Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-28, 12:18   #421
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Miala cc,ale ma pokarm i dokarmia mm. Tylko sie boi zapalenia i odciaga zamiast dawac piers🤷☠♀️ ale chyba ja mtoa jednak przekonał ze nic sie nie dzieje z jej piersiami nie tak.
Ogólnie jeśli chodzi o kp to babki sa tu bardzo pomocne i uczynne.
Z lekarzami chodziło mi o te 40 dni ze jest jeszcze po porodzie ze jesli chcesz isc do specjalisty to musza cie przyjac w ciągu 7 dni.
Mnie juz tu wszyscy znają.. mlody dalej bez postępu, "zje" tak 25-30 na raz i zasypia. To ledwo połowa. Zaraz idę odciagac ale mi sie nie chce. Zycie w szpitalu od odciagania do odciagania... w ogole mialam juz 45 ml nawet a teraz 35 ledwo,nie wiem czemu. Musze zapytac czy to normalne ze spada ilosc.
No dziewczyny,czas na Was zaraz i maluszki będą z Wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 12:34   #422
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej, jak odciągasz, to oglądaj zdjęcia maluszka, wyobrażaj sobie jego zapach itd - więcej oksytocyny, więcej mleka
Jestem pielęgniarką, ale z dziećmi miałam do czynienia tylko na praktykach.



Faktycznie, zaraz grudzień, to trzeba choinkę ubierać, żeby się wyrobić przed porodem


Eneajla, jak mimo wszystko uznasz, że nie chcesz się już męczyć ze zgagą, to polecam spróbować mój sposób - do kolacji (jeść max 2 godziny przed snem, nie później) wziąć dwie tabletki Gavisconu, a przed snem dwa Rennie. Odkąd tak biorę, anie razu nie męczyła mnie w nocy zgaga. Za to raz na wyjeździe nie wzięłam, i poł nocy nie spałam i męczyłam się na siedząco, więc jak dla mnie to mus teraz.


Lawendowa, fajnie że udało się z położną. Jednak to zawsze bezpieczniej, mieć swoją sprawdzoną. Pamiętam, jak czekałam aż do nas przyjdzie, jak urodziła się córka, to był taki wentyl bezpieczeństwa, że ktoś odpowie na te nasze milion pytań.


U nas jest za urodzenie dziecka 1000 zł... Zmienili stawkę z 1500 akurat jak zaszłam w poprzednią ciążę :/ Takie mamy super związki, stare baby utargowały, żeby było więcej za inne rzeczy, a za urodzenie dziecka mniej. Kij z tym, że to jedyna stawka, która mnie interesowała, jak przystępowałam do ubezpieczenia...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 13:00   #423
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Mnie się jeszcze nie spieszy, w końcu termin mam pod koniec grudnia, także niech jeszcze maleńka siedzi w brzuchu. Poza tym nawet grudzień się jeszcze nie zaczął 😁

Nie wiem czy planujecie, ale jakby coś, to ja zamówiłam test na sma, także przypominam 😉

Malinowa, fajnie, że czujesz się coraz lepiej. A jak z córeczką? Położna była u Was już pewnie kilka razy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Dziewczyny, a gdzie kupowałyście mleko w kartonikach 200 ml? Mąż ostatnio szukał w sklepie, ale były tylko smakowe, a zwykłego nie znalazł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 13:06   #424
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Lawendowa no ja właśnie szukam tego mleka, ostatnio też widziałam tylko smakowe... :/ Jak któraś się natknie, niech da znać.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 13:21   #425
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Malinowa to super że już trochę lepiej. A jak bobas? I jak Ci idzie karmienie piersią? Często zmieniasz pampersy małej?

O właśnie Lawendowa pyta i ja też podbijam pytanie, położna już była u was?

Kupujecie zapas pampków? Czy na bieżąco kupujecie? Ja na razie chce sprawdzić czy podrażnień nie będzie od tych babydream, jak będą dobre to kupię więcej jednorazowo w Rossmannie, a jak nie to będę szukać innych, ale zapas w domu chcę mieć jakiś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 13:24   #426
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
To odciąganie mleka to musicie wiedzieć, że tak nie stymuluje piersi jak ssanie dziecka, kuzynka od początku tylko odciągała przez tą cc i po miesiącu zniknął jej pokarm. Dziwi mnie że skoro ta wspolokatorka ma dzidziusia przy sobie to czego cycem nie karmi?

