Zazdrosny chłopak a przyjaciel :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-05, 07:15   #1
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422

Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(


Od razu na wstepie prosze Was o szybka pomoc bo dziś przede mna poważna rozmowa do której nie jestem kompletnie przygotowana i nie wiem co mam tak naprawde zrobić
Sprawa wygląda mniej więcej tak: ponad tydzień temu poznałam faceta. Wszystko super, spotykalismy sie codziennie przez tydzień. Połączyła nas jakaś więź i czułam że z tego coś będzie. On z reszta też tak czuł i od razu mi o tym powiedział. Po tygodniu powiedział mi że chce ze mną być. Ja troche nie wiedziałam co odpowiedzieć, ale w końcu powiedziałam mu że możemy spróbować.
Wszystko było ok do momentu gdy zadzwonił do mnie wczoraj. Opowiadałam mu wcześniej o tym, że mam przyjaciela z którym spotykam sie czasem pogadać itp. ten przyjaciel jest dla mnie bardzo ważną osobą, był ze mna zawsze kiedy go potrzebowałam. I wczoraj przyjaciel wrócił z ferii i spotkalismy się wieczorem pogadac. W tym czasie on do mnie zadzwonił i jak powiedziałam mu że siedze z kolegą (zaznaczyłam jeszcze z którym kolegą) to obraził się i odłożył słuchwakę
Potem wieczorem jeszcze gadaliśmy przez gg i stanęło na tym że ja mam podjąć jakaś decyzje bo on nie zniesie tego że ja spotykam sie z kimś oprócz niego
NIe chciałabym kończyc tego zanim w ogóle się zaczęło, ale z drugiej strony, przecież jeśli pisze że jego to przerasta i że musze podjąć jakas decyzje to oznacza tylo jedno. Że mam wybierac między nimi.
Tylko dla mnie wiadomą rzeczą jest że przyjaciel który jest przy mnie od kilku lat gdy go potrzebuje jest wazniejszy od chłopaka nie wiem jak sympatycznego, ale którego znam jednak tydzień.
To jest troche chore moim zdaniem, boja się że nawet jesli sprawa jakoś sie wyjaśni i on się z tym pogodzi to potem może być jeszcze gorzej jeśli on jest taki zazdrosny. Ja potrzebuje w związku wolności, wyjść ze znajomymi na piwo a nie tylko siedzieć i gapić sie na faceta...
Poradźcie, co mam zrobic? Jak z nim porozmawiać?
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 07:25   #2
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

rzeczywiscie dziwny ten chlopak (bez obrazy). Zapytaj czy on nie ma zadnych kolezanek z ktorymi sie czasem spotyka pogadac? Ciekawe co na to odpowie... Moze uswiadomi mu to ze mówi glupoty moj chlopak nigdy nie robil mi takich wyrzutow, chociaz mam wiecej kumpli niz kolezanek. Ale on mi ufa i wie ze go kocham.. gdyby postawil mi takie warunki, na pewno bym nie zrezygnowała z przyjaciol dla niego, tym bardziej ze znacie sie tak malo..
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 07:34   #3
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Cytat:
Napisane przez kissable Pokaż wiadomość
rzeczywiscie dziwny ten chlopak (bez obrazy). Zapytaj czy on nie ma zadnych kolezanek z ktorymi sie czasem spotyka pogadac? Ciekawe co na to odpowie... Moze uswiadomi mu to ze mówi glupoty moj chlopak nigdy nie robil mi takich wyrzutow, chociaz mam wiecej kumpli niz kolezanek. Ale on mi ufa i wie ze go kocham.. gdyby postawil mi takie warunki, na pewno bym nie zrezygnowała z przyjaciol dla niego, tym bardziej ze znacie sie tak malo..
O to się go właśnie zapytałam i odpowiedział że nie, bo jeśli jest z dziewczyną to tylko ona jest jego przyjaciółką...
Zaczynam sie obawiać czy on nie jest typem faceta który chce zamknąć dziewczyne w "złotej klatce"...
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 07:59   #4
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Nie tylko zamknac w zlotej klatce ale tez zalozyc obroze i kaganiec i przypiac do plotu zlota smysza. Nie daj sie! Wieloletnia przyjazn jest wazniejsza niz jakas tygodniowa znajomosc. Poza tym pomysl czy moglabys zyc bez tej przyjazni? Wydaje mi sie, ze za jakis czas ograniczylby Ci wszystko. WSZYSTKO!
Daj sobie spokuj. Nie jest Ciebie wart
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:11   #5
Iluvenis
Raczkowanie
 
