facet a pieniądze !! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 19:21   #181
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No wiesz, ja przedstawilam tylko MOJ punkt widzenia. Twoj TZ moze miec inne zdanie
wiesz, w sumie akurat zdanie mojego Tzta to pikuś .
JA bym się czuła fatalnie wiedząc że jestem złą pijawą. <bez obrazy dziewczyny wypowiadające się w tym wątku z wiadomo jakim poglądem - JA naprawdę źle bym się czuła>
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:22   #182
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez erethie Pokaż wiadomość
Ale czy nie lepiej wygląda 'układ', gdzie dwie strony dążą do niezależności finansowej, mają/starają się mieć własne źródła dochodu, ale wspomagają się nawzajem, sprawiają sobie przyjemności, prezenty, zrzucają się na jakieś większe wydatki, lub pomagają finansowo, gdy jest taka potrzeba?
Cóż, dla mnie kobieta, która pozwala się utrzymywać nigdy nie będzie wzorem do naśladowania. Aż taką niezaradnie życiowo płcią chyba nie jesteśmy?
Lepiej wygląda mówisz, dla kogo? Dla Ciebie i paru innych dziewczyn na forum? Czasami warto odpuścić i zająć się czymś innym niż zarabianiem kasy i zgrywaniem na siłę niezależnej. Znam taką parę gdzie dziewczyna zarabia 1400 zł i nienawidzi swojej pracy i równocześnie mieszka z facetem, który zarabia co najmniej 10 razy tyle co ona albo i lepiej. Taki układ to jest dla Ciebie lepiej niż gdyby rzuciła tę pracę w cholerę i zajęła się czymś pożytecznym aczkolwiek niekoniecznie płatnym? bo dla mnie to co jest teraz to paranoja, a wiem, że facet nie miałby nic przeciwko.

W ogóle wydaje mi się, że kwestia podejścia do pieniędzy w związku zmienia się z czasem, gdy jesteśmy z kimś bardzo blisko to zazwyczaj nie zwraca się już uwagi na takie rzeczy kto płaci i kto ile komu daje pieniędzy. To też jest kwestia pewnej bliskości, zaangażowania i zaufania.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:27   #183
Croaker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 212
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Lepiej wygląda mówisz, dla kogo? Dla Ciebie i paru innych dziewczyn na forum? Czasami warto odpuścić i zająć się czymś innym niż zarabianiem kasy i zgrywaniem na siłę niezależnej.
Szok, po prostu szok. Jak to zgrywaniem niezaleznej? To ktos ma utrzymywac dorosla osobe, tylko dlatego, ze jest kobieta? Super - najpierw przez 20 lat rodzice, a pozniej facet. Rewelacja.

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Znam taką parę gdzie dziewczyna zarabia 1400 zł i nienawidzi swojej pracy i równocześnie mieszka z facetem, który zarabia co najmniej 10 razy tyle co ona albo i lepiej. Taki układ to jest dla Ciebie lepiej niż gdyby rzuciła tę pracę w cholerę i zajęła się czymś pożytecznym aczkolwiek niekoniecznie płatnym? bo dla mnie to co jest teraz to paranoja, a wiem, że facet nie miałby nic przeciwko.
To sa przypadki dosc ekstremalne... zreszta, jesli partnerzy w zwiazku sie w tej sprawie porozumieja, to nie ma zadnego problemu. Problemem jest podejscie, ze facet ma utrzymac i tyle.
Croaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:39   #184
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Croaker Pokaż wiadomość
Szok, po prostu szok. Jak to zgrywaniem niezaleznej? To ktos ma utrzymywac dorosla osobe, tylko dlatego, ze jest kobieta? Super - najpierw przez 20 lat rodzice, a pozniej facet. Rewelacja.

To sa przypadki dosc ekstremalne... zreszta, jesli partnerzy w zwiazku sie w tej sprawie porozumieja, to nie ma zadnego problemu. Problemem jest podejscie, ze facet ma utrzymac i tyle.
Wbrew pozorom są to przypadki bardzo częste.
A odnośnie Twojego szoku w większości reprezentujemy tu tzw. klasę średnią, gdzie prym wiedzie pewien utarty schemat życia i postępowania, więc jak się ktoś wychyla i próbuje żyć inaczej to zostaje wyklęty od razu.
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:48   #185
erethie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
Dla mnie dramatem jest, jeśli ktoś nie umie się utrzymać i liczy zawsze na pomoc i pieniądze innych.