Mi nic nie daje, ani mleko ani poduszki. Siedzę i mam zgagę. Przesiedziałam do 5 rano. Nie chcę już żadnych tabletek brać, wszystko ma jakieś skutki uboczne.

No całe szczęście że w dzień tej zgagi nie ma, ale po nieprzespanej nocy jestem jak flak i znowu bez życia.

Zmalowana pewnie już niedługo. Ciekawa jestem ile waży już Twój dzidziuś, tyle się już męczysz a on uparcie tam siedzi. No ale nigdzie mu lepiej nie będzie jak w brzuszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja wiem, czy dziecku najlepiej w brzuszku? z jakiegoś powodu siedzi tam tylko 9 miesięcy, za dlugo siedzieć też nie powinno (przykład mojej kuzynki znam).

Co do zgagi, to ja się nie cykam, tylko jak leżę do spania i mi źle, to biorę Rennie. Wiadomo, nie łykam tego jak cukierki, ale to nie szkodzi na ciążę, więc na wieczór można wziąć. Skutki uboczne ma wszystko, jak wody sie naraz za dużo wypije, to też są skutki uboczne.

Wiadomo, że naturalne karmienie najbardziej stymuluje, ale na szkole rodzenia też opowiadano nam o przypadkach jak dziewczyna walczyła o laktację regularnym odciaganiem pokarmu po cc (dziecko chyba właśnie nie moglo ssać czy coś) i jej się udało.

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z tą położną od znajomej, przyjmie mnie do siebie Fajnie się z nią gadało, potwierdziła, że jeśli mamy ochotę, to pomaga wykąpać i że ma CDL. Już nawet o jedną rzecz odnośnie laktacji po CC ją podpytałam. Ogólnie super, bardzo się cieszę, że się o niej dowiedziałam i że udało się do niej przepisać. Dzięki jeszcze raz za porady, bo mnie w tym upewniłyście


Z ubezpieczeniem, to jeśli dwie osoby mają polisy i opłacają składki, to obydwie dostaną za narodzenie dziecka. Z ciekawości jakie kwoty są u Was w polisach za narodziny dziecka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że podjęłaś decyzję ! U nas na szkole rodzenia wszystkie położne opowiadają o tym, jak rodzice umawiaja się z nimi na pierwszą kąpiel, że zaczęło to być dla mnie naturalne, że położna w tym pomoże one wręcz same zachęcają do tego i żeby też przychodzić już w trakcie ciąży na wizyty/spotkania.

Fajnie, że zaczelyscie ten temat ubezpieczenia, już chyba czas sobie to przypomnieć, nigdzie w domu nie mogę znaleźć aktualnych papierów z warunkami. Tylko stare z 2015 roku, wtedy stawka była 1200 zł przy narodzinach zdrowego dziecka. Nie wiem, czy to aktualne.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Zyjesiedalej, jak odciągasz, to oglądaj zdjęcia maluszka, wyobrażaj sobie jego zapach itd - więcej oksytocyny, więcej mleka
Jestem pielęgniarką, ale z dziećmi miałam do czynienia tylko na praktykach.



Faktycznie, zaraz grudzień, to trzeba choinkę ubierać, żeby się wyrobić przed porodem
Tak właśnie dużo tez słyszałam o tym, że pozytywne nastawienie pomaga w laktacji, a stres, nerwy i zwątpienie w siebie (jestem zła matka, nie wychodzi mi) tylko pogarsza laktację). No ale weź i tu człowieku zmień nastawienie, jak jest baby blues czy jakieś problemy... Na pewno to co pisze Patryka by pomogło

Ja chyba wezmę się za choinkę w następny weekend, to akurat na Mikołajki. Liczę że uda mi się zrobić te zdjęcia przy choince z brzuszkiem, o których pisalam ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 13:44   #427
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Monicka no za długo siedzieć w brzuszku nie może bo łożysko też się starzeje, ale w brzuszku dobrze, ma stałe jedzonko, gdzieś tam zrobi siku i kupkę i cieplutko jest, hehe.


