Parada Równości - Poznań - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 21:48   #61
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

zgadzam się z Awią. Tak jak juz mówiłam to jeden ze sposobów gdy inne zawodzą.
Oni nie sa dopuszczani do dyskusji, która przeciez jest waznym elementem panstwa demokratycznego...by obie strony miały głos. A gdyby nie narwani przeciwnicy niemający nic do powiedzenia (prócz faszystowskich haseł), poarada przeszłaby spokojnie. Ludzie w ten sposób chcą sprowokować rząd chociaż do dyskusji ( bo o zmianie praw mogą tylko pomarzyć). Ale małymi kroczkami...a jednym z takich właśnie są parady, które w pełni pochwalam, choć uważam, ze nasz kraj jeszcze do takowych nie dorósł.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:00   #62
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Acha... co do okazywania sobie publicznie uczuć. Ja bym nie trawiła calujących sie dwóch panó lub pań na ulicy, tak samo jak nie trawię obścikujących sie par heteroseksualnych. Nie rozumiem jak można sobie publicznie okazywać uczucia wkładając sobie język do paszczy, albo obmacując sie po tyłkach. Moim zdaniem nie ma sie co afiszować, kto kogo kocha i dlaczego. Takie rzeczy sa sprawą osobistą.
Ejże, nie wierzę, żebyś okazywała uczucia tylko w ten sposób Gest, który dla Ciebie jest zapewne całkiem normalny i pozbawiony podtekstów seksualnych czy nawet erotycznych, jak np wzięcie za rękę czy objęcie partnera - dla homoseksualistów jest naturalny tylko w domu. Wytrzymałabyś i umiałabyś traktować partnera jak kolegę z pracy? Pisałam o tej kwestii w tym wątku, więc już nie wpadam w przydługie dywagacje
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:47   #63
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

No oczywiscie, że nie tylko okazuję uczucia liżąc sie z kimś lub macając po tyłku. Owszem, to przykre, że homoseksualiści nie mają społecznego przyzwolenia na takie zachowania, ale wynika to z tego, że społeczeństwo nie jest na to przygotowane by widzieć dwóch facetów idących pod rękę. Dla większości społeczeństwa to nie jest normalne. Przyznam, że dla mnie też było by to dziwne, gdybym zobaczyła taki widok. Nie zgorszyłabym się, ale na pewno wzbudziłoby moje zainteresowanie.

Co do praw homoseksualistów. Moim zdaniem jest nie do pomyślenia karać kogoś, zwalniać z pracy i ić dlatego, że kocha inaczej. Ale co do tego powinno działać inaczej prawo i powinno chronić takie osoby. Dlatego środowiska gejowskie powinny podnieść dialog z władzami zamiast się im jeszcze naprzykrzać i łamać zakazy. Duma dumą, ale rozsądek rozsądkiem. Jakbym chciała cos osiągnać i wrzask by nie pomógł to poprowadziłabym sprawę nieco innym torem. Spokojnie, spokojnie i po cichu aż sie uda. Nie zawsze można cos wrzaskiem osiągnąć. Szczególnie nie w naszym katolickim kraju, gdzie homoseksualiści są z góry skazani na niemalże syzyfową pracę w torowaniu społecznej akceptacji.

Co do stosunku społeczeństwa do homoseksualistów, nie uważam żeby parady pomogły. Gdybym nie lubiła gejó to nie polubię ich tym bardziej jak narobią szumu i będą krzyczeć coś na ulicy.

Po prostu uważam, że nie tędy droga...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:52   #64
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

Pamiętaj, ze szumu nie robią demonstrujący tylko przeciwnicy!
gdyby nie oni o paradzie byłoby cichutko i byłaby odebrana bardziej pozytywnie...bez nagłaśniających materiałów z bójkami mediów. Zgadzam się z Toba, ze nie tędy droga...nie tędy bo nasze społeczństwo do tego po prostu nie dorosło.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 23:21   #65
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Parada Równości - Poznań

ciekawe co taka parada ma wspólnego z tolerancją??



Śmieszna ta cała parada, geje i lizbijki chcą tolerancji - niech pójdą wśród ludzi, niech sie przytulą, pocałują i zachowują jak zwyczajne heteroseksualne pary (oczywiście w miare przyzwoitości).

Mi by nie przeszkadzało jakby para gejów siedziała obok mnie w knajpie. Ale pomysł z paradą jest idiotyczny. Oni sami tym sposobem chcą pokazac swoją odmienność.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 23:29   #66
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

nie skomentuję tego... :-( załamałas mnie.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 23:31   #67
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

