie na wszystkich.

Drabineczka pisała, że spróbowała - nie zadziałało, więc rzuciła z inną pomocą, a robisz aferę jakby co najmniej dwóch noworodków zginęło przy rzucaniu palenia z Tabeksem.
Autorka pyta o sprawdzone sposoby na rzucenie, więc widocznie sama z siebie nie może rzucić. Pyta o możliwości. Chce mieć wybór. Więc czemu ktoś nie może napisać, co sprawdził, co zadziałało, a co nie? Poważnie pytam.

A teraz sobie zapalę.
Nie napisałam tak. I nie robię żadnej afery, wyluzuj

Miłego palenia
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:30   #35
LittleTortilla
Raczkowanie
 
Avatar LittleTortilla
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Czy Ty się na mnie uwzięłaś (aż tak Cię interesuję? ), że czepiasz się każdego słowa? Wyluzuj.

http://sjp.pl/faszerowa%E6
Ejejej nie ma co sie to sprzeczac. Kazdy ma inne zdanie co do tego, na niektorych ksiazka zrobila wielke wrazenie, na mnie na przyklad nie i po prostu wystarczy powiedziec 'ok, szanuje to' a nie probowac na sile swoje zdanie wcisnac Co wy na to?

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Ania3111 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam E-papierosa. Musisz wybrać tylko dobrą firmę np. Volish. Jej papieros dymi jak prawdziwy .

Zaczęłam od 6 mg, bez żadnych substancji smolistych, co równa się 3 mg w normalnym papierosie, ale takiej zawartości nikotyny nie ma na rynku.

E-papierosy nie zawierają tego co normalne papierosy czyli między innymi: cyjanowodóru, 1,3-Butadienu, hydrochinonu, izoprenu i toluenu, a także hydrochinonu i kotyniny, które uznawane są za bardzo szkodliwe.

Już po pięciu dniach paliłam "zerówkę". Pyszne smaki. Z polskich najlepsza jest czekolada, ale mój mąż znalazł sklep, gdzie liquidy sprowadzają z USA, Włoch, Francji. Smaki przepyszne. Ja uwielbiam malibu, mango, kawę i brzoskwinię. Jesli palisz tzw. niesmakowe typu Marlboro proponuję Torque 56. Połączenie hawajskiego cygara, nutki kawy i normalnego tytoniu wysokiej jakości.

Teraz coraz rzadziej po niego sięgam i zapominam, że jeszcze dzisiaj w ogóle nie paliłam .
Rano się budzę bez chrypki, mam więcej energii, wbiegam na III pietro, a w domu pachnie jak w ogrodzie .

Co do metabolizmu proponuję Ci zakupić sobie zieloną kawę slim Green Coffee 1000 w kapsułkach.
Ja za 60 sztuk z dostawą zapłaciłam 112 zł. Przez tydzień zeszczuplałam 3 kg. Mam zamiar zgubić jeszcze te 7.
Po zaprzestaniu palenia przytyłam jedyne 10 kg .
Jeju kochany 3 kg przez tydzien?! Ale stosowalas do tego specjalna diete czy po prostu nie zmienialas trybu zywnosciowego i po prostu popijalas ta kawke? Bo z checia sie na to skusze
LittleTortilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:32   #36
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Bo nie zrozumiałaś książki
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:33   #37
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Czy Ty się na mnie uwzięłaś (aż tak Cię interesuję? ), że czepiasz się każdego słowa? Wyluzuj.

http://sjp.pl/faszerowa%E6

"b) przyjmować dużo leków, zażywać narkotyki lub środki dopingujące; szprycować się, pakować;"
Nie wiem, jak dla ciebie zażywanie leków zgodnie z przeznaczeniem, których użytkowanie jest zatwierdzone przez polski rząd, to przyjmowanie narkotyków albo lekomania, to chyba ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Bo nie zrozumiałaś książki
jak my wszyscy, podajmy sobie ręce
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 22:35   #38
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

a ty drabineczka co w końcu zastosowałaś przy rzuceniu?
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:38   #39
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

No tabex
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:38   #40
LittleTortilla
Raczkowanie
 
