Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 17:51   #661
Hebryka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 289
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, przepraszam za głupie pytanie, ale powiedzcie mi jak to jest - wybieram się do okulisty na wizytę, żeby zapytać, czy mogę nosić soczewki, jeśli powie, że tak, czy nauczy mnie od razu je zakładać, czy każe mi najpierw je kupić a potem przyjść na nauki? Pytam, bo mam problemy, żeby wyskoczyć z pracy, okulista przyjmuje w tych godzinach, co ja pracuje, ledwo udało mi się załatwić wyjście na jedną wizytę ;/
Hebryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:34   #662
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Hebryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam za głupie pytanie, ale powiedzcie mi jak to jest - wybieram się do okulisty na wizytę, żeby zapytać, czy mogę nosić soczewki, jeśli powie, że tak, czy nauczy mnie od razu je zakładać, czy każe mi najpierw je kupić a potem przyjść na nauki? Pytam, bo mam problemy, żeby wyskoczyć z pracy, okulista przyjmuje w tych godzinach, co ja pracuje, ledwo udało mi się załatwić wyjście na jedną wizytę ;/
Ale u okulisty raczej nie dobierzesz soczewek... :/
Jak już, to u optyka albo jeszcze lepiej, u optometrysty. Musi mieć przecież soczewki w gabinecie. A to się załatwia prywatnie, w dowolnych bardziej godzinach
Bo inaczej to nie ma sensu - faktycznie, musiałoby to tak wyglądać, że kazałby ci kupić jakieś soczewki (tylko na podstawie badania) i musiałabyś się umówić na drugą wizytę, żeby cię nauczył je zakładać i sprawdził, czy dobrze leżą. Kombinowanie.
Normalnie to jest tak: idziesz do gabinetu, robią ci badanie, pomagają założyć soczewki, sprawdzają dopasowanie, po tygodniu - dwóch idziesz na badanie kontrolne czy wszystko w porządku. Soczewki są na miejscu, najczęściej dostajesz w cenie zestaw startowy - soczewki (te, które uczyłaś się zakładać, czyli jedną parę) i mały płyn.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 10:08   #663
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hebryka - jeśli idziesz do salonu, w którym dobierane są soczewki, a nie do przychodni na NFZ, to w trakcie jednej wizyty zostanie dokonana próba dobrania soczewek z nauką zakładania i ściągania. Naciskaj na to drugie, nie daj się wypuścić z gabinetu bez samodzielnych prób. Oczy mogą się chwilę przyzwyczajać do zmiany, więc wizyta kontrolna powinna się odbyć na zakończenie terminu ważności soczewek, czyli po 2 tygodniach lub miesiącu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 10:58   #664
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
No tak Ale ciebie też kiedyś ktoś wprowadził w błąd

