Wpływ Księżyca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-29, 20:23   #1
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Lightbulb

Wpływ Księżyca


MAGICZNA SIŁA KSIĘŻYCA

Co noc na niebie pojawia się znana wszystkim sylwetka Księżyca. Od czasu do czasu widzimy go wychylającego się zza domu na przeciwko. Podczas wakacji udaje się nam podpatrzeć go z bliska, wydaje się nam wtedy ogromny i tajemniczy.
Pokryty jest misterną siatką cieni i dziur, jak to nam Ziemianom się wydaje. Wyobrażamy sobie, że jest na nim wiele kraterów, gór i nie zdobytych kanionów.

Co jest po jego ciemnej stronie? W który miejscu wylądował Mistrz Twardowski? Księżyc od wieków fascynował i przyciągał uwagę ludzi. Powstało na jego temat wiele legend i opowieści niesamowitych. Uważany był za siedzibę zmarłych lub za statek wiozący dusze.

Limbus to legendarna kraina księżycowa, gdzie ponoć jest przechowywane wszystko, co zmarnowano na Ziemi: stracony czas, roztrwonione bogactwa, niedotrzymane przyrzeczenia, nie wysłuchane modlitwy, nieudane próby, łzy przelane na darmo, nie spełnione marzenia czy też próżne chęci.
Plamy na Księżycu uważane były za blizny po walce z potworami. Widziano w tarczy Księżyca twarz ludzką.
Księżyc sprzyjał zakochanym, dawał natchnienie poetom, wywoływał sny i marzenia senne, sprowadzał choroby i pomieszanie zmysłów. Księżyc wiąże się z magią (zioła lecznicze zbierane podczas pełni działają najskuteczniej) i czarami (promienie Księżyca są podobno pożywieniem dla czarodziejek i dają im zarazem nieśmiertelność).

Księżyc jest uważany za symbol tajnych, ukrytych stron Natury. Ma ogromny wpływ na życie Ziemi. Rządzi fazami przyrody: przypływami i odpływami morza oraz cyklami biologicznymi człowieka (menstruacja u kobiet).
Służył kiedyś ludziom do ustalania czasu i przepowiadania pogody. Odmierzał tygodnie i miesiące, był więc równie ważny co Słońce, które odmierzało cykl dzienny i roczny.
Uważano, że czerwony Księżyc zapowiada nieszczęście. Jeśli towarzyszył mu deszcz meteorytów i zaćmienie Słońca, wróżono wielką katastrofę.

Współcześnie mało przejmujemy się wpływem Księżyca na życie Ziemi i nasze własne. Jednak cykl nowiów i pełni istnieje nadal w świadomości naszej kultury.

Na nowiu Księżyc znika, (umiera) na trzy dni, aby ponownie przybierać kształty i zmierzać do pełni. Żyjąc zgodnie z rytmem Księżyca dopasowujemy się do naturalnych rytmów przyrody i zdobywamy potężnego sprzymierzeńca.

Jak nasze babcie
korzystały z wiedzy o fazach lunarnych?


Księżyc pomaga w pielęgnacji urody, dbaniu o linię, planowaniu miesięcznego cyklu aktywności.

Na nowiu, kiedy Księżyc znika, warto rozpoczynać nowe sprawy. Łatwiej wtedy rzucić palenie, rozpocząć dietę odchudzającą. Zdolność samooczyszczania organizmu jest większa niż zwykle. Złogi, trucizny i wodę można podczas nowiu szybciej i łatwiej wydalić z organizmu. Łatwiej nam zrezygnować z dań i napojów, do których się przyzwyczailiśmy. Ciało jest gotowe do oczyszczania się i regeneracji. Jednodniowa głodówka pomoże zapobiec wielu chorobom i poprawi nasze samopoczucie.
Jest to korzystny czas aby zacząć realizować nowe postanowienia życiowe. Jest to również moment zatrzymania, skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad własnym życiem.

Kiedy Księżyca przybywa nasze ciało jest gotowe do wchłaniania wszelkich substancji odżywczych i wzmacniających, potrzebnych organizmowi do wzrostu i prawidłowego rozwoju.
Przybywamy wtedy na wadze
, mimo że jemy tyle, co zwykle.
Włosy strzyżone w tym czasie odrastają szybciej i są zdrowsze. Jest to również czas spontanicznego działania. Łatwiej nam podejmować nowe wyzwania, angażować się w nowe projekty i inwestycje. Rodzi się też wtedy więcej dzieci.