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Znam taką parę gdzie dziewczyna zarabia 1400 zł i nienawidzi swojej pracy i równocześnie mieszka z facetem, który zarabia co najmniej 10 razy tyle co ona albo i lepiej. Taki układ to jest dla Ciebie lepiej niż gdyby rzuciła tę pracę w cholerę i zajęła się czymś pożytecznym aczkolwiek niekoniecznie płatnym? bo dla mnie to co jest teraz to paranoja, a wiem, że facet nie miałby nic przeciwko.
Rzucić pracę, szukać innej, zająć się - jak napisałaś - czymś pożytecznym. Jeśli partner ma pieniądze to niech pójdą nie na nową bluzkę tylko na jakiś konkretny kurs, dokształcenie.
A jeśli przyjmiemy, że ten facet ją zostawi? Zostanie na lodzie, nawet bez tych głupich 1400 zł. I wtedy co? Na utrzymanie rodziców?
erethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:49   #186
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
Ale o jakich partnerach Ty mówisz?
To, że ktoś się kilka razy w tygodniu spotyka, to jeszcze nie są partnerzy, żeby być partnerami trzeba prowadzić wspólne gospodarstwo domowe, mieszkać ze sobą, żyć ze sobą, a nie tak na dochodne.


Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Znam taką parę gdzie dziewczyna zarabia 1400 zł i nienawidzi swojej pracy i równocześnie mieszka z facetem, który zarabia co najmniej 10 razy tyle co ona albo i lepiej. Taki układ to jest dla Ciebie lepiej niż gdyby rzuciła tę pracę w cholerę i zajęła się czymś pożytecznym aczkolwiek niekoniecznie płatnym? bo dla mnie to co jest teraz to paranoja, a wiem, że facet nie miałby nic przeciwko.
Skoro nie miałby nic przeciwko to niech się z nią ożeni i wtedy ją utrzymuje.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:50   #187
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Ja tak nie uważam. Przeciwnie, dla mnie nie ma w tym nic złego, jeśli tylko obie strony są zadowolone z takiego układu.
Ale kiedys facet moze Ci zaczac wypominać, ze jestś trutniem :/

Cytat:
Napisane przez Pachnąca_trawą Pokaż wiadomość
ciekawa jestem co sądzicie dziewczyny o sytuacji typu: oboje pracujemy, mamy wspólne mieszkanie, wydatki, rachunki a nie jesteśmy małżeństwem. no i ja zarabiam mniej na przykład. czy jeśli proszę faceta o kasę na zakupy <typu papu> to w porządku? Albo jeśli z jego pieniędzy on kupi np stół czy łóżko czy wtedy należy buraczyć i mówić że odda się tą połowę czy potraktować to jako rzecz wspólną?
Wtedy jednak jakis wklad we wspolne zycie masz. Razem szorujecie podlogi, razem myjecie okna itp itd. A nie, ze mnie rodzice utrzymuja, mieszkamy sobie osono a facet daje mi kase na "drobne wydatki". no sorki. Jakies granice trzeba mieć.

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Ciekawy temat, to ja też dodam coś od siebie.

Ja mam generalnie dwa podejścia do tej sprawy. Jeśli nie mieszkam z facetem, to wręcz nie życzyłabym sobie, żeby dawał mi pieniądze na moje zachcianki. Prezenty, wyjścia na pizzę, do kina- ok, ale dziewczyna też powinna czasem zapłacić. Ale toleruję np. to, jeśli facet da dziewczynie pieniądze na tabletki, plastry, czy inny środek antykoncepcji. Wspólny interes, a wiadomo- raz lepiej z kasą, raz gorzej, dziewczyna nie zawsze ma pieniądze na zabezpieczenie.
W małżeństwie nie uznaję zasady "osobnych kont". Moim zdaniem małżonkowie powinni mieć wspólne konto i razem decydować o wydawanej kasie, a nie np. składać się po połowie na stół, meble kuchenne, czy komputer. Jak dla mnie paranoja.

