Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-11, 08:17   #601
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Natalia921 Pokaż wiadomość
Hmm.. ja niestety nie wiem..Ale może wpisz to do wyszukiwarki google? Napewno coś sie znajdziePozdro.
To po co pisac takiego posta?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 17:59   #602
martuskazdw
Przyczajenie
 
Avatar martuskazdw
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 10
Cool Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hymm kurnaa no ja sie kiedys przez to gówno chybaa zastrzele . juz mnie to tak wkurza ze szoook . jaki ten swiat nie sprawiedliwy ehh czemu jedni tego nie maja !! wrr..

to widze ze mi juz nic nie pomoze bo na tabletki anty. sie raczej nie zdecyduje
martuskazdw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 23:09   #603
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny prosze doradzcie jaki kwas najlepiej stosowac na zmiane z lysanelem active? jestem zachwycona jego dzialaniem, ale widze, ze dziala glownie na duze zmiany, natomiast malenkie pomija. Bede bardzo wdzieczna za szybka odpowiedz!
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 19:48   #604
mikako1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 155
Exclamation problem nastolatki z cera;/ help!

czesc witam dziewczyny mam 17 lat i kilka porblemow z cera dlatego zalozylam nowy watek...
- po pierwsze moje problemy z zaskorniakami: czym je mozna skutecznie zlikwidowac?
- po drugie jakiego kremu z filtrem nawilzajacego do twarzy mam uzywac
(cera tlusta z zaskorniakami)
- czy moge uzywac kwasow? poniewaz mam trohce blizn od wyciskania;/ a jesli tak to jaki?
- acha jaki puder proponujecie? moze byc ta ziemia sloneczna?
pozdrawiam

Edytowane przez mikako1990
Czas edycji: 2007-09-15 o 20:21 Powód: ddddddddddddddddd
mikako1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 20:23   #605
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 87
Dot.: problem nastolatki z cera;/ help!

Kup sobie Acne Derm (jest caly watek na jego temat) i stosuj go na noc. Kosztuje w aptece ok. 20 zl i powinien pomoc na zaskorniki oraz przebarwienia i blizny po wyciskaniu. Z nawilzajacych polecam ci kremy Dermedic, rowniez z apteki ok.30 zl-nawilzaja i nie zapychaja porow.
atena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 22:28   #606
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: problem nastolatki z cera;/ help!

Przede wszystkim https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197248
I to https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 08:20   #607
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, czy stosując benzacne można korzystac z solarium???
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-17, 08:31   #608
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mikako1990 Pokaż wiadomość
czesc witam dziewczyny mam 17 lat i kilka porblemow z cera dlatego zalozylam nowy watek...
- po pierwsze moje problemy z zaskorniakami: czym je mozna skutecznie zlikwidowac?
- po drugie jakiego kremu z filtrem nawilzajacego do twarzy mam uzywac
(cera tlusta z zaskorniakami)
- czy moge uzywac kwasow? poniewaz mam trohce blizn od wyciskania;/ a jesli tak to jaki?
- acha jaki puder proponujecie? moze byc ta ziemia sloneczna?
pozdrawiam
krem z filtrem to jest sprawa indywidualna, to co jednym pasuje innych zapycha
kwasy dla Twojej skory jak najbardziej np polecam lysanel, diacneal albo peelingi kwasami

Cytat:
Napisane przez Marzenax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy stosując benzacne można korzystac z solarium???
solarium nie wplywa dobrze na cere benzacne okropnie wysusza, solarium tak samo, wiec ja bym ne laczyla tych 2 rzeczy
ale troche Cie rozumiem, bo okropnie benzacne wybiela skore, ale lepiej siegnac po bronzer albo samoopalacz
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 19:09   #609
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Rumianek na trądzik?

Od jakiegoś czasu walczę z trądzikiem. Ostatnio usłyszałam, że pomocne może być przemywanie twarzy naparem z rumianku. Czy któraś z Was praktykowała kiedyś taką "kurację" i czy przynosiła ona jakieś pozytywne efekty? A może znacie jakiś magiczny, specjalny przepis na ten rumianek?