Avatar LittleTortilla
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
"b) przyjmować dużo leków, zażywać narkotyki lub środki dopingujące; szprycować się, pakować;"
Nie wiem, jak dla ciebie zażywanie leków zgodnie z przeznaczeniem, których użytkowanie jest zatwierdzone przez polski rząd, to przyjmowanie narkotyków albo lekomania, to chyba ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------



jak my wszyscy, podajmy sobie ręce
Drabineczka Twoje teksty poprawiaja mi humor. Ten zwariowany piesek tez
LittleTortilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:59   #41
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Czy Ty się na mnie uwzięłaś (aż tak Cię interesuję? ), że czepiasz się każdego słowa? Wyluzuj.

http://sjp.pl/faszerowa%E6
...Podajesz link do "słownika", który każdy może edytować i jest do gier słownych. Jak już to podawaj do tego z pwn w linku
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 00:35   #42
10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
..............

..............

Edytowane przez 10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d
Czas edycji: 2019-12-18 o 13:41
10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 00:42   #43
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

lipiec, 2012, wstałam i uznalam, że nie palę, po prostu, teraz albo nigdy
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 06:25   #44
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
W każdym razie też kiedyś słyszałam o Zybanie - chodziły wtedy słuchy po mym mieście, że dają to bez płacenia w przychodni, bo wtedy te prochy chyba wchodziły na rynek. I że one działają, obrzydzają palenie, jak się zdaje - że są skuteczne.
Nie polecam. To specyficzny lek antydepresyjny, który pomaga rzucić palenie. Dowiedziałam o się o nim od jednej Pań z firm farmaceutycznych, gdy próbowałam rzucić palenie.

Mój Kolega, który jest lekarzem zdecydował się na "taką formę kuracji" i... wylądował na Oddziale Intensywnej Terapii. "Dopadły Go" skutki uboczne. Na szczęście z tego wyszedł.

Później nastąpiła kolej na moją Koleżankę z firmy, w której wcześniej pracowałam. Odstawiła już po 3-ech dniach - tak fatalnie się czuła.
Ale znam również Osobę, która przetrwała i nie pali już kilka lat.

Jeszcze od wielu innych Ludzi słyszałam, że ma bardzo szkodliwe działanie na nasze narządy i pod żadnym pozorem, gdy się go stosuje nie wolno prowadzić samochodu.

Zapewne znajdą się i tacy, którzy po jego zażywaniu nie będą odczuwać żadnych skutków ubocznych, ale ja bym nie eksperymentowała, no i można "wyrzucić pieniądze w błoto", a do tanich nie należy:
http://www.dokteronline.com/pl/zyban/

I wypowiedź z forum Osoby, która go stosowała:
"Zyban mi kompletnie nie pomógł, ale trzecie opakowanie musiałem odstawić, bo występowały nagłe lęki".

Jeśli już to polecam Tabex - jest lekiem ziołowym i podczas kuracji można prowadzić samochód:

Opinie z forum:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=346957

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-30 o 06:28
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:03   #45
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-11 o 18:38
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 08:55   #46
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jak my wszyscy, podajmy sobie ręce
Wychodzi na to, że ja również

Książkę dosłownie męczyłam, bo ciągłe powtarzanie czegoś co miało zapewne wbić mi się w psychikę, działało mi na nerwy. Niemniej jednak po przeczytaniu całej da się odnaleźć jakiś tam bezsens tego palenia - ale każdy palacz wie że palenie nie ma sensu i jest to zwyczajne uzależnienie... Ja na pewno Ameryki nie odkryłam po tej książce.

Mnie bardzo pomógł elektroniczny papieros, na początku też łatwo nie było bo jednak trochę brakuje tego kapcia w gębie (palacze zrozumieją) Ale z czasem całkowicie się przerzuciłam, a potem to już bez problemu odstawiłam wszystko...

Co do tycia - nic nie przytyłam, po prostu nie zastępowałam fajek jedzeniem...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2013-08-30 o 11:53
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:33   #47
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

LittleTortilla;
"Jeju kochany 3 kg przez tydzien?! Ale stosowalas do tego specjalna diete czy po prostu nie zmienialas trybu zywnosciowego i po prostu popijalas ta kawke? Bo z checia sie na to skusze "

To są zwykłe kapsułki. jem normalnie, wyraźnie przyśpieszył mi się metabolizm (przedtem bez Xenny extra ani rusz), ale bez potrzeby zażywania Stoperanu . No i nie mam już ochoty na słodycze. Nawet słodka herbata mi nie smakuje.
Poczytaj sobie na jej temat opinie, bo nie chciałabym zostać posądzona o niepłatną reklamę...