Oczywiście, że zły wydźwięk jest głównie przez przeciwników. Nikt nie ma nic przeciwko pikietom niezadowolonych pracownikó kopalń, pielęgniarek itd. Ale pikiety środowisk gejowskich są odbierane bardzo negatywnie. Jednak jedyne o co mogę mieć "pretensje" do środowisk homoseksualnych jest ich brak wyczucia sytuacji. Czasami mam wrażenie, że oni nie potrafią przemyśleć sprawy. Wiedzą bardzo dobrze, że im Młodzież Wszechpolska i inne takie przypały rydzykowe nie odpuszczą i dojdzie do kolejnego spotkania, kolejnej rozróby. Dlaczego więc sami dążą do tego by doszlo do konfrontacji? Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że homoseksualiści wywołują zamieszki, ale oni i tak wychodzą na ulicę, wiedząc, że tam już czekają na nich tłumoki z LPR i inne takie wykwity pseudokatolickie. Tak samo jak ja bym szła drogą i widziała, że stoi przede mną grupa zbirów czających sie z nożami i wlazłabym prosto na nich z miną ofiary. Zamiast sprytie ominać takie prblemy i spróbować inna drogą. Prawda jest taka, że kościół u nas ma zbyt wiele do powiedzenia i dlatego geje muszą przejść powolna drogę do tego by społeczeństwo do siebie przekonać. Krzykiem, transparentami i metodami "na rozgłos" specjalnie nic nie wskórają. Tu potrzebna jest dyskusja rzeczowa, a nie coś takiego.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 07:22   #68
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Oczywiście, że zły wydźwięk jest głównie przez przeciwników. Nikt nie ma nic przeciwko pikietom niezadowolonych pracownikó kopalń, pielęgniarek itd. Ale pikiety środowisk gejowskich są odbierane bardzo negatywnie. Jednak jedyne o co mogę mieć "pretensje" do środowisk homoseksualnych jest ich brak wyczucia sytuacji. Czasami mam wrażenie, że oni nie potrafią przemyśleć sprawy. Wiedzą bardzo dobrze, że im Młodzież Wszechpolska i inne takie przypały rydzykowe nie odpuszczą i dojdzie do kolejnego spotkania, kolejnej rozróby. Dlaczego więc sami dążą do tego by doszlo do konfrontacji? Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że homoseksualiści wywołują zamieszki, ale oni i tak wychodzą na ulicę, wiedząc, że tam już czekają na nich tłumoki z LPR i inne takie wykwity pseudokatolickie. Tak samo jak ja bym szła drogą i widziała, że stoi przede mną grupa zbirów czających sie z nożami i wlazłabym prosto na nich z miną ofiary. Zamiast sprytie ominać takie prblemy i spróbować inna drogą. Prawda jest taka, że kościół u nas ma zbyt wiele do powiedzenia i dlatego geje muszą przejść powolna drogę do tego by społeczeństwo do siebie przekonać. Krzykiem, transparentami i metodami "na rozgłos" specjalnie nic nie wskórają. Tu potrzebna jest dyskusja rzeczowa, a nie coś takiego.
A może to jest jeden z elementów, który ma pokazać, w jaki sposób są oni traktowani przez takich aktywistów pseudokatolickich (i sporą część społeczeństwa)? Może chodzi o pokazanie różnicy - my sobie spokojnie idziemy, a tu na nas wylatuje banda wygolonych oprychów i zaczyna wrzeszczeć o Hitlerze - kto tu jest gorszy? Historia zna wiele przypadków, gdy demonstrujący szli z gołymi rękami na karabiny i czołgi - pamiętasz plac Tienanmen? Studenci kontra armia i czołgi.
Kiedy taka bojówka MW napadnie na bar dla gejów (a zdarza się, zdarza), najwyżej jakaś gazeta napisze o tym na przedostatniej stronie (o ile w ogóle). A takie sceny jak te w Poznaniu ogląda cała Polska i to prowokuje dyskusje, takie jak choćby ta tutaj.
Nie jest prawdą, że geje tylko w ten sposób walczą o tolerancję: są różne organizacje reprezentujące ich interesy, tylko że mało kto o nich słyszał. Organizacja taka, żeby zostać zauważona, musi mieć wstęp do środków masowego przekazu, ale w naszej świętej TVP (TVN nie lepszy) przecież nikt ich do głosu nie dopuści: toż dzieci mogą oglądać takie programy, co stanowi zagrożenie dla ich rozwoju moralnego! W parlamencie poprzedniej kadencji o prawa homoseksualistów próbowała walczyć sen. Maria Szyszkowska. Oczywiście nic z tego nie wyszło, bo tzw. "lewica", rządząca wówczas zbyt była zajęta podlizywaniem się Kościołowi i kręceniem afer, żeby zajmować się takimi "bzdurami". Nie wiem czy wiesz, ale dzięki swej działalności pani profesor otrzymywała masę miłych listów od wszelkiej maści oszołomów, z pogróżkami i wyzwiskami. Teraz nie ma jej już w parlamencie i nie będzie komu reprezentować interesów mniejszości seksualnych. Za to oszołomy zyskały reprezentację taką że hej. Kto ma niby przegłosować jakiekolwiek prawa dla mniejszości: Kaczyński z Giertychem?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 07:29   #69
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Angelika
ciekawe co taka parada ma wspólnego z tolerancją??



Śmieszna ta cała parada, geje i lizbijki chcą tolerancji - niech pójdą wśród ludzi, niech sie przytulą, pocałują i zachowują jak zwyczajne heteroseksualne pary (oczywiście w miare przyzwoitości).