Tylko proszę, nie kierujcie mnie do dermatologa, bo odwiedziłam już wielu i żaden nie pomógł. Jak na razie.

Z góry dzieki za odpowiedzi.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 19:21   #610
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Rumianek na trądzik?

Ja niestety mam zle doswiadczenia z rumiankiem.
Kazda proba zetkniecia sie z nim konczy sie zaczerwienieniem (uczuleniem)
Moze komus rzeczywiscie pomoze, ale mi kategorycznie nie pomaga, wrecz szkodzi.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 09:27   #611
ohhwee86
Raczkowanie
 
Avatar ohhwee86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja juz mam dosyc dziewczyny,od 9 lat z tym cholerstwem walcze.Bylam juz u tylu lekarzy,tyle kasy poszlo na lekarstwa,mascie,nawet ostatnio tabletki z Chin bralam i wszystko zawodzi,wszystko!!!!!;((( (((
Teraz jeszcze zaczely mi wyskakiwac na szyi takie bolace duze wrzody.Nie wiem co mi jest i dlaczego tak sie dzieje,wyniki badan mam dobre,najgorsze jest to,ze nikt mi nie umie powiedziec co jest przyczyna.To jest takie niesprawiedliwe,tak bardzo chcialabym wstac ktoregos dnia i nie miec juz tego problemu.
Nie potrafie nawiazywac kontaktu z innymi ludzmi,stresuje mnie to kiedy poznaje kogos nowego,bo wydaje mi sie,ze patrza tylko na moja twarz i w duchu sie nasmiewaja.Zreszta nie raz tak bylo,ze zartowano ze mnie,jakby to byla moja wina,ze tak zle wygladam;(
chce mi sie strasznie plakac,bo juz nie wytrzymuje psychicznie.To cholerstwo jest glownym zrodlem moich niepowodzen w zyciu,najgorsze jest to,ze izoluje sie od znajomych,bo nie potrafie inaczej.Mam strasznie niska samoocene,zreszta jak miec wysoka skoro spotykam sie z glupimi uwagami na moj temat...Nie chce zeby ktos mnie ogladal,czasami mysle,ze kiedys ktos na mnie urok rzucil i dlatego tak sie dzieje.W kazdym razie moja psychika podupada z kazdym dniem,ze wszystkich moich znajomych tylko ja mam taki problem.Sorrki,ze tyle sie rozpisalam,ale juz naprawde nie wytrzymuje i nie wiem co robic...;(((
__________________
Boys, boys, boys I'm looking for a good time Boys, boys, boys Get ready for my love
ohhwee86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 10:46   #612
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ohwee, szczerze Ci współczuję. Wiem, że kłopoty z cera mogą spędzać sen z powiek. Cóż CI mogę poradzić - chyba tylko żeby olac ciepłym moczem złośliwe komentarze otoczenia. Na tak totalny brak taktu i wyczucia nie ma lekarstwa.

Napisz dokładnie co stosujesz rano wieczorem. Jakie preparaty stosowalas kiedys i czy przyniosly jakies rezultaty. Jakies masci, tabletki od dermatologa? Musimy wiedziec wszytsko. tabletki hormonalne? masci sterydowe?

Czy robiono Ci wymaz? Moze to jakas bakteria?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 11:28   #613
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczeta,
bylam wczoraj u dermatologa, pzepisala mi zineryt. Czy mozecie powiedziec czego moge uzywac do nawilzania buzi po nim?
czy razem z tym moge stosowac Acne-Derm?-jeszcze tego specyfiku nie stosowalam, ale slyszalam duzo pozytywnych opinii i chcialabym zaczac.

