Studenci Finansów i Rachunkowości - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 12:30   #31
Palka1992
Przyczajenie
 
Avatar Palka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Ja też
No to być może będziemy razem w grupie.
A tak swoją drogą to planujesz mieszkać w akademiku czy może będziesz wynajmować mieszkanie?
Palka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:34   #32
Palka1992
Przyczajenie
 
Avatar Palka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Ja też
W takim razie jest szansa, że będziemy razem w grupie.
A tak swoją drogą to planujesz mieszkać w akademiku czy może będziesz wynajmować mieszkanie?
Palka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:36   #33
Palka1992
Przyczajenie
 
Avatar Palka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Post Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Vilka1,
W takim razie jest szansa, że będziemy razem w grupie.

A tak swoją drogą to planujesz mieszkać w akademiku czy może będziesz wynajmować mieszkanie?

Edytowane przez Palka1992
Czas edycji: 2011-08-08 o 16:29
Palka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:38   #34
Palka1992
Przyczajenie
 
Avatar Palka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Ja też
W takim razie jest szansa, że będziemy razem w grupie.
A tak swoją drogą to planujesz mieszkać w akademiku czy może będziesz wynajmować mieszkanie?
Palka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:20   #35
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez Palka1992 Pokaż wiadomość
W takim razie jest szansa, że będziemy razem w grupie.
A tak swoją drogą to planujesz mieszkać w akademiku czy może będziesz wynajmować mieszkanie?
Akadamika nie dostanę bo mam za blisko Chciałabym wynająć mieszkanie, ale niestety nie mam z kim, a samej mnie nie stać. Jednak nie mieszkam daleko od UŁ, także jakoś dam radę
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 12:14   #36
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

ja zaczynam FiR na GWSP w Chorzowie
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:24   #37
Palka1992
Przyczajenie
 
Avatar Palka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Post Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

A tak swoją drogą to dlaczego wybrałyście/wybraliście akurat ten kierunek? Macie jakieś konkretne plany na przyszłość związane z zawodem, który uzyskuje się po skończeniu tego kierunku? Czy może po prostu podoba Wam się ten profil, ot co?
Palka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 18:41   #38
onlemon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 54
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez Palka1992 Pokaż wiadomość
A tak swoją drogą to dlaczego wybrałyście/wybraliście akurat ten kierunek? Macie jakieś konkretne plany na przyszłość związane z zawodem, który uzyskuje się po skończeniu tego kierunku? Czy może po prostu podoba Wam się ten profil, ot co?

hej !
ja już pracuję w księgowości i bardzo chciałabym ukończyć studia mniej więcej w tym kierunku - dlatego od październik zaczynam równiez na FiR w Warszawie (najprawdopodobniej :Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im.Heleny Chodkowskiej)

Jedyne czego się obawiam to matma - jedni piszą że do przejścia drudzy wręcz przeciwnie

dodatkowo chciałabym wybrać dobrą uczelnie a tutaj szkół oferujących ten kierunek jest sporo - jakbyście miały do polecenia jakąś szkołę prywatną w Wawie to chętnie poczytam opinie
onlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:02   #39
onlemon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 54
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

hej !
ja już pracuję w księgowości (dopiero początki) i pomyślałam że dobrze by było skończyć jakieś studia mniej więcej w tym kierunku - stąd pomysł na FiR (Warszawa)

Zastanawiam się mocno nad Wyższą Szkołą Zarządzania i Prawa im.Heleny Chodkowskiej...

...dodatkowo jesli możecie polecić jakąś uczelnie prywatną (Wawa) to byłoby świetnie (+jakieś Wasze opinie
onlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:56   #40
asiunia92mg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez Kanapa123 Pokaż wiadomość
A ktoś z Was nie wybiera się może na finanse i rachunkowość na wydział zarządzania?
ja sie wybieram wlasnie na ten kierunek od pazdziernika
asiunia92mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:53   #41
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez RainSong Pokaż wiadomość
Ja skończyłam w tym roku licencjat z FiRu na wrocławskim UE (znaczy mam jeszcze jedną poprawę i obronę, ale to już bardziej formalności) i mam mieszane uczucia.

Zależy na co się nastawiasz. Ja myślałam że będzie o wiele więcej matmy, w czasie studiów podobały mi się takie przedmioty jak matematyka finansowa, ekonometria, statystyka i "czysta" matematyka (znaczy analiza i algebra). Na przedmiotach z finansów też jest liczenie, ale są to bardziej schematy których trzeba się nauczyć. Jak dla mnie za dużo przedmiotów z samej teorii, takich jak zarządzanie, controlling, rachunek kosztów i kilka podobnych. Rachunkowości też nie lubiłam (wybrałam specjalność z finansów a i tak było sporo rachunkowości).