Jak wiesz, to po co pytasz? Nie da się polecić soczewek. Generalnie poleca się noszenie tych nowszej generacji, ale komuś mogą pasować Soflensy 59 a kompletnie nie podchodzić nowoczesne silikonowo-hydrożelowe, więc przy tak indywidualnej kwestii pytanie o polecane soczewki jest bezcelowe. Każdy ci poleci soczewki, w których czuje się najlepiej, ale na tym wątku prawie każdy nosi inne.
Pytam się, bo od tego jest forum. I nie musisz być taka niemiła.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy ten lekarz poleca też spożywanie żywności po terminie ważności i dlaczego stwierdził, że Advance można nosić miesiąc a nie np 2 miesiące? Skoro już sam wymyślą zasady to mógłby zaszaleć trochę bardziej,pacjenci by się ucieszyli,że mogą nosić jedną parę nawet 2 miesiące
Właśnie nie wiem dlaczego tak mi powiedziała. Jak będę u niej na kontroli to zapytam dlaczego wprowadza tak ludzi w błąd. Przez przypadek się dowiedziałam, że te soczewki sa 2tygodniowe. Teraz będę je nosiła tak jak zaleca producent 2 tygodnie. I chyba zmienię lekarza.
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 13:22   #665
Hebryka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 289
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nais, Malla - dziękuję za odpowiedzi! Więc idę najpierw do okulisty na NFZ dowiedzieć się, czy w ogóle mogę nosić soczewki - nie będę znowu robić zamieszania w pracy. Jeśli powie, że tak, wedle Waszych rad pójdę już prywatnie, np. do vision express, tam jak rozumiem dobiorą mi je od razu i nauczą zakładać. Potwierdźcie, że dobrze rozumuję i nie biczujcie!
Hebryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 13:50   #666
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi by było szkoda urlopu na 2 wizyty Postaraj się na NFZ o badanie dna oka, bo może być niekomfortowo je wykonywać przy dobieraniu soczewek, a VE zarzucił wykonywanie tego badania. Pamiętaj, by nie jechać na nie samochodem, bo będziesz źle widzieć i światło będzie Cię bardzo raziło.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2011-12-12 o 13:51
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:00   #667
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witajcie, właśnie wróciłam od lekarza optometrysty, mam założone soczewki. Trochę boli mnie głowa ale do sedna.. Podczas wizyty lekarz wykonał kilka badań aż doszliśmy do momentu gdy zaczął 'przeżucać' mi tymi szkiełkami przed oczami momentami widziałam ostrzej momentami gorzej(dodam, że mam astygmatyzm i niewielką któtkowzroczność w lewym oku). Optometrysta dobrał mi soczewki, założył. Ponownie posadził przed tablicą i wlaściwie nie widziałam różnicy a chyba nawet widziałam gorzej. Zdziwił się trochę, zdjęliśmy soczewkę z lewego oka(gdzie astygmatyzm jest większy) i założył jakąś inną. Stwierdził, że był to błąd jeden na milion-zamieniona soczewka(?). Znowu usiadłam przed tablicą z literkami-nadal widoczność bez zmian. Widzę tylko trzy pierwsze rządki liter(trzeci ledwie), podczas gdy podczas 'symylacji' widziałam już nieźle przedostatni rządek. Mam na razie chodzić w tych, przyjść na wizytę za 2tyg. I tu moje pytanie, czy to możliwe, że soczewki są jakieś wadliwe? Czy powinnam chodzić w tych soczewkach, skoro bez nich widzę tak samo nieostro?
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 18:29   #668
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Pytam się, bo od tego jest forum. I nie musisz być taka niemiła.
Przepraszam, jeśli poczułaś się urażona. Nie chciałam być niemiła.
Na swoją obronę proszę tylko, żebyś spojrzała na to z innej strony - takie pytania jak twoje pojawiają się cały czas, a wystarczyłoby przeczytać kilka stron i każda z tych osób wiedziałaby, że nie ma sensu pytać o polecane soczewki z powodów, które postarałam się wyjaśnić najlepiej z posiadaną przeze mnie wiedzą.
Tak czy siak, przykro mi jeśli ton mojej wypowiedzi cię uraził, z reguły nie jestem wredna.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:37   #669
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Witajcie, właśnie wróciłam od lekarza optometrysty, mam założone soczewki. Trochę boli mnie głowa ale do sedna.. Podczas wizyty lekarz wykonał kilka badań aż doszliśmy do momentu gdy zaczął 'przeżucać' mi tymi szkiełkami przed oczami momentami widziałam ostrzej momentami gorzej(dodam, że mam astygmatyzm i niewielką któtkowzroczność w lewym oku). Optometrysta dobrał mi soczewki, założył. Ponownie posadził przed tablicą i wlaściwie nie widziałam różnicy a chyba nawet widziałam gorzej. Zdziwił się trochę, zdjęliśmy soczewkę z lewego oka(gdzie astygmatyzm jest większy) i założył jakąś inną. Stwierdził, że był to błąd jeden na milion-zamieniona soczewka(?). Znowu usiadłam przed tablicą z literkami-nadal widoczność bez zmian. Widzę tylko trzy pierwsze rządki liter(trzeci ledwie), podczas gdy podczas 'symylacji' widziałam już nieźle przedostatni rządek. Mam na razie chodzić w tych, przyjść na wizytę za 2tyg. I tu moje pytanie, czy to możliwe, że soczewki są jakieś wadliwe? Czy powinnam chodzić w tych soczewkach, skoro bez nich widzę tak samo nieostro?
dziwne to dziwne.
Z tego co zrozumiałam to podczas badania widziałaś lepiej niż w soczewkach i masz krótkowzroczność i astygmatyzm?
Astygmatyzm jest w obu oczach? Czy soczewki kontaktowe dostałaś z cylindrami czy bez?

