Tipsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-09, 13:10   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Tipsy


Dziewczyny, powiedzcie mi jakie są wasze doświadczenia względem tipsów. Co się dzieje z paznokciami, gdy nosi się tipsy? Mam na myśli to, czy się niszczą, czy wprost przeciwnie - wzmacniają (słyszałam różne opinie na ten temat). Zastanawiam się nad zrobieniem ich sobie, bo nie mogę się w żaden sposób pozbyć koszmarnego nawyku gryzienia paznokci, a plastiku, akrylu czy czegoś podobnego, gryźć na pewno nie będę
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 13:14   #2
goOosiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 18
Re: Tipsy

Akryle nosilam przez 8 miesiecy.Ladnie wygladaja,ale pod warunkiem,ze sie o nie dba,tzn regularne wizyty u kosmetyczki,sprzatanie domu,a dokladniej roznymi chemikaliami tylko w rekawiczkach.Mialam dosc dlugie te pazury i 2 razy mi sie polamal paznokiec.Jak zdjelam,to czulam sie o 100% lepiej,chociaz moje paznokcie wygladaly fatalnie.Byly miekkie jak papier i strasznie sie rozdwajaly.Dlugo dochodzily do siebie;]
goOosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 17:26   #3
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Tipsy

No właśnie, a ja słyszałam, że paznokcie wzmacniają się pod tipsami. Chociaż może chodziło nie o akrylowe, a o jakieś inne. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to dobrze robiło paznokciom.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 18:48   #4
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Tipsy

Ja miałam tipsy żelowe. Bardzo je lubiłam, lakier trzymał się na nich aż widać było że paznokieć podrósł. Nie przeszkadzały mi zbytnio, zdjęłam ze względów ekonomicznych, gdyż szkoda mi było na uzupełnianie. Zwłaszcza że mam mocne paznokcie tylko przed ważną imprezą jeden mi sie złamał a ja miałam rękawiczki z odkrytymi palcami, więc w desperacji poszłam założyć tipsy. Ale gdy je zdjęłam to był horror!!! Paznocie były miękkie, bolały strasznie. Stosowałam wiele odzywek a ich stan poprawił sie dopiero gdy rosły juz zdrowe na ktorych nie było tipsów. Juz nigdy nie popełnię takiego błędu, jak zakładać tipsy to na stałe.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 10:43   #5
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Tipsy

Żeli nie powinno sie drastycznie zdejmować, a właśnie większość kosmetyczek tak robi... ten proces powinien odbywać się stopniowo... tzn. kosmetyczka powinna spiłować żel ale tak by na paznokciu została cienka warstwa tj. odżywka taki proces powinno się powtarzyć ok. 3 razy i dopiero jak naturalny podrośnie to należy delikatnie zerwać tipsa
Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć, ale w ten sposób paznokcie naturalne są osłabione w niewielki sposób. Pod żelem naturalny paznokieć nie wytwarza warstwy ochwonnej i dlatego zrywanie sztucznego paznokcia powoduje że naturalny jest miękki i bardzo podatny na złamania. Ale gdy zdejmuje się stopniowo sztuczne (tak jak opisałam wyżej) część naturalnego, która odrasta i która już nie jest pokryta żelem zaczyna wytwarzać warstwe ochronną i dlatego też paznokcie po zdjęciu sztucznego paznokcia są mało zniszczone
ufff... mam nadzieje że nie napisałam zbyt chaotycznie
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 14:38   #6
Filla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2
Re: Tipsy

Oczywicie paznokcie pod tipsem sa słabe i zmacerowane, ale najlepsza metoda na pozbycie sie tipsa jest...pozwolic mu odrosnac. Zrobiłam sobie akryle i jestem bardzo zadowolona,moj naturalny paznokieć został minimalnie zmatowiony i narazie nie zamierzam z nich rezygnowac. Jesli mi się znudza pozwole im odrosnac a granice tipsa wypolerowac-zrobic łagodne przejście, pomalowac odzywka i taki paznokietek rosnie sobie spokojnie i nie ma problemu z oslabieniem. Rada mojej manikiurzystki?- nie zdejmowac!
Filla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 22:45   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Tipsy

Ja kiedyś miałam Tipsy, całkiem krótko (z miesiąc, bo nie miałam kasy na uzupełnienie i odpadły ) i nawet po tym miesiącu moije naturalne paznokcie były w stanie tragicznym. Były niesamowicie miękkie i rozdwajały się. W ogóle były nie do dotknięcia, czego ja nie robiłam żeby doprowadzić je do porządku!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-13, 10:50   #8
iskierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 37
Re: Tipsy

