Jak byście to odebrały? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 20:03   #1
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774

Jak byście to odebrały?


Pytanie moje ma na celu poznanie innych od mojego sposobów odbierania pewnych sytuacji. Nie będę pytać co mam zrobić gdyż jako tako decyzja co do koleżanki sama się we mnie podjęła... no ale ciekawi mnie jakby inne osoby (nie z mojego grona bo po co mam wtajemniczać) odebrały, zareagowały... a mianowicie:

Koleżanka ma imprezę (Taka, z którą dobrze się rozumiecie, uważacie za świetną kumpelę). Świętuje powiedzmy swoje urodziny czy imieniny, cokolwiek. Jesteście zaproszone, idziecie na ta imprezę. Wszystko pięknie ładnie, impra się kręci, w pewnym momencie pada propozycja przeniesienia się na domówkę, tyle że w pewnym momencie orientujecie się że ta super koleżanka, wasza kumpela która jest organizatorką całego zebrania sugeruje wam nawet kilkukrotnie, że na domówkę się przenoszą bez Ciebie... dokładnie taka sytuacja mnie spotkała, jakbym dostała obuchem, przykra sytuacja w sumie... kontynuując po kilku dniach wasza super koleżanka pisze do Was z zapytaniem, czy przypadkiem nie uraziła nas niczym bo nie pamięta za dużo z wieczoru?

i tu moja ciekawość, wasze odczucia, reakcje, opinie... z góry dziękuje
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:09   #2
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
Pytanie moje ma na celu poznanie innych od mojego sposobów odbierania pewnych sytuacji. Nie będę pytać co mam zrobić gdyż jako tako decyzja co do koleżanki sama się we mnie podjęła... no ale ciekawi mnie jakby inne osoby (nie z mojego grona bo po co mam wtajemniczać) odebrały, zareagowały... a mianowicie:

Koleżanka ma imprezę (Taka, z którą dobrze się rozumiecie, uważacie za świetną kumpelę). Świętuje powiedzmy swoje urodziny czy imieniny, cokolwiek. Jesteście zaproszone, idziecie na ta imprezę. Wszystko pięknie ładnie, impra się kręci, w pewnym momencie pada propozycja przeniesienia się na domówkę, tyle że w pewnym momencie orientujecie się że ta super koleżanka, wasza kumpela która jest organizatorką całego zebrania sugeruje wam nawet kilkukrotnie, że na domówkę się przenoszą bez Ciebie... dokładnie taka sytuacja mnie spotkała, jakbym dostała obuchem, przykra sytuacja w sumie... kontynuując po kilku dniach wasza super koleżanka pisze do Was z zapytaniem, czy przypadkiem nie uraziła nas niczym bo nie pamięta za dużo z wieczoru?

i tu moja ciekawość, wasze odczucia, reakcje, opinie... z góry dziękuje
Poczułabym się urażona i jako , że ostatnio uczę się mówić to co myślę to bez zastanowienia powiedziałabym, że nie podobało mi się jej zachowanie i że jestem urażona -delikatnie pisząc
Zaczęłabym zastanawiać się nawet czy mam ochotę z taką koleżanką kontynuować znajomość
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:11
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:14   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak byście to odebrały?

Czyżby była tak pijana, że pomyliła Ciebie z kimś innym
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:15   #4
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Jak byście to odebrały?

Aż taka pijana to ona nie była
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:26   #5
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
Aż taka pijana to ona nie była
ale na tyle że sprawiła Ci ogromną przykrość. i przegięła. porozmawiaj z nią o tym, powiedz co o tym myślisz i w ogóle zapytaj (o ile będzie kojarzyła) czemu tak bardzo zależało jej żeby ta domówka była bez Ciebie.
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:37   #6
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: Jak byście to odebrały?

Być może rozmawiałaś/żartowałaś/tańczyłaś z chłopakiem, który jej się podoba? Może organizator tej domówki dał jej do zrozumienia, że nie jesteś mile widziana? Może pod wpływem alkoholu przypomniała jej się jakaś przykra sytuacja z Tobą związana i postanowiła Cię "ukarać"?

Bez powodu nie robi się takich rzeczy, a tekst, że niewiele pamięta to idiotyczna wymówka Jakby nie pamiętała to po co pytanie, czy Cię czymś uraziła...
saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:37   #7
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak byście to odebrały?

Musisz z nią szczerze porozmawiać. Skoro twierdzisz, że aż tak pijana nie była to pewnie dobrze wie dlaczego tak Cie potraktowała.
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 20:39   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak byście to odebrały?

A może w takim razie zrobiła to za namową osób lub osoby trzeciej, której nie na rękę była Twoja tam obecność? Był ktoś taki, kto mógł mącić?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:46   #9
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Jak byście to odebrały?