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-30 o 11:49
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:35   #48
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Ania3111 Pokaż wiadomość
Nie polecam. To specyficzny lek antydepresyjny, który pomaga rzucić palenie. Dowiedziałam o się o nim od jednej Pań z firm farmaceutycznych, gdy próbowałam rzucić palenie.

Mój Kolega, który jest lekarzem zdecydował się na "taką formę kuracji" i... wylądował na Oddziale Intensywnej Terapii. "Dopadły Go" skutki uboczne. Na szczęście z tego wyszedł.

Później nastąpiła kolej na moją Koleżankę z firmy, w której wcześniej pracowałam. Odstawiła już po 3-ech dniach - tak fatalnie się czuła.
Ale znam również Osobę, która przetrwała i nie pali już kilka lat.

Jeszcze od wielu innych Ludzi słyszałam, że ma bardzo szkodliwe działanie na nasze narządy i pod żadnym pozorem, gdy się go stosuje nie wolno prowadzić samochodu.

Zapewne znajdą się i tacy, którzy po jego zażywaniu nie będą odczuwać żadnych skutków ubocznych, ale ja bym nie eksperymentowała, no i można "wyrzucić pieniądze w błoto", a do tanich nie należy:
http://www.dokteronline.com/pl/zyban/

I wypowiedź z forum Osoby, która go stosowała:
"Zyban mi kompletnie nie pomógł, ale trzecie opakowanie musiałem odstawić, bo występowały nagłe lęki".

Jeśli już to polecam Tabex - jest lekiem ziołowym i podczas kuracji można prowadzić samochód:

Opinie z forum:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=346957
Myślę, że każdy kto stosuje Zyban lub Wellbutrin jest pod opieką lekarza.
Nie róbmy z leków psychotropowych jakiś przerażających substancji. Nie wiadomo jak człowiek na nie zareaguje ale tak samo jest z tabletkami antykoncepcyjnymi jak i z Tabexem bo nagle może się okazać, że ten "lek ziołowy" kogoś uczula lub powoduje efekty uboczne, które zdarzają się jednej osobie na milion.
Co do prowadzenia samochodu to nie jest powiedziane, że nie można tego robić, nie wiem gdzie to wyczytałaś. To zależy od występujących efektów ubocznych. Jedna osoba będzie miała zawroty głowy a druga będzie czuła się świetnie.
Faktem jednak jest, że Wellbutrin ma mniejszą historię skutków ubocznych - dlatego ja nastawiam się na ten lek. Do tego jest tańszy, ponieważ nie jest zarejestrowany do leczenia nikotynizmu.

I ja będę "eksperymentowała" (chociaż co to za eksperymenty pod okiem lekarza? większe robię decydując jakie suplementy przyjmować) bo to jedyna rzecz jaka mi została.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:07   #49
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
... Co do prowadzenia samochodu to nie jest powiedziane, że nie można tego robić, nie wiem gdzie to wyczytałaś. To zależy od występujących efektów ubocznych. Jedna osoba będzie miała zawroty głowy a druga będzie czuła się świetnie.
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p1855-Zyban

"Możliwe skutki uboczne: Najczęściej występuje bezsenność i suchość w jamie ustnej. Rzadziej: gorączka, ból w klatce piersiowej, osłabienie, przyspieszenie akcji serca, niedociśnienie ortostatyczne, wzrost ciśnienia tętniczego, zaczerwienienie skóry, omdlenie, napady padaczkowe, bezsenność, drżenie, zaburzenia koncentracji, bóle i zawroty głowy, obniżenie nastroju, splątanie, pobudzenie, niepokój, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, ból brzucha, zaparcie, osutka, świąd, pocenie się, szum w uszach, zaburzenia widzenia i smaku. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn".