(wczesniej uzywalam Izotexin, Glyco-A, Differin -efekty srednie, raczej niezadowalajace;/ )

Zwracam sie do Was, bo jestem oczarowana wasza wiedza, mimo iz podczytuje was czasami to dalej jestem kompletnie 'zielona'
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 12:33   #614
Zabusia@
Raczkowanie
 
Avatar Zabusia@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Exclamation tabletki anty na tradzik, za i przeciw.....

HEJ!! Nie wiem czy w dobrym miejscu zakladam watek,jak nie to sorki! Kochane mam do was wielka prosbe! Czy jestescie za tym aby brac tabletki anty na tradzik? Ja borykam sie z tym problemem juz od 4 lat.Chodze do dermatologa<nie jednego>i nic nie pomaga. Mam juz tego dosc. Dlatego rozwazam tabletki anty....ale boje sie ze nie pomoze mi to na tradzik albo pomoze ale cos mi tam rozregoluje w organizmie,bo to jednak hormony.Najwieksza obawa przed tym ze wezme tabletki a po odstawieniu bedzie to co wczesniej.Przeciez cale zycie nie bede brala tabletek.W tej chwili biore witaminki;skrzypovite,wit a+e,calcium panthothenicum<witB5>.Z kosmetykow to zel i krem z iwostinu,krem na dzien emolium i od dermatologa isotrexin punktowo i jakis plyn sol resorcini. Ale pewnie to i tak nie pomoze.Prosze o pomoc w sprawie tych tabletek anty
Zabusia@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 13:03   #615
ohhwee86
Raczkowanie
 
Avatar ohhwee86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jeju bylo tyle tych lekow,ze juz nawet nie pamietam w kazdym razie napisze gdzie sie leczylam.
W 6 klasie zaczal sie ten koszmar,najpierw mialam tylko na czole w przeciagu roku byly juz na policzkach,brodzie,plecac h dekolcie.Dermatolog stwierdzil,ze to tradzik mlodzienczy,wiec byly jakies tam masci na tradzik i witaminy.W gimnazjum zmienilam dermatologa i zaczelam sie leczyc u endokrynologa,bo okazalo sie ze mam powiekszona tarczyce.Dostawalam leki na to zeby sie zmniejszyla i w wieku 17 lat zaczelam brac diane przez ok rok(juz naprawde nie pamietam).W kazdym razie po odstawieniu bylo jeszcze gorzej,tarczyce wyleczylam tradzik zostal.Zaczelam jezdzic do dermatologa,ale innego juz dawal mi antybiotyki tetracykline bodajze i najnowsze masci na tradzik,ktore wtedy sie ukazywaly,najczesciej to te z reklam.Kolejny lekarz homeopata,wprowadzil mi diete,po ktorej schudlam strasznie i zaczely wypadac mi wlosy przy czym wydalam ogromne sumy na leki...Oczywiscie bez rezultatu,zaczelam chodzic do Mongolki,ktora leczyla mnie ziolami i przepisala mi masc chinska 999.Bez rezultatu,a wrecz gorzej,bo po odstawieniu masci zaczelo sie wysypywac.Jak pozniej przeczytalam w internecie masc ta jest ze sterydami.W liceum zmienilam lekarza i jezdzilam do kliniki do Poznania.Musialam sobie zrobic badania ginekologiczne,laryngolog iczne i badania krwii w celu szukania ognisk zapalnych.Wyniki byly idealne i wszystko w normie.To dostalam tez tetracykline,stosowalam masc akneroxid jakas inna masc z tej firmy i wiem,ze jeszcze cos,ale juz naprawde nie pamietam.Do Poznania jezdzilam ponad rok i dzieki pani doktor byly najlepsze rezultaty.Jednak mialam strasznie poniszczona twarz,blizny przebarwienia i wychodzily mi krostki,ale juz nie takie wrzody.Zaczelam stosowac aknemycin uspokoilo sie na jakis czas buzia byla juz w miare wyleczona,ale wyniszczona.Pani doktor zaproponowala peelingi kwasami,mialam ze 3 zabiegi,ale byly zbyt kosztowne i nie stac mnie bylo zeby jezdzic na kolejne...buzka byla fajna i gladka przez pierwsze dwa dni,a potem znow zaczelo wywalac jednak nie bylo tak zle jak na poczatku.Nie wychodzily ropne tylko takie drobne w skrocie moge to opisac jako kaszka na calej twarzy.Nie stac mnie bylo juz na jezdzenie do kliniki,wiec poszlam do nowego dermatologa w miescie.Dostalam benzacne:| kiedy poprosilam o skierowanie na testy na alergie pani powiedziala,ze nie widzi potrzeby;/...i po tym przez ok 1,5 roku nie robilam nic,nie chodzilam do zadnego lekarza i popadalam w wiekszego dola,wlasciwie to byly poczatki depresji.Rok temu w wakacje pojechalam znow do kliniki i pani doktor poradzila mi diane,zaczelam brac od wrzesnia,a skonczylam w maju tego roku.Kaszka zeszla z buzi,wlosy byly grube i dlugie,jednak sielanka sie skonczyla po 4 miesiacach.Zle sie czulam po tabletkach,mialam problemy z zoladkiem,wszystko mnie bolalo,mialam ataki dusznosci i jakies stany lekowe od maja przestalam brac tabletki anty,badania ginekologiczne sobie robilam i jest wszystko ok.Jednak kaszka na twarzy wrocila,wlosy zaczely wypadac,na plecach i na dekolcie znow sa krosty i od lipca mam co chwile bolace wrzody na szyi.
Takze strach przed ludzmi znow wrocil,chcialabym isc do pracy,ale jak skoro boje sie ludzi.Teraz mam cos takiego,ze w sumie jak sie spotykam ze znajomymi to prawie wcale sie nie odzywam.
Dzis ide do alergologa co bedzie zobaczymy...
jestem naprawde wyczerpana,a nie umiem nie dolowac sie komentarzami innych ludzi,bo to trwa zbyt dlugo... chcialabym zyc normalnie
__________________
Boys, boys, boys I'm looking for a good time Boys, boys, boys Get ready for my love
ohhwee86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 17:25   #616
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