Mi by nie przeszkadzało jakby para gejów siedziała obok mnie w knajpie. Ale pomysł z paradą jest idiotyczny. Oni sami tym sposobem chcą pokazac swoją odmienność.
Miło, że wyraziłaś swoje zdanie. Po to jest dyskusja. Tym niemniej, gdy ktoś przyłącza się do dyskusji, która od jakiegoś czasu trwa, powinien przynajmniej pobieżnie zapoznać się argumentami, które już w niej padły. Można wówczas uniknąć wyrażania opinii, które już padły i dawno zostały przedyskutowane. Szczególnie polecam posty (kilka) PaniKoty. Może wtedy zrozumiesz, dlaczego geje NIE MOGA publicznie "przytulić się, pocałować i zachowywać się jak zwyczajne heteroseksualne pary". Temu, że parada nie jest sposobem na pokazanie swojej odmienności poświęcona jest większa część tego wątku, którego lekturę polecam.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 07:37   #70
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

Nan, popieram w 100%.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 08:45   #71
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Parada Równości - Poznań

Nie rozumiem w czym przeszkadza niektórym ludzią ta parada, przecież nic złego się nie dzieje, a pozatym czy mniejszość nie ma prawa manifestować swojego istnienia
Lepiej żeby Ci ludzie zajęli się tymi co dzieci, katują i zabijają Bo ja w tych ludziach widzę zło, a nie w uczestnikach parady
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 08:53   #72
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Parada Równości - Poznań

Zresztą nikt uczestników parady nie może nazwać patolgią społeczną, ale ludzi którym ona przeszkadza, możana nazwać osobami z homofobią , a czy to jest normalne?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 09:41   #73
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

Nan, ja nie mam naprawde nic przeciwko gejom i krytykuję jedynie metody ich działania. Owszem, na pewno takie wystąpienia pokazują również druga stronę medalu, czyli MW i inne bojówki. Jednak odzew społeczny jest taki, że znowu to ci geje wywołali zamieszki i nie możemy normalnie przez nich funkcjonować, znowu cos sie dzieje. Wielu ludzi nie chce się nawet w temat zagłębiac i zrozumieć, że homoseksualiści są w zasadzie takimi samymi ludźmi jak inni.

Moim zdaniem środowiska gejowskie powinny się zaangażować w jakąś działalność społeczną. Pokazać ludziom, że są częścią społeczestwa i się angażują w różne sprawy. A tymczasem z tego co widzę to geje i lesbijki krzyczą by zwrócić uwagę na ich prawa, jednak sami jakoś niespecjalnie udzielają się dla innych. Jak dla mnie to jest troche dziwne. Jak chcę pozyskać czyjś szacunek i chce by mnie ktos polubił to staram sie zrobić cos dla tego kogoś, staram się pograć według jgo zasad jednoczesnie delikatnie forsując swoje własne, a nie mówie prosto z mostu, że ten ktos ma mnie polubić. Geje nie sa lubiani, bo nie walczą ze stereotypami. Nie sądzę żeby chore dzieci czy potrzebujący mieli coś przeciwko żeby pomógł im homoseksualista. Tyczasem widzę tendencje dosć przykrą, tzn. taką, że geje paradoksalnie chcąc być częścia społeczeństwa podkerślają, że są inni niż wszyscy.

Nie wiem czy sie dosć dobrze wysłowiłam, bo temat jest delikatny i nie chciałabym nikogo urazić.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 10:05   #74
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Parada Równości - Poznań

ja tez nie rozumiem komu przeszkadzaja te parady. uczestnicy maja placic po 5 tys kary. czemu nie placa ci ktorzy krzyczeli do nich "zrobimy z wami to co hitler zrobil z zydami"?! Dzis na WOS-ie omawialismy konstytucje i powiedzialam ze nie zgadzam sie z ktoryms tam (nie pamietam) artykulem no i mowilam o tej paradzie.od razu uslyszalam teksty typu "po co taki pedal ma po ulicy lazic?" i wiele innych ;/. Wstyd mi za taki kraj. niech nikt nie próbuje mi wiecej wmowic ze w Polsce jest demokracja.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 10:15   #75
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Nan, ja nie mam naprawde nic przeciwko gejom i krytykuję jedynie metody ich działania. Owszem, na pewno takie wystąpienia pokazują również druga stronę medalu, czyli MW i inne bojówki. Jednak odzew społeczny jest taki, że znowu to ci geje wywołali zamieszki i nie możemy normalnie przez nich funkcjonować, znowu cos sie dzieje. Wielu ludzi nie chce się nawet w temat zagłębiac i zrozumieć, że homoseksualiści są w zasadzie takimi samymi ludźmi jak inni.

Moim zdaniem środowiska gejowskie powinny się zaangażować w jakąś działalność społeczną. Pokazać ludziom, że są częścią społeczestwa i się angażują w różne sprawy. A tymczasem z tego co widzę to geje i lesbijki krzyczą by zwrócić uwagę na ich prawa, jednak sami jakoś niespecjalnie udzielają się dla innych. Jak dla mnie to jest troche dziwne. Jak chcę pozyskać czyjś szacunek i chce by mnie ktos polubił to staram sie zrobić cos dla tego kogoś, staram się pograć według jgo zasad jednoczesnie delikatnie forsując swoje własne, a nie mówie prosto z mostu, że ten ktos ma mnie polubić. Geje nie sa lubiani, bo nie walczą ze stereotypami. Nie sądzę żeby chore dzieci czy potrzebujący mieli coś przeciwko żeby pomógł im homoseksualista. Tyczasem widzę tendencje dosć przykrą, tzn. taką, że geje paradoksalnie chcąc być częścia społeczeństwa podkerślają, że są inni niż wszyscy.

