Just do it! ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 09:10   #1
how_long
Raczkowanie
 
Avatar how_long
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38

Just do it! ;)


Mówią, że marzenia się spełniają.
Moje od kilku lat siedzi głęboko we mnie i z niecierpliwością czeka na jego zrealizowanie.
Dzisiaj oficjalnie mówię sobie : TERAZ, ALBO NIGDY !

Zobaczyłam informację o forum "Szał ciał" i pomyślałam sobie, że z Wami będzie mi prościej, że będę mieć motywację, której do tej pory mi brakowało i wytrwam. Wytrwam !! WY - TRWAM ! TAK !
Trzymajcie kciuki dziewczyny, ja trzymam kciuki za Was. Nie dajmy się babeczki, niech nikt i nic nie powstrzyma nas od zrobienia rzeczy, którą sobie wymarzyłyśmy. Mniej kilogramów = mniej zmartwień.
Mam ogromną nadzieję, że piękna figura będzie kluczem do lepszego samopoczucia i pomoże mi stać się pewniejszą siebie kobietą.

3..2..1.. STARTUJEMY !
Buziaki !

ps
bikini i obcisłe spodnie, szykujcie się, bo nadchodzę !!
how_long jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:51   #2
how_long
Raczkowanie
 
Avatar how_long
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: Just do it! ;)

Na wstępie powiem Wam jaką taktykę stosuję

po pierwsze

regularne posiłki, niewielkie ilości co 3 godziny.
usłyszałam gdzieś kiedyś o 'diecie garściowej' i mniej więcej w ten sposób staram się odzywiać, czyli jem prawie wszystko wyłaczając słodycze i inne niezdrowe przekąski, w ilości takiej jaka zmieściłaby się nam w dłoni.

Sposób stosowania diety garściowej

Zaletą diety garściowej jest to, że wyrabia ona bardzo korzystny nawyk regularnego odżywiania się, mniej więcej o tych samych porach dnia. Porcja na jeden posiłek powinna odpowiadać wielkości zaciśniętej dłoni, ale trudno to zmierzyć. Jest to pojemność mniej więcej około 250 ml lub 250 g wagi. Z uwagi na to, że posiłki w diecie garściowej nie należą do największych, należy zadbać o to, aby zawierały one wartościowe składniki odżywcze.
Początkowo stosując dietę można odnieść wrażenie, że zjadane posiłki są niewystarczające, ale jest to całkowicie normalny objaw. Organizm musi się przyzwyczaić do mniejszych dawek, a żołądek skurczyć, ponieważ nie otrzymuje tak dużych posiłków jak wcześniej. Można wtedy podsypywać nasze posiłki sproszkowanym błonnikiem, który zlikwiduje irytujące uczucie głodu, ponieważ wypełni żołądek.


Bardzo istotne jest, aby przy stosowaniu diety garściowej pić dużo płynów. Najbardziej zalecana jest przy tym woda mineralna niegazowana, herbata czy też suszone zioła, które należy spożywać przed lub w czasie posiłków. Dzięki spożywaniu zwiększonej ilości płynów organizm będzie nawodniony i dobrze oczyszczony z niepotrzebnych toksyn. Można wypijać jedną niesłodzoną kawę dziennie.
Nie należy podjadać pomiędzy posiłkami, które powinny być spożywane mniej więcej co 2,5 do 3 godzin, ponieważ jest to liczone jako odrębny posiłek. Nawet zdrowe przekąski, czyli owoce lub warzywa, nie powinny być zjadane poza kolejnymi posiłkami dziennymi. Wszelkie słodycze powinniśmy wykreślić z naszej diety, podobnie jak chipsy i napoje gazowane.
Dieta wydaje się prosta i łatwa w stosowaniu, jest też bardzo skuteczna, ponieważ bardzo szybko zauważymy jej rezultaty. Stosując dietę garściową zrzucimy od 4 do 6 kilogramów miesięcznie.

dieta-garsciowa_15462_300x500.jpg


po drugie

czerwona herbata , na przemian z zieloną
w przerwach między posiłkami, przed lub po, piję spore ilości płynów, w większości jest to czerwona herbata, zastępowana, zależnie od ochoty zieloną.