zabusiu a ile masz lat?
stosowalas juz antybiotyki doustne?

ohhwee heh ja mialam podobna sytuace z ta diana
skoro Twoja skora dobrze reaguje na kwasy to moze sprobuj kremy z kwasami?
ja uzywam lysanelu i niesamowicie mi pomaga na te drobniejsze, jednak to co mi sie zrobilo po dianie to sa takie duze krosty, z ktorymi walczylam jak mialam 15 lat no a po dianie wszystko na nowo sie rozszalalo...

moje kochane, czy ktoras miala robiony "wymaz"? na czym to polega?
ja zmienilam dermatologa, ten nowy od razu poslal mnie do alergologa i zapowiedzial wymazik za tydzien wiec jak sie to robi?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 18:38   #617
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ohwee....widze ze mamy poodbne doświatczenia jesli chodzi o tradzik.Ja tez prubowalem juz wszystkiego az poszedlem do nowego deramtologa i dostalem Izotek(jest to polski odpowiednik szwajcarskiego Roaccutane)...Izotek jak dla mnie działa cuda.Dziwie sie ze nie sotosowano go w twoim przypasku wczesniej,gdyz twoj problem wydaje sie powazny.Ja znam twoj ból,bo mialem trądzik na plecach,twarzy,klatce piersiowej,ramionach.