Na pewno nie powinno być tak że możesz przeczytać tylko 3 pierwsze rzędy.
Myślę,że powinnaś wrócić do niego za kilka dni jeżeli nic się nie poprawi, nie czekać 2 tygodnie.

Mnie się raz w życiu zdarzyła taka sytuacja,że pacjentka po założeniu soczewek widziała o wiele gorzej niż w okularach i już chciałam szukać przyczyny,coś zmieniać ale pacjentka stwierdziła że ona tak ma i jak kiedyś miała dobierane soczewki to było tak samo i zaczęła dobrze widzieć dopiero po kilku godzinach. No więc zostawiliśmy wszystko tak jak było i faktycznie na badaniu kontrolnym po 2 tygodniach widziała w nich bardzo dobrze no ale to była pacjentka z wysoką nadwzrocznością i astygmatyzmem a przy takich wadach założenie soczewki jest lekkim szokiem dla mózgu
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:48   #670
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dziwne to dziwne.
Z tego co zrozumiałam to podczas badania widziałaś lepiej niż w soczewkach i masz krótkowzroczność i astygmatyzm?
Astygmatyzm jest w obu oczach? Czy soczewki kontaktowe dostałaś z cylindrami czy bez?

Na pewno nie powinno być tak że możesz przeczytać tylko 3 pierwsze rzędy.
Myślę,że powinnaś wrócić do niego za kilka dni jeżeli nic się nie poprawi, nie czekać 2 tygodnie.

Mnie się raz w życiu zdarzyła taka sytuacja,że pacjentka po założeniu soczewek widziała o wiele gorzej niż w okularach i już chciałam szukać przyczyny,coś zmieniać ale pacjentka stwierdziła że ona tak ma i jak kiedyś miała dobierane soczewki to było tak samo i zaczęła dobrze widzieć dopiero po kilku godzinach. No więc zostawiliśmy wszystko tak jak było i faktycznie na badaniu kontrolnym po 2 tygodniach widziała w nich bardzo dobrze no ale to była pacjentka z wysoką nadwzrocznością i astygmatyzmem a przy takich wadach założenie soczewki jest lekkim szokiem dla mózgu
Dokładnie tak, podczas badania widziałam o wiele lepiej niż w soczewkach. W pewnym momencie widziałam naprawdę świetnie, gdy tak 'manewrował' tymi szkiełkami. Aha, był jeszcze taki motyw, że po założeniu szkieł posadził mnie na takim fotelu, przystawił tą maszynę ze szkiełkami do oczu, dalej manewrował nimi, podczas gdy ja widziałam lepiej i lepiej powiedział 'Pani mi jedzie dalej z tymi cylindrami'. Miałam wówczas soczewki na oczach.
Krótkowzroczność mam w oku lewym, astygmatyzm w obu oczach. Tak, soczewki mam z cylindrami, taką wypisał receptę, ale powiedział, żeby jej jeszcze nie realizować..
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:19   #671
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A czy wspominał coś o tym czy oś cylindra jest dobrze ustawiona lub inaczej mówiąc rotacja soczewki?
Z tego co napisałaś wynika że po założeniu soczewek okazało się, że powinnaś mieć jeszcze mocniejsze cylindry.
Może chodzi o to że obawiał się przepisać Ci większe cylindry na początek,żebyś nie miała dyskomfortu i problemów z adaptacją.
Ja bym jednak nie czekała 2 tygodni tylko poszła na kontrolę wcześniej żeby dostać takie soczewki, które może nie dają od razu pełnej ostrości ale przynajmniej odczuwalną poprawę,tak żebyś miała motywację je nosić.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 20:28   #672
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A czy wspominał coś o tym czy oś cylindra jest dobrze ustawiona lub inaczej mówiąc rotacja soczewki?
Z tego co napisałaś wynika że po założeniu soczewek okazało się, że powinnaś mieć jeszcze mocniejsze cylindry.
Może chodzi o to że obawiał się przepisać Ci większe cylindry na początek,żebyś nie miała dyskomfortu i problemów z adaptacją.
Ja bym jednak nie czekała 2 tygodni tylko poszła na kontrolę wcześniej żeby dostać takie soczewki, które może nie dają od razu pełnej ostrości ale przynajmniej odczuwalną poprawę,tak żebyś miała motywację je nosić.
Niestety, nie wspominał nic nt osi cylindra..
Dziękuję za radę, za kilka dni wybiorę się na kontrolę. Bo na razie rzeczywiście nie ma dla mnie dużego sensu noszenie soczewek, które nie dają żadnej poprawy..