JA ma tipsy zelowe. Sama zreszta je zakladam. Dlatergo polecam zelowe a nie akrylowe bo zelowe n nie niszcza sie tak szybko, nie odpryskuja i sa naprawde wytrzymale na uderzenia. Wystarczy uzupelniac co 4 tygodnie. Wiec mysle ze koszt nie jest az tak duzy zeby raz w miesiacu wydac na uzupelnienie. Paznokiec jednak jest slaby pod spodem. Dlatego na peweno zel ich nie odzywia a wrecz przeciwnie-do paznokcia nie dochopdzi powietrze. Jednak nie znam kobiet (moze 1) ktore mialyby naprawde piekne swoje paznokcie. Jak sa moce to ksztalt plytki jest nieladny, a jak np. plytka jest ladna to sie rozdwajaja.
iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 11:09   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Tipsy

Ja nosiłam żelowe przez 2 miesiące. Wyglądały bardzo ładnie, lakier trzymał się do znudzenia długo i były trwałe (oczywiście trwałość zależy w bardzo dużym stopniu od osoby która robi tipsy). Moje paznokcie jakoś specjalnie na tym zabiegu nie ucierpiały; wyglądały mniej więcej tak jak przed założeniem. Tylko jeden paznokieć na którym zerwałam złamanego tipsa był kruchy i cienki Tak jak mówi Dolly nie wolno zrywać, gdyż to bardzo osłabia paznokcie naturalne. Poza tym po zdjęciu tipsów może być słaby efekt wizualny naszych paznokci i mogą się wydawać cienkie, ale po paru dniach gdy się je wzmocni odżywką i ładnie opiłuje wyglądają lepiej
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:16   #10
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Re: Tipsy

Ach kurde ale się przestraszyłam z tym zrywaniem żeli... No a ja myślałam że to rozpuszcza się w acetonie i one odchodzą... Ja nie chcę żeby ktoś mi zrywał... ohohoho mam nadzieje że tak naprawdę wygląda to o wiele delikatniej...
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 21:34   #11
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Re: Tipsy

żel nie rozpuszcza się w acetonie Ani się go nie zrywa - przynajmniej teoretycznie Po prostu się go spiłowuje z paznokci
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 22:21   #12
ena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 89
Dot.: Tipsy

Kochane stylistki pomożcie mi obalić pewne mity!
Kochane dziewczyny, jak tu czytam niektóre posty to włos na głowie mi się jeży... Jakie zrywanie, jakie papierowe paznokcie, jakie nic nie robienie?
Przedłużonie paznokcie mają na ułatwić, a nie utrudnić życie. Obojętnie czy nałożymy żel na tipsie lub na formie, czy akryl na tipsie lub na formie, czy akrygel, czy przedłużymy paznokcie metodą fiberglass czy nie wiadomo jeszcze co, ani nam to nie polepszy ani nie pogorszy stanu naszych paznokci. Płytke panokciową,która widzimy to część martwa. Nasz paznokieć odzywiany jest przez macierz, obojętnie czy mamy przedłużone paznokcie czy nie - działa to tak samo. Jeżeli stylistka zmatowi paznokcie, a nie spiłuje je - co również jest niestety spotykane i nałozy odpowiednie preparaty to wcale nie zniszczy nam paznokci. Pomyslcie o paznokciach jak o włosach. Założony tips to to samo co zafarbowany włos. Wiadomo, że może stać się suchy, czy stracić połysk, ale odzywiany jest od wewnątrz. Tak samo jak nasze paznokcie. Mit o tym, że paznokcie są okropne po zdjęciu żelu powstał z jednego powodu - niestety większość klientek zrywa lub zgryza paznokcie. Działa to mniej więcej w ten sposób: kiedy odrosna paznokcie i zaczyna odpryskiwać żel/akryl szkoda nam pieniędzy na zakup płynu do zdejmowania paznokci czy pójścia do profesjonalistki aby to zrobiła. Odrywamy więc na siłę to co jeszcze całkiem dobrze trzyma się płytki. Wtedy właśnie paznokcie stają się obolałe, czasem nawet przekrwione, a my stwierdzamy, że przez te tipsy to nam się paznokcie zniszczyły, a nie o to tu przecież chodzi. Stylista będzie stopniowo zdejmować nam żel/akryl z paznokci, zastosuje odżywkę, powie jak o nie dbać. Jeżeli chodzi o sprawe poprawy ich stanu - to jest to kolejny mit. To, że przedłużymy paznokcie nie gwarantuje tego, że urosną nam potem twarde i długie - jak już pozbędziemy się żelu/akrylu. Chodzi tutaj o to, że nakładając na naturalną płytke pewna mase zabezpieczamy nasze pazurki przed działaniem mechanicznym, preparat utwrdza je i nadaje ładny kształt.
ena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 22:51   #13
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tipsy