Będąc tam raczej niczym się jej nie naraziłam, ciężko mi powiedzieć bo może rzeczywiście coś z wcześniej jej nie zagrało. Może jakaś sytuacja z przeszłości.. co do znajomych, nie znałam tam nikogo za dobrze, kilka wcześniejszych spotkań. Szczerze, to nie mam ochoty tego wyjaśniać, wiadomo nie będę się obrażać, czy nie odzywać, po prostu nie mam zamiaru dbać o taką znojomość, samo się z czasem rozwieje. Tak się nie robi i tyle.
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:54   #10
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jak byście to odebrały?

Skoro się pyta, czy Cię uraziła, to doskonale sytuację pamięta i oczekuje, że zapewnisz ją ,,ależ nie, było wspaniale" i będzie miała spokój. Ja bym jej wygarnęła, tak się nie postępuje, albo się bierze na domówkę wszystkich, albo nikogo, w ostateczności dwoje-troje najbliższych znajomych, ale wtedy się o tym nie gada na forum publicum.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:14   #11
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Jak byście to odebrały?

Zgadzam się z przedmówczynią. Ja też bym dziewczynie wygarnęła ;//
Wyobrażam sobie jak musiałaś się poczuć, mam nadzieję tylko, że nie nadszarpnęło to Twojego poczucia własnej wartości. Ja na pewno już bym z taką osobą nie mogła być w bliskich kontaktach, chyba łatwo się zrażam. Jeżeli napisała do Ciebie taką wiad0mość to jest świadoma co zrobiła, może nawet ma jakieś wyrzuciki sumienia? A może tylko chce z Ciebie zadrwić? Szczerze ciężko oceniać jej wiadomość, jako anonimowej osoby.
Jednak jeżeli miałyby między Wami zapanować jakiekolwiek znośne kontakty, bez nieprzyjemnego napięcia, to ona powinna się wytłumaczyć i przeprosić. ;/
Jeżeli tego nie zrobi to nie, dziękuję za taką koleżankę...

Edytowane przez laczupakabra
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:15
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:31   #12
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Jak byście to odebrały?

moim zdaniem..... po alkoholu czasami widac kto jest prawdziwy a kto nie. Człowiek mniej sie kontroluje i wtedy widac jego prawdziwą twarz.
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:32   #13
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
Będąc tam raczej niczym się jej nie naraziłam, ciężko mi powiedzieć bo może rzeczywiście coś z wcześniej jej nie zagrało. Może jakaś sytuacja z przeszłości.. co do znajomych, nie znałam tam nikogo za dobrze, kilka wcześniejszych spotkań. Szczerze, to nie mam ochoty tego wyjaśniać, wiadomo nie będę się obrażać, czy nie odzywać, po prostu nie mam zamiaru dbać o taką znojomość, samo się z czasem rozwieje. Tak się nie robi i tyle.
Ja bym jej powiedziała, co myślę. Tak się nie robi, skoro nie życzyła sobie Twojej obecności na domówce, zabrała resztę towarzystwa, a zostawiła jedynie tylko Ciebie to po co teraz się głupio pyta czy Cię nie uraziła? Chce z Tobą pogrywać czy pokazać, że tak naprawdę ma Cię gdzieś? Ja to tak widzę. I to na pewno nie jest Twoja dobra koleżanka. Do głowy by mi nie przyszło że najpierw kogoś zapraszam, a potem wypraszam, kiedy przychodzi do dalszej zabawy. Bezczelne zachowanie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:37   #14
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Jak byście to odebrały?

Ja bym się wsciekła bo to było zwyczajnie przykre i niezręczne.

Albo jej jasno daj do zrozumienia że zachowała się chusteczkowo albo daj sobie spokój z taką znajomością
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:48   #15
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Jak byście to odebrały?

No nie było mi za fajnie, przecież Ci ludzie też to musieli zauważyć... trochę mnie poniżyła przed nimi, w ogólnie nie wiem po co mnie zapraszała na całe spotkanie...
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:59   #16
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Skoro się pyta, czy Cię uraziła, to doskonale sytuację pamięta i oczekuje, że zapewnisz ją ,,ależ nie, było wspaniale" i będzie miała spokój. Ja bym jej wygarnęła, tak się nie postępuje, albo się bierze na domówkę wszystkich, albo nikogo, w ostateczności dwoje-troje najbliższych znajomych, ale wtedy się o tym nie gada na forum publicum.
Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja bym jej powiedziała, co myślę. Tak się nie robi, skoro nie życzyła sobie Twojej obecności na domówce, zabrała resztę towarzystwa, a zostawiła jedynie tylko Ciebie to po co teraz się głupio pyta czy Cię nie uraziła? Chce z Tobą pogrywać czy pokazać, że tak naprawdę ma Cię gdzieś? Ja to tak widzę. I to na pewno nie jest Twoja dobra koleżanka. Do głowy by mi nie przyszło że najpierw kogoś zapraszam, a potem wypraszam, kiedy przychodzi do dalszej zabawy. Bezczelne zachowanie.
Zgadzam się z obiema wypowiedziami
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:04   #17
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
No nie było mi za fajnie, przecież Ci ludzie też to musieli zauważyć... trochę mnie poniżyła przed nimi, w ogólnie nie wiem po co mnie zapraszała na całe spotkanie...
ja bym jej wygarnęła co o niej myślę, że takie zachowanie nie jest na żadnym poziomie i w sumie nie kontynuowałabym znajomości.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:11   #18
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak byście to odebrały?