pozdrawiam
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:52   #673
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Niestety, nie wspominał nic nt osi cylindra..
Dziękuję za radę, za kilka dni wybiorę się na kontrolę. Bo na razie rzeczywiście nie ma dla mnie dużego sensu noszenie soczewek, które nie dają żadnej poprawy..

pozdrawiam
Ja tuż po założeniu soczewki za pierwszym razem też widziałam tylko 3 górne rzędy, ale była duża różnica między dotychczasowymi szkłami a soczewkami, więc babka powiedziała, że to kwestia przyzwyczajenia - wzrok badała mi zaraz po założeniu i po kilku minutach widziałam odrobinę wyraźniej. Ostatecznie po 2 tyg. widziałam prawie ostro, ale ostrość mi uciekała, więc poszłam na dobranie innych. Znów 2 tyg. bez soczewek tylko ze złymi okularami (lub wcale) i gdy mi dała szkła jak tamta soczewka jako punkt wyjścia to w pierwszej chwili widziałam tylko połowę tego co wcześniej po przyzwyczajeniu. I zdziwienie, że ja w nich dobrze widziałam.
Ja bym na Twoim miejscu ponosiła te soczewki kilka dni i dopiero wtedy oceniła czy są dobre czy nie.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 00:04   #674
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli poczułaś się urażona. Nie chciałam być niemiła.
Na swoją obronę proszę tylko, żebyś spojrzała na to z innej strony - takie pytania jak twoje pojawiają się cały czas, a wystarczyłoby przeczytać kilka stron i każda z tych osób wiedziałaby, że nie ma sensu pytać o polecane soczewki z powodów, które postarałam się wyjaśnić najlepiej z posiadaną przeze mnie wiedzą.
Tak czy siak, przykro mi jeśli ton mojej wypowiedzi cię uraził, z reguły nie jestem wredna.
Nic się nie stało
Ale wiesz nie każdy ma tyle czasu, żeby czytać każdy wątek od początku, który go interesuje. A pytam tak z ciekawości, bo jak pójde do okulisty i ona znowu wcisnie mi kit ze soczewki 2tygodniowe są na miesiąc to wole być przygotowana i sama zaproponować jakieś miesięczne, żeby lipy nie bylo jak z tymi. Że też nie przyszło mi wcześniej do głowy, żeby sprawdzić te soczewki. Przez 2 lata żyłam w nieświadomości. Zaufałam jej, bo to lekarz przecież, a tu zonk
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 08:11   #675
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Ja tuż po założeniu soczewki za pierwszym razem też widziałam tylko 3 górne rzędy, ale była duża różnica między dotychczasowymi szkłami a soczewkami, więc babka powiedziała, że to kwestia przyzwyczajenia - wzrok badała mi zaraz po założeniu i po kilku minutach widziałam odrobinę wyraźniej. Ostatecznie po 2 tyg. widziałam prawie ostro, ale ostrość mi uciekała, więc poszłam na dobranie innych. Znów 2 tyg. bez soczewek tylko ze złymi okularami (lub wcale) i gdy mi dała szkła jak tamta soczewka jako punkt wyjścia to w pierwszej chwili widziałam tylko połowę tego co wcześniej po przyzwyczajeniu. I zdziwienie, że ja w nich dobrze widziałam.
Ja bym na Twoim miejscu ponosiła te soczewki kilka dni i dopiero wtedy oceniła czy są dobre czy nie.
A to ciekawe, może jednak faktycznie oko musi się jednak przyzwyczaić. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale noszę soczewki Air Optix for Astigmatism. Pewnie nie ma, ale ja już sobie wymyślałam, że mam jakieś niewymiarowe oczy(mam duże oczy i dosyć szerokie źrenice)
Tak zamierzam, ponoszę te soczewki na razie

A jeszcze jedno z serii pytań laika odnośnie pielęgnacji pojemniczków na soczewki..z tego co wiem codziennie wieczorem wkładamy wyczyszczone soczewki do świeżego płynu. I tak: rano je z tego płynu wyciągamy, zakładamy. Płyn wylewamy, płuczemy świeżym i zostawiamy do wyschnięcia? Czy suszymy jakimś ręczniczkiem papierowym? Ja dziś zostawiłam pojemniczek na koloryferze..

