Staż fryzjerski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-29, 08:54   #1
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243

Staż fryzjerski


Witam, planuję w tym roku wybrać się na staż fryzjerski.Chciałabym Was zapytać jak się odbywają te staże? tzn jak to mniej więcej wszystko wygląda - co mogłabym już robić, po ile h, czy raczej tylko sprzątać i nic więcej...
Jestem po szkole policealnej i mam odbytą roczną praktykę


Pozdrawiam!
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:36   #2
SZALONA MYSZA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 4
Dot.: Staż fryzjerski

wydaje mi sie ze to zalezy od szefowej zakładu fryzjerskiego do którego pójdziesz
SZALONA MYSZA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:06   #3
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Staż fryzjerski

rozumiem że masz wykształcenie fryzjerskie?
jeśli tak, to wszystko zależy od placówki gdzie trafisz na staż. Od tego jakie podejście będzie mieć do ciebie szefowa/szef zakładu/salonu oraz pracujący tam fryzjerzy.
Myślę, że z góry powinnaś ustalić zakres obowiązków, jakie mają oczekiwania wobec ciebie oraz ty wobec tego stażu, żeby nagle się nie okazało że jesteś tylko "przynieś, podaj, pozamiataj", bo taki staż nie rozwinie cię zawodowo...ale lepsze to niż bezrobocie zawsze...
Postaraj się wykazać- zwłaszcza jeśli coś konkretnego umiesz- strzyżenia, koloryzacje itp. z początku pewnie cie nie dopuszczą do zabiegów na własnej bazie klientów ale z czasem może pozwolą abyś modelowała, strzygła...wszystko zależy gdzie trafisz. Może byc tak że rzuca cię na głeboką wodę, bo są takie miejsca gdzie celowo bierze się stażystki z doświadczeniem po to by były darmowym pracownikiem zakładu za staż placi ci UP.
Zakres godzin to zwykle jak w przypadku pracy na etat czyli 40h tygodniowo, chyba że dogadacie się inaczej lub przepisy się zmieniły o czym nie wiem...
ile ma trwać twój staż?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 11:02   #4
Samanta0520
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Staż fryzjerski

Witam mam podobną sytuację. Kończę niedługo zasadniczą szkołę zawodową o kierunku fryzjerki słyszałam w szkole cos o takim stażu , że jest mozliwość zostania na stażu w salonie gdzie odbywam praktyki .Podobno trwa to 9miesięcy czy ktoś wie cos więcej ??
Samanta0520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 21:01   #5
Samanta0520
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Staż fryzjerski

Witam mam podobną sytuację. Kończę niedługo zasadniczą szkołę zawodową o kierunku fryzjerki słyszałam w szkole cos o takim stażu , że jest mozliwość zostania na stażu w salonie gdzie odbywam praktyki .Podobno trwa to 9miesięcy czy ktoś wie cos więcej ??
Samanta0520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 18:42   #6
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243
Dot.: Staż fryzjerski

hej, dziękuję Wam bardzo za odp

Jutro idę na dzień próbny do zakładu na 4 h i pod koniec dnia dowiem się czy wezmą mnie na ten staż czy nie.Niby wszystko mi się tak podoba (chociaż zobaczymy jak jutro będzie) ale jestem jednego ciekawa - Pani fryzjerka powiedziała mi, że w zamian za naukę ja mam im pomagać,a pomoc ta ma polegać na tym (oprócz sprzątania salonu), że gdy będzie dużo osób ja mam przyjmować te klientki...a ja kompletnie nie mam pewności siebie i chyba tam zemdleję nim podejdę do klientki
Czy to jest taka sytuacja o jakiej Ty pisałaś blond bunny??
I czy na stażu powinnam mieć takie obowiązki jak przyjmowanie klienta?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Samanta0520 Pokaż wiadomość
Witam mam podobną sytuację. Kończę niedługo zasadniczą szkołę zawodową o kierunku fryzjerki słyszałam w szkole cos o takim stażu , że jest mozliwość zostania na stażu w salonie gdzie odbywam praktyki .Podobno trwa to 9miesięcy czy ktoś wie cos więcej ??