Co do izoteku.jest to lek którego temat byl juz wczesniej poruszany na forum,i co do tego leku sa sprzeczne opinie.Ale generalnie jest to lek ostaniej szansy,pomaga w sumie kazdemu(nieraz zdarzaja sie nawroty,ale potwtórna kuracja daje 99% pewnosci ze trądzik zniknie na zawsze).Kuracja trwa od 5-10 misiecy w zaleznosci od nasilenia trądziku i dawki przyjmowanej.Lek nie dziala jak antybiotyki doustne(które są moim zdaniem beznadziejne gdyz zaraz po odstawieniu trądzik wraca),lecz hamuje całkowicie gruczoły łojowe i zmienia strukture skóry.Ma duzo działan ubocznych(które mogą nawet wyjsc po latach),ale u większoci pacjentów kuracja przebiega bezproblemowo.Ja od3 tygodnijestem po terapi.I powiem szczerze ze jestem bardzo zadolony.Zero krostek,duzo przebarwien znikneło.Skóra jest sucha i matowa(co w sumie mi pasuje,bo wole to niz świecic sie jak po wysmarowaniu masłem).Denerwuje mnie to ze po kuracji skóra na buzi stała sie baaaardzo wrazliwa.Po izoteku skóra zmienia sie i juz nigdy nie jest taka jaka byla i ne tylko o trądzik chodzi


Zmien dermatologa dziewczyno i popros o Izotek!!!!!!!!!!!!!
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 18:52   #618
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hateme najpierw piszesz ze izotek to lek ostatniej szansy a potem namawiasz do siegania po niego?
ohhwee pisala, ze z diane zregygnowala z powodu ich uciazliwych skutkow ubocznych, a na pigulki skarzy sie niewielki % w porownaniu z ludzmi, ktorzy walcza z komplikacjami po roa~
co do zmiany dermatologa, zgadzam sie jak najbardziej, ale retinoidy nie sa dla kazdego
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 18:59   #619
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Rumianek na trądzik?

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ja niestety mam zle doswiadczenia z rumiankiem.
Kazda proba zetkniecia sie z nim konczy sie zaczerwienieniem (uczuleniem)
Moze komus rzeczywiscie pomoze, ale mi kategorycznie nie pomaga, wrecz szkodzi.
_własnei ja jestem zadowolona. nie powiem aby były super efekty, ale szybciej wszystko siuę goi
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 20:26   #620
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Rumianek na trądzik?

Namawiam bo widze ze dziewczyna ma duzy problem i prawdopobnie zmiany naciekowe...Izotek stosuje sie w leczniu cięzkiegi i przewlekłego trądziku..Cieżki tradzik to zmiany na plecach ,dekoldzie,nacikowe na twarzy a taki ma Ohhwee...I to jest wedlug mnie lek dla niej..A diane i ioztek to dwa całkiem inne leki..wiec wcale nie musi miec skutków ubocznych po izoteku...Prawda jest taka ze tylko i wyłacznie retinoidy leczą trądzik do konca i całkowicie...I nikt temu nie zaprzeczy...tylko retinoidy dają szanse na czystą cere..
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 07:51   #621
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rumianek na trądzik?

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Namawiam bo widze ze dziewczyna ma duzy problem i prawdopobnie zmiany naciekowe...Izotek stosuje sie w leczniu cięzkiegi i przewlekłego trądziku..Cieżki tradzik to zmiany na plecach ,dekoldzie,nacikowe na twarzy a taki ma Ohhwee...I to jest wedlug mnie lek dla niej..A diane i ioztek to dwa całkiem inne leki..wiec wcale nie musi miec skutków ubocznych po izoteku...Prawda jest taka ze tylko i wyłacznie retinoidy leczą trądzik do konca i całkowicie...I nikt temu nie zaprzeczy...tylko retinoidy dają szanse na czystą cere..
Hateme, masz duzo racji. Jak już NIC innego nie pomaga, to wtedy Roa albo Izotek. Ale najpierw Ohwee powinna poczytac wątek o retinoidach doustnych i zdac sobie sprawę ze skutków ubocznych, których jest...niemało Ale jesli faktycznie sa to zmiany naciekowe - pewnie skonczy sie na Izoteku/Roa.