Jestem przeciwniczką aplikowania tego typu leków. Mam kontakt z lekarzami psychiatrami i twierdzą, że wywołują mnóstwo skutków ubocznych. Lek, który ma Ci pomóc w rzuceniu palenia stosuje się przede wszystkim w leczeniu depresji.
Najgorsze są niespodziewane ataki lęku, ponieważ często podczas ich stosowania występuje tachykardia i podwyższone ciśnienie.

Tu są wskazania do jego stosowania:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bupropion#Wskazania

Poczytaj o Wellbutrinie, co piszą o nim pacjenci na jednym z for (mile widziane wszystkie wszystkie strony):
http://www.nerwica.com/bupropion-amf...xr-t10997.html

Teraz już widzisz, że jak każdy lek nie jest obojętny dla naszego samopoczucia. Nie znajdziemy złotego środka. Coś za coś, ale nie za wszelką cenę i kosztem zdrowia.

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-30 o 12:32
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 12:14   #50
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Widzisz roznice miedzy "moze" a "pod zadnym pozorem"? Nie wiem do czego link dalas ale ja posilkuje sie ulotka
Jestes przeciwniczka, wiec nic cie nie przekona i to wcale nie jest moim zamiarem ale nie rob z lekow jakiegos zla wcielonego. Jest multum ludzi, ktorzy dzieki lekom sa w stanie normalnie funkcjonowac mimo CHAD, ktorzy wychodza z depresji, zaburzen nerwicowych oraz nikotynizmu.
Mam kontakt z psychiatrami (a sama jestem ze srodowiska psychologow) i wiem, ze takie leki sa bardzo pomocne.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:16   #51
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Kurde, drogi* ten Tabex. Boję się, że wydam na te tabletki, a na drugi dzień polecę po fajki, co zrujnowałoby mój budżet doszczętnie (jak wiadomo, na fajki zawsze się grosz znajdzie )

*obiektywnie może nie, ale mówię przez pryzmat mojej obecnej sytuacji finansowej. A sytuacja jest taka... że nie ma żadnej sytuacji, bo nie ma finansów
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:24   #52
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Przeczytalam z tego forum strone pierwsza oraz o 108 do 110 i zastanawiam sie o co chodzi. Ludzie z lekami, zaburzeniami nerwicowymi, depresyjnymi, czesto ludzie przyjmujacy dwa lub trzy leki na raz... Serio? To ma byc ten straszak?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:28   #53
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Kurde, drogi* ten Tabex. Boję się, że wydam na te tabletki, a na drugi dzień polecę po fajki, co zrujnowałoby mój budżet doszczętnie (jak wiadomo, na fajki zawsze się grosz znajdzie )

*obiektywnie może nie, ale mówię przez pryzmat mojej obecnej sytuacji finansowej. A sytuacja jest taka... że nie ma żadnej sytuacji, bo nie ma finansów
Ja kupiłam u siebie w aptece dyżurnej, wyszło bardzo tanio - kup desmoxan, jest tańszy a ma ten sam skład
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:32   #54
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
kup desmoxan, jest tańszy a ma ten sam skład
Desmoxan jest chyba bez recepty, a tabex na receptę - serio mają ten sam skład? Z ciekawości pytam.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:36   #55
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Nie, tabex też jest bez recepty serio mają taki sam skład. Ale różni się chyba dawkowanie. No i przy tabexie przez pierwsze 5 dni można palić (tak mówi ulotka)

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Btw ktoś walnął że "tabex to lek ziołowy" ciekawe gdzie rośnie ta cytyzyna, możę hoduje się ją w ogródku uwielbiam jak ludzie plotą coś na tematy o których nie mają zielonego pojęcia.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:39   #56
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Widzisz roznice miedzy "moze" a "pod zadnym pozorem"? Nie wiem do czego link dalas ale ja posilkuje sie ulotka
Jestes przeciwniczka, wiec nic cie nie przekona i to wcale nie jest moim zamiarem ale nie rob z lekow jakiegos zla wcielonego. Jest multum ludzi, ktorzy dzieki lekom sa w stanie normalnie funkcjonowac mimo CHAD, ktorzy wychodza z depresji, zaburzen nerwicowych oraz nikotynizmu.
Mam kontakt z psychiatrami (a sama jestem ze srodowiska psychologow) i wiem, ze takie leki sa bardzo pomocne.
Czytałaś jak czuli się po nich pacjenci?
Poza tym są to już leki starej generacji i się od nich odchodzi. Żaden dobry psychiatra nie przepisze ich swojemu pacjentowi.

