Czy to już zaburzenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-27, 22:58   #1
elusia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1

Czy to już zaburzenia?


Witajcie Nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu piszę. Chciałbym zapytać Was, prosić o radę, ponieważ nie wiem czy cierpię na zaburzenia odżywiania i czy warto coś z tym zrobić, ostatnio bardzo mnie to męczy, a nikomu o tym nie mówiłam wiec zwracam się do Was Zacznę od tego, że moja "przygoda" z odchudzaniem zaczęła sie jakoś w 3 gimnazjum, ważyłam wtedy 55 kg przy 164 cm i stwerdziłam, że trzeba coś ze sobą zrobić.. To była chyba najgłupsza decyzja w moim życiu, bo od tamtej pory nie potrafie jeśc normalnie. Wtedy schudłam do 46 kg i wyglądałam jak szkielet, mi się to podobalo. Pamiętam że jadłam zwykle jeden posiłek dziennie, biegałam, to było około 300 do 500 kcal na dzień, przez praktycznie całe wakacje. Oglądałam blogi pro ana, teraz jak o tym piszę to aż mi wstyd Wracając, wtedy wszyscy mi mówili że schudłam, ciotki i koleżnaki mamy twierdziły że wyglądam na chorą.. Potem przytyłam po wakacjach do 51 kg ale nie było źle. Kolejny przełom nastąpił w 2 liceum, znów jadalam po 600 kcal, rodzice zmuszali mnie do posiłków, znów schódłam poniej 50 kg, zatrzymałą mi się miesiączka.. Aby wrócła znów przytyłam.. Pod koniec drugiej klasy bardziej przytyłam więc zaczęłam uprawiać sport. Biegałam, póżniej zaczęła się Chodakowska, dwa razy dziennie godzinny trening 7 dni w tygodniu przez całe wakacje. Przytyłam 11 kg (wtedy 61 kg) do tej pory nie wiem jakim cudem bo jadłam dość niewiele (1500 kcal) .. miałam mięśnie i kaloryfer ale pod tłuszczem :P czułam się strasznie.. Próbowałam schudnąć cały czas i już nie wychodziło. Przed studniówką schudłąm pare kg, w końcu w kwietniu zeszłego roku przeszłam na wegetarianizm z myślą że uporam się z ciągłym myśleniem o jedzeniu wadze i wyglądzie i samoistnie schudnę. I tak się stało, jadłąm co chciałam i ile chciałąm i chudłam niezastanawiając się nad tym. Myślałam że jak pójde na studia to bedzie mi o wiele łatwiej i w ogóle pożegnam juz te beznadziejne myśli. Ale stało się na odwrót. Teraz waże jakieś 52 kg niby dobrze się czuje ale nie potrafie przestać liczyć kalorii, ogromnie skupiam się na tym co jem, ciągle o tym myśle, dokładnie czytam każdy skład produktów. Można powiedzieć, że zaczęłam obawiać się używania niektórych produktów, szczególnie pochodzenia zwierzęcego, w obawie że przytyję. Ostatnio zdarza mi się coraz częściej jeść mega dużo, do przejedzenia, potem wyrzuty sumienia i ćwiczenia.. Aż mi sie płakać chce.. Nie wiem co znów to nasiło bo przez jakiś czas miałam spokój psychiczny i marze żeby go odzyskać. Na dodatek paradoksalnie studiuję dietetykę proszę o jakieś rady, opinie... Nie wiem co mam robić i jak sobie pomóc.
elusia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 23:07   #2
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Czy to już zaburzenia?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-08-18 o 08:12
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:11   #3
idealkobiety
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 75
Dot.: Czy to już zaburzenia?

To sa juz zaburzenia. Udaj sie do psychologa. Im wczesniej tym lepiej
idealkobiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 18:11:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.