Nie wiem czy sie dosć dobrze wysłowiłam, bo temat jest delikatny i nie chciałabym nikogo urazić.
Nie podejrzewam tego, byś miała przeciwko. Co do tego, co piszesz, że powinni angażować się w działalność społeczną, obawiam się, że wiele osób mogłoby mieć wiele przeciwko temu, by geje angażowali się w taką działalność: wyobrażasz sobie jaki wrzask by się podniósł, gdyby homoseksualista (o którym wiadomo, że nim jest) chciałby prowadzić np. działania na rzecz dzieci z patologicznych rodzin (przecież wszyscy wiedzą, że każdy gej to pedofil ). Dorośli mogliby mieć wiele przeciwko, bo myślą
stereotypami, poza tym niektórzy uważają, że np. AIDS dotyczy wyłącznie homoseksualistów i narkomanów, a kontakt z nimi grozi zarażeniem się. Poza tym nasze parady mają się nijak do parad np. w Berlinie czy Paryżu, gdzie homoseksualiści fikuśnie poprzebierani tańczą na ulicach. To przyznaję, może szokować i może uchodzić za podkreślanie odmienności. Ale nasze parady, które nie różnią się od jakiejkolwiek innej manifestacji? Bardzo podobne emocje wywołują zresztą u nas manifestacje organizacji feministycznych. I zgodzisz się chyba ze mną, że nikt w nich nie podkreśla tego, że jest kobietą czy feministką, tylko chce zwrócić uwagę społeczną na problem nierównego traktowania płci. Zresztą MW również chętnie wtedy rozrabia.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 11:07   #76
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

Mi raczej chodziło o np. jakieś akcje zbiórki pieniędzy dla dzieci, bezpłatna pomoc w domach starców itd. To jest jakas forma autopromocji i pokazywania, że środowiska gejowskie też sie wczuwają w życie społeczne. Moim zdaniem jest wiele możliwosci by sie pokazać od lepszej strony niekoniecznie od razu sie tak afiszując. Trzeba miec też dobre wyczucie miejsca i czasu. A mam wrażenie, że geje za bardzo nie chcą sobie uświadomić, że teraz nie jest najlepszy moment na takie afiszowanie się i wrzaski na ulicy, bo nasze państwo nie dojrzało jeszcze do wysłuchania ich roszczeń. Swoja drogą nie dorosło jeszcze do wielu innych rzeczy, ale to jest temat rzeka. Strategia homoseksualistów jest moim zdaniem kompletnie nie trafiona. Zamiast podejść wroga od flanki oni nacierają jak barbarzyńcy i myślą, że to zapewni im sukces. Myślę, że najprędzej spotkają sie z tym, że ludzie zaczna ich olewać i wylączac tv na hasło "gej", bo będą mieć dość słuchania kolejnych rewelacji o paradach i żadaniach. Jak na razie nie słyszałam ani razu żeby geje zrobili cos dla innych, jak na razie walczą tylko o to co im się należy.

Ja nie znam żadnego geja, więc cieżko mi powiedzieć o nich coś konkretnego. Było by mi łatwiej, gdybym obracała sie w tym środowisku i wiedziała jacy oni są. I większość ludzi tak jak ja nie zna żadnego geja, więc wyrabia sobie opinię o nich na podstawie tego co usłyszą w mediach, albo z tego co im ktoś powiedzial. I niestety jak ktoś taki słyszy, ze znowu geje i lesbijki wyszli na moafę i znowu była jakaś rozróba to po prostu w człowieku wzbiera niechęć. Ludzie sa często zbyt leniwi by zadać sobie trud myślenia nad tym kto jest winny zamieszkom. Winą obarczaja właśnie srodowiska gejowskie. Tak więc parady równości moim zdaniem nie spełniają za bardzo swojej funkcji i szkodzą.

Dodatkowo, największą grupą homofobów są katolicy i skrajni prawicowcy (którzy sa w sumie zazwyczaj dewotami kościelnymi). Czasami zastanawiam się z czym walczą homoseksualiści. Kościół nie toleruje homoseksualizmu i uważa to za wypaczenie. Minie wiele czasu zanim kościół stanie się bardziej liberalny a co za tym idzie nie będzie z ambony piętnował homoseksualistów. Nasz kraj jest katolicki i w większości niestety nietolerancja wynika z przekonań religijnych, często mocno przesadzonych. Reasumując, środowiska gejowskie walczą niejako z katolicyzmem w naszym kraju i z Kościołem. A tego już sie tak łatwo nie wygra. A na pewno nie wygra sie wrzaskami i przemarszami.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 11:32   #77
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Parada Równości - Poznań

Ostatnio rozmawiałam na ten temat rozmawiałam z moimi znajomymi którzy są homoseksualistami i mają dokładnie take samo zdanie na ten temat jak Shemreolin (mam nadzieje że dobrze napisałam). Uważają że takie parady nie są niczym dobrym. Oczywiście zakazywanie ich to już zupełnie inna sprawa. Chodziło im o to że odnoszą one odwrotny skutek od zamierzonego. W tej pradzie uczestniczyło stosunkowo mało osób reszta nie wybrała się na nią nie ze strachu lecz dlatego że uważali że nie są one potrzebne. Ja mam takie samo zdanie
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 11:40   #78
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Parada Równości - Poznań

Jeszce zapomniałam dodać że po takich paradach przez pewien czas toczą się dyskusje NIE na temat praw par homoseksualnych w Polsce lecz na temat zamieszek jakie towarzyszyły paradzie , czy praw do organizowania manifestacji ( wiele z was tu podawało ustawy które maja byc tego dowodem) a prawa homoseksualistów są spychane na dalszy plan. Nawet w tej dyskusji. Nikt nie założył wątku np. dot. Homoseksualizmu i ich praw tylko wątek o paradzie czy jest słuszna czy policja miała prawo sie tak zachować
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:02   #79
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Strategia homoseksualistów jest moim zdaniem kompletnie nie trafiona. Zamiast podejść wroga od flanki oni nacierają jak barbarzyńcy i myślą, że to zapewni im sukces. Myślę, że najprędzej spotkają sie z tym, że ludzie zaczna ich olewać i wylączac tv na hasło "gej", bo będą mieć dość słuchania kolejnych rewelacji o paradach i żadaniach. Jak na razie nie słyszałam ani razu żeby geje zrobili cos dla innych, jak na razie walczą tylko o to co im się należy.
Shem, z całym szacunkiem dla Twoich poglądów, ale dzięki takim paradom i marszom sufrażystek, równie brutalnie rozpędzanym, kobiety uzyskały prawo głosu i prawo do równości wobec prawa. Sadzisz, że akcje zbierania datków na ochronki i domy spokojnej starości dałyby kobietom to samo? Bo ja wątpię.