Wymaz - learz pobiera troche wydzieliny z krosty i bada pod kątem czy moze trądik jest wywołany przez jakąś konkretną bakterie - wtedy precyzyjniej mozna dobrac antybiotyk. Dobrze ze lekarz na to wpadł.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 08:37   #622
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
Dziewczeta,
bylam wczoraj u dermatologa, pzepisala mi zineryt. Czy mozecie powiedziec czego moge uzywac do nawilzania buzi po nim?
czy razem z tym moge stosowac Acne-Derm?-jeszcze tego specyfiku nie stosowalam, ale slyszalam duzo pozytywnych opinii i chcialabym zaczac.

(wczesniej uzywalam Izotexin, Glyco-A, Differin -efekty srednie, raczej niezadowalajace;/ )

Zwracam sie do Was, bo jestem oczarowana wasza wiedza, mimo iz podczytuje was czasami to dalej jestem kompletnie 'zielona'
moge niesmialo poprosic o odp raz jeszcze?
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 09:13   #623
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
Dziewczeta,
bylam wczoraj u dermatologa, pzepisala mi zineryt. Czy mozecie powiedziec czego moge uzywac do nawilzania buzi po nim?
czy razem z tym moge stosowac Acne-Derm?-jeszcze tego specyfiku nie stosowalam, ale slyszalam duzo pozytywnych opinii i chcialabym zaczac.

(wczesniej uzywalam Izotexin, Glyco-A, Differin -efekty srednie, raczej niezadowalajace;/ )

Zwracam sie do Was, bo jestem oczarowana wasza wiedza, mimo iz podczytuje was czasami to dalej jestem kompletnie 'zielona'

Biibii - odpowiem tylko odnosnie nawilżania, bo osobiscie nie mam doswiadczenia z lekami, które wymieniłaś. Kiedy jamiałam trądzik (w podtswowce) nie było takich leków i lakarz przepis la mi spirytus salicylowy i masc cynkową na noc - można sie domyslic w jakim tsanie była moja skóra.

Do nawilżania - krem aptecny o jak najprostszym składzie, żeby nie podrazniała skóry. Wybór masz ogromny - Humaktan, nanobase albo Lipobase, Avene Hydrance Optimale legere albo riche, Toleriane legere albo riche od LRP...nie wiem który najlepszy dla CIebie, bo nie wiem jak silnego nawilżenia bedzie potrzebowac twoja skóra.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 12:10   #624
Zabusia@
Raczkowanie
 
Avatar Zabusia@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam 19 lat w sumie prawie 20! Bralam antybiotyki doustne nie raz.DUAC (czy jakos tak) i jescze jakies ale nie pamietam nazwy.Pomogly na chwile.....
Zabusia@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 13:03   #625
maygirl
Raczkowanie
 
Avatar maygirl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 50
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No ja uzywam ZINERYT, juz drugi raz przypisala mi pani dermatolog. Jak po raz pierwszy uzylam to zauwazylam po krotkim czasie poprawe skory i znikniecie zaskornikow, ktore caly czas mialam na czole. Tez pryszcze wystepowaly mniej, potem prawie w ogole. Jednak jak mi sie skonczyl ten lek, to minal tydzien, poltora tygodnia i przed miesiaczka tak mnie obsypalo, ze jeszcze gorzej nie mialam. Tysiac pagorkow na policzkach, nosie, takich "wulkanikow" podkornych ze az mnie bolalo jak mylam twarz. No i poszlam do dermatologa, bo mialam przyjsc po zakonczonej pierwszej kuracji, powiedzialam jak bylo w czasie stosowania Zinerytu(poprawa) i ze znow mam tradzik, gdy minelo troszke czasu jak nie uzywam leku. Ona przypisala mi znowu to samo -Zineryt, bo pomoglo. No a jak historia powtorzy sie taka sama i po zakonczeniu kuracji znow tak bedzie, to "sprobujemy cos innego"-powiedziala ...
Zobaczymy
Moj chlopak tez kiedys tego uzywal(mi opowiadal, ze mial podobna cere do mojej) i ze uzyl 2-3 opakowania, potem vishy normaderm i mu pomoglo. Tak mu zazdroszcze teraz jego gladkiej, nie blyszczacej cery.. bez tradziku. No ja Vishy niezbyt moge uzywac, gdyz mnie uczula.
Babka poradzila mi kremy i toniki z linii BIODERMA SEBIUM - ktos uzywal? DObre? Warto wydac troszke kasy na te kosmetyki? Dzieki za ODP!
maygirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 13:25   #626
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez maygirl Pokaż wiadomość
No ja Vishy niezbyt moge uzywac, gdyz mnie uczula.
Babka poradzila mi kremy i toniki z linii BIODERMA SEBIUM - ktos uzywal? DObre? Warto wydac troszke kasy na te kosmetyki? Dzieki za ODP!
Bioderma jest nieporównywalnie lepsza skłądowo od Vichy Normaderm. Vichy Normaderm to silikon alkohol i trochę kwasu - zdecydowanie nie polecam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 22:22   #627
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