U mnie w domu rodzice mają właśnie wspólne konto, mama zarządza domowymi wydatkami, tata kupuje co mu potrzebne do życia (np. papierosy ), czasem da mamie jakieś zaskórniaki na fajny ciuch w ramach prezentu (mój tata kompletnie nie zna się na modzie). Uważam, że taki układ jest ok.
podpisuje sie obiema łapkami
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 19:51   #188
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: facet a pieniądze !!

CICHO, TERAZ TO JA SIĘ WYPOWIEM:


Cytat:
Napisane przez Madlenka007 Pokaż wiadomość
ja wiem, że gdy kiedyś pódę do pracy po skończonych studiach nie będę pewnie zarabiać nawet połowy z tego co mój mężczyzna.
To jesteś bardzo ambitna i wysoko mierzysz, nie ma to tamto.


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No, ja Cię nie chce martwić, ale... czeka Cie ten los, biedactwo
Jeżeli masz zamiar pracować "w zawodzie" i Twój TŻ także i jesli on bedzie w swoim naprawde dobry... to Twoja pensja przy jego pensji bedzie wyglądała jak bardzo uboga krewna I będzie to wyglądąło tak, ze Twoja pensja to bedzie na drobne wydatki albo będziesz se ją składała na operacje podniesienia biustu
Może być i tak, w sumie różnie się w życiu układa
Tej, a skąd w ogóle wiedziałaś, że chcę sobie zrobić kiedyś operację podniesienia biustu?


Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja tam w c-s wierze. Madra babka wszak
To pewne


Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
No spoko się jeszcze na prawnika kształci z tego co pamiętam, więc jeszcze nie wiadomo kto tu komu będzie dawał na waciki
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Moze nikt nikomu
O, może nikt nikomu


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Więc ja zapytałam: co bedzie jesli Twój facet będzie zarabiał parę razy wiecej niż Ty?
Takie samo pytanie jak i inne. Tylko troche niewygodne, prawda?
Nie, to nie jest niewygodne pytanie dla mnie.
Co będzie? Będę się cieszyła, że mam zaradnego faceta z głową na karku. W końcu gramy w jednej drużynie. Przecież może być tak, że ja zarobię 500000000000 euro, a TŻ 100000000000000000 euro, to już różnicy te jego większe zarobki nie zrobią Tak nam dopomóż Bóg

Ja po prostu oczekuję ambicji życiowej od moich bliskich. Wiadomo, że nie zawsze w życiu się układa tak, jak chcemy, ale trzeba mieć ambitne dążenia, a nie z góry się przeznaczać na zarabianie 100 razy mniej od TŻta i to w dodatku na drobne wydatki (waciki czy co, bo dobre ciuchy i kosmetyki to już kupa kasy, a nie drobny wydatek)


Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Wiem, że nie ma kierunku, którego ukończenie gwarantuje sukces zawodowy i finansowy.
Chciałam tylko uściślić, że C-S nie tylko socjologię studiuje, bo wiele osób ten wątek czyta, a nie wszyscy (być może) to wiedzą.
Tak, tak, już zostało ustalone na wieki wieków amen, co studiuję


Cytat:
Napisane przez Croaker Pokaż wiadomość
Problemem jest podejscie, ze facet ma utrzymac i tyle.
Bo facet jest jak bank i musi zarabiać, a kobieta do pieluch, garów i ewentualnie zarobić parę złotych na jakieś pierdoły, najlepiej w pracy, w której 8h się kawkę popija
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:53   #189
Croaker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 212
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom są to przypadki bardzo częste.
A odnośnie Twojego szoku w większości reprezentujemy tu tzw. klasę średnią, gdzie prym wiedzie pewien utarty schemat życia i postępowania, więc jak się ktoś wychyla i próbuje żyć inaczej to zostaje wyklęty od razu.
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
Tzw. klasy sredniej to w Polsce tak naprawde nie ma, tudziez jest szczatkowa. Nie ma zadnego problemu z tym, ze partnerzy sie porozumieja i jedno z nich nie pracuje (wcale to nie musi byc kobieta). Z tym nikt normalny nie ma chyba problemu. Pisze o nastawieniu "facet ma utrzymywac i tyle". W takiej sytuacji wykleciu sie nie dziwie, bo dla mnie pijawka jest pozyteczniejsza od takiej osoby (bez obrazy dla nikogo - kazdy sobie zyje jak chce, nie moja brocha).
Croaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:53   #190
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
CICHO, TERAZ TO JA SIĘ WYPOWIEM
Ja wysłuchałam Cię w ciszy .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:54   #191
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
Skoro glownym problemem tego watku jest to, ze niektorym nie miesi sie w glowie, ze partnerzy sie porozumieja tak, ze jedna strona bedzie pracowala a druga nie, to chcialabym cie zapytac czy zgodzilabys sie na taki uklad, ze ty sama zarabiasz na utrzymanie twoje i faceta, a on zajmuje sie domem ? Co bys powiedziala gdyby Ci facet zaproponowal taki model ? Dawalabys mu forse na drobiazgi chetnie i bez mrugniecia okiem?