Kiedy Księżyc jest w pełni, ludzie zachowują się inaczej niż zwykle. Są silnie podnieceni, w działaniu kierują się emocjami i instynktem. Niewinna sprzeczka może się przerodzić w poważny i groźny w skutkach konflikt. Lunatycy wędrują we śnie, zakochani są niespokojni i nie mogą wytrzymać bez swojej drugiej połowy.
Podczas pełni policja wzmacnia swoje patrole i posterunki, ponieważ zwiększa się liczba przestępstw i wypadków. Rany silniej krwawią, a krwotoki trudniej zatamować. Dlatego nie poleca się przeprowadzania operacji w tym czasie. W okolicach Salzburga w Austrii kobiety o małych piersiach wystawiały je na światło pełni Księżyca.
Pełnia jest również dobrym dniem na ścisły post. Na pełni organizm najlepiej przyswaja zawarte w wodzie składniki mineralne i mikroelementy.

Kiedy Księżyca ubywa i zmierza on do nowiu, jesteśmy bardzo aktywni i świadomi swoich czynów. Większość prac domowych wykonywana jest wtedy bez wysiłku, operacje dają lepsze rezultaty niż zazwyczaj. Nie tyjemy tak szybko, nawet gdy jemy więcej niż normalnie. Jest to najlepszy czas do przeprowadzania kuracji odchudzającej. Organizm wypłukuje zbędne substancje, poci się i wydycha. Rany łatwiej się goją, skóra lepiej wysycha i zabliźnia się. Dlatego wizyty u kosmetyczki i wszelkie oczyszczające zabiegi skóry należy wykonywać po pełni, kiedy Księżyca ubywa. Włosy strzyżone wtedy odrastają gęściej.

Żyjemy wedle rytmów Księżyca, wraz ze zwierzętami i roślinami poddajemy się nieświadomie jego wpływom. Warto spróbować bardziej świadomie wykorzystywać jego wpływy. Pozwoli to nam żyć w zgodzie z naturą, pozbawi nas niepotrzebnych stresów i błędnych decyzji życiowych.


Oto fargment pewnego artykułu, który znalazłam w internecie. Zainspirowała mnie dyskusja na wizażu a propos wpływu księżyca na porost włosów.
Co Wy o tym wszystkim myślicie? Znacie jakieś inne zależności między księżycem a ludźmi? Ja od siebie dodam, że ciąża podobno nie trwa 9 miesięcy, ale dokładnie 9 pełni księżyca.
Jest to bardzo ciekawe, zapraszam do dyskusji.
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 20:47   #2
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Wpływ Księżyca

Aha. Ja w to nie wierzę
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 20:56   #3
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wpływ Księżyca

Ciekawy artykuł Agatko .
Podbiję sobie wątek, żeby móc go śledzić, choć nie wypowiem się na ten temat.
Zatanawia mnie, co myślą inne Wizażanki, ale...nie spodziewam się wielu odpowiedzi w tej dziedzinie...


A Ty??? Zgadzasz się z tym, co zamieściłaś??



cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:10   #4
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Talking Dot.: Wpływ Księżyca

Nie wiem, czy jest dokładnie tak jak tam zostało napisane, ale na pewno jest jakiś wpływ księżyca. Co do włosow, to zauważyłam, że szybciej mi rosły, ale nie wiem czy to księżyc, czy Wax czy olejek rycynowy albo tabletki (próbowałam wszystkiego).
Księżyc ma na pewno wpływ na wodę, stąd przypływy, no a człowiek to w 80% woda
Myślę, że natura ma ogromy wpływ na nasze życie i że jesteśmy wielkimi ignorantami nie przywiązując do niej większej uwagi.
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:25   #5
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wpływ Księżyca

Cytat:
Napisane przez AgataM86 Pokaż wiadomość
Księżyc ma na pewno wpływ na wodę, stąd przypływy, no a człowiek to w 80% woda
Myślę, że natura ma ogromy wpływ na nasze życie i że jesteśmy wielkimi ignorantami nie przywiązując do niej większej uwagi.
Ładnie powiedziane .
To akurat zresztą naukowo udowodnione, więc nawet nie kwestia wiary .
Księżyc ma wpyłw na przypływy i odpływy oceanu.
Na cykl menstruacyjny u kobiet (28 dni).
A ciąża to "9 pełni".
Na razie opieramy się na faktach .
Zobaczymy czy wątek się rozwinie .
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:40   #6
niewazne.
Zadomowienie
 
Avatar niewazne.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wpływ Księżyca

ja tam się w sumie zgadzam. jakby tak zaobserwować to fakt, przy tych fazach księżyca coś się dzieje z moim ciałem i ze mną.
a o tym, że lepiej zacząć dietę lub rzucić palenie, podczas nowiu to już gdzieś chyba słyszałam.
__________________
"Bo na twych stopach chodzi szczęście moje!" Leopold Staff
niewazne. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:43   #7
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wpływ Księżyca

