jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-01, 16:44   #1
januszj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3

jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców


Witam,
od kilku miesięcy szukam pracy, wiele razy w swoim życiu jeździłem na rozmowy i odrzucano moją kandydaturę. Wybierano kogoś z większym doświadczeniem albo mi nie pasowały warunki pracy. Pracodawcy dzwonią dość często, w większości już wiele wyłapuje w trakcie rozmowy przez telefon i ostatnio rzadko jeżdżę na rozmowy kwalifikacyjne. Poza województwem praktycznie nie szukam pracy. Wiele razy zawiodłem się na pracodawcach, którzy masowo przeprowadzają rekrutację, poza województwem byłem tylko raz. Wielka Nadzieja rozmowa ok. 4 godzin. Testy itd. Ale głupio mi zadawać pytania czy czytaliście moje cv? Kiedy później po dłuższych telefonach otrzymuje się odpowiedź, że znaleźliśmy kogoś z większym doświadczeniem. W zasadzie na byle jak przeprowadzone rozmowy przez telefon w ogóle się nie ruszam. Wy z większym doświadczeniem na pewno macie jakieś swoje sposoby, żeby nie jeździć 40 km do pracodawcy, który automatycznie może pomyśleć a przyjechał Pan do mnie no to inni pewnie też tak zrobią. Są pracodawcy, którzy proponują przyjazd po mnie, ale to dość podejrzane. Nigdy z kolei nie zdarzyło mi się otrzymać zwrotu środków za dojazd rozmowę. Jak sam szukałem pracowników, to czasami otrzymywałem odpowiedź a wiesz gdzie mnie szukać, ale głupio mi również pracodawcę zapraszać do siebie.
januszj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:41   #2
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców

W zyciu nie slyszalam,zeby to rpacodawca mial sie fatygowac do pracownika na rozmowe.

Nigdy tez nie slyszalam,zeby komus za dojazd zwracali kase...no to raczej w Twoim interesie jest
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 11:07   #3
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Nigdy tez nie slyszalam,zeby komus za dojazd zwracali kase...no to raczej w Twoim interesie jest
Oczywiście, ze zwracają. Ale tylko w lepszych firmach i na porządne stanowiska. Jak pracownika trudno znaleźć i jest wartościowy to zwracają.
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 18:00   #4
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze zwracają. Ale tylko w lepszych firmach i na porządne stanowiska. Jak pracownika trudno znaleźć i jest wartościowy to zwracają.
no nie wiem, ja nigdy nie slyszalam a sporo mam znajomych spejalistow/IT etc. Raz tylko slyszalam,ze kolezance zwrocili ale byla na rozmowie za granica i to byl x etap.
Dziwi mnie etz dizwienie sie 'masowym' rekrutacjom - to calkiem naturalne,ze rpacodawca chce miec wybor wiec zaprasza kilka(nascie) osob, zwlaszcze,ze CV to CV a rozmowa i poznanie kogos to cos calkiem innego
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 17:16   #5
manka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców

Tego się chyba nie da uniknąć, jak chcesz to zaproponuj czy można by gadać przez Skype, ja raz miałam taką rozmowę Teraz czas technologii, to może będą chcieli uchodzić za nowoczesnych i to zrobić. Problem z jakimiś testami i zadaniami, na to mogą się nie godzić, żeby robić online, żebyś nie "ściągała" z neta.
manka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 18:17   #6
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: jak uniknąć wyjazdów do potencjalnych pracodawców

Jeżeli nie chcesz jeździć daleko na rozmowy, to nie wysyłaj cv do firm spoza miejsca zamieszkania.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-10 19:17:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.