Cytat:
Napisane przez erethie Pokaż wiadomość
Dla mnie dramatem jest, jeśli ktoś nie umie się utrzymać i liczy zawsze na pomoc i pieniądze innych.


Rzucić pracę, szukać innej, zająć się - jak napisałaś - czymś pożytecznym. Jeśli partner ma pieniądze to niech pójdą nie na nową bluzkę tylko na jakiś konkretny kurs, dokształcenie.
A jeśli przyjmiemy, że ten facet ją zostawi? Zostanie na lodzie, nawet bez tych głupich 1400 zł. I wtedy co? Na utrzymanie rodziców?
No co ty mowisz ! Misiek nigdy jej nie zostawi !

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-04-21 o 21:24 Powód: post pod postem
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 19:56   #192
golfinho
Przyczajenie
 
Avatar golfinho
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: facet a pieniądze !!

A poza tym nikt nie krytykuje sytuacji, w której obie strony postanawiają, że tylko jedno będzie zarabiać i oboje to satysfakcjonuje. Chodzi o podejście, wg którego to mężczyzna powinien utrzymać dom, a ja to sobie mogę co najwyżej zarobić na swoje przyjemności. To naprawdę przerażające.
golfinho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:56   #193
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Skoro glownym problemem tego watku jest to, ze niektorym nie miesi sie w glowie, ze partnerzy sie porozumieja tak, ze jedna strona bedzie pracowala a druga nie, to chcialabym cie zapytac czy zgodzilabys sie na taki uklad, ze ty sama zarabiasz na utrzymanie twoje i faceta, a on zajmuje sie domem ? Co bys powiedziala gdyby Ci facet zaproponowal taki model ? Dawalabys mu forse na drobiazgi chetnie i bez mrugniecia okiem?
Taaa..wtedy taki facet byłby leniem i nierobem, co domu i rodziny utrzymać nie umie
Taka już odwieczna rola chłopa i baby.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:00   #194
erethie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dawalabys mu forse na drobiazgi chetnie i bez mrugniecia okiem?
"Kochanie, potrzebuję na nową kartę graficzną i felgi do samochodu"
erethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:03   #195
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: facet a pieniądze !!

OK, milo sie gada, ale ja spadam poogladac tzn. posluchac p. Tomka Lisa. Musze scierke znalezc do wycierania podlogi ze sliny
Ps. Moj TZ jest w pracy juz 14 godzine. Widzcie jak se chlopa wychowalam ? Po domu mi sie nie paleta jak p. Tomka ogladam, no i forse przyniesie na koniec miesiaca w odpowiedniej, satysakcjonujacej mnie wysokosci. A jak
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:06   #196
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Croaker Pokaż wiadomość
Tu jest (czesc) odpowiedz na pytanie, dlaczego faceci nie traktuja kobiet rowno - bo zbyt wiele ma podejscie jak powyzsze - on musi utrzymac, musi miec pieniadze...

Pytanie: Na co zamierzasz przeznaczyc swoje zarobki, jesli to facet bedzie Cie utrzymywal? Nie widze nic zlego w tym, ze jedna strona w zwiazku wiecej wklada do garnuszka, bo druga nie moze, ale nastawienie, ze pierwsza musi placic i juz, to... powstrzymam sie od dalszego komentarza.