Zelixa również miała być cudownym lekiem na odchudzanie, a wycofali ją z obrotu.

Cóż - pozostaje mi tylko życzyć Ci powodzenia i jak najmniej skutków ubocznych .

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-30 o 12:40
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:42   #57
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Wiesz, jak występuje w drzewie to już ziołowy

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Ania3111 Pokaż wiadomość
Czytałaś jak czuli się po nich pacjenci?
Poza tym są to już leki starej generacji i się od nich odchodzi. Żaden dobry psychiatra nie przepisze ich swojemu pacjentowi.

Zelixa również miała być cudownym lekiem na odchudzanie, a wycofali ją z obrotu.

Cóż - pozostaje mi tylko życzyć Ci powodzenia.
A czytałaś jacy to byli pacjenci? Na ilu lekach na raz byli? Z czego się leczyli?

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ciekawe, leki starej generacji fuj, bo stare. Leki nowej generacji też są fuj, bo tylko przebadane na określonej grupie ludzi. Za jakiś czas leki nowej zrobią się starej bo wymyślą coś nowego i wtedy też będą fuj bo stare.


Dodam też, że najczęściej można przeczytać o minusach różnych rzeczy bo ludzie częściej wchodzą do internetu i piszą, szukają pomocy i porównują wrażenia gdy mają z czymś jakiś problem.

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2013-08-30 o 12:43
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:24   #58
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie, tabex też jest bez recepty serio mają taki sam skład. Ale różni się chyba dawkowanie. No i przy tabexie przez pierwsze 5 dni można palić (tak mówi ulotka)
Desmoxan jest tańszy, ale ma większe tabletki, Tabex jest łatwiejszy do połknięcia. Dawkowanie jest chyba to same i przy Desmoxanie też mozna do piątego dnia kuracji palić
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:49   #59
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

_Judith_
"A czytałaś jacy to byli pacjenci? Na ilu lekach na raz byli? Z czego się leczyli?"
Oczywiście, ale zażywali ten sam lek, o którym rozważasz by go zastosować.

"Ciekawe, leki starej generacji fuj, bo stare. Leki nowej generacji też są fuj, bo tylko przebadane na określonej grupie ludzi. Za jakiś czas leki nowej zrobią się starej bo wymyślą coś nowego i wtedy też będą fuj bo stare".

Po to są naukowcy i na tym polega Nauka .
A leki nowej generacji różnią się od starszych grup przede wszystkim mniejszymi skutkami ubocznymi ze względu na złożony mechanizm działania, który nie występuje w tych drugich.


W Twoim przypadku mówimy o leku Wellbutrinie, który ma przede wszystkim działanie antydepresyjne, a tylko wspomaga rzucenie palenia.

Zyban zaś jest lekiem służącym do leczenia uzależnienia od nikotyny.

"Dodam też, że najczęściej można przeczytać o minusach różnych rzeczy bo ludzie częściej wchodzą do internetu i piszą, szukają pomocy i porównują wrażenia gdy mają z czymś jakiś problem".

Ja tylko przytoczyłam przykłady z netu, ale zajmuje się tym na co dzień i mam pacjentów, którzy te leki przyjmują, bądź przyjmowali - stąd moje sugestie i spostrzeżenia.

Nie ma sensu udowadniać, która z nas ma rację. Zapewne jak zwykle ta tkwi po środku.
I na tym już zakończę wypowiedź w tym temacie, a każdy może wysnuć własne wnioski.

PS. Przepraszam, ale mimo prawidłowego używania funkcji "cytuj" lub "wielo cytuj", u mnie raz to działa, a innym razem wychodzą jakieś "pokemony", dlatego wolałam już "przeredagować" ten post po swojemu .

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-30 o 14:28 Powód: Korekta cytatów Autorki postu - wcześniej nie miałam czasu :).
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:19   #60
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak rzucic palenie i nie oszalec? Prosze o pomoc.

Dopisek: No i pięknie, ania3111 edytowała swój post i teraz mój będzie wyglądał jak bezsensowne czepialstwo Wizaż Cóż, to mnie nauczy, żeby cytować wszystko i zawsze.