Avatar Iluvenis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Otakuland
Wiadomości: 41
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Nie przesadzajmy, jest jednak roznica pomiedzy ograniczeniem spotkan z kolegami, meskimi "przyjaciolmi" a "wszystkim".
__________________
Każde bowiem ciało jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, słowo zaś Pana trwa na wieki.
Iluvenis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:18   #6
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Cytat:
Napisane przez kinia2305 Pokaż wiadomość
Nie tylko zamknac w zlotej klatce ale tez zalozyc obroze i kaganiec i przypiac do plotu zlota smysza. Nie daj sie! Wieloletnia przyjazn jest wazniejsza niz jakas tygodniowa znajomosc. Poza tym pomysl czy moglabys zyc bez tej przyjazni? Wydaje mi sie, ze za jakis czas ograniczylby Ci wszystko. WSZYSTKO!
Daj sobie spokuj. Nie jest Ciebie wart
Tak mi sie własnie niestety wydaje a szkoda bo oprócz tego jest fajnym facetem. ale dla mnie wolność w związku jest wazna, zwłaszcza jesli chodzi o długą przyjaźń którą bardzo cenię. A ograniczanie i zabranianie czegokolwiek po tygodniowej znjomości jest chyba naprawde nienormlane...
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:23   #7
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

to moze lepiej ty go postaw przed wyborem : albo moge sie spotykac z przyjaciolmi albo do widzenia kolego. moze to go otrzezwi. nie daj sie facetowi!
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 08:31   #8
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Uciekaj
Jeżeli facet nie rozumie jak ważny jest dla Ciebie przyjaciel- ktoś kto w sumie w pewien sposób cie kształtował to nic tu po nim.
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 11:07   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Skoro lubi tak stawiać sprawę na ostrzu noża to też mu postaw ultimatum -> albo zaakceptuje twoje życie i twoich przyjaciół albo nici z waszego związku. Teraz będziecie kwita i okaże się komu tu zależy, a komu nie.

Jeżeli on nie rozumie pojęcia przyjaźń to może jeszcze wielu innych rzeczy nie zrozumieć..
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:00   #10
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Skoro lubi tak stawiać sprawę na ostrzu noża to też mu postaw ultimatum -> albo zaakceptuje twoje życie i twoich przyjaciół albo nici z waszego związku. Teraz będziecie kwita i okaże się komu tu zależy, a komu nie.

Jeżeli on nie rozumie pojęcia przyjaźń to może jeszcze wielu innych rzeczy nie zrozumieć..
To jest dla mnie dziwne - że on nie potrafi zrozumieć że mam kogoś kto jest dla mnie ważny i nie ma szans żebym poświęcała ważną dla mnie przyjaźń dla niego. I chyba tak właśnie zrobię - gdy będziemy rozmawiać powiem mu że albo akceptuje ten związek na moich warunkach albo nie ma sensu tego zaczynać. Bo poświęcać się w taki sposób nie mam zamiaru
Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Uciekaj
Jeżeli facet nie rozumie jak ważny jest dla Ciebie przyjaciel- ktoś kto w sumie w pewien sposób cie kształtował to nic tu po nim.
Właśnie, ten przyjaciel jest ze mna od kilku lat w złych momentach i nie wiem dlacezgo on tego nie potrafi zaakceptować, on sam powiedział mi że po prostu nie bedzie w stanie zaakceptować tego że spotykam sie z jakimś facetem sam na sam i że na pewno mój przyjaciel ma wobec mnie jakieś inne zamiary..
Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
to moze lepiej ty go postaw przed wyborem : albo moge sie spotykac z przyjaciolmi albo do widzenia kolego. moze to go otrzezwi. nie daj sie facetowi!
Tak zrobię - nie ma możliwości żeby facet z którym widuje sie od tygodnia stawiał mi jakiekolwiek warunki
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:22   #11
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

znam podobną sytuację. kolo zakochany po uszy odciął się od reszty /znaczam na własne życzenie/, a po dwóch latach nie miał się do kogo odezwać. smutne.
bądź czujna, żeby tak samo się nie skończyło.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 12:25   #12
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
znam podobną sytuację. kolo zakochany po uszy odciął się od reszty /znaczam na własne życzenie/, a po dwóch latach nie miał się do kogo odezwać. smutne.
bądź czujna, żeby tak samo się nie skończyło.
Tak było ze mna kiedy byłam w długim też dwuletnim związku. Na szczęście gdy ze soba zerwalismy odnowiłam znajomości ale ciężko było. I już nie chciałabym tego więcej powtarzać, bo nie warto tak poświęcać sie dla żadnego faceta
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:29   #13
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Cytat:
Napisane przez Madlenka007 Pokaż wiadomość
Tak było ze mna kiedy byłam w długim też dwuletnim związku. Na szczęście gdy ze soba zerwalismy odnowiłam znajomości ale ciężko było. I już nie chciałabym tego więcej powtarzać, bo nie warto tak poświęcać sie dla żadnego faceta
i vice versa. złoty środek podstawą.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:47   #14
takija3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 88
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

moim zdaniem facet sam na siebie bicz ukręcił...trzeba być niepoważnym człowiekiem, żeby po tak krótkiej znajomości, gdzie ciężko mówić o wielkiej miłości, kazać Kobiecie wybierać między nim a przyjacielem... co nie znaczy, że popieram takie zachowania nawet kiedy mowa o miłości.