Pozdrawiam
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:32   #676
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Nic się nie stało
Ale wiesz nie każdy ma tyle czasu, żeby czytać każdy wątek od początku, który go interesuje. A pytam tak z ciekawości, bo jak pójde do okulisty i ona znowu wcisnie mi kit ze soczewki 2tygodniowe są na miesiąc to wole być przygotowana i sama zaproponować jakieś miesięczne, żeby lipy nie bylo jak z tymi. Że też nie przyszło mi wcześniej do głowy, żeby sprawdzić te soczewki. Przez 2 lata żyłam w nieświadomości. Zaufałam jej, bo to lekarz przecież, a tu zonk
Wiele tu pojawia się dziewczyn, które piszą "wiem, że muszę iść do lekarza, ale polecicie mi jakieś fajne soczewki?", a potem nie idą do lekarza, tylko kupują pierwsze lepsze taniochy i potem jest problem, bo oczy czerwone, bo szkło wypada z oka, bo wzrok się pogorszył itp. Stale bywalczynie wątku są dlatego uczulone na zwrot "skonsultuję z lekarzem, ALE..."
Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Płyn wylewamy, płuczemy świeżym i zostawiamy do wyschnięcia? Czy suszymy jakimś ręczniczkiem papierowym? Ja dziś zostawiłam pojemniczek na koloryferze..
Tak, zostawiamy do wyschnięcia odwrócone do góry dnem.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:01   #677
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

hej hej
Też noszę już soczewki od 2 lat, na początku Acuvue-ale miałam bardzo podrażnione oczy, teraz noszę Air Optix i jestem zadowolona, ale mam do was kilka pytań.

Czasem niechcący zdarza mi się przydrzemać w soczewkach i zawsze gdy się budzę moje oczy są strasznie suche, a gdy próbuje ściągnąć soczewkę, to ona jest jakby przyklejona do oka. Też tak macie?

Czy znacie jakiś tańczy odpowiednik Air optix?
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:26   #678
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

niestety nie ma czegoś takiego jak tańszy odpowiednik Air Optixa.
Kilka postów wcześniej pisałam, że są to soczewki o najwyższej przepuszczalności tlenu inne soczewki pod względem im nie dorównują.
Poza tym zmianę soczewek trzeba zawsze konsultować ze specjalistą.

Na suche oko po przebudzeniu będą niezbędne krople nawilżające, a najlepiej jednak zdejmować soczewki przed drzemką
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:32   #679
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
niestety nie ma czegoś takiego jak tańszy odpowiednik Air Optixa.
Kilka postów wcześniej pisałam, że są to soczewki o najwyższej przepuszczalności tlenu inne soczewki pod względem im nie dorównują.
Poza tym zmianę soczewek trzeba zawsze konsultować ze specjalistą.

Na suche oko po przebudzeniu będą niezbędne krople nawilżające, a najlepiej jednak zdejmować soczewki przed drzemką
No to trudno. Myślałam, że jest z tym może tak samo jak z tabletkami, że skład ten sam, tylko producent inny.