Zawsze mam klopoty z zasypianiem podczas pelni ksiezyca, wtedy akurat swieci prosto w okno od mojego pokoju. Straznie sie wtedy mecze i czasem nawet opuszczenie rolet nie pomaga.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 16:30   #8
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Dot.: Wpływ Księżyca

Wklejam link w ktorym znajdziecie KALENDARZ FAZ KSIEZYCA
http://cybermoon.w.interia.pl/kalen/phase.html
__________________

Edytowane przez AgataM86
Czas edycji: 2008-06-01 o 00:18
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 16:36   #9
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Wpływ Księżyca

Na mnie wpływa to zupełnie odwrotnie.. Przy pełni czuje sie tak wypoczeta,pełna sił... Nic tylko czekać na pelnie.. (doswiadczenie robilam od 5 lat)
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 23:11   #10
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Wpływ Księżyca

Już kiedyś o tym słyszałam i przez kilka miesięcy ( nie sugerując się tym co przeczytałam) stwierdziałam że jest w tym troche prawdy.
U mnie się to przejawia tym że gdy Księżyc rośnie to i ja rosnę ;P To znaczy że duuuużo jem- ogolnie wszystkiego. A jak ubywa to i cały dzień moge nie jeść
A gdy jest pełnia to faktycznie mam obfitrzy okres niz np gdy wypadnie w innej fazie
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 12:52   #11
wefhq
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 16
Dot.: Wpływ Księżyca

Dziewczyny!
Nigdy nie czytałam tego ani podobnego artykułu,czasem tylko obiło się o uszy(no bo przecież na odpływy i przypływy ksieżyc ma wpływ. Od paru dobrych lat sama zaczęłam się tym interesować i do tej pory nigdzie tego nie czytając zaobserwowałam wiele ciekawych zjawisk zachodzących pod wpływem księżyca.

Właśnie podczas pełni czujemy sie pełni sił,pobudzeni.Ostatnio jak wracałam od chłopaka stojąc na przystanku kolejny raz zwróciliśmy sobie uwagę na to że chodzi dużo grup ludzi,par. W pełnie lubimy się spotykać z innymi,ciągnie nas do centrum gdzie się dzieje dużo i jest dużo ludzi. Mogę powiedzieć także że w pełnie zdaża mi się obrazić na chłopaka,a potem "płakać bez powodu".
Oczywiście sama świadomość tego jest całkiem zabawna kiedy stoję na mieście patrząc na pobudzonych,czesto uśmiechniętych AKURAT w tym dniu dobrze zgranych ludzi równie często nieświadomych co tak na nich wpływa Pełnia również nie daje mi spać.Co zauważyłam- do ok godz 3.Przewracam się z boku na bok,patrze na godz 1:00 , 2:00, 2:30, 2:50.......śpie

Rozmawiając z moim znajomymi: najczęsciej się zgadzają ale podchodzą raczej sceptycznie. Jak już wyżej zostało napisane to nie jest przecież kwestia wiary,tylko udowodnionych faktów

Moje doświadczenia w obserwacji niestety ograniczyły się głównie do pełni.Zapraszam wszystkich do obserwacji wpływu księżyca na nasze życie i dzielenia sie nimi z nami

Będę obserwowała wątek no i oczywiście teraz przejże stronki z takimi ciekawymi tekstami.
wefhq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 11:36   #12
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Wpływ Księżyca

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Ciekawy artykuł Agatko .
Podbiję sobie wątek, żeby móc go śledzić, choć nie wypowiem się na ten temat.
Zatanawia mnie, co myślą inne Wizażanki, ale...nie spodziewam się wielu odpowiedzi w tej dziedzinie...
Ja się wypowiem, mimo, że wątek stary, bo jestem nawiedzona na punkcie księżyca. (mam 21 lat, nie 60 :P ) Tak się składa, że wierzę w te wszystkie teorie na temat jego działania, obcinam włosy przed pełnią, którą zresztą uwielbiam , itp.

Ale dzisiaj umówiłam się na zabieg chirurgiczny właśnie w pełnię za miesiąc... no nic, może w nagrodę na tę moją miłość, Księżyc będzie łaskawy
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 20:25   #13
FoileBeanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 255
Dot.: Wpływ Księżyca

Ja także uwielbiam Księżyc!
Muszę lepiej poznać, co w jakie fazy się dzieje, ale ogólnie rzecz biorąc, sprawia mi przyjemność nawet patrzenie na niego, a pełnie uwielbiam!
Muszę się zagłębić w temat, dokładnie poznać co się dzieje podczas faz
FoileBeanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.