I przypominam wszystkim, że ta parada równości dotyczyła nie tylko gejów i lesbijek, ale też równości innych wyznań, koloru skóry i niepełnosprawnych. Jutro okaże się, że demonstrować nie mogą samotne matki (bo np. ojcowie mogą stanowić dla nich zagrożenie, a policja nie może ich ochraniać), pojutrze, że przeciwnicy polityki rzadu, bo rząd ich nie lubi i policja może stanowić zagrożenie.
Ironizuję, ale jedno ograniczenie praw obywatelskich może pociagać za sobą następne. Dlatego każdy taki przypadek powinien być potepiony, niezależnie od tego, czy osobiście zgadzamy sie z poglądami demonstrujących.

Na marginesie - jakoś władzom miejskim i pollicji nie przeszkadzają marsze kibiców, mecze, demolowanie stadionów i bitwy na ulicach - chyba nie stanowią zagrożenia, bo nie słyszałam, zeby ich zakazano?
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 12:13   #80
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
Shem, z całym szacunkiem dla Twoich poglądów, ale dzięki takim paradom i marszom sufrażystek, równie brutalnie rozpędzanym, kobiety uzyskały prawo głosu i prawo do równości wobec prawa. Sadzisz, że akcje zbierania datków na ochronki i domy spokojnej starości dałyby kobietom to samo? Bo ja wątpię.

I przypominam wszystkim, że ta parada równości dotyczyła nie tylko gejów i lesbijek, ale też równości innych wyznań, koloru skóry i niepełnosprawnych. Jutro okaże się, że demonstrować nie mogą samotne matki (bo np. ojcowie mogą stanowić dla nich zagrożenie, a policja nie może ich ochraniać), pojutrze, że przeciwnicy polityki rzadu, bo rząd ich nie lubi i policja może stanowić zagrożenie.
Ironizuję, ale jedno ograniczenie praw obywatelskich może pociagać za sobą następne. Dlatego każdy taki przypadek powinien być potepiony, niezależnie od tego, czy osobiście zgadzamy sie z poglądami demonstrujących.

Na marginesie - jakoś władzom miejskim i pollicji nie przeszkadzają marsze kibiców, mecze, demolowanie stadionów i bitwy na ulicach - chyba nie stanowią zagrożenia, bo nie słyszałam, zeby ich zakazano?
Buniu, dzięki za to co napisałaś. Właśnie o to mi chodziło, ale mam dzisiaj problemy z wysłowieniem się
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:20   #81
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Buniu, dzięki za to co napisałaś. Właśnie o to mi chodziło, ale mam dzisiaj problemy z wysłowieniem się
Polecam się Też mnie ta sprawa szalenie poruszyła.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:22   #82
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Mi raczej chodziło o np. jakieś akcje zbiórki pieniędzy dla dzieci, bezpłatna pomoc w domach starców itd. To jest jakas forma autopromocji i pokazywania, że środowiska gejowskie też sie wczuwają w życie społeczne. Moim zdaniem jest wiele możliwosci by sie pokazać od lepszej strony niekoniecznie od razu sie tak afiszując.
Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Jak na razie nie słyszałam ani razu żeby geje zrobili cos dla innych, jak na razie walczą tylko o to co im się należy.
Shem, z calym szacunkiem, ale dlaczego postulujesz, by geje angazowali sie w taka dzialalnosc? Heteroseksualni nie maja takiego "obowiazku" przeciez. Po co geje maja pomagac w domach starcow - po to by takimi "dobrymi uczynkami" zmazac swoje "wady"? Z Twoich postow wynika, ze homoseksualni musza jakos odkupic swoje winy. A ja pytam - jakie winy?

Jasne, w dzialalnosc charytatywna kazdy moze sie angazowac, niezaleznie od orientacji seksualnej, rasy, wyznania. Ale nikt nie ma tego obowiazku, to wylacznie prywatna sprawa jednostek.

Kazdy ma swoje prawa, w tym homoseksualisci. Czy to dziwne, ze domagaja sie respektowania tych praw? Czy za respektowanie swych praw musza "płacić" dzialalnoscia charytatywna??? Nie trzyma sie to kupy.

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Ja nie znam żadnego geja, więc cieżko mi powiedzieć o nich coś konkretnego. Było by mi łatwiej, gdybym obracała sie w tym środowisku i wiedziała jacy oni są. I większość ludzi tak jak ja nie zna żadnego geja, więc wyrabia sobie opinię o nich na podstawie tego co usłyszą w mediach, albo z tego co im ktoś powiedzial.
Shem, jednak mam wrazenie, ze jakas ukryta awersja wylania sie z Twoich postow.
A co mozna o nich powiedziec konkretnego??? To zwykli ludzie, czasem madrzy, czasem nie za bardzo , i weseli i melancholicy i domatorzy i dusze towarzystwa, o roznym statusie zawodowym, majatkowym, wyksztalceniu, pogladach. Shem, o nich NIC powiedziedziec konkretnego nie mozna. To rózni ludzie, tak samo jak Twoi znajomi! Jak bys chciala ich "zaszufladkowac"? To po prostu ludzie.