Teraz wiem że żeby studiować to co chciałam powinnam iść na matematykę i wybrać specjalność matematyka finansowa i ubezpieczeniowa. Niestety jak wybierałam studia nie wiedziałam że jest taka możliwość.

Z tych powodów które wymieniłam wyżej nie będę kontynuować studiów mgr na tym kierunku ale znam osoby którym ten kierunek naprawdę się podoba (są to głównie ludzie ze specjalności z rachunkowością).

Mam podobnie do Ciebie. W tym roku obroniłam licencjata, studiowałam na UE w Katowicach. Wybrałam tą uczelnię gdyż bardzo lubiłam matematykę i myślałam, że rachunkowość będzie fajna ;p Najgorsze jest to, że w ogóle nic mi się nie podoba na tych studiach, ale nie mam pomysłu co mogłabym robić więc na mgr pewnie też tam pójdę
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 12:42   #42
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

I jak tam wasze wrażenia na temat tego kierunku po pierwszym semestrze ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:42   #43
Kanapa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 59
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Ja mam bardzo pozytywne wrażenia po pierwszym semestrze. Zobaczymy jak dalej, bo na drugim jest już troszkę ciężej
Kanapa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 15:59   #44
Mylenne
Raczkowanie
 
Avatar Mylenne
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 110
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Hej
Widze, że dosyć dawno była prowadzona ta rozmowa, ale napisze, może któraś da znać. A konkretnie chodzi mi o studentki UŁ, a zapytać chciałam czy rzeczywiście jest dużo cięzkiej matmy czy to wszystko bardziej chodzi o schematy wg których sie wszystko wylicza. Bo słyszałam różne opinie i plotki o tych studiach, a chciałabym się na nich znaleźć. Jedni mówią, że prawie sama teoria i mało lekkiej matmy,a inni, że mega rozszerzona matma i ciężkie przedmioty ;/ Pomóżcie prosze!
Mylenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 17:52   #45
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Cytat:
Napisane przez Mylenne Pokaż wiadomość
Hej
Widze, że dosyć dawno była prowadzona ta rozmowa, ale napisze, może któraś da znać. A konkretnie chodzi mi o studentki UŁ, a zapytać chciałam czy rzeczywiście jest dużo cięzkiej matmy czy to wszystko bardziej chodzi o schematy wg których sie wszystko wylicza. Bo słyszałam różne opinie i plotki o tych studiach, a chciałabym się na nich znaleźć. Jedni mówią, że prawie sama teoria i mało lekkiej matmy,a inni, że mega rozszerzona matma i ciężkie przedmioty ;/ Pomóżcie prosze!
Nie jestem z UŁ, ale powiem Ci, że u mnie na matmie były macierze, pochodne i całki. Same schematy nie pomogą, bo np. przy całkach trzeba się trochę nagłowić, którego, albo których schematów użyć. Na mojej uczelni całki to była dla większości droga przez mękę (przyczynił się też do tego prowadzący, który nigdy nam niczego nie ułatwiał, wręcz przeciwnie). W matematykę cały mój rok włożył dużo ciężkiej pracy własnej. Sama teoria była tylko na wykładach, jednak znanie tylko jej nie było gwarancją sukcesu. Drugi semestr był dość ciężki i zjadł mi masę nerwów. Jednak jeżeli ktoś się czuje dobrze w matematyce i do niej przysiądzie to poradzi sobie. Nie chciałabym jednak przechodzić tego ponownie .
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 18:11   #46
Mylenne
Raczkowanie
 
Avatar Mylenne
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 110
Dot.: Studenci Finansów i Rachunkowości

Chodzi o to, że u mnie z matmą było różnie. Lubie liczenie i nie przeszkadzałoby mi to gdybym miała mase papierkowej roboty i podliczanie, wyliczanie itp. Ale jeśli to wszystko bedzie w miare do przejscia, dodam, że nie byłam na rozszerzonej matmie i nie wiem, czy taka osoba ma jakiekolwiek szanse w tej dziedzinie. Koncze kompletnie inny kierunek nijak zwiazany z matma, pisze mature z geografii zeby dostac się na finanse i rachunkowość ale nie chce minąć się z celem jeśli to będzie typowa, hardcorowa matma... Wiem, że na politechnikach takie kierunki sa przeładowane matmą, miałam nadzieje, że na uniwerku bedzie troche lżej jesli chodzi o ten przedmiot. Wypowiedzcie sie czy osoba z podstawowa matma ma szanse utrzymac sie na tych studiach. Dzieki z góry za szczere odpowiedzi
Mylenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.