czerwona herbata - dobra zwłaszcza jeśli chcemy stracić kilka kilogramów. Chińczycy nazywają ją smoczą herbatę. Ciekawe, że kiedyś była codziennym napojem Polaków. Jedno ze wspomnień naszej PRL-owskiej rzeczywistości to właśnie ona – czerwona herbata Oolong, o spolszczonej nazwie Ulung. Wtedy najtańsza, powszechnie dostępna. W tamtych czasach chyba mało kto zdawał sobie sprawę, że ta brunatna, pachnąca nieco ziemią herbata to prawdziwy rarytas.
Procesy fermentacyjne zachodzą w niej krócej niż w czarnej, zawiera zatem więcej enzymów i polifenoli. To właśnie im zawdzięcza odchudzające właściwości. Polifenole (taniny) regulują wydzielanie żółci i ułatwiają trawienie, przyśpieszają też zamianę tłuszczu w energię. A co bardzo ważne – obniżają poziom cholesterolu. Wszystkie odmiany herbaty zawierają sporo związków mineralnych i mikroelementów oraz kofeiny, polifenoli (garbników), manganu, wapnia, fluoru (dlatego chroni zęby przed próchnicą), olejków eterycznych i białka. Poprawiają pamięć, normalizują ciśnienie i mają właściwości moczopędne. A ostatnie badania dowodzą, że zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych.

zielona1.jpgczerwona.herbata1.jpg



po trzecie

zażywam chrom w tabletkach

jedną dziennie.
trzeba uważać, żeby nie przesadzić, jak ze wszystkim.
warto wiedzieć, że
Chrom jest pierwiastkiem śladowym - mamy go w organizmie zaledwie ok. 6 mg - ale jakże ważnym. Najważniejszą jego funkcją jest pobudzanie trzustki do produkcji insuliny oraz uczestniczenie w przemianie węglowodanów i białek. Chrom w połączeniu z właściwą dietą i aktywnością fizyczną ułatwia pozbycie się nadwagi. Przyspiesza spalanie tłuszczów, jak również reguluje poziom cukru we krwi (może ograniczyć chęć na słodycze).


zauważam, że pragnienie słodkości znacząco spada, co jest świetną bronią w walce z nadprogramowymi kilogramami !


chrom_organiczny.jpg




po czwarte


ruch


stosuję bardzo fajne ćwiczenia na nogi :

http://www.youtube.com/watch?v=kqdehDR5pe4

oraz
biegam codziennie z psem, około 40 minut,
zamiast autobusem drogę pokonuję pieszo
zamiast windą wchodzę schodami
raz na jakiś czas basen, w miarę możliwości

może wyglądać to na spory wysiłek włożony w ćwiczenia, ale wbrew pozorom , nawet nie odczuwa się tego , za sprawą łączenia przyjemnego z pożytecznym

bieg-z-psami.jpg

po piąte

termoaktywne serum wyszczuplające

stosując dwa razy dziennie okrężnymi ruchami na cześci ciala, z których chcemy pozbyć się zbędnego tluszczyku, można zauważyć różnicę! skóra staje się bardziej elastyczna i napięta!
oczywiście nie można liczyć na to,że samo wmasowanie kremu załatwi sprawę trzeba się przyłożyć do sumiennego wypełniania poprzednich punktów


eveline-slim-3d-extreme-termoaktywne-serum-wyszczuplajace-antycellulit-eveline_2409_3.jpg

po szóste

POZYTYWNE NASTAWIENIE !

podchodzę do tego optymistycznie i mam nadzieję, że się uda wysmuklić sylwetkę czego sobie i Wam życzę !!!

0304a.gif


zapraszam do babskich pogaduszek na temat mojego i Waszego postanowienia, razem będzie nam raźniej przejść tę mimo wszystko ciężką drogę
how_long jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:01   #3
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Just do it! ;)

Cytat:
Napisane przez how_long Pokaż wiadomość
biegam codziennie z psem, około 40 minut,
zamiast autobusem drogę pokonuję pieszo
zamiast windą wchodzę schodami
raz na jakiś czas basen, w miarę możliwości
wspaniały tryb życia, tak trzymaj!!
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:34   #4
how_long
Raczkowanie
 
Avatar how_long
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: Just do it! ;)

dzieki
how_long jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.