L_V serdecznie dziekuje za odpowiedz mam zamaiar kupic jakis apteczny ale jest ich tyle, ze nie wiedzialam z jakich moge wybrac
humektan juz mialam i byl troche slaby przy differinie czy isotexinie teraz raczej tez bedzie za slaby wiec zdecuduje sie na jakis silniejszy. jeszcze raz dziekuje

maygirl ja uzywam od 2 dni zinerytu dopiero i musze przyznac ze mialam bardzo 'zaogniana' brode i jakby lekko zaczelo schodzic.
a mozesz mi powiedziec czy uzywalas czegos jeszcze czy tylko ten lek? moze jakies wskazowki czy cos? bede wdzieczna
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 10:18   #628
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej
Bardzo długo zmagam się z ciężkim, ropnym trądzikiem. Póki co jestem już ponad 5 tygodni na Curacne ( francuski odpowiednik Roaccutanu). I powiem tak, zmian ropnych jest mniej, robią się mniejsze. Tylko ale - im bardziej trądzik schodzi, tym bardziej odsłaniają się wklęsłe dziurki. Pytałam pani dermatolog ,czy mogę stosować Lysanel jako krem na te blizny, ale lekarka odradziła, zalecając silniejszy Redermic (i Nutritic jako krem nawilżający).
I tu problem - pierwszy z nich jest kremem przeciwzmarszczkowym - ponoć też ma działać na blizny.Czy rzeczywiście takie blizny to dobre zastosowanie dla tego kremu? Tylko czy jest jest to zbyt silny kosmetyk? Nie chcę uzależniać skóry od tego,z wątków które przejrzałam poleca się go osobom w wieku 25+ (sama mam 21 lat). Inna sprawa - cena - czy jest jakiś jego tańszy odpowiednik? Jeśli nie ma, mówi się trudno.
I z tym Nutriticiem - czy jest też jakiś tańszy krem o tym samym działaniu ? Kiedy w miesiącu wydaję ponad 230 zł na leki, ciężko mi wydać kolejne pieniądze na coś, co może byc przereklamowane albo nieodpowiednie dla mnie.
Dzięki z góry za pomoc
__________________

Once I wanted to be the greatest


Edytowane przez Sophie86
Czas edycji: 2007-09-27 o 16:27 Powód: skleroza
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 16:22   #629
chocolatte90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 22
Lightbulb Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny? czy to dobry pomysł, żeby używać panthenolu na pozostałości po wypryskach? U mnie goją sie po tej piance o wiele szybciej, ale zastanawiam się, czy dobrze robie...
chocolatte90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 08:03   #630
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez chocolatte90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny? czy to dobry pomysł, żeby używać panthenolu na pozostałości po wypryskach? U mnie goją sie po tej piance o wiele szybciej, ale zastanawiam się, czy dobrze robie...
Mozesz robis sobie maskę z panthenolu, nie ma przeciwskazań
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.