Aa miałyście kiedyś styczność z tymi Rossmannowskimi soczewkami B-lens? Ja bym się bała je w oko wsadzić, ale kto wie..może są dobre?
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 13:48   #680
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wczoraj otworzyłam nowe opakowanie soczewek i po założeniu jednej z nich, czulam duzy dyskomfort, jakby byla ona uszkodzona lub coś ostrego się do niej przyczepiło. Zdjęłam ją, bardzo dokładnie obejrzałam pod każdym kątem, i nie zauważyłam by była gdzieś rozerwana czy nierówna, wszystko było jak należy. Dziś drugi raz podjęłam próbę i znowu to samo, znowu obejrzalam, przepłukałam z 10 razy i nic to nie dało. Czy możliwe jest, że soczewka ma jakąś wadę fabryczną? Na pewno jej nie uszkodziłam wyjmując z blistra.
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:02   #681
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Może spróbuj nałożyć na drugie oko? Jak efekt będzie ten sam, to zareklamuj u sprzedawcy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:14   #682
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wiele tu pojawia się dziewczyn, które piszą "wiem, że muszę iść do lekarza, ale polecicie mi jakieś fajne soczewki?", a potem nie idą do lekarza, tylko kupują pierwsze lepsze taniochy i potem jest problem, bo oczy czerwone, bo szkło wypada z oka, bo wzrok się pogorszył itp. Stale bywalczynie wątku są dlatego uczulone na zwrot "skonsultuję z lekarzem, ALE..."

.
Nie wiedziałam. JA nigdy w życiu nie zmieniłabym sama soczewek. To ważny narząd i nie chciałabym oślepnąć. Wiem co może się stać kiedy ma się źle dobrane soczewki itd. Kiedyś w szpitalu, w którym miałam praktyki przyjeli chłopaka który miał owrzodzone oczy. Bolaly go, piekły, ale dalej nosił soczewki i tak się skonczyło.
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:23   #683
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Owrzodzone oczy, brrrrrrrrrrrrrrrrrr, ciary mnie przeszły...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:30   #684
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Owrzodzone oczy, brrrrrrrrrrrrrrrrrr, ciary mnie przeszły...
Mnie też teraz ja przeczytałam Twoje "brrrrrrrrrrrr"
Dlatego jestem uczulona na tym punkcie. Jakoś nie mam ochoty oślepnąć przez swoją glupotę typu "same dobiore sobie soczewki, co tam lekarz"
Jak często chodzisz na kontrole do okulisty? ja raz na rok i nie wiem czy to nie za rzadko.
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:41   #685
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Miałam problemy z soczewkami, więc na początku chodziłam bardzo często. Aktualnie noszę soczewki tylko jednodniowe na imprezy i na basen. Ostatnio byłam na wizycie na wiosnę, teraz czekają mnie badania okresowe, więc przy okazji dam się pooglądać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:47   #686
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Miałam problemy z soczewkami, więc na początku chodziłam bardzo często. Aktualnie noszę soczewki tylko jednodniowe na imprezy i na basen. Ostatnio byłam na wizycie na wiosnę, teraz czekają mnie badania okresowe, więc przy okazji dam się pooglądać.
Ja nie mam żadnych problemów. Chodzę prywatnie i tak raz na rok, bo na NFZ to bym sie nie doczekala. Poza tym nie ufal lekarzom, którzy przyjmują na NFZ, olewają równo pacjentów i nigdy nic nie wiedzą co jest.
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:20   #687
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Może spróbuj nałożyć na drugie oko? Jak efekt będzie ten sam, to zareklamuj u sprzedawcy.
Próbowałam, to samo. To aż dla mnie dziwne, bo nic na tej soczewce nie widać a jednak coś z nią nie tak...
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:25   #688
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez novelove Pokaż wiadomość
No to trudno. Myślałam, że jest z tym może tak samo jak z tabletkami, że skład ten sam, tylko producent inny.

Aa miałyście kiedyś styczność z tymi Rossmannowskimi soczewkami B-lens? Ja bym się bała je w oko wsadzić, ale kto wie..może są dobre?
tzn jedne z soczewek sprzedawanych w Vision Express to air optix ale ich cena wcale nie jest niższa
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:36   #689
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

opelka - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu A tak serio, to jeśli na drugim oku wywoływała ten sam efekt, to zabierz w pudełeczku z płynem do reklamacji. Albo wydadzą Ci od razu inną sztukę, albo przyjmą uszkodzoną (możliwe, że wraz pudełkiem), no coś muszą z tym zrobić, to towar jak każdy inny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:59   #690
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Próbowałam, to samo. To aż dla mnie dziwne, bo nic na tej soczewce nie widać a jednak coś z nią nie tak...
czasem zdarza się wadliwa partia. Myślę że nie powinno być problemu z uznaniem reklamacji ( przynajmniej u nas nie ma ).
A jeszcze zapytam czy na pewno nie była lewej stronie?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.