A do doopy z taką koleżanką. Jeśli był jakiś konkretny powód, to mogła wziąć Cię na bok i wyjaśnić dlaczego. Tak się po prostu nie robi, zachowała się naprawdę wrednie, a teraz jeszcze pyta czy wszystko ok...
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:26   #19
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Jak byście to odebrały?

__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:34   #20
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
Nie smuć się, olej strugą ciepłego moczu, naprawdę. Jak sobie to wyobrażę, to jest to sytuacja poniżej jakiegokolwiek poziomu, nie ma sensu się taką koleżaneczką przejmować.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 23:09   #21
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Jak byście to odebrały?

Mi by było strasznie przykro, tak jak Tobie. Z niektórych po alkoholu wychodzi ich prawdziwe buractwo. Żadna z niej koleżanka.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 06:49   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak byście to odebrały?

Cytat:
Napisane przez Mikadoo Pokaż wiadomość
(...)
Koleżanka ma imprezę (Taka, z którą dobrze się rozumiecie, uważacie za świetną kumpelę). Świętuje powiedzmy swoje urodziny czy imieniny, cokolwiek. Jesteście zaproszone, idziecie na ta imprezę. Wszystko pięknie ładnie, impra się kręci, w pewnym momencie pada propozycja przeniesienia się na domówkę, tyle że w pewnym momencie orientujecie się że ta super koleżanka, wasza kumpela która jest organizatorką całego zebrania sugeruje wam nawet kilkukrotnie, że na domówkę się przenoszą bez Ciebie... dokładnie taka sytuacja mnie spotkała, jakbym dostała obuchem, przykra sytuacja w sumie... kontynuując po kilku dniach wasza super koleżanka pisze do Was z zapytaniem, czy przypadkiem nie uraziła nas niczym bo nie pamięta za dużo z wieczoru?

i tu moja ciekawość, wasze odczucia, reakcje, opinie... z góry dziękuje
Oczywiście, że byłoby mi przykro i głupio. I powiedziałabym jej o tym, a następnie zapytałabym ją wprost czemu się tak zachowała. Nie ma, że wypiła i nie pamięta - tym gorzej dla niej. Kwas pozostawiony sam sobie fermentuje jeszcze bardziej, więc lepiej pogadać i zgasić to w zarodku (lub, jeżeli argumenty koleżanki będą jakieś szczególnie przykre i niesprawiedliwe, to zastanowić się nad zakończeniem kolegowania się). Może się też okazać, że koleżanka miała jakiś konkretny powód. Jak najszybciej to wyjaśnij. Nie jestem za skreślaniem jej od razu, bo czasami mamy grzeszki na sumieniu i nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy. Oczywiście chodzi mi o jakieś powody w stylu "bo ostatnio niefajnie się u mnie zachowywałaś", "bo byłaś zbyt pijana", "bo byłaś dla mnie niemiła", a nie np. "Franek nie chciał żebyś szła, to się na Ciebie wypięłam" lub "chcieliśmy pić drogą whiskey, a Ty się nie dołożyłaś, więc...".

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-08-23 o 06:55
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:44   #23
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak byście to odebrały?

Mój TŻ zawsze mi powtarza, że w złości i po pijaku ludzie mówią to co im leży na sercu Ja w to nie do końca wierzę, ale on jest o tym na prawdę przekonany i może coś w tym jest...
Potraktowała Cię jak natręta, ja bym w takiej sytuacji wyraźnie i dobitnie powiedziała jej co o niej myślę i podziękowała za znajomość.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:02   #24
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jak byście to odebrały?

A ja bym zapytała co to za szopka była. Niech się wytłumaczy.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:46   #25
Liliankaa
Raczkowanie
 
Avatar Liliankaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraina Tęczy
Wiadomości: 42
Dot.: Jak byście to odebrały?

Ja też bym się poczuła urażona, delikatnie pisząc. Na pewno też wygarnęłabym tej "koleżance", co o niej myślę i zapytała dlaczego to zrobiła. Jeśli nie było jakiegoś konkretnego, ważnego powodu takiego a nie innego zachowania, zerwałabym z nią kontakty, a na pewno baaaardzo je ochłodziła.
Liliankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:10   #26
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Jak byście to odebrały?

Ale małpa ;/
Autorko rozmawiałaś z nią?
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście

Edytowane przez kleo_4
Czas edycji: 2012-08-24 o 21:11
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 19:21   #27
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Jak byście to odebrały?

Nie, tak jak pisałam nie mam ochoty tego wyjaśniać, nie będę strzelać fochów - po prostu ograniczę kontakt.

Po tych paru dniach jak mi już zeszło powietrze czuję taki niesmak tej całej sytuacji, nie sądziłam, że może mnie tak potraktować
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.