Ja właśnie nie chcę tych tabletek brać ze względu na te zaparcia. Bardzo się przestraszyłam jak wtedy z krwią mi poszło, to już wolę się pomęczyć. Tylko wam tu będę bardzo narzekać, ale już wolę tu się wyrzygać emocjonalnie niż na biednego chłopa, tutaj to możecie przewinąć i nie czytać tych moich farmazonów

Może możliwe, że za późno kolację jem, ale z drugiej strony jak zjem za wcześnie to też zgaga łapie i głód i muszę i tak coś podjeść. 🤷🏼☠♀️





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-28, 13:48   #428
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Ale co ty brałaś, że uważasz to za przyczynę zaparć? Rennie nie powoduje zaparć chyba?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 14:34   #429
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Eneajla bierze chyba zelazo? Albo ciaza po prostu. Ale gaviscon syrop,probowalas? Mi pomagał, kiedy rennie nie dawalo rady.
Zjadl 20 ml.. z 55 to chyba slabo🤷☠♀️ nie chce dramatyzowac i wiem ze.to duzo czasu ale tak sie boje zeby nie zostac tu do swiat🤦☠♀️ najpierw bylo ze spoko,cierpliwości, a teraz juz niektore zaczynaja,ze.moglby już zalapac,ze dlugo mu idzie. A mnie to fakt,tylko stresuje.
W jednej piersi idzie lepiej,a
druga sie jakby zablokowala. Pierwszy raz ubranko zmienialam,trochę go wytarmosilam. Az dziw, ze nie wył w niebogłosy
Juz chce go powachac,utulic,uwielbiam glaskac jego glowke
No, my ze tak powiem nie zdążyliśmy z choinka...;p
Dzis by bylo u nas 37+0
A jak macie drugie dziecko, to dostajecie te 12 000 zl?
Apropo kapieli wlasnie,sama sie zastanawialam jak to jest,mlody zaraz 2 tygodnie a nikt go nie kapal.
Koleżanka wychodzi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 14:56   #430
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Z żelaza polecam syrop Floradix, na zgagę mi osobiście wystarczy Rennie. Nie mam problemów z zaparciami po tym. Nie warto się męczyć ze zgagą, Rennie nie szkodzi.

W szpitalach chyba nie kąpią bobasów, bo przez pierwsze dni chroni je naturalna bariera ochronna po urodzeniu. I nie chcą tego zmywać. Ciekawe czy wykąpią przy dłuższym pobycie.

Mysle, że do świąt wyjdziecie, to dużo czasu. Zdążycie ubrać choinkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 15:43   #431
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Rennie robi zaparcia przynajmniej tak gin powiedział jak mu powiedziałam jakie mam problemy i że z bólem i krwią robię

O tym floradixie to ja chyba pierwsza napisałam, niestety nie mogę go przełknąć, w smaku jest dla mnie ohydny i powoduje odruch wymiotny 🤷🏼♀️

Łykam żelazo w tabletkach ale po prostu chyba słabo się wchłania bo wyniki stoją w miejscu.

Nawet zmuszam się do mięsa, jem kiełbasy, kotlety, tż przywiózł gołąbki od babci. No ale jakoś słabo to na mnie działa.

Zyjesiedalej to będziesz miała chwilę spokoju chociaż chyba że po złym panie jeszcze gorszy nastanie ja myślę, że mały zaraz załapie, w końcu to wczesniak i trzeba dać mu chwilę.

Przeglądam sobie te imiona ale mąż nie chce współpracować. Nie wiem czy mi specjalnie na złość robi, ale kurcze został miesiąc i trzeba już mieć jakiś typ.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-28, 15:44   #432
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Monicka ogólnie wiem ze nie kapia ale u nas 12 doba. W domu byśmy kapali normalnie juz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 15:48   #433
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Mała jest cudna i póki co odpukać na razie całkiem grzeczna.
Musimy iść na usg bioderek w ciągu 4 - 6 tygodni i jutro mąż podjedzie, żeby nas zapisać, bo nie wiem dlaczego przez telefon powiedzieli, żeby przyjechać osobiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Położna była u nas dwa razy. Oglądała małą, ważyła i ściągnęła mi szwy po cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 16:31   #434
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Monicka no za długo siedzieć w brzuszku nie może bo łożysko też się starzeje, ale w brzuszku dobrze, ma stałe jedzonko, gdzieś tam zrobi siku i kupkę i cieplutko jest, hehe.