może wcale nie chce Cię zamykać w tej 'złotej klatce', ale może nie czuje się zbyt pewnie, myśli ze skoro spotykasz się z kimś (dla niego nie ma znaczenia, że to akurat stary przyjaciel) to może chcesz go zostawić. po pierwsze i najważniejsze, nie daj się. po drugie (na przyszłość) daj mu do zrozumienia jak ważny dla Ciebie jest i że nie ma konkurencji (bo widać, że ta, nawet wyimaginowana, mu nie służy)

zresztą tak jak dziewczyny pisały, a co będzie kiedy jemu zachce się spotkać z dobra koleżanką czy znajomą, spotkaną nawet przez przypadek na ulicy? będzie mu miło jak postawisz mu ultimatum, albo zrobisz awanture...nie sądzę. jeśli jest normalny to zrozumie

życzę powodzenia
takija3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:11   #15
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

ja bym jednak zrezygowala z tego faceta, jak nie zrozumie o co Tobie chodzi. oczywscie najpierw rozmowa. ale jezeli facet po tygodniu spotykania (i to jeszcze nie wiadomo, czy cos z tego wyjdzie ) kaze Ci wybierac to jest to dla mnie nierozsadne. jego "znasz" tydzien, a przyjaciela kilka lat. niewarto tracic przyjaciol. bo sie za jakis czas moze okazac, ze nie masz ani faceta ani przyjaciela (czego nie zycze) dlatego rozmowa i wlasciwa decyzja
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:17   #16
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Próba rozmowy zakończyła sie tym że musiałam położyć sie bo głowa mnie rozbolała
On sugeruje że wcale nie chce z nim być jeśli nie chce sie zgodzić na żadne ustepstwa i że jeśli bede sie spotykac z tym przyjacielem rzadziej to w końcu on nie będzie nalegał... Tylko że mi też zalezy na tej przyjaźni.
Rany coś mi sie wydaje że on jest nieźle pokręcony jesli pisze mi że jak jestem w związku to powinnam ograniczyć przyjaźń. Zrozumiałabym jesli spotykałabym sie z w czasie gdy mogłabym sie widzieć z facetem, ale ja sie z nim widuje tylko jak oboje mamy czas!
Co więcej, stwierdził że chyba jestem uzalezniona od tej przyjaźni jesli nie potrafie jej poświecić...
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:38   #17
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

nie... to się koszmarnie zaczyna, a przecież to początki są zwykle najfajniejsze
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:20   #18
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

Jeśli już na początku robi takie idiotyczne problemy, to nie powinnaś mieć w ogóle problemu z jakąkolwiek decyzją, bo dla mnie decyzja narzuca się sama: spławić go!

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego - to znaczy, że zawsze traktowałby Cię dokładnie tak, jak w tamtym momencie, rzucając słuchawką. To nie jest brak zaufania, tylko zwykły egoizm, on chce postawić siebie na pierwszym miejscu w Twoim życiu i oczekuje nadskakiwania, a nadskakiwanie, to ostatnia rzecz, jaką powinna robić kobieta dla mężczyzny. Bo żaden, dosłownie żaden (poza ojcem, czy synem ewentualnie) mężczyzna nie jest tego wart.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:51   #19
pira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 15
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

To jest ciezka sytuacja....ale wiesz to zalezy od chłopaka...Jedni sa tacy co daja dzioewczynie wolna reke itp...a drugim to przeszkadza.....Ja nie miałam w sumie kilkuletniego przyjaciela ale miałam kolegów....jednak w pewnym momecie moj chłopak stał sie zazdrosny....i mu sie troche nie dziwie..bo dziwnie to czasem mogło wygldac:/ ale z natury jest zazdorsny...bylo duzo kłotni na ten temat itp.powiem jedno....jak sie spotykamy z ludzmi to poprostu idziemy razem.wiadomo...ze z przyjaciółka sama sie spotkjam..ale jesli chodzi o jakies wyjscia czy cos to razem...Poczatkowo było mi ciezko.a teraz jestem w bardzo szczesliwym zwiazku wczoraj byla rocznica 3 lata razemi nie zalezy mi by spotkac sie z innym chlopakiem bo po prostu on jest moim przyjacielem.mi to pasuje..jednak Tobie nie...ja osobiscie tez bym nie chciala by chodzil do kolezanki....Moze on sie boi...ze na przyjazn przerodzi sie w cos wiekszego...a tak przeciez moze byc,..nawet jak teraz zaprzeczasz a nie mozesz go z nim poznac/??albo wybrac se w 3 albo 4??wtedy by moze zobaczyl na jakiej to jest zasadzie..i bardziej by zezwalal.....Byc moze kojarzy to sie z ograniczeniem czy tez....klatka....ale ja tam jestem szczesluiwa..i inny mi nie potrzebny....tylko ze to Twoj przyjaciel i w tym wielki problem:/
pira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 21:16   #20
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zazdrosny chłopak a przyjaciel :(

jak się zaczyna w taki sposób, to nic z tego dobrego nie będzie
facet chce Cię wyraźnie ograniczyć
poświęcać przyjaźń dla wątpliwego związku? Moim zdaniem nie.
Albo zaakceptuje, albo niech szuka sobie dziewczyny, która poza nim świata nie będzie widziała, bo widać, że takiej właśnie szuka.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.