Co do Twoich przekonan, to zweryfikuje, albo i nie je zycie i tyle.
Oczywiście że zycie zweryfikuje, na razie mam takie a nie inne przekonania, to wszystko. Odp na pytanie: swoje zarobki będę przeznaczać na swoje potrzeby, swoje przyjemności, gdy będzie dziecko kiedystam to równiż na nie. Jednym słowem, gdy pójdę do pracy i zacznę zarabiać nie będę chciała już liczyć na pieniadze TŻa (poza jakimis rachunkami itp). Oczywiście to wszytsko może się zmienić, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy tak o tym myslę.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
To jesteś bardzo ambitna i wysoko mierzysz, nie ma to tamto.
To nie jest kwestia ambicji, tylko realne myslenie. Chcę pójść na studia które mnie interesują, a to że zawód po nich kiepsko płatny wiem i zdaje sobie z tego sprawę. Jednak chcę robić coś co nie interesuje.
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:47   #197
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom są to przypadki bardzo częste.
A odnośnie Twojego szoku w większości reprezentujemy tu tzw. klasę średnią, gdzie prym wiedzie pewien utarty schemat życia i postępowania, więc jak się ktoś wychyla i próbuje żyć inaczej to zostaje wyklęty od razu.
Problemem jaki ja widzę w tym wątku jest to, że niektórym się nie mieści w głowie właśnie, że partnerzy się porozumieją tak, że jedna strona będzie pracowała a druga nie. Dramat
zgadzam się z tym co starasz się tu przedstawić.
Mój przykład na rodzicach którzy już mają dość spory wiek: 61 i 67. Całe życie dzielili jedno konto, potem musieli zrobić dwa ale tylko ze względu na to że wpływały im tam osobne emeryturki. Nigdy ojciec nie wyliczał niczego mamie, choć owszem jak to w każdym normalnym domu kłótnie o pieniądze bywały również Uważam, że na pewnym etapie związku, w długoletnich partnerskich układach nie ma miejsca na totalną niezależność bo nie ma ku niej sensu. Dzielą konto, dorobili się wszystkiego razem i każde korzysta z tego co mają WSPÓLNIE. Wprawdzie to ojciec zarabiał zawsze więcej, ale to mama mu prała i sprzątała więc nigdy nie poddałby pod wątpliwość jej jednakowego wpływu na ich wspólne pieniądze.

Co do mojego TŻ nie ma o czym mówić, bo dopiero zaczynamy się bawić w życie i jeszcze nie mieszkamy razem, ale nigdy nie przyjęłabym od niego pieniędzy (to w jakiś sposób by mnie obraziło) Na szczęście trafiłam na świetnego człowieka, który wie jakiego używam tuszu do rzęs i jakie sklepy odwiedzam i jaki mam krem do rąk i ma wielką wenę w wymyślaniu prezentów
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:04   #198
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: facet a pieniądze !!

Ale jest różnica: mieć wspólne koto po ślubie lub żyjąc w konkubinacie, a mieć wspólne konto z facetem, z którym się spotyka na randkach, parę razy w tygodniu.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak trudno to zrozumieć .


Skoro facet może utrzymywać dziewczynę, to czemu by kolega lub sąsiad nie mógł , co za różnica? To facet i to facet, przecież. A nigdzie nie jest powiedziane, że ten z którym dziewczyna chodzi, będzie tym jedynym i na zawsze.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:04   #199
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Madlenka007 Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia ambicji, tylko realne myslenie. Chcę pójść na studia które mnie interesują, a to że zawód po nich kiepsko płatny wiem i zdaje sobie z tego sprawę. Jednak chcę robić coś co nie interesuje.

Niech zgadnę - nauczyciel?
Ah, to jeszcze będzie wielkie szczęście, jak w ogóle pracę po takich studiach dostaniesz... - niż demograficzny i te sprawy.
Chyba, że się mylę.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 22:05   #200
Croaker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 212
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Madlenka007 Pokaż wiadomość
Oczywiście że zycie zweryfikuje, na razie mam takie a nie inne przekonania, to wszystko. Odp na pytanie: swoje zarobki będę przeznaczać na swoje potrzeby, swoje przyjemności, gdy będzie dziecko kiedystam to równiż na nie. Jednym słowem, gdy pójdę do pracy i zacznę zarabiać nie będę chciała już liczyć na pieniadze TŻa (poza jakimis rachunkami itp). Oczywiście to wszytsko może się zmienić, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy tak o tym myslę.