Ja właśnie nie chcę tych tabletek brać ze względu na te zaparcia. Bardzo się przestraszyłam jak wtedy z krwią mi poszło, to już wolę się pomęczyć. Tylko wam tu będę bardzo narzekać, ale już wolę tu się wyrzygać emocjonalnie niż na biednego chłopa, tutaj to możecie przewinąć i nie czytać tych moich farmazonów

Może możliwe, że za późno kolację jem, ale z drugiej strony jak zjem za wcześnie to też zgaga łapie i głód i muszę i tak coś podjeść. 🤷🏼♀️





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te zaparcia u Ciebie mogą powodować ilości słodyczy które zjadasz ,bo rennie raczej nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 17:39   #435
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Eneajla też nie sądzę, żeby Rennie było przyczyną zaparć, szczególnie jak bierzesz żelazo, które jest bardzo częstą przyczyną.

Mi Rennie nie pomaga na długo, zdarzało mi się brać sporo w ciągu dnia i nic się nie działo. Tydzień z tardyferonem i zaparcia :/

Monicka zawsze możesz zadzwonić do towarzystwa i poprosić o wysłanie owu

Zyjesiedalej wiadomo, że się martwisz. Nie rozumiem tylko jak ich zdaniem gadanie, że mógłby już załapać, miałoby Ci pomóc. W końcu nikt bardziej niż Ty się tym nie przejmuje.
Super, że wychodzi

Widzieliśmy się dzisiaj z moją przyjaciółką, ostatni raz z brzuszkiem
Mama dzisiaj stwierdziła, że nawet od wczoraj widać różnicę i brzuch mocno się obniżył. Całe podwozie mnie boli, jestem ciekawa co wyjdzie jutro na wizycie, czy coś się tam zadziało.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11

Edytowane przez cichazabka
Czas edycji: 2021-11-28 o 17:41
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 17:57   #436
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Mi nic nie daje, ani mleko ani poduszki. Siedzę i mam zgagę. Przesiedziałam do 5 rano. Nie chcę już żadnych tabletek brać, wszystko ma jakieś skutki uboczne.

No całe szczęście że w dzień tej zgagi nie ma, ale po nieprzespanej nocy jestem jak flak i znowu bez życia.


Zmalowana pewnie już niedługo. Ciekawa jestem ile waży już Twój dzidziuś, tyle się już męczysz a on uparcie tam siedzi. No ale nigdzie mu lepiej nie będzie jak w brzuszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też już nic nie biorę, te Rennie to mnie po nim mdli, więc wolę zgagę.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Mnie się jeszcze nie spieszy, w końcu termin mam pod koniec grudnia, także niech jeszcze maleńka siedzi w brzuchu. Poza tym nawet grudzień się jeszcze nie zaczął 😁

Nie wiem czy planujecie, ale jakby coś, to ja zamówiłam test na sma, także przypominam 😉

Malinowa, fajnie, że czujesz się coraz lepiej. A jak z córeczką? Położna była u Was już pewnie kilka razy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Dziewczyny, a gdzie kupowałyście mleko w kartonikach 200 ml? Mąż ostatnio szukał w sklepie, ale były tylko smakowe, a zwykłego nie znalazł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w obu szpitalach, które biorę pod uwagę do rodzenia wprowadzili bezpłatny test na SMA.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Malinowa to super że już trochę lepiej. A jak bobas? I jak Ci idzie karmienie piersią? Często zmieniasz pampersy małej?

O właśnie Lawendowa pyta i ja też podbijam pytanie, położna już była u was?

Kupujecie zapas pampków? Czy na bieżąco kupujecie? Ja na razie chce sprawdzić czy podrażnień nie będzie od tych babydream, jak będą dobre to kupię więcej jednorazowo w Rossmannie, a jak nie to będę szukać innych, ale zapas w domu chcę mieć jakiś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enajla ja mam 3 rodzaje pieluszek, darmowe z Pampersa, z biedronki złote daddy i rossmana babydream, zobaczę, które przypasują i takie będę kupować, ewentualnie dalej testować.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Moje podwozie jest w strasznym stanie, zaczyna mi się dość wstydliwe parcie na odbyt (ale to nie zaparcia), siedzę na piłce w rozkroku i to mi najbardziej pomaga i zgaga. Wyczytaliśmy, że to główka się lokuje w kanale rodnym, ciekawe ile zamierza...bo trochę męczy mnie
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 18:02   #437
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Kachna też mam takie parcie, raz bardziej jakby na pochwę, raz znowu bardziej na odbyt. Też mi pomaga właśnie jakieś kucanie w rozkroku i jakieś bujanie biodrami. Piłki nie mam, jakoś trzeba sobie radzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 18:08   #438
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