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Dodatkowo, największą grupą homofobów są katolicy i skrajni prawicowcy (którzy sa w sumie zazwyczaj dewotami kościelnymi). Czasami zastanawiam się z czym walczą homoseksualiści. Kościół nie toleruje homoseksualizmu i uważa to za wypaczenie. Minie wiele czasu zanim kościół stanie się bardziej liberalny a co za tym idzie nie będzie z ambony piętnował homoseksualistów. Nasz kraj jest katolicki i w większości niestety nietolerancja wynika z przekonań religijnych, często mocno przesadzonych. Reasumując, środowiska gejowskie walczą niejako z katolicyzmem w naszym kraju i z Kościołem. A tego już sie tak łatwo nie wygra. A na pewno nie wygra sie wrzaskami i przemarszami.
To nie znaczy, ze walczyc nie trzeba! I wygra sie, zapewniam Cie, wygra sie. To tylko kwestia czasu. Nie chodzi im jednak o akceptacje Kosciola bynajmniej, tylko o zwykle prawa jakie ma kazdy obywatel gwarantowane w konstytucji i o przestrzeganie tych praw.
Chcialam jeszcze zauwazyc, ze "wrzeszczy" to raczej MW. Parady Rownosci to pokojowe demonstracje, bez ekscesow.

Pozdrawiam!
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:40   #83
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

Babciu... nie chodzi mi o to, że takie parady sa zle wogole i że geje powinni sie tylko zajmować dzialalnościa charytatywną. Chodzi o to, że oni mają drastyczne metody, nie mają wyczucia czasu. Teraz nie jest wcale dobry czas na takie rzeczy. Wyszli z podziemia i zaczynają robić parady. Najpierw mogliby jakoś się pokazać z lepszej strony, nie tej klótliwej i roszczeniowej. Zresztą wiele osob do gejow ma obojętny stosunek, a ci ktorzy ich wyzywaja, atakuja i rzucają jajami to są radykaliści i skrajni prawicowcy. A tych ludzi oni do siebie raczej nie przekonają. Jedyne co mogą zrobić to szukać poparcia u osob, ktorzy sa teraz obojętni co do tej sprawy.

Jesli chodzi o feministki. Owszem, udalo nam się uzyskać prawa, ale trwalo to latami i trwa nadal. Już nie wspomnę, że nastawienie do feministek jest ogolnie negatywne. Jak sie powie, że jest sie feministką to mozna się spotkać z przykrymi uwagami. Teoretycznie geje i feministki są na tym samym etapie. Tak samo feministki sa dyskryminowane, chodzą na swoje manify, krzyczą i robią mase zamieszania. Geje i lesbijki mają takie same prawa jak inni ludzie, ale są dyzkryminowani. Kobiety tez są dyskryinowane. No i co to za roznica? Jakich praw chcą geje? Pytam tu o PRAWA. Nasz wymiar sprawiedliwości dziala jak działa i nie tylko gejom cieżko jest dochodzić w nim swoich praw. W ustawie jest napisane, że nie wolno nikogo dyskryminować ze wzgledu na pleć, rase, wyznanie itd. Ale obyczaje i spoleczna tolerancja to coś zupelnie innego.

Co do tego przemarszu. Oficjalna wersja brzmi tak, że prezydent poznania nie pozwolil na przemarsz poniewaz uczestnicy wybrali sobie na miejsce parady miejsce, w którym policja nie mogła ich ochronić. A oni zamiast wybrać inne to przyszli na to miejsce wlasnie, gdzie co oczywiste napotkali policje i swoich oponentów w postaci rozwścieczonych organizacji prawicowych. Co innego, że policja byla wobec nich brutalna i mocno nadużyłą swoich kompetencji. Jednak moim zdaniem jeśli był zakaz organizowania parady to odbyło sie to nielegalnie, więc policja miała prawo rozgonić tych ludzi. Jakby policja im pozwoliła na to to jakby to wyglądalo? To po co wogóle pisa prośby o pozwolenie na demonstracje itp.? Skoro władze wydały zakaz to musiały być konsekwntne. od razu uprzedzając ataki sprostuje, że nie jestem zwolennikiem metod siłowych i uważam, że to co sie tam stało bylo mocnym nadużyciem. No i policja powinna była rozgonić również organizacje prawicowe, bo to oni głównie są prowodyrem zamieszek.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 13:22   #84
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

dodam tylko, ze słyszałam w wiadomosciach, faktach, ze dlatgo nie to miejsce bo za wiele tam galerii handlowych podatnych na potencjalne zniszczenie. Z góry założono, ze będzie bójka...a i tak byli zaskoczeni postawą nadpobudliwych pokroju MW.
i nie podejrzewam, zeby przeciwnicy tam obecni byli członkami organizacji prawicowych, co najwyżej ich zwolennikami.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:04   #85
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Shem - uważasz, że to nie jest właściwy moment do demonstrowania. A kiedy będzie? Jak już będzie większa tolerancja? A skąd ona się weźmie - na homofobów i prawicowców spłynie jakaś łaska tolerancji? Paradoksalnie pewne rzeczy trzeba sobie wywalczyć. To zupełnie tak, jakbyś proponowała "Solidarności", żeby zaczęła demonstracje, jak komuna padła, albo Czarnym w RPA, żeby zaczęli demonstrować gdy już zniesiono tam segregarcję rasową.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:14   #86
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

Nan, trochę mnie nadinterpretujesz. Może wypunktuję moje poglądy.