Staż trwa od 3 do 6 mscy
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 19:16   #7
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Staż fryzjerski

mysle ze raczej chca cie wybadac ile i co umiesz
i od tego bedzie zalezalo czy dadza ci klientki czy nie...
mysle ze i tak ktos bedzie nadzorowal to co masz robic, beda ci patrzec na rece zebys nie zepsula czegos klientce czyli np dostaniesz wymieszane juz farby do nalozenia na wlosy itp.
bedziesz myc wlosy, modelowac ale moga nie dac ci strzyc itp.
mysle ze stopniowo jesli bedziesz dobra to bedziesz robic wszystko

co wazne dla ciebie: jesli poczujesz ze cie wykorzystuja np kaza zostac ponad 8h pracy dziennie, popędzaja cie, nie mozesz zjesc na przerwie czy wyjsc do toalety... to "glosno krzycz" i nie godz sie na to, zebys kiedys zalu do siebie nie miala
zawsze masz prawo bedac na stazu powiedziec ze czegos nie wykonasz bo nie jestes pewna czy umiesz i juz masz prawo duzo pytac i prosic o pokazanie (staz to jakby przedluzenie praktyk w moim odczuciu, choc juz umiejetnosci jakies tam posiadasz wiec jest łatwiej)nie moga cie traktowac jak pelnoprawnego pracownika i jak dla mnie niedopuszczalne by bylo, zebys np na oddzielnym stanowisku przyjmowala im klientow na rowni z pracownicami

natomiast moga ci dac obowiazki jak np. powitanie klienta, recepcjonistka (jesli nie maja) czyli ukladac grafik fryzjerkom, przygotowanie klientow fryzjerkom gdy jest ruch typu mycie im glow...
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2013-04-21 o 19:18
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 17:20   #8
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243
Dot.: Staż fryzjerski

blond bunny dziękuję Ci za odp!
Byłam dziś na tym pierwszym dniu, jutro mam iść do UP po papiery, bo chcą mnie na ten staż.Myślę, że będzie wszystko w porządku.Pytały się mnie jeszcze raz co umiem a czego nie.Jest jeszcze ze mną jedna stażystka, którą dopuszczają do klientów - facetów, bo potrafi strzyc maszynką/nożyczkami (sprawdziły ją), więc chyba wychodzi na to, że to co potrafisz - robisz

Męczy mnie jeszcze jedna sprawa - dziś po jednym dniu! pracy (a umyłam tylko głowę) pojawiła mi się na nowo alergia na wcześniejszych praktykach miałam strasznie przesuszoną skórę na rekach i swędzące place non stop, nie mam pojęcia od czego to jest.Czy przez taką alergię mogę być wykluczona z zawodu?? (do alergologa mam dopiero wizytę na listopad...)
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:27   #9
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Staż fryzjerski

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 90 Pokaż wiadomość
blond bunny dziękuję Ci za odp!
Byłam dziś na tym pierwszym dniu, jutro mam iść do UP po papiery, bo chcą mnie na ten staż.Myślę, że będzie wszystko w porządku.Pytały się mnie jeszcze raz co umiem a czego nie.Jest jeszcze ze mną jedna stażystka, którą dopuszczają do klientów - facetów, bo potrafi strzyc maszynką/nożyczkami (sprawdziły ją), więc chyba wychodzi na to, że to co potrafisz - robisz

Męczy mnie jeszcze jedna sprawa - dziś po jednym dniu! pracy (a umyłam tylko głowę) pojawiła mi się na nowo alergia na wcześniejszych praktykach miałam strasznie przesuszoną skórę na rekach i swędzące place non stop, nie mam pojęcia od czego to jest.Czy przez taką alergię mogę być wykluczona z zawodu?? (do alergologa mam dopiero wizytę na listopad...)
czyli dobrze ci mowilam, bedziesz robic to co umiesz- przynajmniej poczatkowo

przejdz sie chociaz do lekarza rodzinnego moze cos ci poradzi jakas masc?- wiadomo alergia w tym zawodzie to ciezka sprawa tym bardziej ze nie wiesz na co ja masz
staraj sie miedzy klientami smarowac dlonie kremem do rak ( obsesyjnie nawet 10x na dzien) a tuz po umyciu im glowy, nalozeniu maseczki od razu splukuj dlonie woda w myjce za glowa klientki- zebys np nie czekala jak klientka trzyma maseczke 2-3 minuty a ty masz dlonie ociekajace szamponem, maska...
i dbaj by je osuszac- nie chodz z wilgotnymi, reczniczkami jednorazowymi delikatnie osuszaj przyciskajac je do dloni, nie trzyj czasem!
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 19:34   #10
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243
Dot.: Staż fryzjerski

Wybiorę się do lekarza, ale kurczę wszystkie objawy, które mam wyglądają na egzemę
Dzięki za Twoje cenne rady! Jestem Tobie bardzo wdzięczna.Mam nadzieję, że mi się nie pogorszy
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.