A mnie dziewczyny męczą straszne gazy i odgłosy z jelit, nie umiem tego kontrolować aż, ale to przez jedzenie raczej...
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 19:20   #439
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Kachna właśnie po tym rennie też mnie mdliło. Jakoś przecierpiałam wczoraj bez niego i dwójka dzisiaj poszła.

Malinowa to super, że grzeczniutka. Już szwy zdjęła? Fajnie, nie boli Cię już to miejsce po cięciu?

Kurczę trochę się niecierpliwie, zamówiłam tą szafę i jeszcze żadnego info nie dostałam. Oby zdążyła przyjść przed świętami bo ja tu psychicznie skonam w tym zagraconym pokoju.
Ja lubię mieć ogólnie porządek i najlepiej jak najmniej rzeczy na widoku a teraz to jest jeden wielki skladzik, pudła z ubrankami, torby i reklamówki z ubraniami męża, wózek, gondola, stary komputer PC, kurtki zimówki i robocze męża. Po prostu brakuje aby tylko na środku pokoju bo tu jest jeszcze jakaś przestrzeń... i tak mnie to męczy, nawet nie wiecie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
A mnie dziewczyny męczą straszne gazy i odgłosy z jelit, nie umiem tego kontrolować aż, ale to przez jedzenie raczej...
Przez jakiś czas też tak miałam, trochę pomagało mi picie większych ilości wody i rumianku ale to i tak całe pstro. Takie uroki ciąży, zgaga, gazy, zaparcia, skurcze itd

Mi jest jeszcze tak gorąco, mąż w bluzie i swetrze, a mnie poty zalewają, rumience mam i pot cieknie między cycami i chętnie bym otworzyła okno ale nie chcę mu robić lodówki. Rozebrałam się do samych gaci i stanika. Też tak wam gorąco czy ja to jakoś tak mam, czy to już nie jest z lekka patologiczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-28, 19:57   #440
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Mi tez jest gorąco, permanentnie, jak otworze okno to super powietrze takie chłodne. Nie zjadłam dziś kolacji i jest lepiej z tymi gazami. Bo jadłam tylko aby jeść w ogóle nie czuje głodu.
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 20:15   #441
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Powiem Wam, że to jest niesamowite jak te dzieciaczki szybko rosną i się zmieniają...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Eneajla ostatecznie nie karmie piersią, bo mała nie chciała, a ja nie miałam pokarmu i nie dostałam żadnego nawału . Mała dostaje z butelki i ładnie przybiera na wadze, a jak chciałam karmić to jednak straciła na wadze.
Rana po cc wiadomo, że trochę jeszxze boli, ale chodzę normalnie i póki co jakoś nie narzekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 20:27   #442
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Mi tez jest gorąco, permanentnie, jak otworze okno to super powietrze takie chłodne. Nie zjadłam dziś kolacji i jest lepiej z tymi gazami. Bo jadłam tylko aby jeść w ogóle nie czuje głodu.
Też lubię tak okno otworzyć, tylko tż on ciepłolubny i mi go szkoda że marznie, chociaż dla mnie jest jakby było ze 28 stopni a nie palimy na wieczór więc realnie jest na pewno chłodno.
Wcześniej nie było jeszcze tak zimno to otwierałam w nocy okno i bywało że było otwarte całą noc. Ja też głodu nie czuję ale jak nie zjem to robi mi się słabo za jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Malinowa a jakim mm karmisz?

Takie maleństwa to z dnia na dzień się zmieniają, widzialam jak kuzynka wysyłała mi zdjęcia.
Tak już się nie mogę doczekać mojego, jak ono będzie wyglądało i najbardziej po kim będzie mieć kolor oczu.