To nie jest kwestia ambicji, tylko realne myslenie. Chcę pójść na studia które mnie interesują, a to że zawód po nich kiepsko płatny wiem i zdaje sobie z tego sprawę. Jednak chcę robić coś co nie interesuje.
"Nie chce liczyc na pieniadze TZ poza jakimis rachunkami" "Jakimis" ktore stanowia wiekszosc wydatkow (jedzenie, rachunki, mieszkanie). To faktycznie "samodzielnosc". Nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze ktos zechce Cie utrzymywac w sytuacji gdy przecietne zarobki wygladaja tak jak wygladaja w Polsce.

Fajnie ze kogos interesuja jakies studia, ale zycie na poziomie zarobkow jaki ten dany zawod oferuje juz nie.
Croaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 00:16   #201
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: facet a pieniądze !!

Bo dziewczyna najpierw bierze wszystko za dobrą monetę, a później dobrą monetę za wszystko.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 05:36   #202
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Croaker Pokaż wiadomość
"Nie chce liczyc na pieniadze TZ poza jakimis rachunkami" "Jakimis" ktore stanowia wiekszosc wydatkow (jedzenie, rachunki, mieszkanie). To faktycznie "samodzielnosc". Nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze ktos zechce Cie utrzymywac w sytuacji gdy przecietne zarobki wygladaja tak jak wygladaja w Polsce.

Fajnie ze kogos interesuja jakies studia, ale zycie na poziomie zarobkow jaki ten dany zawod oferuje juz nie.
Nie wiem co w tym jest śmiesznego... Tak jak Ty nie wyobrażasz sobie byc utrzymywana przez TŻa, tak ja nie wyobrażam sobie dokładać się do rachunków i mieszkania w sytuacji gdy TŻ będzie zarabiał kilka razy tyle co ja.
Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Niech zgadnę - nauczyciel?
Ah, to jeszcze będzie wielkie szczęście, jak w ogóle pracę po takich studiach dostaniesz... - niż demograficzny i te sprawy.
Chyba, że się mylę.
Nie mylisz się
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 06:27   #203
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: facet a pieniądze !!

Czytam, czytam i oczy mi się coraz szerzej otwierają ze zdziwienia. A powiedcie mi drogie Panie, jaka była by Wasza opinia o facecie, któego utrzymuje kobieta? Że co? Że baba chce mu robic prezenty, a on niech korysta z życia? Że lubicie, żeby był fajnie ubrany i dac mu kilka gorszy na fajny ciuszek?

O facecie mówiono by "leń", "nierób" i co tam sobie jeszcze wymyslicie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:32   #204
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Czytam, czytam i oczy mi się coraz szerzej otwierają ze zdziwienia. A powiedcie mi drogie Panie, jaka była by Wasza opinia o facecie, któego utrzymuje kobieta? Że co? Że baba chce mu robic prezenty, a on niech korysta z życia? Że lubicie, żeby był fajnie ubrany i dac mu kilka gorszy na fajny ciuszek?