1. Gdyby mnie ktoś nie lubił to bym mu nie stała pod oknem i nie wrzeszczała "toleruj mnie, polub mnie, poznaj mnie lepiej". Próbowałabym do tego kogoś sie zbliżyć w bardziej wysublimowany sposób i nie robiła nic na siłę. A gdyby ktos mi tak pod domem wreszczał to bym mu pewnie jeszcze doniczkę zrzuciła na głowę zeby nie zakłócał mojego spokoju.
2. Większości społeczeństwa jest obojętne kto z kim sypia o ile się z tym nie obnosi na ulicy i dlatego wiele osób oburzają takie parady. Bo nikt nie chce żeby mu się ktoś narzucał ze swoim światopoglądem.
3. Społeczeństwo składa sie z pojedynczych osób, z czego kazda z nich ma prawo do własnego światopoglądu.
4. Kobiety 100 lat temu walczyły o PRAWA, a dzisiaj geje walczą głównie o obczaje i połeczna tolerancję. To nie jest to samo. Geje mają takie same prawa jak każdy inny obywatel. Chcą zalegalizowania konkubinatu i chwała im za to, bo wiele par heteroseksualnych też tego chce. I niech będzie też zapisek, że to jest dla związków bez względu na płeć. Kobiety 100 lat walczą juz o swoje prawa, a geje walczą od kiedy? I od jakiego pułapu zaczynają? Kobiety walczyły o to by mogły głosować, by mogły sie kształcic i pracować tam gdzie mężczyźni.
5. Ja się boję, że społeczeństwo popadnie w paranoje. Nie zwolnisz geja z pracy, bo zaraz będzie dyskryminacja. Nie zwrócisz gejowi uwagi, że się źle zachowuje, bo zaraz jestes homofobem. Tak jak w USA, gdzie poprawność polityczna to jest jakaś chora farsa. W USA najlepiej być murzyńską lesbijką, bo wtedy prawo chroni cię z kazdej strony.

Ja nie jestem homofobem. Po prostu w każdej dziedzinie życia, zarówno osobistego jak i społecznego jest zwolennikiem dzialania, odpowiednich strategii, a nie wrzasków i domagania sie swego.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:36   #87
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Chodzi o to, że oni mają drastyczne metody, nie mają wyczucia czasu. Teraz nie jest wcale dobry czas na takie rzeczy. Wyszli z podziemia i zaczynają robić parady. Najpierw mogliby jakoś się pokazać z lepszej strony, nie tej klótliwej i roszczeniowej. Zresztą wiele osob do gejow ma obojętny stosunek, a ci ktorzy ich wyzywaja, atakuja i rzucają jajami to są radykaliści i skrajni prawicowcy. A tych ludzi oni do siebie raczej nie przekonają. Jedyne co mogą zrobić to szukać poparcia u osob, ktorzy sa teraz obojętni co do tej sprawy.
Shem, nigdy nie jest dobry czas na takie sprawy. To nie jest kwestia tego czy i kiedy geje wyszli z podziemia (bo parady równości odbywają się w Polsce od ładnych kilku lat), tylko o to, że władza, w tym przypadku samorządowa, ogranicza prawa obywatelskie pod pozorem fikcyjnych zagrożeń. Nie widzisz niebezpieczeństwa? Za jakiś czas możesz chcieć wziąć udział w paradzie broniącej np. prawa do wolności słowa w dziedzinie seksu i zostaniesz potraktowana tak samo - w Twojej "obronie" policja będzie wyciągać Cię z tłumu za nogi, aresztować i wlec za nogi do samochodu. I też ktoś może wtedy powiedzieć "teraz nie jest dobry czas na takie sprawy".
A co do poparcia ludzi - to czego nie ma w mediach, to nie istnieje, zwłaszcza w naszym kraju, w którym niewygodne problemy zamiata się pod dywan.

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Geje i lesbijki mają takie same prawa jak inni ludzie, ale są dyzkryminowani. Kobiety tez są dyskryinowane. No i co to za roznica? Jakich praw chcą geje? Pytam tu o PRAWA. Nasz wymiar sprawiedliwości dziala jak działa i nie tylko gejom cieżko jest dochodzić w nim swoich praw. W ustawie jest napisane, że nie wolno nikogo dyskryminować ze wzgledu na pleć, rase, wyznanie itd. Ale obyczaje i spoleczna tolerancja to coś zupelnie innego.
Toteż oni i one domagają sie tylko respektowania praw - tego, żeby prawo znaczyło więcej, niż obyczaj. Bo co mi po prawie, skoro nie jest przestrzegane i "po uważaniu" jakiegoś osiłka w kapturze mogę dostać łomot za nazwanie sie feministką (bo jak wiadomo jestem brzydka i brakuje mi chłopa - a to powód równie dobry jak to, ze zupa była za słona) albo jakiś gej za bycie gejem?
Jeszcze raz wracam do tego, ze ta demonstracja dotyczyła też równości np. niepełnosprawnych. Widziałaś społeczną reklamę telewizyjną o szukaniu pracy - kiedy najlepszy z kanndydatów ma 0% szans na pracę bo jest niepełnosprawny? On też nie ma prawa domagać się respektowania prawa, które istnieje tylko na papierze?
Skoro ktoś czuje się dyskryminowany z jakiegoś powodu dlaczego nie może tego wyrazić? I co z "ochroną" mają wspólnego brutalne działania policji?