Kupujecie/macie takie gąbeczki wkładane do wanienki do kąpania dzidziusia? Potrzebne to jest, przydaje się? Szwagierka miała i bardzo sobie chwaliła a ja właśnie nie wiem czy to kupować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 20:35   #443
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Położna mówiła, żeby tych wkładek nie kupować, szczególnie gąbkowych, bo nie da się ich doczyścić i zbierają się w nich bakterie itd. Jak już to mówiła o leżaczkach, mamy kupiony, ale zobaczymy czy będziemy używać.

Mi jest ciepło, ale zwykle jestem zmarzluchem, więc mąż jest szczęśliwy, bo mamy teraz podobną tolerancję cieplną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 20:38   #444
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Eneajla mała pije mleko Enfamil. Ogólnie trochę się przejmuje, że nie jest na piersi, bo jednak to co innego, a z drugiej strony no nic nie zrobię, że nie mam pokarmu .
My nie mamy tej gąbeczki i jak kąpiemy to daje pieluchę na dno. Jakoś te gąbki mnie nie przekonują, bo jednak to wszystko wilgotne idealne warunki dla grzybów i bakterii, ale to oczywiście moje zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 21:12   #445
ninqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 147
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Forum mi rano nie działało.... no więc ja dalej w szpitalu na początku tygidnia decyzja co dalej bo dzidzius ma super dóbr przeplywy i nawet ta niedomykalność w szpitalu lepiej wygląda na zaparcia ja dostalam syrop z Laktuloza (Duphalac) I polecam. Mnie dzisiaj zalewają fale ciepla.... ze robie się czerwona i mi jest gorąco... no i okazało się że mam tak przy skurczach ponad 60 dzisiaj mi na ktg juz takie wyspoczyly po 106 no coz ciało przygotowywuje się do porodu, którego nie bedzie
ninqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 21:29   #446
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Powiem Wam że bierze mnie mega stres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 21:50   #447
ninqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 147
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Tez sie stresuje
ninqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 22:08   #448
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ninqa Pokaż wiadomość
Tez sie stresuje
Dużo skurczy na ktg wychodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 22:15   #449
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Ja to jakoś nie czuję za bardzo stresu, chyba nie dociera do mnie. Bardziej męczę się, mam dość i myślę tylko, że mogłoby już się zacząć, a nie sądzę by zaczęło się przed terminem. No ale nie mam doświadczenia z porodem naturalnym, więc też nie boję się tak nieznanego. Pewnie jak zaczną się skurcze, będę panikować.

Eneajla, jeszcze to co jemy wpływa na zgagę, ja jak wpierdzielam dużo słodyczy, to potem muszę Rennie zagryzać :P A jeśli boisz się, że powoduje u Ciebie zaparcia (chociaż to byś pewnie musiała całe opakowanie zjeść), to może po prostu spróbuj czegoś innego. Jak dla mnie Gaviscon działa dużo mocniej i dłużej, a też dozwolony w ciąży. Szkoda męczyć się przez ostatnie tygodnie.


Mi w poprzedniej ciąży było bardzo gorąco, teraz nie czuję takiej różnicy. Wtedy spałam zimą przy otwartym oknie (nago!), teraz funkcjonuję raczej normalnie - czyli przykrywam się po szyję przy 23 stopniach :P


Cichazabka mi to się brzuch nie obniżył ani w poprzedniej ciąży, ani teraz. Tzn w poprzedniej raz miałam wrażenie, że się obniżył, ale rano obudziłam się z normalnym :P Teraz ciągle jest wystającą do przodu piłką i coś nie wydaje mi się, żeby się zmienił do porodu...


Zapasu pampków nie robię, nie wiem co będzie małemu pasować, wolę na bieżąco.


Monicka, właśnie też chcę za tydzień ubrać choinkę i cyknąć fotkę z choinką i brzuszkiem i córką, a potem dorobić z synkiem. Niestety mój mąż to taki fotograf, że jak mi w poprzedniej ciąży robił zdjęcia przy choince, to tak wykadrował ujęcie, że choinka stała centralnie za mną i jej czubek wyglądał, jakby wystawał z mojej głowy :P
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 22:18   #450
ninqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 147
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Nie duzo, ok 2 silnych na jeden pomiar pol h a reszta miedzy 20-60
ninqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-15 19:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.