O facecie mówiono by "leń", "nierób" i co tam sobie jeszcze wymyslicie.
ekhm...pozwolilam sobie juz wczesniej postawic to pytanie. Pozostalo poki co bez odpowiedzi ze strony osoby, do ktorej je kierowalam
Dla mnie kazda osoba, bez wzgledu na plec, ktora z gory zaklada, ze pracowac i zarabiac na siebie nie bedzie, to godny pozalowania len i nierob.
Madlenko - DOBRY nauczyciel ma szanse na dobre zarobki. Mozesz sprobowac w prywatnej szkole, albo sama taka otworzyc...wydaje mi sie, ze mozliwosci jak w kazdym zawodzie jest sporo. Trzeba tylko kombinowac, zrobic jakies dodatkowe kursy, studia podyplomowe...Wcale nie musi byc tak tragicznie jak zakladasz. No, ale ty zakladasz, ze jestes wygodnicka. Zmien podejscie do zycia, posluchaj starszej, steranej zyciem kolezanki Nie zawsze jest pierwszy maja, pamietaj
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:50   #205
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale o jakich partnerach Ty mówisz?
To, że ktoś się kilka razy w tygodniu spotyka, to jeszcze nie są partnerzy, żeby być partnerami trzeba prowadzić wspólne gospodarstwo domowe, mieszkać ze sobą, żyć ze sobą, a nie tak na dochodne.
Skoro nie miałby nic przeciwko to niech się z nią ożeni i wtedy ją utrzymuje.
Mówię o wszystkich związkach. Nie każdy chce brać ślub od razu. Niektórzy w ogóle nie chcą, wolno im.
Cytat:
Napisane przez erethie Pokaż wiadomość
Dla mnie dramatem jest, jeśli ktoś nie umie się utrzymać i liczy zawsze na pomoc i pieniądze innych.
Rzucić pracę, szukać innej, zająć się - jak napisałaś - czymś pożytecznym. Jeśli partner ma pieniądze to niech pójdą nie na nową bluzkę tylko na jakiś konkretny kurs, dokształcenie.
A jeśli przyjmiemy, że ten facet ją zostawi? Zostanie na lodzie, nawet bez tych głupich 1400 zł. I wtedy co? Na utrzymanie rodziców?
To ją zostawi, tak bardzo się przejmujesz jej losem, nie masz innych zmartwień czy jak?
Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
Ale kiedys facet moze Ci zaczac wypominać, ze jestś trutniem :/
Wiesz mój facet to akurat zawsze powtarzał, że jeszcze się zdążę w życiu napracowć A wypominać mi raczej nic nie będzie, bo ja na jego utrzymaniu póki co nie jestem i raczej nie będę, aczkolwiek prezentów dostaję dużo, ale taka już jego natura.
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Skoro glownym problemem tego watku jest to, ze niektorym nie miesi sie w glowie, ze partnerzy sie porozumieja tak, ze jedna strona bedzie pracowala a druga nie, to chcialabym cie zapytac czy zgodzilabys sie na taki uklad, ze ty sama zarabiasz na utrzymanie twoje i faceta, a on zajmuje sie domem ? Co bys powiedziala gdyby Ci facet zaproponowal taki model ? Dawalabys mu forse na drobiazgi chetnie i bez mrugniecia okiem?
Przede wszystkim nie rozmawaimy o mojej sytuacji tylko ogólnie. Podejrzewam, że i takie pary są, nie moja sprawa.
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale jest różnica: mieć wspólne koto po ślubie lub żyjąc w konkubinacie, a mieć wspólne konto z facetem, z którym się spotyka na randkach, parę razy w tygodniu.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak trudno to zrozumieć .


Skoro facet może utrzymywać dziewczynę, to czemu by kolega lub sąsiad nie mógł , co za różnica? To facet i to facet, przecież. A nigdzie nie jest powiedziane, że ten z którym dziewczyna chodzi, będzie tym jedynym i na zawsze.
Z żadnym kolegą ani sąsiadem chyba się nie ma aż takich bliskich relacji, żeby to przeszło, ale między przyjaciółmi bywa, chociaż raczej w kontekście damskiej przyjaźni albo męskiej a nie mieszanej.
Taki to problem kto z czego żyje, jeśli nie robi nic złego? Niech się każdy martwi o siebie.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:58   #206
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
ekhm...pozwolilam sobie juz wczesniej postawic to pytanie. Pozostalo poki co bez odpowiedzi ze strony osoby, do ktorej je kierowalam
O, sorki nie doczytałam
Ale naprawde jestem bardzo ciekawa odpowiedzi...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:59   #207
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
O, sorki nie doczytałam
Ale naprawde jestem bardzo ciekawa odpowiedzi...
To przeczytaj post powyżej
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 10:10   #208
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
To przeczytaj post powyżej
Czytam, czytam, czytam i nic nie widzę...

Nie umiem multicytowac więc wkleję ręcznie moje pytanie:

"(...) A powiedcie mi drogie Panie, jaka była by Wasza opinia o facecie, którego utrzymuje kobieta? Że co? Że baba chce mu robic prezenty, a on niech korzysta z życia? Że lubicie, żeby był fajnie ubrany i dać mu kilka gorszy na fajny ciuszek?

O facecie mówiono by "leń", "nierob" i co tam sobie jeszcze wymyslicie."
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 10:17   #209
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
To przeczytaj post powyżej
Przeciez nie odpowiedzialas na to pytanie
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 10:19   #210
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: facet a pieniądze !!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Przeciez nie odpowiedzialas na to pytanie
Odpowiedziałam tylko nie tak jakbyś chciała
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.