Oczywiście, zażywali ten lek ale ważne jest na co, jaki był ich stan kiedy zaczęli go zażywać, jakie inne leki przyjmowali w trakcie przyjmowania Wellbutrinu. No chyba zdajesz sobie sprawę, że te wszystkie rzeczy są bardzo ważne i mają wpływ na to, jak się czują?

Kurcze, no ok, ludzie wyciągną własne wnioski ale jak już cytujesz jakiś portal to może całość?
http://portal.abczdrowie.pl/antydepr...owej-generacji
Następne zdanie po zacytowanym przez ciebie brzmi: "Nie są one jednak od nich wolne i są różne w zależności od stosowanego leku."
A nie, przepraszam, ty nie cytujesz, ty podajesz to jako swoje słowa.

Jedźmy dalej, chociażby Lerivon, który należy do wspomnianych przez ciebie leków nowej generacji i jego skutki uboczne (skopiowane z portalu, z którego, jak się domyślam, ty kopiowałaś skutki uboczne Zybanu):
Możliwe skutki uboczne: Nadmierne uspokojenie i senność na początku leczenia. Wystąpić mogą także: skazy krwotoczne, drgawki, hipomania, spadki ciśnienia, zaburzenia czynności wątroby, bóle stawowe, obrzęki, zawroty głowy, ginekomastia, patologiczna laktacja, zwiększenie masy ciała, zespół niespokojnych nóg, wysypka, drżenia mięśniowe, wzmożone pocenie się, w pojedynczych przypadkach zwolnienie rytmu serca. Może także dojść do zmian obrazu krwi. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Kolejny z wymienionych, Remeron-
Możliwe skutki uboczne: Często senność (która może powodować zaburzenie koncentracji), zazwyczaj występująca w ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia, (zmniejszenie dawki nie powoduje zwykle zmniejszenia na działania sedatywnego), zawroty i bóle głowy, zwiększony apetyt. Natomiast koszmary senne, mania, pobudzenie, splątanie, halucynacje, lęk, bezsenność, niepokój psychoruchowy obserwowane się rzadko po zastosowaniu leku. Ponadto mogą wystąpić zamiany obrazu krwi, drgawki, niedociśnienie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, biegunka, wymioty, zaburzenia funkcji wątroby, bóle stawów i/lub mięśni, zmęczenie. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

I każdy upośledza zdolność do prowadzenia! A Wellbutrin i Zyban jedynie MOGĄ jeśli akurat wystąpią skutki uboczne typu zawroty głowy itp.
No i żaden z tych ąę nowych, jakże świetnych leków nie jest stosowany do leczenia nikotynizmu.

I dalej, z portalu, który cytowałaś (podawałaś jako swoje słowa, ciągle zapominam, sorry):
Cytat:
Skutki uboczne antydepresantów nowej generacji
W porównaniu do leków starszych nowe, leki przeciwdepresyjne charakteryzują się mniejszymi skutkami ubocznymi. Po stosowaniu mianseryny mogą pojawić się: senność, sedacja, suchość błon śluzowych, wynikające z blokowania receptorów histaminowych i cholinergiczych. Wystąpić może także pewne działanie kardiotoksyczne. Mirtazapina jest już wolna od tych działań, dlatego też zalecana jest w geriatrii. Podczas stosowania trazodonu i nefazodonu może wystąpić szereg działań niepożądanych, do których można zaliczyć m.in.: senność, obniżenie ciśnienia krwi, suchość błon śluzowych, nudności, biegunkę, zaczerwienienie oczu, świąd skóry i inne. Charakterystycznym objawem niepożądanym tych leków jest priapizm (ciągotka), a więc bolesny, długotrwały wzwód członka u mężczyzn. U kobiet natomiast odpowiednikiem tego stanu jest uporczywe zaburzenie podniecenia płciowego. Tianeptyna posiada słabe działania niepożądane, które obejmują głównie senność, koszmary senne, bóle głowy czy zaburzenia gastryczne.

Nie wiem kim jesteś, nie wiem czym się zajmujesz ale na litość boską dokształć się chociaż na tyle, żeby nie strzelać baboli w dyskusji internetowej.

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2013-08-30 o 14:38
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 17:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.