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
A oni zamiast wybrać inne to przyszli na to miejsce wlasnie, gdzie co oczywiste napotkali policje i swoich oponentów w postaci rozwścieczonych organizacji prawicowych. Co innego, że policja byla wobec nich brutalna i mocno nadużyłą swoich kompetencji. Jednak moim zdaniem jeśli był zakaz organizowania parady to odbyło sie to nielegalnie, więc policja miała prawo rozgonić tych ludzi.
Obawaiam sie, ze według władz i bojówek prawicowych najlepiej jakby wybrali środek Puszczy Białowieskiej, a i tak pewnie spotkaliby pewnie swoich opnentów (policja pewnie nie miałaby na benzynę) i mogliby dostać zasłużone baty bez towarzystwa kamer. Sorry Shem, ale ja pamiętam sprzed 1989 roku numery z nielegalnymi w świetle prawa i według władz demonstracjami "awanturników". I myślałam, że nie doczekam już czasów powtórki takich argumentów, a obrazki i relacje ze stosunku policji do tej demonstracji żywo pobudziły moją pamięć.

A co do "nielegalności" - prawa konstytucyjne są nadrzędne i nie mogą być ograniczane decyzją administracyjną na podstawie śmiesznej argumentacji. Że niby policja zabezpiecza zadymiarskie mecze piłkarskie i wielkie koncerty na kilkaset tysięcy ludzi, a nie umie zabezpieczyć kilkusetosobowej demonstracji? Jakoś górnicy awanturujący siępod sejmem samorządowi nie przeszkadzali, no, ale górnicy mogą się przełożyć na wiele głosów wyborczych...
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:04   #88
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Parada Równości - Poznań

Po pierwsze: Nie sądzę aby środowiskom gejowskim chodziło o zdobycie sympatii. Oni nie wołają "Lubcie nas", oni wołają "Respektujcie nasze prawa, bo jesteśmy takimi samymi obywatelami jak wy".
Po drugie: To jest właśnie ten czas, gdy takie demonstracje mogą jeszcze coś zdziałać i to na szerszym polu, nie tylko praw mniejszości. Mogą pokazać, że społeczeństwo to nie tylko MW, moherowe berety itp. Jak wielu ludzi jest przeciwnych ograniczaniu praw gwarantowanych przez Konstytucję III RP (jedyna jaką akurat ja uznaję ), jak wielu oburza postępowanie aktualnie rządzących. Jeśli nie będą ludzie protestować teraz to kiedy? Gdy Los Kachorros stworzą nam państwo policyjne? Wystarczy się przyjrzeć i posłuchać jak wiele dyskusji się teraz toczy na temat naszych praw. Ludzie zaczynają sobie uświadamiać, że chyba coś tu nie gra. UE ma nas na oku -z jednej strony źle, ale ma to też swój plus -ktoś patrzy na ręce rządzącym.
Uważam, że protesty są jak najbardziej dobrą formą prezentowania swoich poglądów. Czy gdyby, tak jak sugeruje Shemreolin, homoseksualiści zajęli się działalnością charytatywną, to ktoś by ich zauważył, wysłuchał? A może pojawiłoby się przekonanie, że działalność dla dobra innych to jakaś "pedalska" sprawa? A zresztą uważam, że pomoc drugiemu człowiekowi to moralny obowiązek każdego, bez względu na orientację.
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:06   #89
jaga2
Raczkowanie
 
Avatar jaga2
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 62
Dot.: Parada Równości - Poznań

To,że ktoś jest odmiennej orientacji seksualnej nie powinno mieć absolutnie żadnego wpływu na ograniczanie jego praw obywatelskich.Jeżeli jesteś obywatelem tego kraju,płacisz podatki i masz konstytucyjnie zapewnione prawa
(w tym prawo do zgromadzeń) to to powinno być wiążące.Bo każde odstępstwo może się przerodzić w normę.Już przerabialiśmy czasy ograniczenia swobód obywatelskich.Wypowiedzi naszych polityków w tej kwesti są conajmniej żenujące
jaga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:24   #90
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Angelika
ciekawe co taka parada ma wspólnego z tolerancją??



Śmieszna ta cała parada, geje i lizbijki chcą tolerancji - niech pójdą wśród ludzi, niech sie przytulą, pocałują i zachowują jak zwyczajne heteroseksualne pary (oczywiście w miare przyzwoitości).

Mi by nie przeszkadzało jakby para gejów siedziała obok mnie w knajpie. Ale pomysł z paradą jest idiotyczny. Oni sami tym sposobem chcą pokazac swoją odmienność.
nie no przeciez ta akcja jest by zgorszyc cała Polske
wybacz, ale Twoje słowa nie maja sensu. Parada Rownosci to jest własnie "apel" o tolerancje, o akcpetacje osob o innym podejsciu do zycia, sfery seksualnej. wiesz, zrobilam tak samo jak ty, 'walnełam' postem nie czytajac watku i bylam dumna. zmienilam zdanie kiedy go przeczytalam, rozwazylam argumenty, i zauwazylam, ze to nie jest takie łatwe dla homo, zeby sie pocalowac publicznie w parku.
pozdro
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.