Eno ten wątek pochodzi z 2004 roku....Ja rozumiem chęć szerzenia wiedzy i popularyzacji dziedziny stylizacji paznokci ale nie popadaj w nadgorliwość....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 23:12   #14
ena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 89
Dot.: Tipsy

Matko kochana - faktycznie... Ale tak się zdenerwowałam, że niezauważyłam, a teraz mi wstyd... przepraszam...
ena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 23:17   #15
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tipsy

No przestań
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 23:19   #16
ena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 89
Dot.: Tipsy

Ok, juz przestaję się różowic. No ale Ciebie nie denerwują takie opinie? Jak ja słysze coś takiego to mi słabo...
ena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 11:11   #17
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Tipsy

ena bardzo dobrze to opisala ,paula co z tego ze pochodzi z 2004
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 11:32   #18
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tipsy

To z tego, że wiedza 'ogółu' na temat tipsów i stylizacji poszła niesłychanie do przodu przez te 2 lata Coraz mniej spotyka sie tego typu "kwiatków" ,że tipsy uniemożiwiają zajscie w ciąze i grożą stałym kalectwem, grzybicą ,łuszczycą ... Coraz więcej dziewczyn przekonuje sie również ,że tipsy tak naprawde wcale nie niszczą paznokci Więc palpitacje na widok takiego przeterminowanego watku są moim zdaniem zupełnie niepotrzebne
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 13:12   #19
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Tipsy

...ok..ok chodzi mi o wypowiedz -eny
o pozostałych sie nie wypowiadam są daremne
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 17:50   #20
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Tipsy

Hahahaha patkaM84 odswieza nam na wizazu normalnie 2/3 watkow pochodzacych z ubieglychhh lat
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 07:51   #21
MisIaczEk456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tipsy

Czesc mam wielka prosbe jakby ktos mogł mi napisac krok po kroku jak sie robi tipsy akrylowe.Kupiłam wczoraj zestaw ale cos chyba źle zrobiłam bo tips nie wyglada tak jak bym chciała.... Prosze o szybką odpowiedz..
MisIaczEk456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 08:56   #22
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy

Wystarczy jeden krok- pójśc na kurs
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:33   #23
MisIaczEk456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tipsy

tak wszystko fajnie tylko ze nie mam tylu lat jeszcze...a chce poprostu na sobie tak probowac robic i prosze o szczegolne opisanie krok po kroku jak to sie robie?
MisIaczEk456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:53   #24
dorotka199212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tipsy

Witam chciala bym sie dowiedzieć cos na temat tipsow szklanych prosze o jakies ciekawe linki itp
dorotka199212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:58   #25
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Tipsy

Cytat:
Napisane przez MisIaczEk456 Pokaż wiadomość
Czesc mam wielka prosbe jakby ktos mogł mi napisac krok po kroku jak sie robi tipsy akrylowe.Kupiłam wczoraj zestaw ale cos chyba źle zrobiłam bo tips nie wyglada tak jak bym chciała.... Prosze o szybką odpowiedz..
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196450
Na tym forum nie uczymy zakładania paznokci.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 18:05   #26
EveMW
Rozeznanie
 
Avatar EveMW
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraina czarow
Wiadomości: 695
Dot.: Tipsy

nie ma czegos takiego jak "tips zelowy czy akrylowy" !!!

Tips to plastik ktory nakleja sie na paznokiec i na niego naklada sie zel lub akryl, wiec stwoerdzenie "tipsy zelowe" jest bledne !!

Tak wiec noszenie paznokci zelowych badz akrylowych nie niszczy plytki paznokcia jak to uwaza wiekszosc osob !!

prawidlowe zdejmowanie i zakladanie zelu lub akrylu nie wplywa negatywnie na naturalna plytke paznokcia .

Kiedys slyszalam jak dziewczyny mowily ze zdjmuja zel zeby daly naturalnym paznokciom odpoczac ..

oczywiscie jest to bzudra paznokcie to przydatki tak jak wlosy . One nie oddychaja !! wiec nie ma potrzeb zdejmowania zelu lub akrylu !!

Generalnie moje zdanie jest takie ze zel lub akryl polozony na formie z ladnym tunelikiem wyglada naturalnie i przyjemnie
__________________
Wszyscy się odchudzają, odchudzam się i JA !

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.